Şimdi Ara

120 gb ssd+1 TB hdd mi yoksa 480 gb ssd mi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
15.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Oc Gray Hat Ghost

quote:

Orijinalden alıntı: GAJU

Arkadaşlar ,
    Farklı farklı isimle yeni üye olup ortamı geren troll lere cevap verip prim vermeyin konuşsunlar boş boş .

Bütçesi kısıtlı olan adam 240gb ssd üzerinde 1 tb hdd alır geçer bütçe sıkıntısı olmayan adamın hdd ile işi olmaz zaten bu saatten sonra.

Bilgiyarda Battlefield 1 + Witcher 3 goty ve bir iki ufak boyutlu oyun var 240gb ssd nin %80ninden fazlası dolu yeni bir oyun yüklemek için diğerlerini silmek gerekiyor o yüzden 240gb sadece SSD almak oyunların ortalama 50gb yer kapladığı günümüzde yeterli değil.

lan adam diyorki benim bütçem var 480 gb ssd kafama yatıyor diyor.
    bu senin trol pcwolf tutmuş 125 gb ssd alsana diyor,
    öbürü geliyor 160 hdd bile işimni görüyor diyor sende al diyor.

benim mesajımı muhalefet olsunda ne olursa olsun bu forumun fangayları =)

Belli ki yaşın küçük atarlı bir bireysin fakat üslubuna dikkat et , forumda herkes özgür bir şekilde istediğini yazabilir kendi görüşlerini belirtebilir yanlış veya doğru ama bu sana kimseye hakaret etme veya argo konuşma hakkı vermez.

• Bir oyunu ssd ve hdd ye yüklemenin farklari neler? Oyunu acarken hdd yavas aciliyor diye biliyorum. Oyun esnasnda bir etkisi varmi peki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3042DE2E5 -- 9 Şubat 2017; 14:19:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İhtiyaca göre değişir ama ne alıyorsan çabuk al millet kavga edecek

• quote:

Orijinalden alıntı: Lityum123

Bir oyunu ssd ve hdd ye yüklemenin farklari neler? Oyunu acarken hdd yavas aciliyor diye biliyorum. Oyun esnasnda bir etkisi varmi peki?

Oyunu bilgisayarı programları açarken çok hızlanır.Oyunda fps ye kesinlikle etkisi olmaz.Sadece loading bekleme sürelerini ciddi anlamda kısaltır

• quote:

Orijinalden alıntı: sadoby

İhtiyaca göre değişir ama ne alıyorsan çabuk al millet kavga edecek

Ben çoktan siparişi verdim de milletin davası bitmedi

• 480 gb SSD al gitsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oc Gray Hat Ghost

quote:

Orijinalden alıntı: danteauditore

quote:

Orijinalden alıntı: sadoby

İhtiyaca göre değişir ama ne alıyorsan çabuk al millet kavga edecek

Ben çoktan siparişi verdim de milletin davası bitmedi

tabi bitmez adam i7 işlemciye 60 gb ssd almış. sen 480 alında seni kıskanıyorlar

kardeşim ilk başta ben sana düzgün yazdım mı ? yazdım.

ama abuk subuk çığırından çıkmış 2 velet gelip hemen alıntıladı 1 tb hdd 120 ssd demeye başladılar.

gereken cevabı aldılar mı ? aldılar.

haydi sana hayırlı olsun =) onlarada kapak =)

Ben 160 Gb Hdd Al Dedim mi ?.

Dahili Hdd Kullanılmaz Lafının Üzerine 10 Yıldır Aynı Harddiski Kullandığımı Söyledim Ama Sen Yine İşine Geleni Anlamışsın.

Beni Banlatacak mışsın Heyecanlandım Bekliyorum

Senin Seviyene Düşüp Laf Etmeyeceğim , Sözünün Er'i Ol Beni Banlat.

Hadi Kaybol Daha da Alıntılama.

• O zaman o kadarda önemli değilmiş

• Cevap kisiseldir bence kisi ne istedigini nicin kullanacagini bilecek ki ona gore secicek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaslar ssd hakkinda bir sey soracagim. Suan 500gb hdd var ve yetiyor sayilir. Ama 240gb ssd alacagim windows u ve cs go yu ona kuracagim..

Aklima takilan sorular;

1-Ssd ile oyunda herhangi bir akicilik vs gorebilir miyim yoksa tamamen acilip kapanmayla mi alakali

2- oyun vs indirirken ssd veya hdd ye indirecegimi nasil secerim.

