Şimdi Ara

11. Kalkınma Planı'ndaki teknolojik hedefler neler? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
6.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• hanahmet H kullanıcısına yanıt
    anlatabilirsen anlat usta yukarıda yazdım bak.Dolar 17 senede 3440 jat artmış buna laf eden yok ama Ak Parti ekonomiyi batırmış.Ne diyeceksin ne anlatabileceksinki bu kafaya şimdi?

Adam Yüzde 15 enflasyona çok diyor görmemişki şöyle yüzde 60-70-80 hatta 100ü geçen enflasyon.
    Bunun için diyorm inşaallah 2002 öncesine döneriz de yeni yetmeler görmüş olur eskiler de hatırlar ulan hakkaten böyleydi ya bak döndük geri derler..
    Laf anlatamazsın hocam bunlara.Ben boşverdim artık fazla cak cuk eden olursa basıyorum bloğu.

Ha bu arada burada bunu okuyan yönetici ve yazılımcı varsa onlara da lafım var bir çift.
    Birader şu sizin bloklama şekli dünya internet tarihinin gördüğü en saçma bloklama şekli.Sen adamı blokluyorsun o seni okuyor sana yazıyor sen onun yazdığını okuyamıyorsun.Bir anlamda devekuşu bloklaması oluyor bu.Ha ama ne var, en azından muhatap olmuyorsun daha fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 26 Temmuz 2019; 19:38:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CleanCoders

Güney Kore, Çinin kalkınma planını kopyaladılar mı demek istiyorsun.

Alıntıları Göster
    Adamin verdigi linkte bir defa olsun Cin'den bahsedilmiyorken bunu mu anlayabildiniz? Yaziyi nasil, nerenizle okudunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    İnsanlar fanatik olunca anlatmak zor oluyor. Fanatik gibi parti tutuyorlar işte. Dünya nereden nereye gelmiş Türkiye ne olmuş desen anlatamayacaklar. "akpden önce iphone yoktu" mantığını ciddi ciddi kuran fanatikler bile var. Böyle bir zihniyete ne denilebilir ki?

Bak bugün sosyal medyada seray sever denen kadın gündem olmuş. Neden? Çünkü tipik akp algısı yapmaya çalışıp "fasülye pahalıysa yemeyin, şükredin" dediği için. Yani artık "ekonomi kötü ama 2001de daha kötüydü" mantığı kurup algı yapmaya çalışıyorlar. Bu gidişat ile 2001den kötü duruma getirmeden bu fanatikler partilerini bırakmazlar. Sonra da hiçbir sorumluluk almazlar hatta akp bile "cehape zihniyeti" olur.

Daha hak, hukuk falan bahsetmedim bile.

Bu ilker zaten forumun en ağır fanatiklerinden olduğu için ona laf anlatmak imkansız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 26 Temmuz 2019; 18:27:33 >

• İlk maddeyi anlamadım. Ne anlama geldiğini bilen var mı?

quote:

Blokzincir tabanlı dijital merkez bankası uygulamaya konulacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 23 Jim Carrey.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • "İthalat bağımlılığının azaltılmasına yönelik yerli üretimin rekabet gücü arttırılacaktır"

Yepyeni vergiler yolda demek ki. Yerli üretimin rekabet gücünü ancak dışardan gelen ürünlere vergi koyarak arttırabiliyorlar çünkü.

• İlk 10 kalkınma planında ne oldu ki 11. De ne olsun. Yalandan boş paketler.

• kardeşim güzel bir yazıydı okumamam yazık olmuş...
    2 yıldır tarayıcı yer imlerinde saklıyorum
  • Türkiye ve kalkınma, hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

• quote:

Orijinalden alıntı: interwap

Son kalkınma planında hedefler öncekine göre yarı yarıya düşürüldü. Yarı yarıya.

Bu da tutmaz bu kafayla.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

Arkadaşlar sizin hakettiğiniz Türkiye 2002 öncesi Türkiye.Gayet ciddiyim ,o günlere döneriz inşaallah.Heşey müstehak bu millete çünkü.Artık zerre kadar umrumda değil ne haliniz varsa görün.
    Kaybedince ağlamanın başka boyutu sanırım bu, ülke ve dünya gündeminde rezil olup artık buralarda mı ağlıyorsun
  • Atma ziyaaaaaaaaaaaa
  • quote:

anlatabilirsen anlat usta yukarıda yazdım bak.Dolar 17 senede 3440 jat artmış buna laf eden yok ama Ak Parti ekonomiyi batırmış.Ne diyeceksin ne anlatabileceksinki bu kafaya şimdi?

