Şimdi Ara

104 UÇAK SEFERİ İPTAL EDİLDİ!!! (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
1
Favori
6.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 150 kişi az ne kadar grev yapan varsa işden çıkarılmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: uA_emir07

150 kişi az ne kadar grev yapan varsa işden çıkarılmalı

tamam liseli emredersin tatil de yaklaşıyo hadi yine iyisin..
  • Eğer hakları alınırsa yarın birgün senin akraban belki çocuğun da bu işe girmek isteyecek neticesinde 18000 çalışanı olan bir yer ve senin yakının da ezilecek. Sadece bu sektör değil diğer sektörlerde de çalışanın haklarını kısıtlayan maddeler getirebilirler. O zaman ne olacak doktoru grev yapsın aa 5000 alıyo memuru grev yapsın oğlum bak git en düşüğü 1700 alıyo dışarıda ASKERİ(asgari) ücretle ev geçindiren kira veren çocuk okutan var. Ne yapalım yani çin gibi günde 1 dolara mı çalışalım zaten 3+ çocuk projesiyle istediğinize ulaşacaksınız. Etrafında gökdelenler dikilecek lüx arabalar göreceksiniz ama bu arabaları evleri kimler alıyor diye konu açmaya devam edeceksiniz. Neden? Bizim milletimiz koyundur ver önüne yemeği yeter. Yüz kere söyledik millet hala bencil. Ezilmeyi seviyorsan inşallah senin de hakkın alınır ve çalıştığın yerde anandan emdiğin süt burnundan gelir. Ben hak konusunda babamı tanımam ve bu dünyada benim hakkımı yiyene sonuna kadar haram olsun. Öteki tarafta görüşcez iki yakaları bir araya gelmesin. Kul hakkım haram olsun. Yaptıkları iş ne diyenlere de istanbulda bir üniversiteden lisans mezunuyum ve 2 dilim var manken gibi fiziğim var ama giremedik nedense. Bencil ve hak hukuk bilmeyen biri olsam derdim ki 150 kişi işten çıkarılacak oh iyi bize yer açılır. Yarın öbür gün bizim yerimiz de dolar eğer böyle düşünürsek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RİCARDOQUARESMA -- 30 Mayıs 2012; 12:17:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yasinb3y

quote:

Orijinalden alıntı: Doktor.Z

quote:

Orijinalden alıntı: protar50

quote:

Dünyanın parasını alıyorlar ama utanmadan grev yapıyorlar. beğenmedikleri maaşın kaç para olduğunu bilmeden sırf muhaliflik olsun diye buraya yazanlar var. Bu adamlara komple uçağı versen doymazlar. Sanki bu ülkede kazdığın yerden petrol fışkırıyor. Kaynak nereden bulunacak diye soran yok. Yine halkın cebinden çıkacak, başbakan şahsen cebinden ödemeyecek yani. Orada çalışanlar deli gibi maaş alsın ama halk daha fazla vergi ödesin umurlarında değil.

Herkese bunu tek tek yazıyorum.Grevin sebebi maaş değildi zaten okumadınız galiba?Ayrıca grev bile sayılamaz bu.

Maaş veya başka bir şey. Kimsey, zorla çalıştırmıyorlar. Beğenmiyorlarsa bırakırlar. Yerlerine çalışacak kişiler bulunur. Ülkede tek kalifiye insan onlar değil. İnşallah hepsinin işine son verilir. Dalga geçer gibi hepimiz aynı anda hasta olduk demek çok kolay değil mi ? İşi gücü olan, sağlık sorunu olan bir sürü insanı mağdur ettiler ama nasıl olsa dünya onların etrafında dönüyor diye düşünüyorlar. Başkalarının canı cehenneme.

grev yapan pardon aniden hastalanan (ahlak abideleri) personele bakarmısınız ? Ne kadar mutsuzlar. çalışma koşullarından dolayı yüzlerinden düşen bin parça mı yoksa hepsinin keyfinin yerinde olduğunu mu görüyorsunuz ?

