Şimdi Ara

100 den sonra gerilme balans değil lütfen yardım!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler selam . 2005 model nissan almera arabam var. 2 haftadır 100km den sonra acayip bi titreme oluyo ve araba geriliyo kontdol edemiyorum gibi sanki her an kopacakmış gibi sebebi nedir sizce. balans değil balans yaptırdık...

• balansı yapamamışlardır.Rot ve rotilleri kontrol ettirin.rot ayarınada bakılsın.
  • Jantlara herhangi bir eğilme olabilir.
    Ayrıca rot-balans işi o kadar basit bir durum değil ve Herkes yapamaz.
    Ben 3-4 dükkan gezdiğimi hatırlıyorum sırf balans yapamadıkları için doğru düzgün.
    Rot da aynı şekilde Hunter Marka dijital makina olan bir yer tercih etmenizi tavsiye ederim.
    Tekrar ediyorum rot-balans küçümsenecek bir durum değildir ve herkes yapamaz.
    Sizin sorununuz balans ile alakalı diye tahmin ediyorum.
    Başka bir yere daha yaptırın ve akslarıda kontrol etsin rot ayarı yaparken belki aks bilyası vb. dağıldı hızlandıkça içinde o da balans yaptırıyor olabilir.
  • anladım hocam baktıracağım 2 yere yaptırdım hem makinalı hem araba üstünde çözüm olmadı . o ara ustalardan biri sol arka jant hafif eğri demişti ama ben göremiyiyorum . bi de yazın 4 bin kadar yol yaptım uzun yol o zaman yoktu anlamadım . ki tekerler kışlıklar yeni yazın eski yazlıklarla yapmıştım
  • Lastikleriniz çok eskimi veya yakın zamanda aracı sert şekilde çukura düşürdünüz mü? Lastikler taban atmış olabilir her nekadar balansda yapılsa titremeye devam eder.

Ön aks lar balans yapmış olabilir, ayar yapılmaz direkt değişim gereklidir.

Poryalarda eğilme olabilir.
  • tunc52 kullanıcısına yanıt
    hocam rot balansçı usta baktı işte bi de dediğim gibi 100 e kadar kaymak süper gidiyo bi anda gidiyo ve araba çok geriliyo tedirgin ediyo sanki yen veriyorum gibi yoldan ayrı sanki ..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.