Şimdi Ara

1000 tl ile online döviz al sat yapmak?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
7
Favori
66.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu konuyu özellikle yukarıdaki altın danışmanlığına açmadım çünkü orda dövizle ilgilenen pek yok
    elimde 1000 tl gibi bir rakam var işbankası müşterisiyim online olarak döviz al sat bana ne kadar kar lı olur yoksa gümüş altın işinemi girmek lazım yaza kadar yapmak için bunları bilgi verecek arkadaslara şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Bey Amca

Altın alabilirsin. Azda olsa takip ederek 1 ayda 300 lira civarı para kazanmıştım 12 gram altın ile.
    Adam dociz alip satmaktan bahsetmis, ama cevaplarin konuyla alakasi yok. Vadeli hesap, faiz konusundan falan bahsetmis birisi. Ya anlamiyorum okumadan mi yaziyorsunuz? Bizim millete has bir ozellik heralde bilmedigi bir konu da olsa konusmak, fikir soylemek.

Arkadasim doviz alim satimi yaparak pek tabi kazanc elde edebilirsin ama bildigin gibi alim-satim fiyatlari farkli oldugundan kisa donemde kar elde edebilmen zor. Benim fikrim dovize yatirim kisa vadede kazanc saglamaz. Kaldi ki her seferinde inis cikislari tahmin edip dogru zamanda alim-satim yapabilmen olasi degil. 1000 tl gibi bir parayla da hatri sayilir bir kar elde etmen mumkun degil.
  • 1000 tl ile günde ekmek parasını bile kaldıramazsın kaldı ki bankaların vadeli hesaplara vermiş olduğu faiz oranı enflasyon değeri kadardır. Bu da ortalama günlük 60 kuruşa denk geliyor.

Elindeki parayı at hesabına dursun. Döviz olarak hiç bir getirisi olmaz.
  • zaten vadeli hesapla işimiz yok hocam online olarak düşüş zamanlarını yakalayıp makası düşük olan banka hangisi ile telefonla gün içinde sürekli takipte kalıp sürekli al sat yapmaktan bahsediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyborg88

1000 tl ile günde ekmek parasını bile kaldıramazsın kaldı ki bankaların vadeli hesaplara vermiş olduğu faiz oranı enflasyon değeri kadardır. Bu da ortalama günlük 60 kuruşa denk geliyor.

Elindeki parayı at hesabına dursun. Döviz olarak hiç bir getirisi olmaz.

+1
    fazla bişey kazanamazsın hocam düşüş zamanlarını denk getirsen bile banka alış satış farkı koyuyor o parada oraya gider.
  • borsaya gir....
  • Altın alabilirsin. Azda olsa takip ederek 1 ayda 300 lira civarı para kazanmıştım 12 gram altın ile.
  • Adam dociz alip satmaktan bahsetmis, ama cevaplarin konuyla alakasi yok. Vadeli hesap, faiz konusundan falan bahsetmis birisi. Ya anlamiyorum okumadan mi yaziyorsunuz? Bizim millete has bir ozellik heralde bilmedigi bir konu da olsa konusmak, fikir soylemek.

Arkadasim doviz alim satimi yaparak pek tabi kazanc elde edebilirsin ama bildigin gibi alim-satim fiyatlari farkli oldugundan kisa donemde kar elde edebilmen zor. Benim fikrim dovize yatirim kisa vadede kazanc saglamaz. Kaldi ki her seferinde inis cikislari tahmin edip dogru zamanda alim-satim yapabilmen olasi degil. 1000 tl gibi bir parayla da hatri sayilir bir kar elde etmen mumkun degil.
  • @devilish
    çok teşekkür ederim yorumun için
    @Bey Amca gram altın şuan 95 lira yani 10 gram gibi bende alabilirm ayda 300 lirada fena para değil nasıl yapıcaz biraz anlatırsan çok sevinirm
  • quote:

Orijinalden alıntı: jessiyang

@devilish
    @Bey Amca gram altın şuan 95 lira yani 10 gram gibi bende alabilirm ayda 300 lirada fena para değil nasıl yapıcaz biraz anlatırsan çok sevinirm

Bu ara altin icin sert bir dusus yasanacak diyolar ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • borsayı araştır. sonra kağıt al, sat yap. döviz ile o parayı yıllar sonra ikiye katlayabilirsin anca.
  • benim tavsiyem şuan altın ucuz alırsan yaklaşık 5 ayda %8-10 arası artacak.
  • 1000 TL ye 4 adet android işlemcili herhangi bir telefon alıp Winat9'dan 3,60 Tl günlük kazanabilirsin ve bu döviz al sattdan daha karlı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1 9 0 7

quote:

@devilish

Bu ara altin icin sert bir dusus yasanacak diyolar ama

Yaşandı kardeş yaşandı
  • makas aralığını bankaların internet sitelerine girip alış satış fiyatlarına bakarak görebilirsin konu biraz eski ama konuylailgili fikir vereyim diye yazıyorum
    aynı anda altın ve döviz hesabı açabilirsin altından direk dövize dövizden direk altına geçişlerde makas daha düşüktür bunu belirteyim sonra asıl konuya gelelim.
    birgram altın her zaman 38 dolar civarındadır altının ons fiyatı düştüğü zaman aynı ölçüde dolar artar altının onsu arttığı zaman aynı ölçüde dolar düşer burdan kazanabilirsin