İnşallah mesajlarım silinmez. Burada tek taraflı dezenformasyona, görüşlere izin verilmez.
    100 kişi aynı şekilde yazıyorsa 1 kişi farklı yazıyorsa ona da tahammül edeceksiniz, hakaret etmeyeceksiniz.
    Önceki sayfalara bakın.
    Bu aniden hasta olma dalaveresine destek için yazılanlara bir bakın.
    Bidon kafalı diyen mesajlar duruyor, koyun resimleri duruyor.
    Yani insanlar birilerine hakaret etmeden adam gibi düşünce yazmaktan acizler.

104 UÇAK SEFERİ İPTAL EDİLDİ!!!

Yine güldürdünüz beni mesajınızla.İnşallah sizin işinize son verilir onların değil.Bu zihniyet para kazanmayı haketmiyor.İşi gücü olan, sağlık sorunu olan bir sürü insanı mağdur eden thy dir çalışanlar değil.
    Fotoğraf çekilirken ağlamaları lazımdı haklısınız.Gülümsemişler bu onların haksız olduğunu gösterir (!)
    Sen adamlara utanmadan grev yapıyolar diyceksin sonra bidon kafalı deyince ağlayacaksın.Yok öyle bi dünya.Herkes koyun olmak zorunda değil.

Koyun olmayanların hangi hayvan olduğunu, kafanızın neye benzediğini ben biliyorum ama sizler gibi seviyeyi düşürmüyorum ve yazmıyorum. Hiç kızmayın, siz kendiniz gibi düşünmeyenleri aşağılamak için hayvana benzetirseniz başkası da sizi başka bir hayvana benzetir.
    İkincisi eğer ben de böyle nankörlük yaparsam ilk benim işime son verilir inşallah.

• quote:

quote:

quote:

Dünyanın parasını alıyorlar ama utanmadan grev yapıyorlar. beğenmedikleri maaşın kaç para olduğunu bilmeden sırf muhaliflik olsun diye buraya yazanlar var. Bu adamlara komple uçağı versen doymazlar. Sanki bu ülkede kazdığın yerden petrol fışkırıyor. Kaynak nereden bulunacak diye soran yok. Yine halkın cebinden çıkacak, başbakan şahsen cebinden ödemeyecek yani. Orada çalışanlar deli gibi maaş alsın ama halk daha fazla vergi ödesin umurlarında değil.

Herkese bunu tek tek yazıyorum.Grevin sebebi maaş değildi zaten okumadınız galiba?Ayrıca grev bile sayılamaz bu.

Maaş veya başka bir şey. Kimsey, zorla çalıştırmıyorlar. Beğenmiyorlarsa bırakırlar. Yerlerine çalışacak kişiler bulunur. Ülkede tek kalifiye insan onlar değil. İnşallah hepsinin işine son verilir. Dalga geçer gibi hepimiz aynı anda hasta olduk demek çok kolay değil mi ? İşi gücü olan, sağlık sorunu olan bir sürü insanı mağdur ettiler ama nasıl olsa dünya onların etrafında dönüyor diye düşünüyorlar. Başkalarının canı cehenneme.

grev yapan pardon aniden hastalanan (ahlak abideleri) personele bakarmısınız ? Ne kadar mutsuzlar. çalışma koşullarından dolayı yüzlerinden düşen bin parça mı yoksa hepsinin keyfinin yerinde olduğunu mu görüyorsunuz ?

