Şimdi Ara

126 Bis/Fsm#Tamir-Yedek Parça# (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
980
Cevap
18
Favori
174.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: farkonetti

la bu araba lpg tankı kadar zaten.yanımdan geçince içindekilere acırım hep.konserve kutusu içinde giden insanlar topluluğu gibi

Biz de acınmayacak insanlar değiliz ki

Edit: Sen Mercedes'in veya BMW'nin içinde mutluysan biz de mutluyuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .:Power:. -- 24 Ocak 2012; 16:49:49 >
  • merhaba dostlar . kendimi tanıtayım isimim cem 29 yaşındayım istanbulda yaşıyorum , 18 yıllık motosiklet tutkuma halen devam etmekteyim ,, sürüş egitmenligi yapıyorum ,, mekanik ,teorik ve pratik te elimden geldigince yardımcı olmaya çalışırım 77 model bir cj5 im var, genelde klasik american ve italyan araçları herzaman ilk tercihimdir .. şimdilik kısa kesiyim :) kısmetse daha tanışırız

iki hafta önce 91 model fiat 126 bis sahibi oldum ankarada buldugum bu küçük italyanı bulmak baya zamanımı almış :)
    aracın durumu iyi biraz bakıma ihtiyacı var. gereken şevkati kendisine vermeye çalışıcam , zira kendisi angaranın misket havasını filitreden çektigi için bikaç görsel modifikasyon yapmışlar kendisinde cam filmi,nikelajlı lant kapakları :D ,sileceklerde type-r tozluklar ,vs,vs,, ilk iş onları sökmek oldu.

ankaradan satışı alıp ufak tefek bakımlarını yapıp keyifli bir yolculuga cıktık.. ( ankarada hiçbir tamirci bulamayıp ,, kimseye derdimizi de anlatamadık,, kışın araba alınmazmış bunu ögrendik) araba çok fazla kullanılmadıgından bakıma ihtiyacı vardı frenler öntakım ,, yag filitre bakımı avans ayarı gibi bakımları malesefki orada yaptıracak bir ustayı bırak kendimiz yag degiştirmek için bi anahtar bile vermediler boyle bi şehir ankara .. yagı benzincide kendimiz degiştirdik.. fakat en önemli unsur frenleri degiştiremedik .. ve yüzde 10u tutan bir fren sistemi ile ankaradan istanbula gelmiş bulunduk ..

126 bis o kadar güzel bir araç ki .. -10 -13 derecelerde bile içeride gram üşümedik .. başarılı bir kalolifer sistemi mevcut. yolda araba gazın ucuyla dokunmayla resmen akıyor zorlamaya hiç gerek yok.. ve huyunu suyunu bilmedigimiz arabaylada bu tehlikeli olurdu . zaten frenler yok :D

ankara istanbul arası 80 ila 90 tl arası yakarak geldik.. :) ki ayarları tam yapılmış oldugunu sanmıyorum... ayarlar yapıldıktan sonra daha da düşer diye bekliyorum , düşmesede problem yok bence gayet iyi :)

güzel bi topik olmuş baştan sona okudum öncelikle bilgilerinizi aktardıgınız için teşekkür ederim ,, aracın resimlerini daha çekmedim ilerki günlerde resimlerini koyup sizlerle paylaşıam tabiki ilk hali ve son hali resimleri daha güzel olacak

benim mekanik bilgim motosikletten gelme oldugu için içim rahat .. gak dere guk dese anlayacagım bir motor zaten bisin motoru ... fakat genede bu işe senelerini vermiş olan bu işin ustası kişelere ihtiyacım var. parça konusunda sıkıntım yok .. usta konusunda tavsiyelerinizi beklerim.. bulamazsam kendim sökmek takmak zorunda kalıcam ve buda bana hem zaman kaybı hem bu kışı araçsız geçirmek istemiyorum

şimdilik bu kadar iyi geceler

• quote:

Orijinalden alıntı: jessecem

merhaba dostlar . kendimi tanıtayım isimim cem 29 yaşındayım istanbulda yaşıyorum , 18 yıllık motosiklet tutkuma halen devam etmekteyim ,, sürüş egitmenligi yapıyorum ,, mekanik ,teorik ve pratik te elimden geldigince yardımcı olmaya çalışırım 77 model bir cj5 im var, genelde klasik american ve italyan araçları herzaman ilk tercihimdir .. şimdilik kısa kesiyim :) kısmetse daha tanışırız

iki hafta önce 91 model fiat 126 bis sahibi oldum ankarada buldugum bu küçük italyanı bulmak baya zamanımı almış :)
    aracın durumu iyi biraz bakıma ihtiyacı var. gereken şevkati kendisine vermeye çalışıcam , zira kendisi angaranın misket havasını filitreden çektigi için bikaç görsel modifikasyon yapmışlar kendisinde cam filmi,nikelajlı lant kapakları :D ,sileceklerde type-r tozluklar ,vs,vs,, ilk iş onları sökmek oldu.