3- ssd lerin okuma omru var denilmis. Belirli bir okumaya ulasinca hiz yariya mi dusuyor yoksa hic mi calismiyor ? Hdd lere 5 yıl diyorlar ama daha fazla kullandim hala sıkıntı olmadan calisiyor.

Ssd konusunda bilgim yok. Sorular sacmaysa kusura bakmayin. Cevaplayan arkadaslara şimdiden tesekkurler

• Fireindahole F kullanıcısına yanıt
    1-Oyunda akıcılık olmaz sadece yükleme ekranlarını hızlı geçersiniz, internet tabanlıysa durum değişir.
    2-Oyunu indirdiğiniz programın ayarlarında seçim yapabilmeniz lazım.
    3-Ssdlerin ömrü günlük yazma hızına bağlı değişiyor, biçilen ömrün(15-20tb) üzerine de çıkabiliyor. Hızda yavaşlama oluyordur ama sizin o ömrü durmadan yazıp silerek doldurmanız pek mümkün değil. 10 yılı rahatlıkla doldurabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amdzendiyebirseyyok1

quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: danteauditore

Aynen bana da böylesi daha mantıklı geliyor 240 gb bile yeter aslında sağolun.

eski sistemimde ssd'nin yarı hızını kullanıyorum biosu bile update etmedim. yarı hızda bile hdd'den 10 kat hızlı. herşey şak şak açılıyor. 10 saniyede masaüstü geliyor.

tek kötü yanı ssd'nin kutusundan sata kablosu falan çıkmıyor. o zaten hdd'de çıkmıyordu sanırım =) görüntüsü biraz basit + hafif ama çok iyi. hdd gibi ses yapmıyor.
    100 liralık 2. el sistemlerde bile olması gereken birşey bu ssd =)

Samsung evo starter kit adıyla usb to sata kablosu veriyordu.
    Hddlerde verilmemesi çok önemli değil ama ssdye harici müdahale için önemli bir parça.

Bu arada depolama hdd dönemi bitti derken harici olarak yine hddyi örnek veriyorsunuz.

lafı dolandırıp oyun yapma şimdi ne demek istediğimi anladın.
    harici depolamanın devri bitmez haricidir o kasanın içinde tutmazsın.
    cdlerin dvd lerin bile bitmedi.

eski nesil kasa içi hddler bitti artık.
    sata kablosundan senin anladığın nedir ?
    standart sata kabloları, ssd yada hdd'yi anakarta takma kablosu.
    yeni ssd alındığı zaman temiz birde sata kablosu alınması iyi olur.

Harici depolama neye göre bitti? Her şeyi buluta taşır hale geldik de benim mi haberim yok?
    Kasa içi hdd dönemi bitince yerine harici hddyi önermek neyin nesi?
    Sanki onun içine müzik film attığın zaman virüs girmiyor, düşme halinde diskin bozulma riski yok gibi konuşmuşsun.
    Eline almışsın ufacık ssdyi, yaz sil metoduyla her şeye yetiyor deyip kendini kandırıyon anca. 500 gb bile yetersiz ssd için. Ama sen istediğin gibi yazıp silerek sınırsız(ssdnin yazma ömrünü saymazsak) disk boyutlarına ulaşabilirsin.
    Hdd için standart satayı, ssd için de usb to sata kabloyu anlamışım.
    Bu arada alırsın o sata dönüştürücü kablosunu, dahiliyi hariciye çevirirsin. Aman dikkat et virüsler girip de ağlatmasın seni;)

Dvdlerin devri bitmemiş ama dahili depolamaların bitmiş. Bu da ayrı garip.

senin yaşın kadar bilgisayar kullandım.
    ufak bir hatamı buldun dön madalyanı takayım =)
    şuanda benim pc'de antivirüs yok =) 3 yıldır. virüs girdiğinde de ağlamıyorum mesela.

ne gerek var ki ? 250 gb ssd'ye 500-1000 lira vereceksin ? harici hddler varken =)
    sende dikkat et senin gibi parça parça pc toplayanlar ağlıyor =)

200-400 gb ssd boyutu neye göre yetersiz ? sana göremi ?
    sen nesin ve kimsin ? senin 2 tane kırık oyunu mu baz alacak millet ?

Forumu terket!

