Şimdi Ara

100'lü IP havuzundan çıkmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
6.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba akşam saatleri pingimin yüksek olması sebebiyle kablonet müşteri hizmetlerini arayıp 100 lü IP havuzundan çıkmak istediğimi söyledim. Benden oyundaki pingimin fotoğrafını birde pingtest fotoğrafı istediler. Bunları yapmak zorunda mıyım? IP havuzundan çıkmak benim hakkım mı yoksa sorunu kanıtlamam gerekli mi? Çünkü ping her zaman olmuyor ara ara dalgalanmalar oluyor

• sorunun paket kaybı olabilir. şu testleride bir yap. ben fotograf video birçok programın testini yolladım. hiç bir sonuç alamadım. sende maalesef alamayacaksın:( adamlar kabul etmiyorlar hiçbirşeyi.. şurdan test için teknik bilgi sahibi olabilirsin;https://www.technopat.net/sosyal/konu/paket-kaybi-oyunlarda-ping-sorunu.36113/
    ip havuzu olayı için sözleşmene bak yoksa online işlemlerde taratılmış hali var sözleşmenin, öyle bir madde yoksa hakkını savun, ordan birşey çıkarabilirsin. maddelerin araya sıkıştırılmışsa yapacak bişi yok zevk almaya bakacaksın :))

• Oyunu falan söyleme, tekrar arayıp işin gereği uzak masaüstü bağlantısı kullanman gerektiğini, kullanamadığını söyle yaparlar. Yapmazlarsa tekrar ara.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • her 100 lü ip kullanan kullanıcı cgnat havuzunda mı demek acaba merak ediyorum banada arada 100 lü ip veriliyor.
  • cemodinho1 kullanıcısına yanıt
    evet
  • Bu konu da bir gelişme var mı acaba?
    Benide bu işin içine almışlar ve modemde port açanıyorum.
    Türk Telekom kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evren7

Bu konu da bir gelişme var mı acaba?
    Benide bu işin içine almışlar ve modemde port açanıyorum.
    Türk Telekom kullanıyorum.
    online oyun oynuyor musun?

pinlerim aşırı yüksek benimde ip cgnat havuzunda .

türktelekom kullanıyorum ki türktelekom bu işte tekel olduğu için kolay kolay cgnat havuzuna düşmüyor kullanıcıları. bu işin bahtsız bedevileri de biziz heralde.
  • Panamalı Hasta kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. Bende pek şans yoktur zaten. Gökten gül yapsa bana dikeni düşer.
    Ben arada fifa oynuyorum. Oğlandan bana kalırsa tabi. Bazen oyun laga giriyor ve tutukluyor. Port açınca bu olmuyor. Ama cgn ip olunca port açılmıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evren7

Aynen öyle. Bende pek şans yoktur zaten. Gökten gül yapsa bana dikeni düşer.
    Ben arada fifa oynuyorum. Oğlandan bana kalırsa tabi. Bazen oyun laga giriyor ve tutukluyor. Port açınca bu olmuyor. Ama cgn ip olunca port açılmıyor.
    ben fifa oynayamıyorum o kadar yavaş ki kağnı gibi oyuncular.

dediğin gibi port açamıyoruz deli gibi şikayet ediyorum heryere. bu gidişle delireceğiz zaten.
    Güvenli internetten Aile Profiline geçinde CGNden cıktım.
    Fifa - Pes testleri yapayım olmazsa bu profilde kalacagız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blasph

Güvenli internetten Aile Profiline geçinde CGNden cıktım.
    Fifa - Pes testleri yapayım olmazsa bu profilde kalacagız.
    benim kablonet değil ttnet.

hiçbirşey işe yaramıyor çıkarmıyorlar da cgn'den...
    SOL kullanıyorum ama vodafone'a gecesim var.
  • inceoktay İ kullanıcısına yanıt
    100 derken 100.85.162.1 gibi bi adres mi yoksa yüz haneli rakamların hepsi mi cgn ip havuzunda demek? 185. ile başlıyor benim ki merak ettim şimdi..
  • kickboxer_18 kullanıcısına yanıt
    100.64.0.0 ile 100.127.255.255 arasında olan IP adresleri için geçerli. Bunlar CGNat için ayrılmış IP adresleri. Bu aralığın dışındaki IP adresleri normaldir. Yani 185 normal bir IP adresi.
  • cevap için teşekkürler...

modem arayüzünden 75 mbps olmasına rağmen hız testinde 10-15 mbps eksik çıkıyo masaüstü ile yapmama rağmen...
    twitch den yüksek çözünürlükte yayın izleyemiyorum 480 p de bile donuyor..
    netgalaksi kullanıyorum.. mh ile görüştüğüm de sistem çalışması yapılıyor sorun giderilecek diyor benim gibi çok şikayeti olan var sanırım...
  • Benim de 100 lü internet.. whatismy ip ile bakınca, modem arayüzle farklı çıkıyor..

%99 CGN herhalde.. Çok anlamam bu işlerden.. Googledan okuduğum kadarıyla...

Ne yapmamız lazım??
  • Acaba TV+ alsak, ip sabit olur mu?
    Bilgisi olan var mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.