ankaradan satışı alıp ufak tefek bakımlarını yapıp keyifli bir yolculuga cıktık.. ( ankarada hiçbir tamirci bulamayıp ,, kimseye derdimizi de anlatamadık,, kışın araba alınmazmış bunu ögrendik) araba çok fazla kullanılmadıgından bakıma ihtiyacı vardı frenler öntakım ,, yag filitre bakımı avans ayarı gibi bakımları malesefki orada yaptıracak bir ustayı bırak kendimiz yag degiştirmek için bi anahtar bile vermediler boyle bi şehir ankara .. yagı benzincide kendimiz degiştirdik.. fakat en önemli unsur frenleri degiştiremedik .. ve yüzde 10u tutan bir fren sistemi ile ankaradan istanbula gelmiş bulunduk ..

126 bis o kadar güzel bir araç ki .. -10 -13 derecelerde bile içeride gram üşümedik .. başarılı bir kalolifer sistemi mevcut. yolda araba gazın ucuyla dokunmayla resmen akıyor zorlamaya hiç gerek yok.. ve huyunu suyunu bilmedigimiz arabaylada bu tehlikeli olurdu . zaten frenler yok :D

ankara istanbul arası 80 ila 90 tl arası yakarak geldik.. :) ki ayarları tam yapılmış oldugunu sanmıyorum... ayarlar yapıldıktan sonra daha da düşer diye bekliyorum , düşmesede problem yok bence gayet iyi :)

güzel bi topik olmuş baştan sona okudum öncelikle bilgilerinizi aktardıgınız için teşekkür ederim ,, aracın resimlerini daha çekmedim ilerki günlerde resimlerini koyup sizlerle paylaşıam tabiki ilk hali ve son hali resimleri daha güzel olacak

benim mekanik bilgim motosikletten gelme oldugu için içim rahat .. gak dere guk dese anlayacagım bir motor zaten bisin motoru ... fakat genede bu işe senelerini vermiş olan bu işin ustası kişelere ihtiyacım var. parça konusunda sıkıntım yok .. usta konusunda tavsiyelerinizi beklerim.. bulamazsam kendim sökmek takmak zorunda kalıcam ve buda bana hem zaman kaybı hem bu kışı araçsız geçirmek istemiyorum

şimdilik bu kadar iyi geceler

Öncelikle konuya hoşgeldiniz diyor ve yeni aracınızın hayırlı olmasını diliyorum Cem abi. Bakın abi diyorum

Sanırım arabayı almadan önce de araştırma yaptınız ama bulamadınız bu siteyi, arabayı aldınız, biraz moraliniz bozulsa da tamirci yüzünden orada yapabildiğiniz kadarını yaptınız, ve tekrar yola çıktınız. Öncelikle zamanlamanızın hiç iyi olmadığını söyleyebilirim, sonuçta burada kışın ortasında şehir için üretilmiş bir arabayla baya bir yol(frensiz) katetmenizden bahsediyoruz Eğer buraya danışsaydınız biz de tamirci vs. verebildiğimiz kadar bilgi verebilirdik, ama sonuçta kazasız belasız gelmişsiniz, sonuç bu, önemli olan buİstanbul'da ararsanız usta ben de internet üzerinden yardım etmeye çalışırım.

Otomobil-Motor konusundaki tecrübelerinizden yola çıkarak bu aracın uzun bir süre sizde kalacağı kanısındayım, sonuçta işten anlıyorsunuz ve belli ki oldukça severek almışsınız Ankaradaki bebeler sanırım kalorifere ve ısıtma-soğutma tertibatına(tahmin ediyorum ki ses sistemine de) ilgi gösterdikleri kadar arabanın mekaniğine falan bakmamıştır, yine de aracın hassas noktalarına dikkat etmenizi tavsiye ederim(1. viteste aragaz ve hassas gazteli)

Sürüş teknikleri öğretmenine bunları söylemek biraz gülünç oluyor ama ne bileyim belki bilmiyorsunuzdur falan

En kısa zamanda fotoğrafları da bekliyoruz

Not: Aracın bu yoğun soğukta iyi koruyun ve çok soğukta çalıştırmamaya dikkat edin. Ayrıca el frenini de çekmeyin, donarsa onu da kaybedebilirsiniz

Not2: Aracın şehirdışı yakıt ortalaması 4-4.5 arası. Ona göre hesaplarsanız

Not3: Tekrar hayırlı olsun valla sevindim birinin daha katılmasına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .:Power:. -- 2 Şubat 2012; 5:18:32 >

• teşekkür ederim power .. fırsat buldukça 126 bis testlerini burda paylaşıcam. resimleri de çeker atarım .

sogukla sıkıntısı yok şu an kapalı garajda yatıyor .. akü sıfır oldugu için tek marş çalışıyor . bakımları yapıldıktan sonra daha iyi olacagına eminim . vites problem degil. zira araç 1. vitese ihtiyaç duymuyo. çok dik yokuşlar hariç neredeyse durkalkları 2. viteste yapıyorum araç zorlanmıyor . 1. vitesi acil durumlar için saklıyorum :D

görüşmek üzere
  • Hava Yastığı Yok , Abs Yok Yazan Olmuşlar ?

