Şimdi Ara

1080p HD videolarda donma ve takılma problemi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
71.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım k-lite 3.9.5 i yüle.ardından km player ve Quck tıme programlarını yükle sorunun çözülecek.bendede aynı sorun vardı format attım işlemcı semprondu x2 4600 işlemciyle değiştirdim olmadı.sonra bu söylediklerimi yaptım şu an seyredebiliyorum.
  • Benim sorunum da benzer sayılır. Dvdlerimi divks yapmak istiyorum ama ekran kartının güçlü işlemcisi kılını kıpartmıyor gibi. İşlemci kasım kasım kasılıyor. Oysa eminim ki hd4850 bir dokunsa bir anda bitecek iş. Yardımcı olabilecek arkadaşlara duyurulur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: deepempty

merhaba Sony Vaio 13" T7200 işlemci ve Geforce Go 7400 ekran kartlı notebook'umda 720P HD goruntulerde takılmalar yaşadım, forumlarda baka baka bir 5'in uzerinde codec denedim, farklı playerlar vlc, kmplayer, gom, mp classic vs.. benim sorunumu Nvidia'nin PureVideo Decoder yazılımı cözdü.
    indir
    Bu ucretli bir yazılım, ama Nvidia ekran kart olan arkadasların aklında bulunsun.. denemekten bi zarar gelmez.. su an islemci cok dusuk calisirken bile
    filmleri seyredebiliyorum.. kmplayer ve gomla denedim.. playerların kendi codeclerini kulandırmadım, kmplayer da islemciye daha az yük biniyor..
    makinede kurulu tüm codecleri kaldırıp Nvidia'nin PureVideo Decoder kuruldu ve işlem tamam

Arkadaşın dediği doğru. Nvidia nın Pure video özelliği sadec vista altında çalışıyor. Xp için yukarıda bahsi geçen codec i kurmanız gerekiyor. Ya da windvd isimli programda hardware acceleration ı aktive edeceksiniz. Ancak Ati kartlarda bu codec işe yaramaz.

Ben de
    X2 4400
    2GB ram
    8600gt ile 1080 videoları düzgün oynatamıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saluki -- 29 Temmuz 2008; 20:51:15 >

• k-lite codec pack yükle
    +++
    bide 5-10 farklı playerda dene valla bazı playerlar 20gb lık aşırı kaliteli filmleri filan açamıyo bazıları açıyo buda öle olabilir
  • ekran kartin onemli.
  • quote:

Orjinalden alıntı: doktor x

ekran kartin onemli.

2900prosu var daha ne olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: egomanyak.

k-lite codec pack yükle
    +++
    bide 5-10 farklı playerda dene valla bazı playerlar 20gb lık aşırı kaliteli filmleri filan açamıyo bazıları açıyo buda öle olabilir

denedim WM Player dan şaşmayacan, takılmadan oynatıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: yildize

quote:

Orjinalden alıntı: doktor x

ekran kartin onemli.

2900prosu var daha ne olsun

• Storm codec de virüs var,onu geçin.Kardeş sen ekran kartını servise gönder bi.Normalde çalıştırabilecek güçte.Belki videolarında bir sorun vardır??
  • Hocam senin işletim sistemin codec çöplüğüne dönmüştür. Ayrıca bu işlerde ilk yüklenen codec yapışır kalır,üstüne başka codec pack'te yüklesen ilk yüklediğin kullanılmaya devam eder. Sonuç; ya iyi bir codec cleaner programı bulacaksın yada işletim sistemini baştan kurup son çıkan k-lite codec pack 'i yükleyeceksin.

