Şimdi Ara

10mbps veya 20mbps upload paketi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
1
Favori
6.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Suan çalışmalar yapılıyor. Yakın bir zamanda yüksek uploadli paketler gelecek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • burakkosucu kullanıcısına yanıt
    VDF kendi altyapısında mı hepsinde mi? Ve yakın zaman derken? 3 gün, 3 hafta, 3 ay?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    İlk etapta kendi altyapimizda vereceğiz. Piyasaya ne zaman sunulacağını bilmiyorum ama aldigim bilgiye gore test çalışmaları başlamış

SoL FTTH altyapısında da olursa ilk sıraya yazın beni.

Notlarım arasına ekleyeceğim, deneyimlemek için kullanıcı ararlarsa ulaşacağım size mutlaka

Her daim beklerim.

• Burak bey bu paketler 24 saatlik turbo şeklindemi olucak yoksa direk aylık 5 Mbps üstümü olacak?
    @burakkosucu
  • sercanxyz S kullanıcısına yanıt
    Net bilgim yok ama ilk etapta, superonline'da olduğu gibi 3-5 tl ye 24 saatlik önerdim. Bu şekilde hem kullanıcı deneyimi, hem de altyapimizin yetersiz kaldığı, darboğaz oluşturduğu sorunları çözebiliriz. Daha sonra da 12-24 aylık tahhutlu/tahhutsuz paketlerin çıkmasını sağlayabilirler. Ki, 12-24 aylık paketin çıkması, bir kaç yıl alır.

Türk Telekomun xDSL ile 5 megabit üstü satması şuan için hayal. Metro ethernet satabilmek için tek şansı çoklu statik IP kalır.

Zaten kurumsal müşterilerin çoğu Draytek ile 'DSL + statik IP' kullanıyor.

Geri kalanlarda metro ethernet almazsa, türk telekomun tekrar satışı söz konusu olabilir.

Özellikle Turk.net'in YAPA'da ucuza verdiği yüksek upload ve birazda Kablonetin simetrik upload paketleri türk telekomu çok zor duruma düşürdü.

Turk.net'in YAPA hizmeti konusunda TT'nin elleri kolları bağlı durumda, çünkü bakır hat kiralandığı için hıza müdahale edemiyorlar. SAYE/VULA hizmetini bunun için başlatmadılar, ancak TurkNet 200 santrale kadar çıkarabilir YAPA sayısını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EED991BF3 -- 26 Ekim 2019; 22:28:32 >
  • Turk.net 10 TL farkla call-center hizmeti verse bu iş TTnetin iflasına kadar gidebilir. Ancak sinan bey bu konuda kararlı gözüküyor.

Lütfen bu konuda sesimizi yükseltelim. Turk.nete Email atalım. 10 TL farkla 100 megabit aldığımız gibi 10 TL farkla call-center hakkıda alabilelim.

To: sinan.kurmus@turknet.net.tr
    CC: cem.celebiler@turknet.net.tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EED991BF3 -- 26 Ekim 2019; 23:18:48 >
    quote:

ilk etapta, superonline'da olduğu gibi 3-5 tl ye 24 saatlik önerdim. Bu şekilde hem kullanıcı deneyimi, hem de altyapimizin yetersiz kaldığı, darboğaz oluşturduğu sorunları çözebiliriz.

Patronlara önerdiğin paket,24 saat download kadar upload mı yoksa 24 saat 100 Mbps upload mı?
    ₺3-₺5'e paket biraz zor gözüküyor hele ki SoL altyapısında.
    Kendisi ₺20 fiyat çekiyor ve de yetmezmiş gibi ayda en fazla 4 sefer kullanabilirsin diyor.Bulunmaz hint kumaşı bunlar aq. ...Ya kusura bakma kolay kolay küfür etmem ama bunlar artık bu işin cılkını çıkardı, yıl olmuş 2020, FTTH denilen altyapı var 10 yıldır, nedir bu upload muhafazakarlığı, nedir bu engelleme 20 yıldır anlayamadım gitti.Komediye döndü olay.Harbiden artık gülüyorum halimize.

EDiT: "mention" ve "quote" bbcode'u karıştırmışım.Kusura kalmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charmlander -- 27 Ekim 2019; 1:16:53 >

Estağfurullah, dediklerinizin sonuna kadar destekcisiyim. M2M sistemlerinden bahsediyorlar, seminerler, fuarlar düzenliyorlar ama bireysel kullanıcıya daha mantıklı bir upload paketi bile sunulmuyor.

Pazarlama müdürümüz, bizimle sahaya çıktı. Beraber kapı çalarak müşteri portföyunu gördüler. Onlar da upload paketlerine sıcak bakıyor, özellikle de superonline'daki saçma uygulamadan sonra.

3-5 tl sembolik bir rakam, günlük yerine haftalık upload paketleri olabilir. Simetrik isteyene ayrı, max. Upload isteyene ayrı ücretlendirme vb. Gibi çeşitli paketler olabilir. Ki, şahsen çeşitli upload paketleri olması kullanıcıyı aşırı rahatlatır.

Uploadlar 50-100-200 olsun gerisi önemli değil...
    Kesinlikle. Avrupa ayarında internet kullanmanın keyfine variriz

• Aslında iss lerden biri arttırsa diğerlerininde takip edicegine inanıyorum.Kimse ilk olmak istemiyor.@Charmlander@burakkosucu
    Vodafone'nin binamıza fiber çekmesini isterim ama türk telekom çekti aslında aynı altyapıdan , kendi altyapınız gibi hizmet verirseniz çok iyi olurdu aslında ftth gpon olarak hizmet veriyor.

1 gbit'i kendi paketiniz gibi satsanız alırdım aslında.

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Kartal-Maltepe, Çorlu, ankara, antalya bu ıl yada ilçelerdeyseniz, özelden adresinizi verirseniz kontrol edebilirim

• sercanxyz S kullanıcısına yanıt
    Öncü olacağız bu olaya :)

Kocaeli/Darıca'dayım yani burada kocaeli'de Türksat var , Türkcell süperonline var , Türk telekom var ama vodafone çok geri kalmış.

Bende Çorluda oturuyorum ama malesef yeni yapılan siteler haricinde altyapı yok
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.