Çavuş
25 Ağustos 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 26 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Site Adı : Yeni İş Fikirleri
Site adresi :https://www.yeniisfikirleri.com
Site içeriği / Hizmet verdiği alan : iş fikirleri ve para kazanma yolları
Merhaba arkadaşlar, kesinlikle dünyanın en iyi video indirme sitesi. Denemenizi öneririm.

https://www.videoindir.com
Beyler 73 ilde bekçi alınacak. KPSS istemiyor, toplam 7 bin kişi alınacak. Maaşları galiba 3 bin 200 tl civarı olacak. Bence başvurun mutlaka, bi dayım vardı kaç zamandır işsiz ona göndermişken size de göndereyim dedim. Başvuru tarihi 2 gün sonra açıklanacakmış...


kaynak
Son 3, 4 gündür yakınındaki lobiler hep rus lobisi geliyor. Bunun bir çözümü var mı? Hiç Türk rekabetçi lobisi yok.
Elazığ Merkez'de internette sosyal medya üzerinden gördükleri işe ilgi duyup, araştırmaya koyulan 3 arkadaş, kurdukları solucan gübresi tesisi ile ayda 15 bin liradan fazla para kazanmaya başladı.

Elazığ Merkez'de birbirinden farklı işlerde çalışan ve yıllarca arkadaş olan İbrahim Karaman (31), Nihat Bulut (42) ve Mahir Tekin (31) sosyal medya sayfalarında gördükleri solucan gübresi işine ilgi duydu. Bu ilgi üzerine aylarca araştırma yapan 3 arkadaş, işe girmek üzere kollarını sıvadı. Kendilerine ait olan eski bir ahırı tesise dönüştüren 3 arkadaş, burada 100 bin solucan ile işe koyuldu. İlk 2 yıl yalnızca solucanları besleyen girişimciler, 2 yıl sonunda 100 bin solucandan 3 milyon solucan sayısına ulaştı. Şimdi ayda 15 bin liradan fazla gelir kazanıyorlar.
Kendi işimizin patronu nasıl olacağız diye düşünürken internet ve sosyal medyadan solucan gübresiyle ilgili haberleri gördüklerini belirten İbrahim Karaman, “Çok parası var, iki katı üretim, işletme sürekli büyüyor diye gördük. Liseden beri arkadaş olduğumuz arkadaşlarla bu işe girdik. Altı ay gibi bir süre araştırma yaptık. Anlatılanlara doğrudan inanmadık. Bu işi yapanlarla telefonla ve yüz yüze gidip görüştük. Hem olumlu hem de olumsuz yanlarını sorduk. Aklımıza yattı, altı ay sonra başladık. Riski az olsun diye 100 bin solucan ile başladık. İşletme sürekli büyüyen bir işletme, şimdi 3 milyona yakın solucanımız var. Aylık ortalama üç tona yakın gübre üretiyoruz. Bunu önümüzdeki yıl dört katına çıkarmayı düşünüyoruz” dedi.“Aylık ortalama 10-15 bin lira kâr kalıyor”
Gübrenin fiyatının bölgeye ve yöreye göre değiştiğini dile getiren Karaman, “Elazığ’da tonunu 3 bin lira olarak satıyoruz. Toptan alımlarda daha indirim yapıyoruz. Tek veya 2 kiloluk paketlerimiz var. Kilosu 3,5 ve 4 TL'ye gidiyor. Giderlerimizi düştüğümüz zaman ortalama aylık 10-15 bin lira arası bize kalıyor. Bu sadece gübre satışı değil, işe girmek isteyen arkadaşlara solucan satışlarımız da oluyor. Kendilerine nasıl yapılacağı ile ilgili yardımlarımız oluyor” dedi.

“Solucan gübresi yüzde 70’lik verim sağlıyor”
Öncelikle solucandan ziyade, solucanın yemini temin etmenin daha önemli olduğunu vurgulayan Nihat Bulut, “Solucanın yemi seperatörden geçmiş büyükbaş hayvan gübresidir. Biz bunun posasını alıp brandaların altında fermante ediyoruz. 1,5 ay civarında, yüzde yetmiş oranında fermante ettiğimiz o gübrelere, yüzde 30 civarında meyve atıkları, yumurta kabuğu, çay posası karıştırıp hayvanlarımıza veriyoruz. Özellikle yeni dikilen fidanlarda yüzde 70’lik bir verim artışı sağlıyor” diye konuştu.

