Şimdi Ara

120 gb ssd+1 TB hdd mi yoksa 480 gb ssd mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
15.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ssd güzel teknoloji. Özellikle yeni m2 ssdler çok iyi. 2011 de kingston ssdm vardı 120 gblık. Forum üzerinden satmıştım. O zamanlar insanlar değerini pek anlamıyordu.

Ssd aldığınızda kesinlikle ofis işlerinizi mutlimedya işlerinizi görecek hız istemeyen ğrogramları kullanacağınız bir diskiniz olmalı.

120 gb eksik kalabiliyor. Suan battlefield1 csgo ve dota ve sistemle beraber ssd de 10 gb kalmış durumda.

M2 ssd var bende ver daha anakartta 3 slot boş. Bi tane daha almayı planlıyorum.

Alacaksan 240 falan al. Aşağısı biraz sıkıntıya sokabiliyor

Sssid de olan ssd hızıyla hdd de olan hdd hızıyla çalışır. Hatta diskler arası aktarım yaparken de hdd maks değerleri olur. Çümkü okuma yazma hızları ssd ye göre daha sınrlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaRaKaN

Ssd güzel teknoloji. Özellikle yeni m2 ssdler çok iyi. 2011 de kingston ssdm vardı 120 gblık. Forum üzerinden satmıştım. O zamanlar insanlar değerini pek anlamıyordu.

Ssd aldığınızda kesinlikle ofis işlerinizi mutlimedya işlerinizi görecek hız istemeyen ğrogramları kullanacağınız bir diskiniz olmalı.

120 gb eksik kalabiliyor. Suan battlefield1 csgo ve dota ve sistemle beraber ssd de 10 gb kalmış durumda.

M2 ssd var bende ver daha anakartta 3 slot boş. Bi tane daha almayı planlıyorum.

Alacaksan 240 falan al. Aşağısı biraz sıkıntıya sokabiliyor

Sssid de olan ssd hızıyla hdd de olan hdd hızıyla çalışır. Hatta diskler arası aktarım yaparken de hdd maks değerleri olur. Çümkü okuma yazma hızları ssd ye göre daha sınrlı.

Çok sağol hocam aydınlatıcı oldu

• Hdd'lerin Ssd'lere göre epey yavaş olduğu malum zaten. Suanki kur ile normal bir 120Gb Ssd + 1TB Hdd 450-500 TL.nı buluyor. Eğer ki; çok fazla depolama ihtiyacınız yok ise ama 5-6 adetten fazla boyutu yüksek oyunlar oynuyorsanız 100,150 TL. fazla verip; 480-500 ve ya 550GB Ssd almak tabii ki mantıklı olan seçimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 9 Şubat 2017; 11:9:4 >
  • 1 tb hdd ve 256gb lik ssd kullaniyorum samsung evo serisi.

sistem+onemli programlar ssd
    oyun+program+dosyalar hdd

Benim icin depolama ve hiz onemli oldugu icin bu yola yoneldim. Yuksek kapasite de ki ssd fiyatlari suan icin fazla. Gereksiz maliyete gerek yok bence. Sonucta oyunda vs. ssdinin sana kazandircagi etki ne ona bakman lazim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Multiplayer oynayacağım oyunları ssdye atar gerisini hddye yüklerim senaryosunu oynadığım oyun 10 saniye önce açılsa ne olur açılmasa ne olur ama rekabet online ortama girince 5 saniye bile önemli oluyor bana illa jet gibi açılmalı psikolojik olarak ihtiyaç duyuyorum

Gönül ister dolar kuru uygun olsa ssdler de az daha ucuza satılsa 1TB ssd koyup keyfimize baksak

• Ssdler zamanla ucuzluyor. Şimdi çok pahalı (döviz kurundan dolayı artışları değil dolar bazında bakın) Bence bütçe kısıtlı ise yüksek kapasiteli ssd almak mantıksız. Ssd mutlaka olacak ve 240 gb ı geçmese iyi olur. Oyunları yine hdd üzerinden oynayıp sistemi ve önemli programları ssd ye kurmalı. Kendi sistemimde 120 g.b ssd 2600 g. b hdd var. Ne zaman ki ssdler ucuzladı o zaman hdd almaktan vazgeçeriz. Şimdiden tonla para vermeye gerek yok.

Hocam kusura bakmayın ama, bu trole cevap vererek

yanlış yapmışsınız. Zaten onun amacı sinirlendirmek.

• 240 Gb SSD + 1 Tb HDD şuan için en mantıklı seçenek bence.Bütçe sıkıntısı var ise 120 gbye düşülebilir ancak 240 olursa çok güzel olur.Ben bu şekilde kullanıyorum.Çoğu oyun ssd de duruyor.Yüksek boyutlu oyunlar, filmler ise hdd de.

• evde 240ssd +1tb hdd kurulu bende

ssd'nin yarıdan fszlası dolu

120gb alma az bütçe zorla 240al

amazona felan bak fiyat için

• Bende 500 GB HDD var yetiyor yani.

