Şimdi Ara

12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerleri (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
701
Cevap
18
Favori
35.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu 1.25 volt ile 4.0 ghz nasıl görüyor ben fotodaki gibi yaptım 3.9 göremedim 1.312 volt yada ben mi yanlış biliyorum 🤔🤔🤔
    12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kendong33 kullanıcısına yanıt
    Ben offset değil de manuel olarak yapıyorum. Override olarak 1.16v ile 3.6ghz kullanıyorum. SoC voltajım 1.05 de manuel. 3.7ghz için 1.21875v istiyor. 3.8ghz içinse 1.22v vermem gerekiyor. Açıkcası ben de anlamadım belki 1.25 de 3.9ghz görecek denemedim. Core performance boost u kapattım. 3.6ghz 1.16v ile sıcaklık değerlerim normale döndü. Bf V 69-70 derece Pubg 55-60 arası stok fan değerlerim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Slayer_ kullanıcısına yanıt
    Yapmadım. Aida, cinebench r20, prime95 gibi testleri yaptım bi sıkıntı yaşamadım. Açıkçası bu tarz testler çok da umrumda değil. Kendi kullanımımda hiçbi zaman bu kadar zorlanmayacak çünkü. Günlük kullanımımda, oyunlarda tarayıcıda vs. sıkıntı çıkarmaması daha önemli benim için.

Edit: Merakıma yeni düşüp 15 dk'lık occt testi yaptım. Sonuçlar ekran görüntülerinde. Burada 60 derece maks sıcaklık gözüküyor ama aida ile baktığımda 52 dereceyi görmedi. 60 ofset eklenmiş hali sanırım.

12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerleri12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerleri12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerleri12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerleri12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerleri12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerleri12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maskeli Bilo -- 18 Haziran 2020; 21:37:22 >
  • 14nm 1.275v 3.8 yemedi sinir oldum

• Umtdmr38 kullanıcısına yanıt
    benim attıgım fotoda 1.312 volt yazan yer de siz 3,8 ghz için mi 1,22 volt veriyorsunuz?
  • Maskeli Bilo kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı anakartı kullanıyorum da, hangi ayarları yaptınız paylaşabilir misiniz ?
    1.380 de 3.875 ghz de benim şuan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parzival97 P kullanıcısına yanıt
    Hocam her anakart ve işlemci için bu değerler farklılık gösterir. Ben sana takip ettiğim rehberleri yollayayım, bunları takip ederek kendi anakart ve işlemcine uygun ayarları kendin bul.
    https://forum.donanimhaber.com/ryzen-3600-ile-sorun-yasayanlar-gelin-biktim-sizden--141337629

Yukarıdaki linki takip ederek kendi anakart ve işlemcin için uygun değerleri bulabilirsin, önce amd ryzen master isimli programda değerleri bul, sonra da aşağıdaki linkten anakarta girmen gereken değerleri hesapla ve biostan gir.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/143952975
    Çok fazla denedim de ondan dolayı sormuştum. Zamanında @Slayer ile de denedik 3.9 görmedi bizde sistem. Ryzen masterda 4.1 görüyor biosta 3.9 görmüyor maalesef.
    Müsait bir zamanda attıklarınızı da deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Parzival97 -- 20 Haziran 2020; 0:1:13 >
    Ryzen masterda gördüğü zaman aida, prime 95 gibi stres testleri yaptın mı uzunca bi süre? Normal kullanımda kullandın mı bi kaç gün? Çünkü ryzen masterda 30 sn'lik bi test yapıyo sadece. Onda da hata bulması çok zor.

Ayrıca silicon lottery diye bi olay da var. Şanssız taraftan olma ihtimalin de var :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maskeli Bilo -- 19 Haziran 2020; 23:10:7 >
    Silicon lottery olduğuna kanaat getirdik ama böyle değerler gördükçe de deneyesim geliyor :) ryzen masterda sistem boşta çalışıyor sadece testlerde dayanamıyor. Şuan 1.380 voltta 3.875 mhz de çalışıyor. Ama occt de 5 dk dayanmıyor sıcaklıklardan dolayı. Ama çok takmıyorum render almıyorum şimdilik.

Çok şanssızmışsın hocam sen de :( günlük kullanımda sıkıntı çıkarmıyorsa stres testlerinin bi önemi yok BENCE. Kafaya da çok takmamak lazım, bariz gözle görülür bi şey değişmiyor.
    Napalım artık bence de öyle, kullanım amacına göre test edersin işte. bir de sıvı soğutma var sistemde. Onu aldığıma üzülüyorum 3.8 e çıkarmak için sıvı soğutma aldım desem gülerler bana herhalde :(

Geleceğe dönük iyi bi yatırım diye düşün hocam sonraki her türlü işlemcinde kullanırsın rahat rahat.

Öyle yapıcaz artık. Şuanda da işime yarıyor aslında yüksek voltajda çalışıyor yani stok soğutucu yetemezdi buna. Oyunda maks 50 derece yaz olmasına rağmen.

Hocam bende 1.375 v. İle 3.8 GHz çıkardım öyle bıraktım sana da bana da silikon kalitesi dandik olan denk gelmiş.ama deneyeceğim oyunlarda 60-65 dereceyi geçmiyor.cm 212 Evo var.sivi soğutma o voltajla o dereceler de tutuyorsa çok iyi

Evet

• Yardımcı olacak var mı o.c yapıyorum kendimce hiç başarılı olmadım tam sistem açıyorum aida 64 stress yaptım uyarı verdi test yapmıyor ve 50 dereceden direk 70 lere fırlıyor ısı stok soğutucu kullanıyorum.

• B450 chipset kullanan arkadaşlar yeni sürücüyü mutlaka kurun program açılış sürelerinde win 10 üzerinde hızlanma var

AMD Chipset Drivers
    Revision Number
    2.04.28.626

https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450
    Hocam çok normal o sıcaklıklara çıkması test sırasında bende de 55-60 dereceye çıkıyor kule tipi soğutucu kullanıyorum.anakartin modelini birde ne kadar voltaj verdiğini söylersen yardımcı olmaya çalışırım.

• gmyo31 G kullanıcısına yanıt
    Iyi akşamlar hocam benim anakart modelim asus prime b450m-k şuana kadar ne kadar test yaptıysam 1 tanesi basarili olmadı 1.4 volta kadar çıktım 4 ghz için nafile daha da çıkmadım sistem açılıyor ama testte ya kapanıyor ya hata veriyor prime 95 de kapanıyor aida 64 warning uyarısı alıyorum cinebech de de hata veriyor yada yarıda kapanıyor pc mesela şimdi 3.8 ghz için 1.325 v verdim kapandı cinebech testinde ayarlarımı foto olarak at
    12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerleriı
    12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerleriy
    12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerlerio
    12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerlerirum.

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.