İnşallah mesajlarım silinmez. Burada tek taraflı dezenformasyona, görüşlere izin verilmez.
    100 kişi aynı şekilde yazıyorsa 1 kişi farklı yazıyorsa ona da tahammül edeceksiniz, hakaret etmeyeceksiniz.
    Önceki sayfalara bakın.

hep aynı soruyu soruyorum ama cevap alamıyorum. yüksek maaşa da çalışsa, düşük maaşa da çalışsa insanların daha çok kazanmasını veya çalışma koşullarının iyileştirilmesine neden karşı çıkıyorsunuz? onların elinden alınan grev hakkı size mi verilecek? neden sürekli hakkını arayan paçasından aşağı çekilmek isteniyor?

kimseyi zorla çalıştırmıyorlar, beğenmeyen istifa etsin mantığında tek karlı çıkanın patronlar olduğu açıkken neden bu patron şakşakçılığı? nereden geliyor bu patron sevdası?

herkese "senden daha kötü durumda olanlar var haline şükret" demek yerine destek olsanız ve o kişinin maaşının veya çalışma koşullarının yükselmesini savunsanız ne kaybedersiniz? burada oluşan kaosun yüzlerce kişinin mağdur olmasının sebebi, durduk yere 21 yıldır grev yapmamış adamların grev haklarını elinden almaya çalışanlar mı? yoksa hakkı elinden alınıyor diye ses çıkaran işçiler mi?

stokholm sendromundan kurtulun. bizler patronlara para kazandırmak, bu uğurda yapılan her türlü haksızlığa ses çıkarmadan sineye çekmek zorunda olan köleler değiliz. bizler verdiğimiz emeğin karşılığını isteyen yani hakkımızı isteyen çalışanlarız.

beğenmeyen çeksin gitsin yerine nasılsa işsizlikten, zorda kalmaktan ne desem yaptırabileceğim adam bulurum mantığını patronlar dillendirse neyse de çalışan kesimin hakkını aramak, haksızlığa uğrayanın yanında olmak yerine bu mantığı savunmasını aklım almıyor.

• quote:

Koyun olmayanların hangi hayvan olduğunu, kafanızın neye benzediğini ben biliyorum ama sizler gibi seviyeyi düşürmüyorum ve yazmıyorum. Hiç kızmayın, siz kendiniz gibi düşünmeyenleri aşağılamak için hayvana benzetirseniz başkası da sizi başka bir hayvana benzetir.
    İkincisi eğer ben de böyle nankörlük yaparsam ilk benim işime son verilir inşallah.

Şu soruya cevap verirmisiniz başka birşey demeyeceğim.
    Sizin haklarınız elinizden alınsa.Mesela yıllık izniniz yılda 3 güne düşürülse ve siz bu yüzden grev yapsanız,nankörlüğü sizmi yapmış olursunuz yoksa patronunuz mu ?
    Buna cevap verebilecekmisiniz acaba?Yoksa görmezdenmi geleceksiniz.
  • Hep destek,Tam destek
  • quote:

quote:

Şu soruya cevap verirmisiniz başka birşey demeyeceğim.
    Sizin haklarınız elinizden alınsa.Mesela yıllık izniniz yılda 3 güne düşürülse ve siz bu yüzden grev yapsanız,nankörlüğü sizmi yapmış olursunuz yoksa patronunuz mu ?
    Buna cevap verebilecekmisiniz acaba?Yoksa görmezdenmi geleceksiniz.

Bunu düşünmüyor ki, herkes köle olsun, biz onları sömürelim derdinde. Önlerine iki kemik atarım kuyruklarını sallasınlar gözüyle bakıyor, midemi bulandırdı yazdıklarıyla.

• Umarım troll dür gerçek düşünceleri böyle değildir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yasinb3y

quote:

quote:

quote:

Önceki sayfalara bakın.

104 UÇAK SEFERİ İPTAL EDİLDİ!!!

Yine güldürdünüz beni mesajınızla.İnşallah sizin işinize son verilir onların değil.Bu zihniyet para kazanmayı haketmiyor.İşi gücü olan, sağlık sorunu olan bir sürü insanı mağdur eden thy dir çalışanlar değil.
    Fotoğraf çekilirken ağlamaları lazımdı haklısınız.Gülümsemişler bu onların haksız olduğunu gösterir (!)
    Sen adamlara utanmadan grev yapıyolar diyceksin sonra bidon kafalı deyince ağlayacaksın.Yok öyle bi dünya.Herkes koyun olmak zorunda değil.

