Şimdi Ara

***11 aylık bebek, Suri'lerden Menenjit kaptı. Eli ve ayakları kesildi.*** (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
1
Favori
10.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Burada asıl suçlu Hastanedir. Ne tür hastalık olursa olsun gerekli hijyen koşullarını sağlamaları gerekirdi.

Suriyelileri ben de sevmem ama bu iddia çok saçma

Gerekli tetkikler yapılarak hasta yatırılıyor.

Zaten bilinmeyen bir hastalık varsa da, ulu orta milletin içine yatıramazlar

Tedavisi sıkıntılı biri geliyorsa da, karantina diye bir şey var

"Türkiye'de görülmeyen bir tür"

yani?

Türkiye'de görülmüyor diye tedavisi mi yok?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 24 Kasım 2019; 22:59:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sekel bırakıyor. Farkettiyseniz bahsi geçen çocuk hayatına devam ediyor.
    Hastaneyi suçlayamazsınız. Hastane dediğiniz iki çuval çimento bir kova elde paspasıyla bakıcı personel. Mikrop bu etmenlerden değil. Mikrobun prensipleri var, Koch diye. Buna göre hareket edilmesi gerekiyor. Ne zaman çözülür? Hastane giriş çıkışları olan tüm nüfus aşılı olursa o vakit çözülür. Şu anda bunun olması için ya yeni çalışanlar yetişene dek beklenecek, ya da nüfusun tamamı taranacak.
    Aşıyı da söyledim, bu aşı engeller diyen varsa bir kere şunu düşünsün niye bu vakte kadar aşısı bulunamadı da yeni ruhsatlandırıldı? Eğer kolay tedavi olacak bir mikrop olsa daha dün bir bugün iki demezdik.
    Aşı gereklidir diyen arkadaş da şahsi salıklarla kendinden menkul zihin yapısındaki beylik trollerden, acı tarafı bu resmi ağız. İki grup aşı var, ikisinin de salgın bölgesiyiz. İşte, anlayın durumu siz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 25 Kasım 2019; 3:59:41 >

• Askere gittiğimde gecenin körü sıraya girdik , belden yukarısı cıblak , 500 kişi tın tın ilerliyoruz , sıra geldi pat çat 3 tane aşı yapıştırdılar makineli tüfek gibi sonra devam. Demem o ki , ülkeler mültecileri kendi içlerine bakamayacakları için değil , dış unsuz olduğu ne olduğunu bilmediği bir canlı gibi gördüğü için almak istemez, çünkü kontrol edemeyecektir. Son 1000 senede hastalık ne demek salgın ne demek iyi biliyor adamlar, aşılamayla çoğu salgını da aşmış durumdalar. Biten bir hastalığın yeniden görülmesi demek, yeniden aşılama yeniden sıkıntı demek. Mevzu hiç bir zaman suriyeli olmadı olmaz, mevzu 4 milyon tanımadığın insanı alıp salataya tuz atar gibi ülkeye serpmek. Sonra işte ülkede tamamen biten ve yıllardır hiç görülmeyen hastalıklarla hastanelerde tekrar karşılaşmaya başlıyorsun, aşılama için devlet desteği de olmadığından gidip paranla aşılama yaptırıyorsun.

Daha nasıl basite indirgenerek anlatılabilir bilemiyorum.

Ha suriyelileri sevmiyorum, amiyane tabir ile defolup gitmelerini istiyorum, şimdiye kadar tanıdıklarımın %99 u beleşçi adi düzenbaz yalancı, ülkemde yeterince bu şartlara uyan insan var zaten. İstemiyorum.

• Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Demagojiye gerek yok.Hastanenin dört duvar beton olması mesele mi? Nasıl Hastaneyi suçlayamayız?

O zaman her Hastaneye yatan Mikrop kapsın!?

Karantina diye bir şey var. Domuz Gribine yakalananları ne yapıyorlar? Madem aşırı derecede tehlikeli bir Hastalık ve Türkiye'de aşısı mevcut değil, özel bir önlem alırsın.

Hijyeni sağlayacak olan, Paspas atan Hademe değil zaten.

Bu hastalığın tedavisi var (Erken Teşhiste).Dediğin gibi "Dünyada" çaresi olmayan bir şey değil. Öyle olsa bulaştırdığı iddia edilen Bebeklerin de, etrafındaki çocukların da telef olması lazım.

Suçlu hem Hastane, hem de Sağlık Personelidir. Hatta suçu üzerlerinden atmak için "Suriyeliden bulaşmış" diyen kimse, bence asıl suçlu o dur.

Ne idüği belirsiz tiplerin ülkeye doldurulduğunda hem fikiriz

Baba Asgari ücretli, çocuğun tedavisinde geç kalmış diyenler de var. Öyle bile olsa "suç" yine götürdüğü Hastanededir. Ekonomik durumu göz önüne alınınca da Hükümettedir

Durumun vahametini Babaya anlatamamışlar demek ki...

