Şimdi Ara

***11 aylık bebek, Suri'lerden Menenjit kaptı. Eli ve ayakları kesildi.*** (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
1
Favori
10.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adamlar kontrolsüz, koşulsuz şartsız alırsan ülkeye bulaşır tabii. Adını hatırlamıyorum çocuklarda görülen bir hastalık vardı. Senelerce aşılarla bitirmeye çalışmış devlet. Sonunda başarmışlar da. Sonra tahmin edin ne oldu? Hastalık tamamen yok olup 10 senedir görülmemişken Suriyeliler tekrar getirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neye tartışıyorsunuz boşuna beyler ırkçılıkmış,menenjit miş zart mış zurtmuş laf anlatmaya uğraşıyorsunuz SURİYELİLER ALTIN DEĞERİNDEDİR.Suç hastalanan kardeşim dedir.Şu cümlelerle ironi yapmak bile beni kahrediyor.Varın gerisini siz düşünün.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

menenjit heryerden kapabilirsin hatta çocuğun eline aldığı oyuncaktan meyveden bile kapabilir, bağışıklığı düşük yavrucaklar genelde ağır atlatıyor bu süreci yavrucağa çok üzüldüm ben haber baştan aşağı kafatasçılık hayal ürünü ve artniyet..
    Hayatım boyunca menenjit aşısı vurulmadim taki Arap yarım adasına gidene kadar. Olurda İslam dinini benimser ilerde hacca umreye gitmeye karar verirsen sanada vuracaklar çünkü Arap topraklarına özgü bir hastalık . Doğru yol İslam'da gel sen dön bu işten

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

sizin niyetiniz derdiniz belli polemiğe girmiycem...
    https://t24.com.tr/haber/escinsellik-aidsi-tetikliyor,33444

uzaa.....dünya alem biliyor sen bilmiyorsan kendi sorunun...herhalde erkeklik organının dışkının içinde dolandırmanın ne kadar sağlıklı hijyen olup olmadığını tartışmayalım istersen...
    Hiv testi yaptırmaya gittiğinde senden dişki örneği mi aldılar ?

• bu menenjit türü Türkiye'de de görülür. Suriyelilere özgü bir hastalık değil. yine saçmalıyor siyasiler

• quote:

Orijinalden alıntı: darkest earth

bu menenjit türü Türkiye'de de görülür. Suriyelilere özgü bir hastalık değil. yine saçmalıyor siyasiler
    amaç algı yapmak zaten,saçmalama değil bilakis kasti bilerek yapılıyor suriyeliler hastalık yayıyor safik türkler çıkıp suriyeli kesip asmaya başlasın amacı güden birşey dertleri ülke karışsın yangın yerine dönsün, son günlerde usa fetö vari senaryolar toplum üstünde tekrar çevrilmeye başlandı muhalif, hükümet yanlısı demeden çok uyanık olmamız lazım yine birşeyler deneniyor türkiye üstünde.. sosyolojik fay hatları çıtır çıtır aktifleştirilmeye kalkınıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 22 Kasım 2019; 16:3:58 >

• Cocukların ne günahı var. kendileri kapsın suri hastalıgını, geçen gün bende kaptım adı el ayak ağız hastalıgı, türkiyede yok bu ad sonradan verilmiş hatta bir adı bile yok. çöl sineklerinden bulaşan bir hastalıkmış. İstanbul'da ne arar çöl sineği ? Ama çöl bedevisi çok var işte o pisliklerin birinden bulaştı lanet hastalık kısa süre önce atlattım.
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Güzel fikir belki belli bir kitle için 4 5 yıl sonra uygulayabiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haydar paşa -- 22 Kasım 2019; 19:30:56 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Code

Haberi iyi oku, Bebeğin yakalandığı normal Menenjit değil. Türkiye'de rastlanmayan bir türü deniyor
    Yanlış bir ifade
    Bu mikrop eskiden beri vardı, cahilce bir yorum olmuş ve birçok kişi bunu beğenmiş ☹️
  • REM kullanıcısına yanıt
    Haberde yazana bak bakalım, ne yazıyor?