istiyorsan işverenlerin kölesi olabilirsin ama verdiği emeğin hakkını isteyen insanlarla uğraşmayın
    daha konunun ne olduğunu bile bilmiyosun gelmişsin buraya 3 kuruş etmeyecek yorumlar yzıyosun

• quote:

Orijinalden alıntı: grngck

quote:

quote:

quote:

Önceki sayfalara bakın.

hep aynı soruyu soruyorum ama cevap alamıyorum. yüksek maaşa da çalışsa, düşük maaşa da çalışsa insanların daha çok kazanmasını veya çalışma koşullarının iyileştirilmesine neden karşı çıkıyorsunuz? onların elinden alınan grev hakkı size mi verilecek? neden sürekli hakkını arayan paçasından aşağı çekilmek isteniyor?

kimseyi zorla çalıştırmıyorlar, beğenmeyen istifa etsin mantığında tek karlı çıkanın patronlar olduğu açıkken neden bu patron şakşakçılığı? nereden geliyor bu patron sevdası?

herkese "senden daha kötü durumda olanlar var haline şükret" demek yerine destek olsanız ve o kişinin maaşının veya çalışma koşullarının yükselmesini savunsanız ne kaybedersiniz? burada oluşan kaosun yüzlerce kişinin mağdur olmasının sebebi, durduk yere 21 yıldır grev yapmamış adamların grev haklarını elinden almaya çalışanlar mı? yoksa hakkı elinden alınıyor diye ses çıkaran işçiler mi?

stokholm sendromundan kurtulun. bizler patronlara para kazandırmak, bu uğurda yapılan her türlü haksızlığa ses çıkarmadan sineye çekmek zorunda olan köleler değiliz. bizler verdiğimiz emeğin karşılığını isteyen yani hakkımızı isteyen çalışanlarız.

beğenmeyen çeksin gitsin yerine nasılsa işsizlikten, zorda kalmaktan ne desem yaptırabileceğim adam bulurum mantığını patronlar dillendirse neyse de çalışan kesimin hakkını aramak, haksızlığa uğrayanın yanında olmak yerine bu mantığı savunmasını aklım almıyor.

Şunu anlamak istemiyorsunuz.
    Patron sevdası diye bir şey yok ama işvereni de anlama yeteneğim var çünkü benim de babam bir işveren ve maaşlarında tutun bilmem kaç çeşit vergi, sigorta (sadece çalışanlar değil elindeki değerlerin de sigortası), kiralar, aklınıza gelemeyecek kadar çeşit giderler, sattığının maliyeti (insanlar sanır ki etiket fiyatı satanın cebine giriyor oysa sembolik bir tutar kalır geriye) elektirik, doğalgaz, telefonlar, su, vs. abonelikler vs.vs.vs. Bunları düşünmekten sabahlara kadar uyuyamıyor, yemek yiyemiyor, sağlığı kalmadı.

Çalışanlar işvereni de düşünmek zorundadır. Yok kardeşim ben düşünmem, anlamam sadece isterim dersen o da seni düşünmez ve defol der, çok da güzel olur !
    Adama gel burayı yönet desen neyi nereye harcayacağını bilemez, hesabı tutturamaz. THY sadece bir örnektir. Ben bir mantaliteden bahsediyorum. Kaynak nerede senin bunu düşünme derdin yok diyorum. Siz işin sadece maddi boyutu var diye algıladığımı sanıyorsunuz oysa bahsettiğiniz diğer çalışma saatlerivs. koşullar da bu maddi kısıma bağlıdır ve o palnlama o şekilde yapılmak zorunda olmasa daha fazla personel çalıştırmak zorundadır ama size göre çalıştırsın değil mi ? Sadece bir cümle ile işi bitirirsiniz ama para sizin cebinizden çıkmaz.

