Şimdi Ara

120 gb ssd+1 TB hdd mi yoksa 480 gb ssd mi? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
15.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ssd ve hdd ikilisi daha iyi olur bence tek 480 yetmeyebilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 250 gb ssd + 500 gb hdd kullanıyorum.C sürücüsü yani işletim sistemi,programlar,oyunlar ve çok sık etkileşimde olduğum dosyalarım masaüstünde ssd'de durur. 500 gb hdd'yi de film vesayre depolama amaçlı kullanırım.Haricen de 2 tb taşınabilir hdd var.Asıl film arşivim ondadır ama lazım oldukça takarım onu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amdzendiyebirseyyok1

quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Ne farkı var?
    Amdye baştan niyetim yoktu. Parça toplamamış olsam z170 sisteme yatırım yapmış olacaktım. İşlemciyi ve anakartı sona bıraktım ki z270in çıkışını görüp oma göre karar vereyim. O ara da amd çıkıp testlerini görsem ryzen yönelebilirdim. Ben sistmei bitirdim neredeyse ryzen ortalıkta yok. İntele düşmekmiş, fanboyluğun alemi yok. Ben parama göre alım yapıyorum...

Yakın dediğin 10 yaş kadar var mı mesela? İçimde pislik felan da yok uydurma arkandan..
    Konuşma tarzın seni gayet ele veriyor, senin yaşlarında da ben böyle yazardım. Sıkıntı değil aşarsın bunları...

senin zaten işin bitmiş =)
    ne yazıkki mabadından başka düşüneceğin birşey kalmamış hep bu cümleyi kurup duruyorsun.

sabahın köründe saçma sapan birşey için alıntı yapacak hırsın nedir ?

ayrıca bir tek şunu merak ettim, sana kimse sormadan gelip burda kredi çekmedim parça parça aldım demenin mantığı nedir ? kime ne senin çöp sisteminden ? ben ya da başka bir arkadaş senin sistemi nasıl topladığın sordumu ?

:S çok acayip deli dolu biriymişsin =) yavaş yavaş yok olacaksın =)

240 GB 2-3 oyun icin fazlasiyla yeter? Ya git otede oyna Allah askina.

• 120 ssd 1,5 hdd kullanıyorum, ssd kesinlikle yetmiyor. BF1 oynayacağım diye matlabı sildiğimi bilirim. Bütçe sorun değilse depolama kapasitesi büyük ssdye yönelmelisin.
  • ssd nin zamanla yavaşaldığı ve 3 sene içinde normal diskten pek farkı kalmayacağını gözönünde bulundurmak lazım

ek olarak ssd tamamen ölebileceği durumları gözöünde bulundurulursa

hibrit kullanım en iyi seçenektir.

bahsettiğim durum günümüzde yaygın satılan TLC ve veya TLC 3D diskler için geçerlidir.

MLC diskler daha uzun ömürlü disklerdir gerçekten 5-6 yılı götürür ve güvenilebilirdir.

MLC lerin iş sınıfı olanlarından alırsanız tamamen güvenebilirsiniz.

alacağınız diskin TBW kapasitesine bakın he ne kadar TBW yüksekse o kadar iyidir.

tabi tbw değeri bir yana basıl sorun her bir hücrenin ne kadar yorulduğudur. (kullanıldığı)

2. el ssdlerde hd tune benchmark testlerini incleyin o size diskin nereleri yorgun gösterir

zamanı olan yüzey taraması sonrası speed mape baksın (pro versiyonda vardır)

doğrudal bir renk geçisi görmediğini her durumda yorgun hücre vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: C Y R E X

quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

quote:

Orijinalden alıntı: Xanax70

Hocam uğraşma trol blokla direk

Beynimi ..... gereksiz velet.

Özel mesaj gönderiyor ara diyorum numarayı gönderdim ses yok:)

numaranı böyle insanlara verme sonra numaranı travesti sitelerinde görürsen şaşırma

İstediğini yapsın, onun aradığı numaralar da benim elimde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ioz

ssd nin zamanla yavaşaldığı ve 3 sene içinde normal diskten pek farkı kalmayacağını gözönünde bulundurmak lazım

bahsettiğim durum günümüzde yaygın satılan TLC ve veya TLC 3D diskler için geçerlidir.

MLC diskler daha uzun ömürlü disklerdir gerçekten 5-6 yılı götürür ve güvenilebilirdir.

alacağınız diskin TBW kapasitesine bakın he ne kadar TBW yüksekse o kadar iyidir.

tabi tbw değeri bir yana basıl sorun her bir hücrenin ne kadar yorulduğudur. (kullanıldığı)

2. el ssdlerde hd tune benchmark testlerini incleyin o size diskin nereleri yorgun gösterir

Eline sağlık hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: ioz

ssd nin zamanla yavaşaldığı ve 3 sene içinde normal diskten pek farkı kalmayacağını gözönünde bulundurmak lazım

Sizin deyiminize göre 3 sene içinde bir ssd çöp oluyor öylemi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Tlc disk 5 senede çöp olacağı garantı

3 senede mekanik dıskten farkı kalmaz

Uzun ömürlü sorusuz olsun diye mlc disk alın

• 240 gb ssd +500 gb sshd al keyfine bak

• ioz kullanıcısına yanıt
    hocam şu an için mlc diske örnek verebileceğiniz ssd var mıdır?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.