• amdzendiyebirseyyok1 kullanıcısına yanıt
    HDD Devri SSD fiyatları 1 TB 100 Doların altında olmadıkça bitmez güzel kardeşim. 4 TB Diskim var ama yetmiyor. Fiyatı uygun olsa 8 TB HDD alacağım. Oyun falan da oynamam pek. Telefpnlarda bile 60 GB lar yeni yeni ihtiyacı karşılamaya başlarken, o kadar video fotoğraf arşivini 400-500 GB Diskte mi tutacaksın ? Daha Oyunları, Filmleri, Müzikleri saymadım bile. PC yi sadece internet için kullanan arada da ufak tefek oyun oynayanlar için SSD yeter. Gerisine mümkün değil yetmez. Bir şeyleri silip durmaktan bıkar insan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fireindahole

Arkadaslar ssd hakkinda bir sey soracagim. Suan 500gb hdd var ve yetiyor sayilir. Ama 240gb ssd alacagim windows u ve cs go yu ona kuracagim..

Aklima takilan sorular;

1-Ssd ile oyunda herhangi bir akicilik vs gorebilir miyim yoksa tamamen acilip kapanmayla mi alakali

2- oyun vs indirirken ssd veya hdd ye indirecegimi nasil secerim.

3- ssd lerin okuma omru var denilmis. Belirli bir okumaya ulasinca hiz yariya mi dusuyor yoksa hic mi calismiyor ? Hdd lere 5 yıl diyorlar ama daha fazla kullandim hala sıkıntı olmadan calisiyor.

Ssd konusunda bilgim yok. Sorular sacmaysa kusura bakmayin. Cevaplayan arkadaslara şimdiden tesekkurler

adamın yazdığına cevap verin lütfen bende merak ediyorum

(en az 2-3 cevap yoksa olmaz)

• Merhabalar. Sanırım sorunuza tam bir yanıt alamamışsınız. 120gb ssd + 1 tb hdd'nin combolandığı senaryoda hdd üzerinden çalıştırdığınız oyun ve programlar (bildiğim kadarıyla) hem ssd'nin, hem de hdd'nin hızını kullanır. Bu nasıl olur dersen, kaynak olarak kullandığı dosyalar için dosya hangi konumdaysa o kullanılır. Ancak onları çalıştırırken anlık kullanılan ön bellekleme (cache) işlemi için de sistem sürücünüz olan ssd kullanılır. Yani ikisi ortaklaşa çalışmış, olur. İki taraftan çalışıyor daha hızlı oluyor gibi algılanmasın. Tek başına bir ssd'ye kurulmuş olan oyun veya program kaynak ve ön bellekleme işlemlerini de ssd hızıyla yapacağı için daha hızlı çalışacaktır. Yani gerçek ssd performansı almak istiyorsanız işlemleri de ssd kaynaklı yapmanız gerekir.

Boyut ihtiyacı herkese göre değişir. Depolama yapıyor musunuz veya ne kadar yapıyorsunuz bilemiyoruz. Ancak depolama yapmadığınız veya onu hdd veya harici diske taşıyacağınız senaryoda, 120 yerine 480gb ssd kullanmanızı tavsiye edeceğim. Bir oyunun 70gb olduğu bir dönemdeyiz. Sürücünüzü doldurup taşırmayın. Bir repack'i hdd üzerine kurmak yerine ssd üzerine kurmak, kurulum hızını da oldukça artıracaktır.

Yani ''benim görüşüm'' 480gb bir ssd alıp kullanmaya başlayın. Depolama ihtiyaçlarınız arttığında, daha sonradan edinebileceğiniz bir miktar parayla dahili veya harici bir disk ile sorunu çözün.

• Her zaman ki klasik birbirini yiyen klasik DH uyeleri

• HDD de çok pahalı bir şey değil eğer ucuza kapatıyorsan 480 lik ssd yi al.Malum kur olur vergi olur yarın fiyatların ne olacağı belli değil.En kötü 500 lük hdd alırsın 1 tb ye yakın bir depolaman olur.
  • her şey dosya saklama kapasitesinde bitiyor.
  • 120gb yetersiz gelir. Sistemi kurduktan sonra oyun/program vs. yüklemeyeceksen tabi. Zaten 120 yazıyor, 110 falan çıkıyor yani yetmesi zor. Hdd'den program çalıştıracaksan ssdnin bir anlamı yok. 240gb ssd + 750gb HDD gibi bir opsiyonun varsa daha uygun olur. 480gb da tek başına pek mantıklı olmaz eğer 300-350gb kullanmayacaksan veya arşivleme yapmak istiyorsan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben 240 gb ssd + 500 hdd kullanıyorum laptopta. önemli programlar PS+Corel vs. SSD de. oyundur şudur budur ıvır zıvır hdd de. pagefile vs de kapalı ssd de ömründen yemesin diye. yani 240 yetmiyor neredeyse. siler yükler siler yüklerseniz süreki, doldurursanız SSD yi ömründen yersiniz. mümkün olduğunca sabit tutarım ssd yi bu nedenle.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.