şöyle ki elindeki tl yi öncelikle altına veya dövize çevirmen gerek bunun içinde fiyatlara bak hangisi düşükse sisteme ordan gir sonra sürekli takip et diyelim ki döviz aldın altının fiyatına bak 1 gram altın 38.5 gramdır ama bazen 38e düşer bazen 39a çıkar doların varsa altın 38 dolara düştüğü zaman altına çevir 39 a çıktığı zaman tekrar dolara çevir böylelikle her turda 1 dolar kar etmiş olursun gerçi 1 dolar çok uç durumlarda olur genelde her turda 1 gram altın yarım dolar kar getiriyor yani 1000 tl 10 gram altın alır buda her turda sana 5 dolar kar getirir iyi takip edersen ayda 5-6 tur yaptırırsın buda sana ayda ortalama 25 dolar yani 60-70 tl gibi bi kar getirir ve bu süre içinde dolar veya altın artarsa oda senin avantajın olur.

yani işin özü şu 1 gram altın için 38 dolar veriyorsun 39 dolar geri alıyorsun bunun yarısı makasa(alım satım masrafına) gider sana yarım dolar kar kalır.

• şu anki durumda rakamlarıda verebilirim altın

ons 1190dolarda olduğu zaman dolar 2.5850tl oluyor ve bu durumda 1 gram altın 38.5 dolar oluyor.

eğer altın 1210 doları geçerse dolar 2.5650lere iniyor ve 1 gram altın 39 dolara çıkıyor ve dolar ucuz olduğu için altından dolara geçme zamanı gelmiştir.

eğer ki altının onsu 1180 dolarlara düşmüşse dolar 2.60tl ye çıkıyor ve bu durumda 1 gram altın 38 dolara düşer şu durumda altın ucuzladığı için altına geçme zamanı gelmiş demektir.
  • Hocam çok iyi anlatmışsınız. Siz hangi bankayı kullanıyorsunuz? Enparada bu işlemi yapabilir miyiz sizce? Teşekkürler.
  • En az 30-40 bin liran olacakki böyle işler yapasın.
  • LuckySlevin kullanıcısına yanıt
    diğer bankalara pek bakmadım ben ziraat bankasını kullanıyorum, en parayı hiç kullanmadım nasıl işlediğini bilmiyorum belki olabilir. Foreks üzerinden 5 gün 24 saat işlem yapılıyormuş nasıl olduğunu bilemedim bence en güzeli bankadan işlem yapmak. alpalp 30-40 bin olması gerekir demiş ama her meblada yapılabilir bir işlem bence mebla büyük olursa kar da büyük olur ama küçük meblayla girilmez anlamına gelmez bu arada yatırım amaçlı 200 bin tl verip ev alıp ayda 500 tl kira almaktan bu yöntem 5-6 kat daha karlı.

adam 200 bin tl yi eve yatırıp içine kiracı koyuyor ayda 500 tl kira alıyor 10 sene sonra evi satmaya kalktığında evin değeri eskidiği için yarıya düşmüş bir şekilde satıyor içinden kiracı çıktığı için de bir sürü tamirat bakım masrafı aldığı kiranın fazlası cebinden gidiyor

200 bin tl yi bu şekilde değerlendirse ayda bir kez bile altın dolar geçişi yapsa 200 tl ye ayda 1 dolar kar 200 bin tl ye bin dolar kar yapar buda ayda 2600 tl getirir nerde kaldı 500 tl kira üstelik kiracı evden çıktı kiracı buldum bulamadım derdi yok ve 10 sene sonra kiracı çıktı ev bakım masrafı derdi yok evin değeri düştü değeri yok üstelik dolar ve altının o günkü değeriyle sistemden çıkar

10 yıl önce dolar 0.60 tl idi bugün 2,60 yani 4 katından fazla artmış yani on yıl önce bu işi yapmaya başlayan ayda 1000 dolar kazandı üstelik şu an o zamanki 200 bin tl si 800 bin tl oldu.

10 yıl önce 200 bin tl ev alan bugünkü değerle ayda 500 tl kira aldı bugün 10 yıllık eskimiş evini 150 bin tl ye sattı hadi kar etsin 300 bin tl ye satsın siz hesaplayın gerisini

• ensar_yasar E kullanıcısına yanıt
    10 yıl önce dolar kuru 0.60 TL değil, 1.34 TL idi.😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bu konuyu özellikle yukarıdaki altın danışmanlığına açmadım çünkü orda dövizle ilgilenen pek yok
    elimde 1000 tl gibi bir rakam var işbankası müşterisiyim online olarak döviz al sat bana ne kadar kar lı olur yoksa gümüş altın işinemi girmek lazım yaza kadar yapmak için bunları bilgi verecek arkadaslara şimdiden teşekkürler

seçim zamanından 4 ay öncesine kadar olaiblir derdim ama döviz artık yerini buldu sabitlendi o fırsatın kaçtı
    ayrıca bin tl ile hiç bir şeyde kar etmezsin. para getirmez bin tl
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.