Muhtemelen sistemi ilk kurduğunda yüklenen codec tekleme yapıyor ve sonradan yüklediğin k-lite dediğim gibi hiç bir işe yaramıyor.Bunun dışında hd2900'ün kabahatli olması imkansız;adı üstünde HD, bu işler için fazla yeni ve kuvvetli bir kart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MR.METAL -- 10 Eylül 2008; 2:43:38 >
  • aynı problem bende de var ekran kartı nvidia 9600 gt.İşin tuhafı 2 gün önce sorunsuz gösterdiği filmleri şlimdi nazlanıyor.720 plerde sorun yok.1080 plaeri windows media playerla açabiliyorum onda da altyazı yok.Sorunu çözebilen varsa lütfen yardım etsin
  • sorun işlemciden oc yapmadıysanız standart hızı 1.8 civarı olması lazım işlemciye oc yapmanız gerekiyor. iyiki hd hızlandırma diye birşey duyuldu ekran kartlarında hemen herkes suçu ekran kartına atmış, hd2900 da bu teknoloji yokmuş gibi hem de. zaten filmi oynatırken kontol edin işlemci % 100 değerde çalışacak.
  • Bende 720p leri sorunsuz oynatıyorum. Ama 1080p lerde pc can çekişiyor. Kullandığım sistem AMD 3200+ 2.0, Nvidia 7600 GS, 2 GB Kingston ram. Tüm playerleri denedim. Sonuç olumsuz. Sizce sistemim 1080p için yeterlimi arkadaşlar.? Yazılımsal bir ayar yapmam gerekirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue mc -- 21 Aralık 2008; 15:52:54 >
  • Bi format at temizle makinanı bu söylenenleri bi daha dene, makinan 1080 flimleri sıkıntısız izletecek seviyede.

Benim Makinam Athlon X2 5200 + Biostar TA780 (OB Ati 256 MB Ekran) 4 hd filmi aynı anda açarak takılmadan izleyebiliyorum tabi işlemci %100

Senin hayli izlemen lazım..
  • Benzer durum bende de oldu
    Ancak Hancock izledim 1080 sorunsuzdu
    15 gun sonra istila denedim aşırı takılma var

ayrıca şunu anlamıyorum
    Gomplayer de film izlemek için açtığında görüntü 1 - 2 sn liğine kararıyor
    Kapatırken de gene kararıyor
    Sanki gom player çalıştığı zaman bir şeyleri değiştiriyor sonra kapanınca tekrar eski halini alıyor

Bunun sebebini bilen var mı?
  • aynı sorun bende de var. laptopum amd 64 X2 2.0 Ghz işlemci 3 GB Ram 8400 MG ekran kartına sahip acer 5520G. xp ile de vista ile de aynı sorunu yaşamaktayım. sistemimde Klite codec pack in 3.9 vcersiyonu ile KM Player var 1080p lerde kasıyor. şuan yeni birşey daha deniyorum olursa tekrar yazarım
  • ekran kartının yetersizliğinden kaynaklanıyor olmalı.
  • ekran kartı ile alakalı olması IMKANSIZ IMKANSIZ IMKANSIZ...
    işlemci ile alakalı deseniz bi yere kadar ama sorun çok büyük ihtimalle codecler de

quote:

Orjinalden alıntı: iso614300

Storm codec de virüs var,onu geçin.Kardeş sen ekran kartını servise gönder bi.Normalde çalıştırabilecek güçte.Belki videolarında bir sorun vardır??

393 mesaj atan bir yüzbaşı nasıl böyle bir şey söyleyebiliyor aklım almıyor cidden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dfdtmh -- 9 Ocak 2009; 23:39:00 >
  • Arkadaşlar bende böyle bir sorun yaşadım, elimde Beyonce`un 4-5 dakikalık 800mb boyutunda 1080p videoları var. vlc, klite, gom hiç biri kasmadan gösteremedi. Sadece Power DVD 8 ile sorunsuz izleyebiliyorum. Crt monitör olmasına rağmen görüntü dehşet. Power DVD 8 ile denemenizi tavsiye ederim
  • bu takılmalar genel olarak sistemle alakalı. ancak değişik programlar deneyerek bir nebze olsun sonuç elde etmek mümkün. örneğin bi gom la bs nin bilgisayarı zorlama dereceleri karşılaştırılamaz bile
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.