Şimdi Ara

113 AKP’li, hakim ve savcılığa atandı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
1
Favori
10.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Feto kim la **l :)

Ezana kadar Türkçe okuttunuz eskiler anlatsında dinle :))

Bana laf atma düzen bu işine geliyosa akp mhp chp bilmem ben yarın iktidara ben gelsem bende çevremi yerleştiririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nasıl işine geliyorsa insanların öyle olur bu isler. hukuk kazanıp bitirmiş adamında zekasını sorgulayan tipler acaba ne yapmış ?

illaki hükümetin fikrini savunmak zorunda değil .öyle gireceğini biliyordur yapar politik davranır köprüyü geçene kadar dayı der vs. birileri hal onurdan bahsediyor adamın hayalinde bile yok hakimlik savcılık gibi bir makam. kapısina bi gel bakalım nasılda yalamaya başlıyorsun ama ne bilsin garibim.

• bunlar iyi günler...
  • Güç bir kesimden diğerine geçiyor.

Eskiden yargı ordu AYM vb ülkenin en büyük güçleri belli bir zümrede idi. Şimdi tam karşıt fikirli zümrede.

Eski durumdan şikayeti olmayanların bu duruma da ses etmeden oturup izlemesi lazım.

Merak ediyorum ne yapacaklar. Güç ellerindeyken iyi idi. Birazda karşı taraf oynasın bakalım.
  • fark etmez akp yine %50 alır.

her millet hak ettiği gibi yönetilir
  • Bir elemanın dediği gibi

Onlarınki hukuk bizimki guguk.

• 1236 kişiden sadece 113 tanesi AKP li yani seçilenlerin % 10 u bile değil.

Ülkenin yarısı AKP li iken seçilenlerin en az yarısı AKP li olmalıydı bence.

• Fetöcü hakim savcılara da çok güvenmişlerdi. Hepsine güvenip devletin her kademesinde yapılanmalara izin vermişlerdi. Ne oldu sonra? Şimdi korkudan temizleyemiyorlarda. Bu kafa yok olmadıktan sonra daha çok sıkıntı çekeceğiz. Evet biz sıradan vatandaş çekecek ceremesini. Fetöcü olan milyon doları bastırıp kurtuluyor çünkü.

• an ıtıbarıyle ulkemızın halı gerçı bıze aıt olmaktanda cıktı yazık
  • Sonra geliyorlar '' Tırk Gıncı Cılısmıyır '' diyorlar salya akıta akıta.

Şu atananların yerine atanması gereken, hakkı yenen kaç kişi var acaba? Artık her sektör böyle oldu. Hukuk sektöründe de böyle olduysa ülke bitmiştir. Bu ülkede gecesini gündüzüne katıp, senelerce atanma bekleyen insanlar var, biri gelip sırf parti üyesi diye bir gecede hakketmediği mevkiye geliyor. Allah tez zamanda hakkınızdan gelir umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Saracen

Feto kim la **l :)

Ezana kadar Türkçe okuttunuz eskiler anlatsında dinle :))

Bana laf atma düzen bu işine geliyosa akp mhp chp bilmem ben yarın iktidara ben gelsem bende çevremi yerleştiririm

ŞAVAŞLAR İÇİN PARALARI VAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi upsewen -- 22 Mart 2018; 0:10:11 >

• 2 gün sonra unutulur bu konu.. Seçim zamanı geldiğinde de hatırlatacak kadar zeki, uyanık bir muhalefet olmadığı için seçimlerde de kimsenin aklına gelmez
  • eğer birilerinin hakkını yiyio o makamlara geliyseler çocuklarından çoluklarından çıksın dencek başka söz yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarjinaL_Kedi

eğer birilerinin hakkını yiyio o makamlara geliyseler çocuklarından çoluklarından çıksın dencek başka söz yok

Çocuklarının ne suçu var ? Suçu biri işliyorsa ondan çıksın eğer çıkacaksa ki çıkmayacak.

Çoluk çocuk karıştırmayın .
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardday

Türkiyenin iki partisi var Türk olarak. Biri Mhp Biri Akp...

Ermeniler de böyle diyor: )) diğer malum parti zaten direk ermeniyiz diyor.

Malum diğer partide ermeniler kardeşimiz diyor: ) ne ara kardeş oldu isek artık...

Her iki Reis 'inde Allah yar ve yardımcısı olsun. Ataturk ten sonra dünyaya hooop diyen biri çıktı Elhamdülillah.

Dalga mi geciyorsun? Akparti genel baskani 16 yilda bir kere bile " Turk" sozunu agzina almamis. Nasil oluyor?

• en azından chp de liste varda birileri takip ediyor ileride temizleme şansı olacak diye düşünen tek ben miyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: asau

Bir partide görev yapmış hukukçuların hakim ve savcı olması yanlışsa o zaman kanun çıkarılıp bir partide görev yapan hukukçular ömür boyu kamuda hukukçu olarak çalışmaz denilsin. CHP bu konuda öncü olsun!!!

Ben eskiden bir partide görev aldım diye partiden ayrılıp hakim ve savcı olamaz mıyım?

AKP'de görev yapmış ve ayrılmış hukukçuların hakim ve savcı olanların adı paylaşılmış. Bunu paylaşan CHPli vekil şunu mu demek istiyor? CHP tarihinde CHP'de görev yapan hiç bir hukukçu sonradan hakim ve savcı olmamış, öyle mi yani. CHP veya başka partilerde görev yapmış hukukçuların hakim ve savcı olmasına Türkiye tarihi boyunca ses çıkarmayan CHP'nin şimdi tutuşmasının anlamı ne? CHP iktidarda olsa, bir hukukçu eskiden AKP'de görev yaptı diye hakim ve savcı olma hakkı kanuni bir hak iken bunu engelleyecek miydi yani?