Yani bu konu burada baba parası ile internete giren, bir şey üretmeyen, hayatı bilmeyen ergenleri aşar.
    Onları aşmayan ve sınırları içinde kalan şeyler sadece slogan atmak, işine gelmeyen şeyleri seslendirenlere koyun demek, bidon kafalı demektir. Hakaret etmektir. Bu şekilde "off çok pis kapitalizma koydum, emekçiden yana oldum, en özgürlükçü en demokrat benim" diye kendileri ile gurur duyarlar ama hayattan, ekonomiden, gerçeklerden zerre haberleri yoktur çünkü öyle bir dertleri yoktur.

• havacılık kurallarına göre aylık uçuş saati maksimum 110 saat, aylık 7 gün(2+2+1+1+1) mecburi izin günü var...
    bildiğim kadarı ile tüm uçuş saati, havacılık kuralları çerçevesinde belirlenip uygulanıyor. şirketler bu kuralın dışına çıkmıyor/çıkamıyor.

sürekli 14 saat uç/8 saat dinlenme, 14 saat uç/8 saat dinlenme gibi bir durum söz konusu olmaz.
    o uçucu personelin günlük yada haftalık değil, aylık proğramını görmek gerekir.
    tabi her uçuşun getirdiği ekstra +paranın bankadaki miktarını da.

eğer sürekli 14 saat kesintisiz mesai var ise o yanlış.
    şikayet dinlememe, çözüm bulmama durumu var ise oyanlış.
    haklara el koyma, sömürme durumu var ise oyanlış.

ama çalışma saatleri ve bu çalışma saatlerine göre parasal hak ediş de bir yanlış olduğunu zannetmiyorum.

ayrıca tek eli yüzü düzgün, dil bilen, okul mezunu personel thy uçucu personeli değil...
    belli kriterleri karşılayan herkes host/hostes olabilir. yani bulunulmayacak meziyetlere sahip değiller.

turizm sektöründe binlerce eli yüzü düzgün, dil bilen, okul mezunu insan var.

thy çalışanları "süper tiplerdir" imajı yaratmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 30 Mayıs 2012; 13:29:42 >

• quote:

Soruma cevap ver(e)memişsiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

havacılık kurallarına göre aylık uçuş saati maksimum 110 saat, aylık 7 gün(2+2+1+1+1) mecburi izin günü var...
    bildiğim kadarı ile tüm uçuş saati, havacılık kuralları çerçevesinde belirlenip uygulanıyor. şirketler bu kuralın dışına çıkmıyor/çıkamıyor.

sürekli 14 saat uç/8 saat dinlenme, 14 saat uç/8 saat dinlenme gibi bir durum söz konusu olmaz.

ama çalışma saatleri ve bu çalışma saatlerine göre parasal hak ediş de bir yanlış olduğunu zannetmiyorum.

ayrıca tek eli yüzü düzgün, dil bilen, okul mezunu personel thy uçucu personeli değil...
    belli kriterleri karşılayan herkes host/hostes olabilir. yani bulunulmayacak meziyetlere sahip değiller.

Grevin yapılış amacı ellerinden çalışanın ellerinden grev hakkını almaya çalışmaları,bu yasayı meclise yollamaları

tabi grev yapanlar THY çalışanları olunca zaten bunlarla ilgili problemlerleri vardı,bunlarda gündeme gelmiş oldu

çokta iyi oldu çokta güzel oldu tamam mı

• @ Doktor.Z, dikkat ederseniz hala maddiyat üzerinden yorum yapıyorsunuz. Mesela ne denmiş?

quote:

burada oluşan kaosun yüzlerce kişinin mağdur olmasının sebebi, durduk yere 21 yıldır grev yapmamış adamların grev haklarını elinden almaya çalışanlar mı? yoksa hakkı elinden alınıyor diye ses çıkaran işçiler mi?

Bunun ne anlama geldiğini biliyorsunuz değil mi? Ayrıca şu da sorulmuş size:

quote:

Sizin haklarınız elinizden alınsa.Mesela yıllık izniniz yılda 3 güne düşürülse ve siz bu yüzden grev yapsanız,nankörlüğü siz mi yapmış olursunuz yoksa patronunuz mu ?