91 Model Araçtan bahsediyoruz konuda , fiyatı 3000TL temizi bulunan , az yakan araçki kasası ufak , motoru ufak siz ne sandınızki aracı kötü yorum yaparların çoğu kesin hiç binmemiş sürmemişlerdir allah bilir arabaları bile yoktur .
  • quote:

Orijinalden alıntı: RsnBrg

Hava Yastığı Yok , Abs Yok Yazan Olmuşlar ?

91 Model Araçtan bahsediyoruz konuda , fiyatı 3000TL temizi bulunan , az yakan araçki kasası ufak , motoru ufak siz ne sandınızki aracı kötü yorum yaparların çoğu kesin hiç binmemiş sürmemişlerdir allah bilir arabaları bile yoktur .

Ne bekliyorlardı, insan çok merak ediyor o fiyattaki bir arabadan
  • Hidrolik Direksiyon zaten gerek yok , ABSde gerek yok 700 Kilo araç durması kolay,direksiyonu kolay dönüyor ufak tekerlekler
  • Merhaba,

Ben de bu gün bursadan bir bis aldım, ve istanbula kadar geldim,

Aracın dreksiyonunda boşluk var tamir edilmesi gerekiyor,

İstanbul anadolu yakasında önerebileceğiniz bir tamirci var mıdır,
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0zan

Merhaba,

Öncelikle hayırlı olmasını dilerim yeni aracınızın

Yazın o kadar teşvik etmiştik kimse almamıştı kışın 2-3 kişiye verdik

Ben özel tamircilerle ilgili bilgi sahibi değilim ama @jessecem 1 ay kadar önce aldı, isterseniz onunla facebook vs. üzerinden iletişime geçin

• 4 Mart 2011 pazar günü İstanbul kuruçeşmede fiat kullanıcılarını biraraya getiren bir branch buluşması düzenledim gelmeyi düşünen arkadaşlar özel mesaj ile bilgi verebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur1980

4 Mart 2011 pazar günü İstanbul kuruçeşmede fiat kullanıcılarını biraraya getiren bir branch buluşması düzenledim gelmeyi düşünen arkadaşlar özel mesaj ile bilgi verebilir.

Özgür Bey özellikle İstanbul'da 126 sahibi iki arkadaşımız var, onları davet edebilirsiniz
  • Onlara nasıl ulaşabilirim acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur1980

Onlara nasıl ulaşabilirim acaba.

Geçmiş olsun

@0zan ve @jessecem nickli arkadaşlar
  • acil usta lazım, dreksiyon kutusu lazım , parça için aksarayda kime gideceğiz?
  • quote:

acil usta lazım, dreksiyon kutusu lazım , parça için aksarayda kime gideceğiz?

Bulabildğim yerler:

650 e fsm 126 yedek parça mersin
    hertürlü 126 bis yedek parça anlaşmalı kargo ile 81 ile adrese teslimat serkan erdogan 05354695847

Başka bir siteye üye oldum, bugün akşam mesaj atarsa direk size ileteceğim
  • quote:

Merhaba,

ben şuan araç üzerinde çalışıyorum . yanıma gelirsen yardımcı olurum
  • nerde çalışma yapıyorsunuz?
  • herkese selam olsun öncelikle üniversite öğrencisiyim ve liseden beri gelen bir bis aşkı var ama alıp almamakta tek tereddütüm bana cok fazla masraf acarmı ?
    yazdılanları baştan sona okudum ve şuan itibariyle para biriktirmeye başladım yaza birtane alacağım inşallah
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-motoru-yeni-revize-edilmis-126-bis-75668358/detay

sayın üsdatlar arabayı alp gelsek nekadara maalolur lütfen yardım yada uğrasmaya degermi sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: myk92

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-motoru-yeni-revize-edilmis-126-bis-75668358/detay

sayın üsdatlar arabayı alp gelsek nekadara maalolur lütfen yardım yada uğrasmaya degermi sizce

Kapali kutu almis olursun kardesim. Tanidigin tamirci falan da yoksa alip rezil olursun.
    Uzun sure yatmis aracin motoruna hic guven olmaz. 3 kurus fazla verip adam gibi bir araba almanizi tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.