“15 gün erken hasat sağlıyor”
Solucan gübresinin 15 gün erken hasat yapılmasını sağladığını vurgulayan Bulut, “Her şeyden ziyade bizim şuanda topraklarımız kimyasal gübreyle ölmüş vaziyette. Sürekli dayatılmış bir gübre var. Bunun her yıl maliyeti var. Topraklarımızı öldürüyor ve belli bir süre sonra o toprak artık verimsiz hale geliyor. Solucan gübresi doğal olduğu için toprakta yetişen ürünlere doğal bir aroma katıyor hem de daha sağlıklı bir şekilde sebzelerin ve meyvelerin olgunlaşmasını sağlıyor. Topraktaki nem oranını çok fazla tuttuğu için sulamadan kazanç sağlıyor. Humus oranı çok yüksek. Humusta toprağa çok faydalı. Verdiğimiz gübre içerisinde solucanların kokonları (yavru) var. Bu kokonlar da verdiğimiz gübre içerisinde tekrardan büyüdükleri için toprakta havalandırmayı sağlıyorlar. Toprağın verimli bir şekilde ürün vermesini sağlıyorlar” ifadelerini kullandı.“Daha sağlıklı bireyler yetiştirebiliriz”
Bu işe ilk sadece gübre üretmek amacıyla başladıklarını ifade eden Mahir Tekin ise, ”Bu solucanlara verilen yemlerde yumurta kabuğundan, çay posasına kadar her şey doğal. Geri dönüşüme de katkı sağlıyorlar. Bu sayede gerçekten toprağın verimini artırıyorlar. Şu an bu şekilde devam ediyoruz. Zahmetsiz hiç bir şey olmaz. Ama bu tatlı bir zahmet çünkü daha iyi bireyler yetiştirebiliriz. Sonuçta bu gübrede üretilen besinler gerçekten sağlıklı. Bu işi artık tamamen ticari amaçlı düşünmüyoruz. Gelecek nesiller adına bir şeyler yaptığımızı gördüğümüz zaman daha mutlu oluyoruz” şeklinde konuştu.
https://www.karliisfikirleri.com/internette-gorup-bu-ise-girdiler-ayda-15-bin-lira-kazaniyorlar/
Arkadaşlar ilginizi çekebilir diye düşünüyorum 16 bin kişiden fazlaya 30 bin lira hibe verilecek. Kırsalda olanlar ve 41 yaşından büyük olmayanlar mutlaka değerlendirsin. Güzel bir proje hazırlarsanız direkt veriyorlar zaten.

Kırsal kalkınmanın geliştirmesi amacıyla birkaç yıldır düzenlenen Genç Çiftçi hibe ve destek projesi 2018 yılı için de açıldı. Genç Çiftçi projesinde 2018 yılında tam 16 bin 750 girişimciye 30'ar bin lira hibe verilecek.

Birkaç yıldır kırsal kalkınmanın güçlendirilmesi ve çiftçiliğin özendirilmesi amacıyla genç çiftçi adaylarına verilen 30 bin liralık hibe projesinde 2018 yılının şartları belirlendi. Bakanlık açıklamasına göre 2018 yılı içerisinde 16 bin 750 genç çiftçi adayına 30 bin lira hibe verilecek.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Ahmet Eşref Fakıbaba'nın açıklamasına göre, 2016 ve 2017 yıllarında 31 bin genç çiftçi adayına toplam 933 milyon lira hibe verildi. 2018 yılında ise 500 milyon lira daha hibe verilecek. Önceki gün Resmi Gazete'de yayınlanan "Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliği" ile 2018 Genç Çiftçi Hibe programının esasları ve şartları belirlendi.

Resmi Gazete ilanına göre, Genç Çiftçi projesinden destek alabilmek için 18 yaşını doldurmuş ve 41 yaşından gün almamış olmak gerekiyor. Ayrıca daha önce Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın verdiği hibe programlarından destek almamış kişiler başvuruda bulunabilecek.

Genç Çiftçi Projesi
Allah rızası için beyler bilgisi olan var mı

KOSGEB'in 50 bin tl faizsiz kredisi vardı geçen sene, bu sene de açacak diyorlar ama hala yok. İşletmemiz kötü durumda. Bilgisi olan yok mu biz batmadan geleydi.

Burda nisan ayında gelecek denilmiş ama Nisan'da da gelmese ayvayı yedik...
Arkadaşlar yeni firma ve website tanıtım rehberine 20 saniyede firma ekleyebilirsiniz.

Site:https://www.firmagir.com/https://www.firmagir.com/
Arkadaşlar Merhaba,

Ücretsiz firma rehberimize kayıt olabilirsiniz.

Site:https://goo.gl/nQFp23 - site url: firmagir.com
Yıllardır hayvancılık sektörüne bakınıyorum aslında 20 dönüm arazim ve ahırım da var ama riskli geliyor. Bugün bi ev kadının hikayesini gördüm ve dumura uğradım. Bu kadın kadar olamadım diye...

Ne önerirsiniz dostlar sizce hayvancılık hala karlı mı? Yok mu beni gaza getirecek

https://www.karliisfikirleri.com/4-bilezik-ile-basladi-simdi-1-milyon-lirasi-var/
Hakkında
Konum: Batman
Meslek: Trader
Hakkımda:
Adalet mülkün temelidir.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 0
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 0
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 0)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.