Şimdi Ara

100.000 TL SERMAYENİZ OLSA NE İŞ KURARDINIZ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
5
Favori
70.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 100 değilde 200 olsa bayilik falan alır spor mağazası açardım . . .
  • Genel olarak toparlamak gerekirse

-Büyükbaş yada tavuk tesisi
    -Ceviz yetiştiriciliği
    -Cafe işletmeciliği
    -Gokart,paıntball vs

Her birinin incelikleri vardır.Mesela büyükbaş hayvan tesisi için sana büyük bir alan lazım eğer böyle bir tarlan vs yoksa zaten 100.000 tl tarla parası tutar

100.000 tl ile eğer köyün varsa tarlan varsa ya ceviz yetiştir yada büyükbaş hayvan tesisi açabilirsin

Sorularınız için pm atabılrsınız
  • Gençlerin ilgisini çekecek bir eğlence merkezi kurardım ufak çaplı.Nargile-Playstation-Pc-Tavla-Okey felan.
  • Çay bahçesi açardım. Şöyle büyük ve ağaçlık bir yer alıp, işlerdim. Böyle piknik alanları ve oturulucak yerler olurdu. Futbol, voleybol ve basketbol sahası ile oyun parkı eklerdim. Millet mangalını yaparken çocuklarda oynardı. Kafeterya açardım vs... büyük bir yer olurdu ama iş yapardı bayağı. Arkadaşın dediği gibi bunlar hayal. İlerde b.k gibi para olursa emekli olduktan sonra yapabilirim belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EcheLoN_

ayrıca 100.000 lira ile inşaat işine nasıl giriliyor anlamadım, bir 4 katlı binannın maliyeti 500.000 TL, ankarda dubleks ev yapıp satmaya kalksan arsa maliyeti ile 200.bin liraya gelir

Eskişehirde mütahitler daire karşılığı proje çizdiriyorlar, mal alıyorlar vb. bi akrabamın arsasını mütahit aldı 35 adet 1+1 yaptı. arsa sahibine 6 tane verdi, işçi hariç diğerleri gerekenler için için 11 adet daire dağıttı. 8 daire kendine kaldı. işçilerede yaklaşık 100bin tl vermiş. Yani 8 adet 1+1 daire 100bintlye geldi tanesi en kötü 40bine
    satar.

8x40=320-100=220 bin kar.
    inşaat 5 ayda bitti 3 ayda proje dönemi desek toplam 8 ay.

220/8=44 bin tl aylık gelir
  • 35 değilde 25 adet 1+1 yapılmış galiba. hesabınızdan öyle çıkıyor.
  • Rock Bar açıp iyi isimler getirirdim. Sağla getirisi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Koyuncu332

Genel olarak toparlamak gerekirse

-Büyükbaş yada tavuk tesisi
    -Ceviz yetiştiriciliği
    -Cafe işletmeciliği
    -Gokart,paıntball vs

Her birinin incelikleri vardır.Mesela büyükbaş hayvan tesisi için sana büyük bir alan lazım eğer böyle bir tarlan vs yoksa zaten 100.000 tl tarla parası tutar

100.000 tl ile eğer köyün varsa tarlan varsa ya ceviz yetiştir yada büyükbaş hayvan tesisi açabilirsin

Sorularınız için pm atabılrsınız

bu manda işi nedir. manda başına 650 tl destek varmış .

ben direkt mozarella peynir üretimine girmeyi düşünüyorum lakin burda devamlı ve sağlıklı süt sağlayacak bi tesis yok. onun için önce tesis yapip sütü kendim üretmeyi planlıyorum.

• 100.000 TL ye hangi işe girerdiniz?
  • http://www.koniks.com u incele istersen
  • Gıda Sektörü
    İnşaat Sektörü
    Bilişim Sektörü

Bunlar her zaman kazandırır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Death Note

quote:

Orijinalden alıntı: eggys

iş kurmazdım bankaya atardım

tabi herşeyden önce bir tane amerikan arabası alırdım zaten alcam biraz paralanalım hele

Amerikan koca da alırsın sen

ooooooooooooo manyak laff manyak laff
  • quote:

Orijinalden alıntı: tufeba

-ceviz yetistiriciligine girilebilir. turkiyede cok ceviz yetistiricisi yok sutcuimam unvdesinde bir prof hizli buyuyen ve urun veren bir melez bulmustu.

-Sarap uretim tesisi kurardim bag+sarap uretimi butik kaliteli.. (dip not: 10 yil icinde bu sektor turkiyede patlama yapcak) gerci bu is icin cok daha fazla para lazim..

-Turkiyenin simdiki durumunu goz onune alirsak Hayvancilik su an inanilmaz onde et sektoru inanilmaz bir potansiyel cunku hayvan yetistiriciliginde turkiye gerilemekte.. extra kaliteli hayvan uretim tesisi ile inanilmaz zengin olunabilir.

Bu yatirimlarin hepsi en az 4 yil vadeli yatirimlar ama devlet hibeleri mevcut iyi arastirilmasi gerekiyor.

sarap konusunda haklısın 100 bin tl ye olmaz o iş tekirdagliyim yaklasik 6-7 yil önce yeni kurulan bi sarap fabrikasini gezmistim maliyetinin 1 trilyonu bulduğu soylenmisti taa o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: b0NX

quote:

quote:

tabi herşeyden önce bir tane amerikan arabası alırdım zaten alcam biraz paralanalım hele

niye böyle bir şey dediğim hakkında ne ufak fikrim bile yok o mesajı yazan silmiş üzerinden 4 yıl geçmiş :D

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: b0NX

quote:

quote:

niye böyle bir şey dediğim hakkında ne ufak fikrim bile yok o mesajı yazan silmiş üzerinden 4 yıl geçmiş :D

• quote:

Orijinalden alıntı: turexx

bence bu zamanda en cok kar edilecek is icra isleridir.bircok insan borclarıı odeyemedigi icin evlerine arabalarına haciz konuluyor ve cok dusuk fiyattan satılıyor.100.000tl ye ucuza daire veya luks araba alıp hakettigi fiyattan satabilirsin.tabi takip etmen gerekecek ama cok para kırarsın bu isten

turbolinea ?
  • Konungariket Sverige kullanıcısına yanıt
    ne dediğinizi anlamadım 4 yıl once yazmısım yazıyı o zamanlar cevremde dedigim işle ugrasan birisi vardı sermayen varsa getirisi olan bir işti şimdi nasıldır bilemem
  • quote:

Orijinalden alıntı: turexx

ne dediğinizi anlamadım 4 yıl once yazmısım yazıyı o zamanlar cevremde dedigim işle ugrasan birisi vardı sermayen varsa getirisi olan bir işti şimdi nasıldır bilemem

4 yıldır forumdasın ve turbolinea yı yada yeni nicki clioathountiqe bilmiyon mu ?
  • Halı saha açardım etrafında fazla almayacak tabi.
  • Konungariket Sverige kullanıcısına yanıt
    demek ki gereksiz birisi ki tanımıyorum
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.