Bir partide görev yapan hukukçuların hakim ve savcı olmasına karşı çıkmak hangi yasaya dayanıyor? Yasaya uygun olan şeyi yasadışı algısı yaratmak acemi bir siyasetçi algısıdır.

Eskiden AKP'de görev yapmış bir hukukçuysan hakim ve savcı olaman doğal değil, ama CHP'de görev yaptıysan hakim ve savcı olman doğal. Kılıfı da hazır. AKP iktidar olduğundan, AKP'de çalışan ve görevinden ayrılan hiç bir hukukçu hakim ve savcı olmamalı. Ama CHP'de çalışmış her hukukçu hakim ve savcı olabilir. Çünkü Chp iktidar değil...kılıfı....
    Binlerce hakim ve savcı atanıyor, içlerinden bazıları da eskiden AKP'degörev yapmış hukukçu var diye hepsi Akpli mi okuyor, binlerce atanan hakim ve savcının içinde hiç CHPli yok öyle mi? Hepsi Akpliymiş miş!!

Eskiye bir dönüp bakalım. RTE'nin ikinci döneminden geriye doğru mesela 20 yıl geriye doğru bir bakalım. Solcu olmayan, CHPli olmayan bir tane Yargıtay, Danıştay, AYM Başkanı bulun. Solcu olmayan, CHPli (veya türevleri) olmayan bir tane daire başkanı, bir tane yüksek hakim savcı bulabilir misiniz? 2000 yılına gelindiğinde durum öyle bir hal almıştı ki, ülkenin Cumhurbaşkanı, başbakanı, Aym Başkanı, Danıştay, Yargıtay, Sayıştay başkanları, daire başkanları, Cumhuriyet Başsavcıları, generallerin tamamı, kamunun tepe yöneticileri, mesela Ssk Başkanı, Mit Başkanı vd. Büyük şehirlerin vali ve savcıları, en başat üniversitelerin hepsinin rektörleri Chp veya türevlerine mensup kişilerdi. Solcular tüm kamuyu istila etmişlerdi. Bir solcu bir CHPli kişi çıkıp da bu duruma karşı çıktı mı? Aksine destek verdiler.

Hangi partili olursa olsun ama bileginin hakkiyla olsun. Var misin? Bu listedeki sahislar 70 alamadigi icin baraj düşürüldü. 92 alan mulakatta elendi, 52 alan hakim savci oldu. Mulakati kaldiralim. En yüksek puani alan atansin. İstediği partiye kayıtlı olabilir. Var misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 22 Mart 2018; 0:42:40 >

• Mülakatların 45 saniye sürdüğüne şahit misiniz CHP 'nin algı yapmadığı ne malum bilmediğim için soruyorum ispatı var mı?? Ve Bu hukukçuların akp üyesi olduklarını nereden biliyorsunuz bununda açık açık ispatı var mı??

Ben öğrenmek için sordum bana laf yazanlara da bakıyorum koyu biatçı gibi ne derse chp inanıyor..

Dediklerini doğru olma ihtimali var bu işlerin böyle döndüğünü bende biliyorum eskiden de aynı terane vardı haka aynı terane dönüyor ama CHP şehrindeyim burada paso chp 'liler alındı belediye de gözümle kimin kim olduğunu açık açık biliyorum içlerinde çalıştım.. Yani al akp yi vur chp 'ye şimdi chp 'yi iktidar yapsak akp nin yaptığının aynısını yapmayacağının garantisini verebilecek biri var mı siz bana bunu açıklayın sonra hükümet kötülüyorsunuz dedik mi kızıyorsunuz..

Açıklamaya daha detaylı baktım hepsi eski bilmemne üyesi şusu busu..

O zaman CHP 'den akp 'ye geçen üyelerin de birer ajan olduğunumu göreceğiz buradan sizin mantık ile gidersek..

Eskiden mhp 'lisindir bugün akp 'ye üyesindir eskiden akp 'nin kollarından birisindir bugün chp 'ye oy atarsın siyaset böyle bir şeydir.. Eski bilmemne kolu imiş diye işinize geldiği gibi çamur atmayın.. CHP 'de kollarında olup AKP 'de çalışan ne insanlar var şimdi onlar hain mi oluyor ya da ajan mı oluyor??

Ve bir arkadaş yazmış devlette hala akp 'ye söven bir sürü memur var bütün hepsi akp 'li olmuş gibi ağlamayın Üniversite de iki yıl çalıştım neler neler söyleniyordu şaşıp kalmıştım.. VE bu memurlar gezi ye bile katıldılar ama 3. gün haklarında işlem başlatılacağını duyduklarında hepsi u dönüşü yaptı neden çünkü devlet memuru legal olmayan eylemlere katılıyordu bu yüzden hakkında işlem başlatılacağını duyan 3 k 5 k maaşı sabah 8 akşam 17 iş çıkışı ve ay da 20 gün çalışmayı seçti anında u dönüşü yaptılar para daha tatlı geldi o memurlara.. Herkes bir tarafını kurtarma derdinde.. Bana chp 'li akrabalarım bile artık diyor devir akp devri üye ol peşlerinde koş ne yaparsan yap gir at kendini devlete memur ol diyorlar ve 30 yaşını geçmiş işsiz olarak gezdiğimi gördükleri için bana bunu diyorlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 22 Mart 2018; 1:41:25 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.