Şimdi Ara

1080p HD videolarda donma ve takılma problemi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
71.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Splash Pro ex işimi gördü. Takılmadan ve kaliteli bir şekilde 1080p filmleri oynatıyor.
  • Ben netbook ta bazı sıkıntılar yaşadım ve Bs Player da çözümü buldum. Ayarlar-Video-Video rendering ten internal direct 3d yi seçin. Hd videolarda görüntü ve altyazı sorunu olmuyor.
    Umarım faydalı olmuştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karadeve36

Ben netbook ta bazı sıkıntılar yaşadım ve Bs Player da çözümü buldum. Ayarlar-Video-Video rendering ten internal direct 3d yi seçin. Hd videolarda görüntü ve altyazı sorunu olmuyor.
    Umarım faydalı olmuştur.

bunu yapınca işlemciyi fazla kastırmıyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanpayi

Splash Pro ex işimi gördü. Takılmadan ve kaliteli bir şekilde 1080p filmleri oynatıyor.

+1 bende tavsiye ederim benimde sorunumu o program çözmüştü
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyorhan

quote:

Orijinalden alıntı: karadeve36

Ben netbook ta bazı sıkıntılar yaşadım ve Bs Player da çözümü buldum. Ayarlar-Video-Video rendering ten internal direct 3d yi seçin. Hd videolarda görüntü ve altyazı sorunu olmuyor.
    Umarım faydalı olmuştur.

bunu yapınca işlemciyi fazla kastırmıyor mu

Valla bilmiyorum ;D ben bir fark göremedim fakat netbook kullanıcıları ve 1080p görüntü kalitesindeki videoları açamayanlar için başarılı bir çözüm.
    Fakat fabi bu bsplayer kullanayım diyenler için yoksa potplayer diye bir canavar varken bsplayer anca otomatik altyazı için kullanılabilir :)

İyi seyirler :)

• Selam arkadaşlar kaç gündür bu sorunla kafayı bozdum 10 farklı bilgisayar ile denemeler yaparak kendimce sorunu çözdüm.
    i serisi notebooklarda 1080p de internetten izlerken hiç bir sorun olmuyor. Ama düşük model bilgisayarlarda ram yüksek olsa bile donuyor çünkü işlemci yetmiyor ve %100 kullanıyor. Örnek: Sıfır Toshıba C850d Serisi notebook 6 gb ram var ama malesef donuyor.
    İ3 işlemcili packard bell n545hr 2 gb ramli çok uygun bi şekilde oynatıyor ve işlemci olarak sadece %36 kullanıyor.
    bence boşuna ayarmış codecmiş uğraimayın ve notebookları 2.ele satışa çıkaralım :)
    umarım işinize yarar saygılarımla.

test videosu için youtube sıla vaziyetler parçasını tercih ettim :) 1080p olarak en yeni video.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beyzade -- 16 Şubat 2014; 23:14:24 >
  • Nvidia'nin PureVideo Decoder kim onu bana dedsiyse Allah razı olsun tüm sorun ortadan kalktı 1080p izleyemiyordum şimdi oldu
  • Merhabalar;

Aşağıdaki konunun birçok arkadaşa yardımcı olabileceğini düşünüyorum. İşlemci yükünü ekran kartına verip sistemi rahatlatan bir yöntem. Denemenizi öneririm. Ben xp için gayet güzel sonuçlar aldım.

http://forum.altyazi.org/index.php?s=f41a67d9f9c035e59d2a62c93bf912b1&showtopic=109401
  • Madem konu hortlamış benden de bir destek olsun... Korkunç özellikleri olan minibookum da millet 720p video zor açarken en iyi oynatıcı sayesinde hem güzel kalite de (eğer istenirse HQ Resize ve Edge Sharpen açılırsa kalite fotoğraf kadar kaliteli video izlenebilir) izliyorum.. Splayer!!! İşte en iyi çözüm!
  • QbLaY!!! kullanıcısına yanıt
    bende de aynısı oluyor 1080p ekran kesik kesik donup oynuyordu..k-lite kodec de denedim aynı ama BS player da donma olmuyor..nedenini bende çözemedim
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.