Şimdi Ara

126 Bis/Fsm#Tamir-Yedek Parça# (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
980
Cevap
18
Favori
174.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metintekin

merabalar bu ilandaki bisi almayı düşünüyorum. 3sayfayıda okudum umarım güzel bir araçtır bakmaya gidicem

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-fiat-126-bis-sahibinden-satilik-az-yakar-cok-kacar-1991-model-fiat-bis-126/detay?

araba almam ailede sorun yarattı ve bunu yazdığım gün gidemedim. yarın gidicektim bi ilana bakıyım dedim ama yok olmuş satılmış :(

izmirde 1500-1800 civarında BİS satan gören duyan olursa haber versin lütfen

• Merhabalar. Az önce baya yazmıştım, bilgisayar kitlenince hepsi gitti. Olsun yazarız yeniden

Metin, abi alsaymışsın iyi olurmuş ama ailenin karış ıçıkması her zaman normaldir. Genellikle ilk taşıt alımlarında böyle oluyorBana kalırsa sanal ortama fazla takılma. Gözünle gördüğün, kullandığın araba her zaman daha iyi olur. Bence sen çevreden gördüğün arabaların sahiplerini ikna etmeye falan çalış

@fxxxf, HOŞGELDİNYeni arabanı güle güle kullanmanı dilerim. Kaça aldığını ve yapacağın masrafları umarım buraya yazarsın

Lastik basınçlarına baya baktım ama bir cevap bulamadım. Bence benzinciye girdiğinde tabloya bak ve arka lastiklere belirtilenden 1-2 birim daha fazla bas. Sonuçta ağırlık arkada

Volan ise aktarmanın bir parçası, motordan alınan gücü şanzımana iletiyor. Zaten şanzımanı zayıf olan arabayı zorlamadan, imkanın varsa hemen değiştirmeni tavsiye ederim. Hem motora, hem şanzımana zarar verme ihtimali var.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araclari-fiat-126-bis-sanziman-parcalari/detay

Burada bir satıcı var. Bütün parçaları alırsan daha iyi olur

Benzin sarfiyatı konusunda söylebileceğim şey ise, bakımlarını yaptırdıkça azalacak ama tam olarak oturduğunda da sarfiyat fazla gelebilir, zira motor teknolojisi çok eskidir.

@sensia, abi sen de olmasan ben nasıl cevap veririm bunlara

Umarım alırsın bir tane daha, işi bilen sensin

• izmirde 1500-1800 civarında BİS satan gören duyan olursa haber versin lütfen

Birkaç gün önce bir BiS gördüm, duvarın kenarına kadar park etmiş. Sahibini bulamadım, komşusuna sordum, verdiği bilgiye göre o da yeni almış, ama pek kullanamıyormuş çünkü sık sık arıza çıkıyormuş, tamirciye gitmekten usanmış.
    İşte bir namuslu/namussuz tamirci meselesi daha. Tamirciler böyle diyorum diye kızmasınlar, mesleklerine sahip çıkarak çürük elmaları temizlesinler içlerinden. Çürük elmalar da hayli fazla haberleri olsun.
    Neyse, satıyor mu diye sordum, bilmediğini söyledi. Sen sor dedim, bir daha oralara doğru gidersem öğrenirim.
  • Hey BiS severler, neredesiniz?
  • Burada "BiS'i şöyle severim, böyle severim" diyenler toz olmuşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sensia

Burada "BiS'i şöyle severim, böyle severim" diyenler toz olmuşlar.

Bendenizin okulu başladıYoksaaa
  • İzninizle konuyu tekrar uçuruyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:Power:.

İzninizle konuyu tekrar uçuruyorum

konu hortlatmanın cezası var diye duymuşum aman dikkat et hocam

• Bana gelsin ceza ya, konu kalsın da
  • bu bis lerin şanzuman sistemi bizim bildiğimizden farklıymış öyle duydum? doğru mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: command_4

bu bis lerin şanzuman sistemi bizim bildiğimizden farklıymış öyle duydum? doğru mudur?

Doğrudur, senkronmeç dediğimiz parça 1. viteslerde işe yaramadığından genellikle 1. vites dişlisini dikkatsiz kullanımlarda kısa sürede bitirir.

Çözüm olarak şimdiye kadar bir şey üretilmedi diye biliyorum
  • hava yastigi yok, abs ne gezer, servo gerekmez, elektronik donanim yok: ama 4 teker 4 kisilik, minik motor:

10 numara

126 Bis/Fsm#Tamir-Yedek Parça#

126 Bis/Fsm#Tamir-Yedek Parça#

• quote:

Orijinalden alıntı: Muavinkonsolos

hava yastigi yok, abs ne gezer, servo gerekmez, elektronik donanim yok: ama 4 teker 4 kisilik, minik motor:

10 numara

Müthiş bir araba di mi
  • @Müthiş bir araba di mi

Müthis olmasi sirin olusu...park sorunu Yok...benzin korkusu Yok....tamirciligi Yok ( tamir icin bir cekic ve tornavida yeter :) )....
    bence Müthis

• Buggy sürmekten hallice Bir kaç seneye inşallah
  • bende bi bis alacam,bu gün arayacam adamı bakalım inşallah sağlamdır 2.500 tl verip üstüne 3.000 daha koymayım daha öğrenciyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: gundenizgun

bende bi bis alacam,bu gün arayacam adamı bakalım inşallah sağlamdır 2.500 tl verip üstüne 3.000 daha koymayım daha öğrenciyim

İnşallah anlaşıp güle güle sürersiniz

Sakata gelmeyin de

Alacağınız adamdan o bölgede bulunan tamircisini, parçacısını öğrenin, alabilirseniz de garantisini almaya çalışın, sonuçta 2500 tl bu araba için biraz yüksek bir rakam ve kondisyonu iyi olan bir aracın çok sert kullanılmadıkça 3.000 tl masraf çıkaracağını sanmıyorum

Eğer dikkat edilmesi gerek noktaları öğrenmek isterseniz bana sorabilir ve ya diğer sayfalara bakabilirsiniz

Not: Foruma da hoşgeldiniz ayrıca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .:Power:. -- 1 Ekim 2011; 14:35:07 >

• Ahh ah, Polo GTİ tokatlayasım var
  • arkadaşlar ben de 2 gün için de bir bis alıcam araba dış kaporta olarak nerdeyse fabrika çıkışı gibi orjinal arabay iyi bakılmış kullanım kitapçığı bile var 500 yıllık incil gibi :D harbiden temiz araca benziyor ama 3000 tl para istiyolar bende öğrenciyim. lpg li muayeneli motor yenilenmiş şu an 11000 km de su soğutmalı 13 kuruş yakıyomuş km de. istanbuldayım araç anakarda. sizce ne yapayım değer mi 3000 e ve ankaraya gitmeye? sonuçta resimde motoru nasıl göremiyoruz ama sahibiyle yarım saat konuştum telde adam aracına baya bi güveniyor şu an hiç bir arızası yamuğu yok hazır bi,nilir diyor ? sizce napayımayrıntılı ve yol gösterici tecrübelerinizi payalışsanız çok seviniri. sağolun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ach1ll35 -- 10 Aralık 2011; 3:23:20 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.