Şimdi Ara

12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerleri (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
702
Cevap
17
Favori
35.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Voltaj değerin gayet iyi gözüküyor stabil olduğuna emin misiniz? Occt5, prime 95, aida 64 stabilite test gibi programlarda test ettiniz mi?
    Uzun zamandır bu tarz değerleri göremez olduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmenvirüs -- 30 Temmuz 2020; 7:40:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thequed

Arkadaşlar 4.1 GHz 1.325V Cinebench R20 ile 3113 Puan alıp en fazla 83 dereceyi gördü iyi midir?
    Anakart = S2H, Soğutucu = Gamepower Windrunner.
    prime95 testi yaptın mı?
  • tsti T kullanıcısına yanıt
    High voltaj uyarı sadece sıcaklıkları kontrol ederek devam edebilirsiniz.
  • Cooler Master MasterLiquid 120mm sıvı soğutmayı kullandıktan sonra Ryzen 5 1600AF @4.00GHz'e hız aşırttım. 1.45V'a kadar gittim ama 4.2Ghz stabil olmadı. Ramler sanırım bozuyor durumu o yüzden pek kurcalamadınm 4.00GHz'de yeter ekran kartım zaten GTX1660Super

12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerleri

• quote:

Orijinalden alıntı: Maskeli Bilo

Şeytan diyo 4.2 yap

Dinamik core ne ?

Ayarları tam anlasam deneyeceğim oc.

Yardım lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadyMM -- 13 Eylül 2020; 22:59:24 >

• tsti T kullanıcısına yanıt
    Dinamik vcore ne ? Oc yapmak istiyorum.
  • Yapamadım gitti :( 3.20 ile devam :(
  • selamlar.

fabrika ayarlarıyla işlemci biosta 3.2ghz ve 1.4v olarak gözüküyor. biostar b450mh kullanan varsa yardımcı olabilir mi
  • Arkadaşlar merhaba, Bios ayarlarımı birazdan paylaşacağım. Biosta çok fazla ayar yapmanıza gerek yok. Voltaj değerlerini ayarladıktan sonra stabil kalıp kalmaması tamamen işlemcinin silikon kalitesine bağlı ve buna yapabileceğiniz hiçbirşey yok. Şuan güncel olarak 1,325 V voltajda 4,2 Ghz olarak kullanıyorum. Sıcaklık 240 mm sıvı soğutmayla birlikte 74 derece max işkence testlerinde gördü. 1.4v 4.3 ghz de çalıştırabiliyorum oyunlarda ve günlük kullanımda herhangi bir sıkıntı yok ama işkence testlerinde çakılıyor. Şuanda fiyatları artmış sanırım işlemcinin. Hala fiyat performans mı bilemiyorum ama b2 revizyonundan 2 arkadaşıma daha aldırmıştım bu işlemciyi onlar da 4 ghz üstünde kullanabiliyorlar şuanda.

• 12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba 1600af b450 asus tuf ile o.ç yapmak istiyorum ama anlamıyorum bu işlerden hic  AMD Wraith Prism soğutucu var elimde

• Biri bana Allah rızası için Gigabyte anakart da nasıl sabit voltaj girebileceğimi anlatabilir mi ? Lutfen
  • hoksi kullanıcısına yanıt

Sanırım böyleydi

• Burada yazılanları okuyunca sanırsam silicon lottery bana çıkmadı 3.9 @1.35V çalışıyor üstüne 1.45V versem de direkt prime95 açınca ezdebug CPU ışığı yanıyor.

• Shadeforty-5 kullanıcısına yanıt
    Hocam normal değerler valla 1.35 volt 3.8 GHz kullandim.3.6 GHz turbo gücüne çıkan islemci için fena değil.sicaklik nasıl bence yeterli.millette ne işlemciler vardı 1.25 v ile 4.0-4.1 yapıyorlardı.islemcin o değerlerde 75 derecenin üstüne çıkmıyorsa sorun yok.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gmyo31

Hocam normal değerler valla 1.35 volt 3.8 GHz kullandim.3.6 GHz turbo gücüne çıkan islemci için fena değil.sicaklik nasıl bence yeterli.millette ne işlemciler vardı 1.25 v ile 4.0-4.1 yapıyorlardı.islemcin o değerlerde 75 derecenin üstüne çıkmıyorsa sorun yok.

Hocam max 70 derece oluyor prime95 ile ayrıca stok gelen wraith spire soğutucu değil de wraith prism ile kullanıyorum. En çok kullanımı battlefield vesaire oynarken görüyorum orada da 50-60 derece arası oynuyor. Performanstan memnunum ama işte silicon lottery çıkmaması üzdü sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadeforty-5 -- 7 Ağustos 2021; 2:44:3 >
  • Shadeforty-5 kullanıcısına yanıt
    Hocam sıcaklık yüksek değilmiş şimdilik kullan gitsin.ileri de 3600 değişikligi yaparsın çok güzel olur. veya 5600x takarsın çağ atlarsin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • altın değerinde bir işlemci gerçekten. alanlar ve kullananlar çok şanslı. kendi işlemcimden sonra 4 yakınıma daha tavsiyeyle aldırdım hepsi 4 ghz üstünde çalıştı. amd üzer lafı tarihe karışıyor..

• Arkadaşlar bu MSI anakartlardaki offset ve override modu arasındaki fark ne biri açıklayabilir mi? Çünkü cidden garip bir şey. Normalde 3.9GHz ayarladığım işlemci override modda 1.35V ayarladığımda stabil çalışıyor ama offset modda 1.3V ile çalışıyor ayrıca 4GHz 1.45V ile çalıştıramamıştım override modda fakat gene offset mode 1.4V ile çalıştı bana garip geldi bu olay. Sebebini bilen var mı?

• konuyu hortlatmak gibi olmasın ama stok soğutucuyla 1.1675 volt, 3,9 ghz, cinebench testinde max 80 derece, prime 95'de ise ortalama 79-80 arasında sabitleniyor. nasıl değerlendirmek gerekir bu değerleri?

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.