Adam Yüzde 15 enflasyona çok diyor görmemişki şöyle yüzde 60-70-80 hatta 100ü geçen enflasyon.
    Bunun için diyorm inşaallah 2002 öncesine döneriz de yeni yetmeler görmüş olur eskiler de hatırlar ulan hakkaten böyleydi ya bak döndük geri derler..
    Laf anlatamazsın hocam bunlara.Ben boşverdim artık fazla cak cuk eden olursa basıyorum bloğu.

Ha bu arada burada bunu okuyan yönetici ve yazılımcı varsa onlara da lafım var bir çift.
    Birader şu sizin bloklama şekli dünya internet tarihinin gördüğü en saçma bloklama şekli.Sen adamı blokluyorsun o seni okuyor sana yazıyor sen onun yazdığını okuyamıyorsun.Bir anlamda devekuşu bloklaması oluyor bu.Ha ama ne var, en azından muhatap olmuyorsun daha fazla.
    Doların 3400 kat artmasının %60-70enflasyonun kaynağına bakmak lazım POPÜLİZM aynı şekilde doların 10 sene artmamasının nedeni de odur... Seçmeni kandırmanın yöntemi değiştirmiştir sadece

Özal Demirel döneminde halk seçim döneminde nasıl kandırıldı? Demirel ne derdi? Diğer Parti'nin verdiğinin 2 katını vericem ... Mesela Anap %30 maaş zammı vermeyi vaat ediyor fındığa 15 lira taban fiyat verecek Demirel %60 maaş zammı fındığa 30 lira taban fiyat ... Demirel bunu cebinden vermiyor işçiye zam veriyorsa tabii ki elektriğe benzine zam yapacak, bu da enfasyona neden oluyordu

Akp döneminde ise kandırma yöntemi değişti, zaten her zaman aynı yöntemle seçmen kandırmak zordur. akp IMF döneminde geldi , bazı kısıtlılıklar vardı. IMF ne dedi benden para isteme özelleştirme yap Akp hunharca özelleştirme yaptı hatta kesmedi değerli araziler satıldı ayrıca döviz faizi azdı buda döviz bolluğuna neden oldu 10 sene döviz artmadı

Demirel ve Erdoğan hiç pirim ödemeyenleri emekli etti, Demirel zamanından kalma 21 yaşında emekli olanlar bile var 38-40 yaşında emekli olanlar var ... Şimdiki hükümetin 2023 planı kişi başı 12bin dolar oysa 2013te zaten öyleydi... Bu halk her zaman en iyi yalan söyleyeni seçti, AKP'nin 80-90lı yıllardaki yönetimden farklı olmadığını görmeyi başladı ama muhalefete güvenmiyor sadece... Aslında kendini iyi kandıracak ve hayatının yalanlarını göstermeyecek refah sağlayacak birilerini istiyor ama kendisi çalışmayacak, tembelliğine devam ettirecek bir yönetim istiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 27 Temmuz 2019; 1:29:15 >

• Bunlar mı bahane şimdi birader? 3400 kat neden artmış sonra neden artmamış bana bunları anlat bırak hikaye yazmayı.
  • fluox kullanıcısına yanıt
    O bölüm bazılarına ağır geliyor, kaldıramıyorlar.
  • quote:

Bunlar mı bahane şimdi birader? 3400 kat neden artmış sonra neden artmamış bana bunları anlat bırak hikaye yazmayı.
    Hesap makinası çıkar 100ü 17 kez 1,6 ile çarp 755000 çıkacaktır büyük ihtimalle, %60 civarı enflasyon olan yerde doların 3400 kez artması normaldir 17 yılda

O zamanlarda halk böyle kandırılıyordu ( yüksek maaş zammıyla) ki bu yöntemin hala işe yaramadığını söyleyemeyiz. AKP CHP'ye oy kaybedeceği için asgari ücreti %30 artırmış emekliye çift ikramiye vermiştir

O zamanda enflasyonun yüksek olmasının tek iyi tarafı oldu 10-20 yıl vadeyle bankaya borçlanmak, bu mümkün değildi.%100 faizle 10 yıl için 1000 kat faiz ödemen gerekiyordu 50 bin liralık otomobil kredisi aldın diyelim 50 milyon lira faiz ödemen gerekiyordu... Bankaya borçluluk çok azdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 27 Temmuz 2019; 2:57:32 >

• olmayan imkanlarla sunulmuş vaatler zaten olmayan vizyonsuzlukla yazıda kalıcaktır.

• Kardeş zaten yüzde 70 80 enflasyon neden var bu sorunun cevabı bu zaten.Bahane üstüne bahane hala cevap yok 17 senede 3400 kat artmış bunlara hala bahane bulma yarışındalar ama diğeri hem de son 5 senesinde olmadık şeylerle boğuşurken 3.5 kat artırınca vay efendim batırdınız.Hakkaten ben sizinle niye boşa uğraşıyorum arkadaş ya?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 27 Temmuz 2019; 3:10:44 >
  • çürükdiş kullanıcısına yanıt

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.