Şimdi Ara

12. Sınıfta Açık Lise hk. (yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
1
Favori
7.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar merhaba 49x puanlı bir Fen Lisesi'ne gidiyorum. Bu sene projelerle ve yazılılarla vs uğraşmamak için açığa geçmeyi düşündüm ama internette bile adam akıllı bilgi bulamıyorum. Görevliden bile tatmin olmadım tanıtım yapan. 12. sınıfta açığa geçenler yardımcı olabilir mi sorulara

1.) Zorunlu dersler dışında ekstra ders almam gerekiyor mu seçmeli olarak (sanırım bu gerekmiyor ama tam emin olmak için.) ve alsam almasam ne eksisi olur veya artısı ne olur?

2.) Mezun olmakta sıkıntı çeker miyim?

3.) Derslerde aldığımız notların obp'ye katkısı nasıl oluyor? atıyorum hepsinden 100 alsam kaça çıkarabilirim veya hepsinden 80 alsam kaça indiririm?

4.) Bazıları vermem gereken ders var vs. diye sorular sormuş. Sınavı zaten 2 kere olmuyor muyuz? Dersi verip vermeyeceklerini neye göre anlıyorlar?

5.) AÖL Sınavlarına nerelerden çalıştınız ve obpniz kaçtan kaça çıktı? AÖL Notlarının bu mevzuya etkisi

6.) OBP olayı ne zaman belli oluyor bu sene ösym nin sitesinden herkes bir şeyler onaylıyordu 2. dönem sınavlarını vermeden ben nasıl onu onaylayacağım veya sistem nasıl işliyor?

7.) Genel olarak pişman mısınız yoksa iyi oldu gibi mi düşünüyorsunuz?

8.) Kredi benim ne işime yarayacak sanırım zaten olaya başlar başlamaz almam gereken krediyi tamamlamış oluyorum. Kredileri olabildiğince çoğaltmak neye yarıyor. Yoksa sadece bir baraj görevi mi görüyor?

9.) Edebiyat vs. gibi zorunlu derslere nasıl çalıştınız? Konular vs. neye göre belirleniyor geçen sene sık sık söylev sormuşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3E9B73467 -- 5 Ekim 2020; 16:31:3 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

12. Sınıfta Açık Liseye Geçiş ve Zorunlu Dersler

1. sınıfta açık liseye geçiş yapmak isteyen öğrenciler, hangi derslerin zorunlu olduğunu bilmelidir. Açık lisede 12. sınıf zorunlu dersler şu şekildedir:

2. Türkçe

3. Matematik
    4. Fen Bilimleri (Biyoloji, Fizik, Kimya)
    5. Sosyal Bilimler (Tarih, Coğrafya, Felsefe)
    6. Yabancı Dil (İngilizce veya bir başka dil)

7. sınıf açık liseye geçerken, önceki sınıflarınızda aldığınız krediler dikkate alınır. Açık liseye geçmeden önce kaç kredinizin olduğunu öğrenmek için okulunuzun kayıt ofisine başvurabilirsiniz.

Açık lise 12. sınıf dersleri, yüz yüze eğitime alternatif olarak çevrimiçi veya uzaktan eğitim yoluyla sunulur. Öğrenciler kendi hızlarında ders alabilir ve sınavlarını istedikleri zaman tamamlayabilirler.

Açık lise 12. sınıf zorunlu dersleri, öğrencileri üniversiteye veya iş gücüne hazırlamayı amaçlamaktadır. Bu dersler, öğrencilerin temel akademik becerilerini geliştirmelerine ve seçtikleri alanda ilerlemek için gereken bilgi ve becerileri edinmelerine yardımcı olur.

Açık liseye geçmek, lise eğitiminizi tamamlamanın ve geleceğiniz için daha iyi fırsatlar elde etmenin esnek ve uygun maliyetli bir yoludur.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • up
  • genel olarak cevap vereyim. açık liseye geçtiğin anda obp güncelleniyor. zorunlu olmayan derslerin sınavlarından 45 in altında aldığın derslerden muaf oluyorsun ve ortalaman etki etmiyor. obp yi yükselten sebep bu. açık liseye geçtiğinde gerekenden çok yüksek krediyle başlarsın. sınavları formalite olarak düşünebilirsin mezun olmak için 8 dönem okumak zorundasın. sınavlardan 100 aldığın zaman obp çok fazla yükselmez çünkü 5 ders var yani ders sayısı çok az. 1-2 puan arasında yükselir. onun dışında açık liseye geçtiğin anda senin obp n tahmini olarak 95-97 arasında olur.

sınavlara çalışmadan 100 almak çok zor. ama alacağın notlar çok önemli değil. bu arada bizim sınavlar yks den sonra yapıldı ve yks sınav sonucunda obp m 84 yazarken şu an obp m 83. yani 2021 de sınava girersem sınav sonucunda obp 83 olarak görünecek. obp sınavlardan sonra güncellenir ve yks sonucunda en güncel olanı kullanılır. benim obp m 79 dan 84 e çıktı

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-041AC64DC

Bu mesaj silindi.

çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-88BB6CDAE

genel olarak cevap vereyim. açık liseye geçtiğin anda obp güncelleniyor. zorunlu olmayan derslerin sınavlarından 45 in altında aldığın derslerden muaf oluyorsun ve ortalaman etki etmiyor. obp yi yükselten sebep bu. açık liseye geçtiğinde gerekenden çok yüksek krediyle başlarsın. sınavları formalite olarak düşünebilirsin mezun olmak için 8 dönem okumak zorundasın. sınavlardan 100 aldığın zaman obp çok fazla yükselmez çünkü 5 ders var yani ders sayısı çok az. 1-2 puan arasında yükselir. onun dışında açık liseye geçtiğin anda senin obp n tahmini olarak 95-97 arasında olur.

sınavlara çalışmadan 100 almak çok zor. ama alacağın notlar çok önemli değil. bu arada bizim sınavlar yks den sonra yapıldı ve yks sınav sonucunda obp m 84 yazarken şu an obp m 83. yani 2021 de sınava girersem sınav sonucunda obp 83 olarak görünecek. obp sınavlardan sonra güncellenir ve yks sonucunda en güncel olanı kullanılır. benim obp m 79 dan 84 e çıktı

çok teşekkürler. 45 in altında aldığımız dersten muaf kaldığımızı söylemişsiniz. 45 in bir üstü olan 50 alsak muaf kalmasak 95 puan civarıyla arasındaki fark ne olur (sadece sistemi anlamak amaçlı meraktan soruyorum 50 almak gibi bir amacım yok)

• quote:

Bu mesaj silindi.

2.dönem kayıt tarihini kaçırmamak falan tarzı bir olay varmış. Sınav tarihlerini kayıtları vs hangi site üzerinden kontrol ettiniz? bir de sisteme girince anlarım büyük ihtimal fakat sınav yerlerimizi nasıl bildiriyorlar e okul sistemi üzerinden mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3E9B73467 -- 5 Ekim 2020; 17:7:4 >
  • 1- 12.sınıfta açık liseye geçen bir öğrencinin kredisi mezun olmak için yeterlidir bu yüzden ekstradan seçmeli ders almana gerek yok. Zorunlu derslerden düşük alacağını düşünürsen ortalamayı dengelemek için seçmeli ders alabilirsin onun dışında seçmeli dersin herhangi bir faydası yok.
    2- Hayır, açık liseden mezun olamama gibi bir durum yaşaman çok zor. Ek sınav bile yapıyorlar mezun olamayanlar için.
    3- Açık lisenin ortalama hesaplama olayı bir garip bundan dolayı obp'ni düşürmen çok zor ihtimal.
    4- Zorunlu dersler var onları geçmeden mezun olamazsın.
    5- 12. Sınıfta Açık Lise hk. (yardım) 12. Sınıfta Açık Lise hk. (yardım) e-okul ortalamam böyleydi. 12.sınıfta açık liseye geçtim seçmeli ders almadım. Sınavlardan en düşük 80 almıştım diğerleri 85-90-95-100 civarlarında seyrediyordu. Ve sonuç olarak diploma puanım (obp) 90,38 geldi. Son 1-2 hafta kala halk eğitimden alınan ders kitaplarından not alarak çalıştım ve açık lise tv'yi izledim.
    6- Bu sene sınav pandemi nedeniyle ertelendi normalde nisan-mayıs gibi mezun oluyordun okuldan.
    7- Pişman değilim, iyi ki açık liseye geçmişim diyorum. Kendini disipline edebileceksen çok iyi bir fırsat açık lise.
    8- Kredi sadece mezun olma işlevi görüyor yani kredin tam ise kredi ile işin kalmıyor.
    9- Halk eğitimin verdiği kitapta ne yazarsa onlar soru niteliği taşıyor. Oradan not alarak çalışman yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 13th Patronus -- 5 Ekim 2020; 17:26:18 >

• quote:

Bu mesaj silindi.

çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 13th Patronus

1- 12.sınıfta açık liseye geçen bir öğrencinin kredisi mezun olmak için yeterlidir bu yüzden ekstradan seçmeli ders almana gerek yok. Zorunlu derslerden düşük alacağını düşünürsen ortalamayı dengelemek için seçmeli ders alabilirsin onun dışında seçmeli dersin herhangi bir faydası yok.
    2- Hayır, açık liseden mezun olamama gibi bir durum yaşaman çok zor. Ek sınav bile yapıyorlar mezun olamayanlar için.
    3- Açık lisenin ortalama hesaplama olayı bir garip bundan dolayı obp'ni düşürmen çok zor ihtimal.
    4- Zorunlu dersler var onları geçmeden mezun olamazsın.
    5- 12. Sınıfta Açık Lise hk. (yardım) 12. Sınıfta Açık Lise hk. (yardım) e-okul ortalamam böyleydi. 12.sınıfta açık liseye geçtim seçmeli ders almadım. Sınavlardan en düşük 80 almıştım diğerleri 85-90-95-100 civarlarında seyrediyordu. Ve sonuç olarak diploma puanım (obp) 90,38 geldi. Son 1-2 hafta kala halk eğitimden alınan ders kitaplarından not alarak çalıştım ve açık lise tv'yi izledim.
    6- Bu sene sınav pandemi nedeniyle ertelendi normalde nisan-mayıs gibi mezun oluyordun okuldan.
    7- Pişman değilim, iyi ki açık liseye geçmişim diyorum. Kendini disipline edebileceksen çok iyi bir fırsat açık lise.
    8- Kredi sadece mezun olma işlevi görüyor yani kredin tam ise kredi ile işin kalmıyor.
    9- Halk eğitimin verdiği kitapta ne yazarsa onlar soru niteliği taşıyor. Oradan not alarak çalışman yeterli.

çok teşekkür ederim hocam

• 50 alırsan ortalamayı çok az da olsa düşürür. 95 alırsan da çok az yükseltir. senin extra ders seçmene zaten gerek yok zorunlu dersler yeter. zorunlu derslerden 45 in altında alırsan muaf olamazsın. örgünde okurken 45 in altında aldığın derslerden muaf sayılırsın ve ortalaman bu şekilde yükselir
  • obp ve sınavların etkisi ve cevapların tatmin ediciliği sayesinde daha çok kişi görsün diye konuyu upluyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.