Hükümetin de çok suçu var tabii... Sağlık Sisteminin içine ettiler. Bu Hastalığın aşısını paranla alıyormuşsun. Sosyal Devletliğimiz falan kalmadı...
    Bu mültecilere sağlanan imkanlar, kendi Halkımıza sağlanmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 25 Kasım 2019; 13:17:56 >

• Günaydın, sabah oldu. Sizin söylediklerinizi çok duyduk. Eğer hastanelerle iş bitecekse, belediye iş makineleriyle girişsin. Sahra hastaneleri kuralım çadıra, içinde arap kabilelerine de kafile düzenleriz turistik gelirimiz artar hastalıklarla işimiz bittiğinde.

Nereyle bitecek? Benim evin aşağısındaki Marketle bitecek hali yok... Yazdıklarım yanlış mı, değil... eee?

En ufak Virüste- Bakteride o hastalığı kapanı suçlayacaksak, Hastaneler necidir?

Kapatalım gitsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 25 Kasım 2019; 13:43:37 >
  • Canım saçmalıyorsun. Bir soluklan, siz günah keçisi arıyorsunuz. Hastalıkları hastane personeli çözmez. Deli misiniz, bu iş hastalıkları başıboş bırakıp, ferdi başvuruyla hastalar kendini tedavi ettirecekse hastaneye yeni tabela astıralım ismi sağlık kafeteryası, kendin pişir kendin ye, mangal yeri, lalezar, ağaköşkü falan olsun da bari itibarınızı konuşturursunuz.
    Zaten hastaneler olmuş otel. Ha birinden hiv kapmışsın, ha ensefalit. Rutin aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 25 Kasım 2019; 13:44:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Ha, saçmalayan benim yani...

Sen de idrak problemi var. İlk önce ne dediğimi anla (zira ben senin dediklerinden bir şey anlamıyorum)

Hastalığı "Sağlık Personeli" mi çözer demişim?

Yukarıda yazdıklarımı tekrar oku ya da okuma... Nasıl olsa kendin çalıp kendin oynuyorsun.

Söylediklerin, konuyla alakasız şeyler...

Haddinden fazla Mülteci olduğu doğrudur. Zaman içinde azalan hastalıklar tekrardan belirmeye başlamış (bu da doğru)

Anlamadığın nokta şurası; Bahsedilen rahatsızlık, ilerleriği zaman bu komplikasyonlara yol açıyor. Bebeği tam anlamıyla tedavi etmemişler (ya da edememişler)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 25 Kasım 2019; 17:19:39 >
  • Anlamadığın noktayı çok doğru tanı koymuşsun. O yüzden notun 1 puan artıyor. Neden edemediklerini ise anlamamışsın. O yüzdense 1 puan azalıyor.
    Birinci basamak hizmetleri neymiş, üçüncü basamak hizmetleri neymiş bilir misin! Yoksa taşıma suyla senin değirmende un mu elemeye çalışacağız?
    Sahra hastanelerinde tedavi nasıl olur, çadırda yaşayan akan suyu olmayan insanları bir düşün! Acaba aradıkları tedaviyi bulabilirler mi sence? Tıbbın halini anla.
    Adamlar sana mis gibi sağlık sisteminin demirbaşı, belkemiği olacak doktordan arınmış, korunmasız sağlık sistemini kilitledi, sen de bunu alkışladın. Neden, erişimi kolaydı diye, yani rüşvet... O hastaneler var ya, sevk sistemi kalkalı beri pislik yuvalarına dönüştü. İşe bak ki, tedavi aranan yerde bulaşı yolu gelişiyor: varlık felsefesine aykırı durumlar.

İlk önce derdini düzgün anlat. O zaman ben sana 10 Puan vereceğim...

Kusura bakma, yazdıkların Mustafa Topaloğlu sitilinde... Yalın bir ifadeyle derdini anlatamıyor musun?

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

suriyeliler ırk olarak mikrop yuvasıdır hastalıklıdır diye nazi vari bilimsel yazı koy ozaman buraya ıspatla...adamlar okadar uçmuşki genelde anal sex ve eşcinsellikten kaynaklanan aidsi bile suriyelilere bağlamış yüksek hayal dünyalarıyla diyelim....
    suriyelilerin bende ülkemde kalıcı olmasını istemiyorun gitmelerini istiyorum ama yapılan olay insanlığa sığmaz sanki keyiften geldiler buraya....bu bildiğin nazi kafası
    hiç bir bilimsel dayanağı ve ıspatı yokken yazmışlarda yazmışlar senaryoyu...
    HIV bildirmemek AKP'li kafasıdır, neoliberal vurdumduymazlığın yurtiçi vesikâsıdır.
    Bu yüzü kızarmayan uçkuru bozukların nefes alma hakkı kesilmelidir! AKP ile yeşeren bu gemi azıya almışlık, zina, niyeti bozuklukla toplum nezdinde savaş açmak toplum sağlığının aydınlık sûretidir!
    AİDS yayılıyor, bön bön bakışacak, susup oturacak devreyi geçtik. Herkes aklını başına toplasın, kerimcemlere meydanı boş bırakırsanız, böyle gâyri ahlaki talepler mantar gibi çoğalır. Bir daha önünü alamazsınız.
    Hekimliği öldürdünüz, bâri bu kuduzlara daha fazla mahal verip toplumu öldürmeyin.
    ***11 aylık bebek, Suri'lerden Menenjit kaptı. Eli ve ayakları kesildi.***

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.