Şimdi Ara

1250 liraya kadar mühendis bilgisayarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Okulda kullanılmak üzere maximum 1250 lira bütçeli, Matlab, Solidworks, Catia gibi uygulamaları sorunsuz çalıştıracak ve 4 sene kadar işimizi görecek bir bilgisayar toplamak istiyorum. Mouse, klavye ve güç kaynağı var. Diğer bileşenler yok.

Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasener

Selam arkadaşlar,

Okulda kullanılmak üzere maximum 1250 lira bütçeli, Matlab, Solidworks, Catia gibi uygulamaları sorunsuz çalıştıracak ve 4 sene kadar işimizi görecek bir bilgisayar toplamak istiyorum. Mouse, klavye ve güç kaynağı var. Diğer bileşenler yok.

Şimdiden teşekkürler.

oyun oynanmayacak değil mi ?
  • Hasener kullanıcısına yanıt
    Bu fiyata o uygulamaları iyi çalıştıracak sistem zor.
    Matlab vb Intel ile iyi perf verir ama fiyata uymaz. CAD/CAM-Render ise FX ile iyi perf verir ama o bile bu fiyata zor.

Hele CUDA-OpenCL (Nvidia-AMD) desteği lazımsa iyi ekran kartı ile daha da zor.

Eğer ülkemizde satılsaydı FM2 soket anakart ve A300 model AMD APU alın derdim. A300-320 APU tiplerinde dahili grafik olarak Radeon-HD serisi değil NVIDIA Quadro karşılığı olan FireGL-FirePRO grafik birimi var. Dışardan getirebilirmisiniz bilmem.

Hiç olanak yoksa ve işin içinde monitör de varsa FM2 anakart ve A8-6600K-6700-6800K vb bakın bütçeye göre.
    Az çok oyun da oynatırlar.
  • quote:

Selam arkadaşlar,

Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar. Ben de bilgisayarımı aynı amaçla topladım. Bahsettiğiniz programlar yoğun işlem gücü gerektiren ve çoklu çekirdek uyumu olan programlar olduğu için çekirdek sayısını en az 4 yapın. Intel kısmında 3470, AMD tarafında 6300 alınabilir. Ekran kartınızı ise bütçenizden dolayı anakart, ram gibi parçalarınıza vereceğiniz miktar belirleyecek. Kullanım açısından biraz daha ayırıntıya girerseniz iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkon -- 26 Ağustos 2013; 19:25:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Selam arkadaşlar,

Şimdiden teşekkürler.

oyun oynanmayacak değil mi ?

Hayır, oyun oynanmayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melikulupinar

Bu fiyata o uygulamaları iyi çalıştıracak sistem zor.
    Matlab vb Intel ile iyi perf verir ama fiyata uymaz. CAD/CAM-Render ise FX ile iyi perf verir ama o bile bu fiyata zor.

Hele CUDA-OpenCL (Nvidia-AMD) desteği lazımsa iyi ekran kartı ile daha da zor.

Eğer ülkemizde satılsaydı FM2 soket anakart ve A300 model AMD APU alın derdim. A300-320 APU tiplerinde dahili grafik olarak Radeon-HD serisi değil NVIDIA Quadro karşılığı olan FireGL-FirePRO grafik birimi var. Dışardan getirebilirmisiniz bilmem.

Hiç olanak yoksa ve işin içinde monitör de varsa FM2 anakart ve A8-6600K-6700-6800K vb bakın bütçeye göre.
    Az çok oyun da oynatırlar.

Bu bilgisayar sürekli okulda duracak ve kulübün bir malı olarak kullanılacak. Demem o ki mühendislik uygulamalarında aşırı performans vermesine gerek yok, sadece çalıştırsın, arada işimizi görsün yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Codemaste®

quote:

Selam arkadaşlar,

Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar. Ben de bilgisayarımı aynı amaçla topladım. Bahsettiğiniz programlar yoğun işlem gücü gerektiren ve çoklu çekirdek uyumu olan programlar olduğu için çekirdek sayısını en az 4 yapın. Intel kısmında 3470, AMD tarafında 6300 alınabilir. Ekran kartınızı ise bütçenizden dolayı anakart, ram gibi parçalarınıza vereceğiniz miktar belirleyecek. Kullanım açısından biraz daha ayırıntıya girerseniz iyi olur.

Kullanım amacını yukardaki mesajımda belirttim, sürekli analiz yapılacak bir bilgisayar olmayacak ama gerektiğinde işimizi görmesi yeterli.

• Mühendis diye reklam yapıyosan azcık da paraya kıyacan hacı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezginingünlüğü

Mühendis diye reklam yapıyosan azcık da paraya kıyacan hacı

+1 en az 1600tl diyorum ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.