Ya da diyorsunuz ya "benim babam bir işveren" diye... Babanız bugün gitti, çalışanlara dedi ki "Sizin maaşınızı yarıya indiriyorum. İtirazı olan derhal defolsun, nasıl olsa o paraya bile bu işi yapacak sayısız adam bulurum ben, dışarıda işsiz bir sürü kişi var". Akşam babanız eve geldiğinde "Aslan babam, nasıl da kediye çevirdin çalışanlarını" diye mi karşılarsınız?

Bu konudaki düşüncelerinizi cidden çok merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musAKka -- 30 Mayıs 2012; 13:47:02 >

• "Hepsi işten çıkarılsın","Dünyanın parasını alıyorlar hala sızlanıyorlar","Tek onlar mı mağdur","Bu kadar insanı mağdur etmeye hakları yok"

Bu lafları eden iq'su ayakkabı numarasından küçük insanların sözüm size. Umarım günde 14 saat çalıştırılırsınız.Umarım çalıştığınız yerde hiç bir hak iddia etmenize izin vermezler. Umarım hayatınız boyunca bu hakkı yenilen insanların durumunda olursunuz da görürsünüz ebenizin saç rengini.

Beğenmiyorlarsa çıksınlarmış.Terbiyesize bak. Lan ... neyse susuyorum bi kaç gereksiz için banlanmaya değmez.

Greve tam destek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hell's Angel's

quote:

havacılık kurallarına göre aylık uçuş saati maksimum 110 saat, aylık 7 gün(2+2+1+1+1) mecburi izin günü var...

Grevin yapılış amacı ellerinden çalışanın ellerinden grev hakkını almaya çalışmaları,bu yasayı meclise yollamaları

tabi grev yapanlar THY çalışanları olunca zaten bunlarla ilgili problemlerleri vardı,bunlarda gündeme gelmiş oldu

Niye bozuldun?

kimse bulunmaz hint kumaşı değil.
    kimse kendini vazgeçilmez olarak görmesin.

varsa alınmaya çalışılan bir hak...hak var hukuk var, konu yargı ortamına taşınır. olur biter.

öyle milleti mağdur ederek hak istenmez.
    bu durum ancak, bu işi yapabilecek vasıfta binlerce insan sırada beklerken şirket içindeki zayıf noktalı personel için büyük risk. olur.

neysee, thy ne yaptı! 2-3 personeli ile birlikte uçak kiraladı.
    parayı bastır durumu kurtar, her zaman çözüm olur.

edit.harf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 30 Mayıs 2012; 13:59:19 >

• support was here.
  • merak ettim günde14 saat çalışma durumunu.

konuya katılan uçucu bir arkadaş, kendi thy uçuş personeli aylık uçuş proğramını buraya koyabilirmi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hell's Angel's

quote:

Niye bozulun?

kimse bulunmaz hint kumaşı değil.
    kimse kendini vazgeçişmez olarak görmesin.

varsa alınmaya çalışılan bir hak...hak var hukuk var, konu yargı ortamına taşınır. olur biter.

öyle milleti mağdur ederek hak istenmez.
    bu durum ancak, bu işi yapabilecek vasıfta binlerce insan sırada beklerken şirket içindeki zayıf noktalı personel için büyük risk. olur.

neysee, thy ne yaptı! 2-3 personeli ile birlikte uçak kiraladı.
    parayı bastır durumu kurtar, her zaman çözüm olur.

2 yıldır imzalanmayan bir sözleşme var. yargıya taşındı ancak sağolsun thy her yerde rest çekti uzlaşma sağlamadı. uzlaşma sağlanmayan konu da haklarınızı alacağız idi. para meselesi neredeyse hiç konuşulmadı. çok bilinçliysen bunlarıda öğrenseydin. senin muhattapın şirket yönetimi çalışanları değil.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.