• 240 gb + 120 gb ssd 1 tb de hdd kullanıyorum. Bugün 1 tanesini alabilecek olsam 1 tb hdd alırım. Ssd lerin performanslarına denecek söz bile bulamıyorum inanilmazlar ama depolama hala en önemli şey. Özellikle oyun oynuyorsaniz önemi daha çok artıyor bu devirde.

Net bir şekilde söylüyorum, sisteme hdd takmadan ssd aramayın, sadece internette gezip takılan bir adam değilseniz pişman olursunuz çünkü.

• Sistemi minimum kac gb ile cevirebilecegin onemli. 120 gb. Ssd 1 tb hdd sistemini ben kullaniyorum.

Render ve arada oyun icin kullandigimdan benim icin mantikli olan bu sistem. Ssd nin yazma silme omru var.

Sistemde kullandigim tum kablolari 5 yilda bir degistiririm. Tavsiye ederim.

3 oyun oynayip biraz da internet gezmesi dersen 120 gb yeterli.

Kasanin yapisida onemli. Mesela sistemi sadece 120 gb ile calistirirken 1 tb diski devre disi birakabilirsin. Yok yere elektrik harcama hdd omru kisalmasi ses titresim sorunun olmaz. Kasan kolay aciliyorsa.

Ama resim muzik oyun hepsi tek olsn dersen 480 bile yetmez. Ihtiyacini belirle ona gore secim yap

• 500 gb ssd almayi dusunuyorum bende yetmezse 2 tb hdde eklerim bakalım ekran kartı 1070li toplayacağım..

• Bende 120 gb ssd 1 tb hard disk var, sistemi ssdye kurmak çok şey fark ettiriyor mu?

• Ssdye oyun yuklıcek kadar zenginsen zaten SSD al 1tb yok param yok diyosan sistem için 120gb SSD yeter

• quote:

Orijinalden alıntı: amdzendiyebirseyyok1

depolama için harici harddisk kullanılır.

hdd devri bitti.

şuanda bende 240 gb ssd var yetmediği alan yok.

hdd+ssd optimize sorunları oluşur. forumda birçok konu var.

sadece;
    240 ya da 480 gb ssd almanız en mantıklısı olur.

sandisk ultra 2 öneririm.

(zaten oynayacağınız 2-3 oyun. birkaç ay idare eder siler yenisini yüklersiniz.)
    (hdd'de fazlaca oyun-müzik-film tutmak bir sistem çökmesinde ya da virüste ağlamanıza neden olur =))

- Depolama İçin Harici Hdd mi Kullanılır ?.

Harici Harddisk Yerine Dahili Harddisk Kullanmak Çok Daha Mantıklı , Dahili Hdd Disk :/D Olarak Ayarlanır Ve Dosyalar Yedeklenir.

- Hdd Devri Bitti mi ? .

Hâlâ 160 Gb Hdd Kullanıyorum Ve Bozulana Kadar da Devam , Hatta Bozulduktan Sonra Bike Hdd Alacağım. Herkesi Kendin Gibi Zengin Ve Cahil Zannetme.

- 240 Gb Ssd nin Yetmediği Alan mı Yok ?.

Kimin Bilgisayarı Ne İçin Kullandığını Nereden Biliyorsun ? 240 Gb Ssd nin Yetmediği Alan Yokmuş , Komiksin.

En Çok da Hdd de Dosya Depolamak Bilgisayara Virüs Girmesine Neden Olur Yazmışsın ya Ona Güldüm , Sistem Ssd'ye Kurulacaksa Olası Bir Çökmede Ssd Biçimlendirilir Disk :/D ye Bir Şey Olmaz.

Ayrıca Ssd İle Hdd Arasında Optimizasyon Sorunu Olmaz.

Anlaşılan Bilgisayar Söküp Takmak Ve Format Atmaktan Başka Bildiğin Bişey Yok.

Burada Millete Kendini Güldürmeyi Bırak Ve Kaybol.

• quote:

Orijinalden alıntı: _PiSLiCK_

Bende 120 gb ssd 1 tb hard disk var, sistemi ssdye kurmak çok şey fark ettiriyor mu?

Sistemi Ssd'ye Kurarsan Bilgisayar Daha Hızlı Açılır , Dosya Kopyalama İşlemleri Falan Daha Hızlı Olur.

• Sistem komutlarınıza daha seri tepki verecektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gray Hat Ghost kullanıcısına yanıt
    O zaman öyle yapayım hocam, peki bişey daha sorayım, şimdi bende orijinal windows 10 var, key olarak almıştım, sistemi tekrar kurunca keyi yeniden kabul eder dimi?

• quote:

Orijinalden alıntı: _PiSLiCK_

O zaman öyle yapayım hocam, peki bişey daha sorayım, şimdi bende orijinal windows 10 var, key olarak almıştım, sistemi tekrar kurunca keyi yeniden kabul eder dimi?

Evet Aynı Keyi Tekrar Kullanabilirsin.

• Anladım hocam teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.