Kendi yorumum değil.

Bir de cahilce demiş

• Orada yazan daha kötü zaten siz araştırmadan her haberi kabul etmişsiniz bu sizin hatanız ama haberi yazan hiç mi araştırmaz insanlara yanlış bilgi vermiş
    ( buradan suriyelileri savunduğum mesajı çıkmasın sadece doğru bilgi vermek önemli)
  • quote:

Orijinalden alıntı: REM

Orada yazan daha kötü zaten siz araştırmadan her haberi kabul etmişsiniz bu sizin hatanız ama haberi yazan hiç mi araştırmaz insanlara yanlış bilgi vermiş
    ( buradan suriyelileri savunduğum mesajı çıkmasın sadece doğru bilgi vermek önemli)
    Neyi kabul etmişiz birader? Haberde yazanı söylüyoruz.

Çocuğun yakandığı türü, Türkiye'de görülme sıklığı bitmiş bir tür deniyor.Hastane yetkilileri o şekilde açıklama yapmış

Ayrıca Chp'li Doktor Vekilin konuşmasını da yazmışlar

Menenjit; meningokok, pnömokok, Hemofilus infulenze tip B tipi bakterilerin yol açtığı bir hastalık.

Meningokok bakterisinden kaynaklananı, %100 tedavi edebiliyorlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 22 Kasım 2019; 20:43:30 >
  • 1. Muhtemelen benim çocuğumdan küçüksün birader gibi kelimeler kullanmasan iyi olur
    2. Haber yanlış ve sende bu yanlış haberi sorgulamadan kabul etmişsin ben buna itiraz ettim
    3. Menenjit hastalığını google dan bakıp bana anlatma ben bu hastalıkları sen belki doğmadan hasta çocuklardan bel suyu alıp tedavisini veriyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: REM

1. Muhtemelen benim çocuğumdan küçüksün birader gibi kelimeler kullanmasan iyi olur
    2. Haber yanlış ve sende bu yanlış haberi sorgulamadan kabul etmişsin ben buna itiraz ettim
    3. Menenjit hastalığını google dan bakıp bana anlatma ben bu hastalıkları sen belki doğmadan hasta çocuklardan bel suyu alıp tedavisini veriyordum
    Sazan gibi atlama o zaman... 40 yaşındayım, 60 yaşındaysan doğrudur.

Amacın sataşmaksa bilelim.

Haber yalan diyorsan, haberin kaynağına ve Vekile belirt tepkini.

Ben, Haberde yazana göre konuştum

Bilimsel kaynaklarda Menenjit, "kesin tedavi edilebilir" bir hastalık olarak mı görülüyor?

http://www.sozcu.com.tr/2019/saglik/menenjitin-en-tehlikeli-turune-karsi-asi-olun-uyarisi-4284132/amp/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 22 Kasım 2019; 20:46:50 >

• bozacının şahidi çıracı bunu siyasete bulaşmayan bilim insanlarına sorsan diyorum? ha ?
  • REM kullanıcısına yanıt
    Akp nin ajan doktoru ilan ederler hocam sizi aman ben diyim. ya olay tamamen provakasyon işte insanlarımız böyle siyasi kör olunca ne yazzıkki yazılan her şeye inanıyor bu haberi yapan yayan hakkında bence bir an once yargı süreci başlamalı her türlü suçu barındırıyor başlıbaşına suç makinesi adeta.Doktor olarak konuyu aydınlattığınız için tşk..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 22 Kasım 2019; 20:47:3 >
  • Burada başkasını ezme veya alttan görme gibi bir durum yok yanlış anlaşılmasın ama haber metni yanlış, bunu diyen siyasi doktor yalan söylüyor halk maalesef buna inanıp tepki veriyor ( haklı konuda tabii ki tepkimizi koyacağız) ben burada Suriyeli göçmen ekseninden bakmadın haberin yalan olduğunu biz bu hastalıkları sık olmasa bile gördüğümüzü anlattım
    Tabii ki demografik yapı değişir ve aşı karşıtlığı artar ise eskiden sık görmediğimiz bazı hastalıklar artacaktır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.