Şimdi Ara

12. nesli beklemem mantıklı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
1.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • b360/i5 8400/2666mhz 16gb ram kullanıyorum ve ekran kartımı 1060 6g'tan 3060ti'ye yükselttim. Çıktığında z690/12400/ddr5 ram yükseltmesi yapmayı düşünüyordum ancak bu güncelleme farkı en iyi ihtimalde 5-6k civarı tutacak gibi görünüyor. Acaba 8400 yerine şu an 700tl gibi bir değişim farkına 9600k alsam ancak oc yapmadan kullansam belirgin fps artışı sağlar mıyım? Alder lake'in bana getirisine kıyasla daha makul geldi, benzer sistem kullananlar veya bilgisi olanlar fikir verebilirse sevinirim.

Not: 1080p monitör kullanıyorum.

• gerçekten 5-6k civarına anakart işlemci ve ddr5 alabileceğine inanıyormusun

• ProbLem! kullanıcısına yanıt

Değişim farkı hocam, elimdekileri de satınca yani. Yoksa 7-8k civarı olacağını düşünüyorum.

• ddr5 çıkması gelişmesi oturması derken rahat 2 sene geçer, ilk çıktığında direk son kullanıcaya al sana gaming ddr5 kullan diye vermeyecekler ilk olarak combo anakartları sürecekler ddr4 çıktığı zamanki gibi sonrasında yavaş yavaş son kullanıcıya fiyat olarak uygundan yansıtacaklar ilk olarak çıksınlar ona göre hareket et bana kalırsa bazı insanları görüyorum yok sistemleri satalım bekleyelim hemen alalım diye düşüncelere giriyorlar. 2000 serisi ekran kartlarını sattılar 3000 serisi almak için hangisi alabildi? çoğu tekrar 2000 serisi ekran kartı arayıp bulamadı bulsalarda çok yüksek fiyattan buldular. bir çok üretim merkezi chip krizinden dolayı üretim yapamıyor yapsalar dahi fiyatlar çok yüksek.

eldeki ürünleri satsanda çıkmayan görünmeyen bir şeyin 5-6k ya yükseltme yapabileceğine pek inanma derim. Ki bir çok firma şuanda amd tarafında olsun intel tarafında olsun en tepe anakartları çıkarıyor. Evga am4 için x570s dark, asus rog extreme v.s. bunlar benim düşüncem doğmamış çocuğa don biçiliyor şuanda. Elindeki sistem güzel kullan keyfine bak çıksın yeni mimari duruma göre hareket edersin ama ilk çıkan yapı alınmaz :)

• ProbLem! kullanıcısına yanıt

Eyvallah hocam  

• Dostum 6k Ya 12.nesil sistem yapıcağına R5 5900x İle B550 Tomawhawk Veya Gaming Edge Yap Kalan Parayada Soğutucu al kullan :)

• Hicbirsey yapma İ9 9900K/KS al 2. El 2500-2800 arasına , 1000-1250 gibi de İslemcini sat.Max 1500TL ye Intel in en iyi F/P islemciisne gec kasa kapagını kapat.5 sene de acma...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.