Şimdi Ara

10 yıl kullanmak üzere bir araç alacak olsanız tercihiniz ne olurdu? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
3
Favori
11.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1992 model Modifiyeli Beyaz Sahin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hyundai ioniq derdim .

• Markadan ziyade alacağım aracın ihtiyaçları karşılaması önemli, tabiki herkesin ihtiyacı farklıdır. Kendimce ihtiyaçları sayarsam; iç mekan ve bagajının geniş olması, dizel olması, bakım masraflarının uygun olması ve motor performansının iyi olması. Ayrıca dizel dememin sebebi de sürekli uzun yol yapıyor oluşumdur. Ha fazla yol yapmazsın gider benzinli lpg li alırsın yine söylüyorum senin ihtiyaçlarına kalmış. Elimdeki aracı da ihtiyaçlarım doğrultusunda araştırma yaparak aldım, işimi de fazlasıyla görüyor. Şu anda ihtiyaçlarımı karşıladığı sürece değiştirmeye de hiç niyetim yok. Gittiği yere kadar gitsin.

• Toyota Corolla al, ömür boyu bin. Japonlar sorunsuz araç yapıyor. Bizim sanayide tamirhane dükkanımız var.Hem motor yapıyoruz hem bakım. VW diyen arkadaşlar Almanyanın en kabiliyetsiz aracını burda övmeleri ılginç. BMW, Mercedes, Audi de bari, VW nedir. Birde kalite var yazmışlar, Allah akıl fikir versin.

Arızasız bineyim diyorsan Uzak doğudan şaşma, adamların amacı almanlar gibi sürekli araç yenilemeye itmek değil seni.

• https://focus2move.com/world-best-selling-car/

Şunuda şöyle bırakalım Dünyada en çok satılan araçlar göz atın.

• Sorunsuz araç alınacaksa, Amerikan pazarında çok tutan modellere bakmak yeterli. Amerika'da araçlar ucuz ve şehirler çok büyük olduğundan; hem araçlar çok hor kullanılıyor hem de inanılmaz kilometreler yapıyorlar. Servis maliyetinden kaçınmak adına, burada tutan araçların sorunsuz araçlar olduklarını söyleyebiliriz.

Bu açıdan bakınca, Lexus, Toyota, Honda, Subaru ve Mazda gibi markaların büyük hacimli motora sahip versiyonlarından birini (çok param varsa Lexus LS ya da LX, ortalama miktarda param varsa Subaru Ascent ya da Outback, görece daha az param varsa Corolla ya da Mazda 6 gibi) alır geçerdim.
  • Duz vites atmosferik ve Alman olmali. Vw golf 1999 dan 2011 e kadar 12 yil sorunsuz bindim. (Duz vites, 1.6 duz motor) tabi atmosferik motor üretilmiyor vw de artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

1978 Renault 12 TS 25 sene, Renault 9 Spring 2 sene , Renault 19 13 sene, 2012 den beri Megane Sport Tourer. Spring hariç araçlar sıfır alındı.
    aynen hocam bizimde clio3 haricindekiler 0 alındı.
  • Alacağın herhangi bir manuel araba düzgün bakarsan 10 yıl binersin.

• Çok iyi bakıldıktan ve insan gibi kullanıldığı sürece ve de çift kavramalı olmadığı sürece tüm marka ve modeller rahatlıkla 10 yıl kullanılır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Srht73 S kullanıcısına yanıt
    Webtekno? İngilterede yapılmış bir test. Öylesinr vulup attığun bir link sadece kendini haklı çıkarmak için. Kaç bin kişiyle yapılmış bir araştırma onu da söylr de bilinçlenek copy paste ci. Alman araçları da üstlerde bu listeye göre hatta fiat bile

• Fiat Doblo. 2000'de Opel Agila aldık, 2002'de Doblo'ya geçtik hala daha yerini doldurabilecek bir araba bulamadık. 17 senedir kullanıyoruz. Düzgün bakıldıktan sonra ilk aldığımızda benzinimizin bitmesine bağlı olarak yolda kaldığımızdan beri yolda da kalmadık, her yere de gittik.

Hele yeni model Fiat Doblo = Binali Yıldırım.

Traktör ol diyorsun oluyor, Metro'ya gidiyorsun paletle yük taşıyor, yol bitiyor kayaların üstünde gidiyor, araba çek diyorsun çekiyor, otobanda hızlan diyorsun gidiyor, dereyi geç diyorsun geçiyor.

Hatta benim Fiorino'nun kullanma klavuzunda yazıyor, dalış yaparken teypteki video oynatma işlevi devre dışı kalıyor

• Türküdiyar T kullanıcısına yanıt
    Doğru seni kuzeninin abinin kardeşinin arabaları var bozulmayan

O daha ciddi bir veri dünya kamoyu adına

• Mr.Mechanic kullanıcısına yanıt
    1.93 boyunda bayagi iri yari biriyim hilux a bindim kapi omzuma carpti kapatırken cozemedim ama cok dar geldi o kaliba göre

• 99 ve 2000 model Mazda araçlarımda amartisörler buji kabloları fabrika çıkışı aynısı duruyordu ve daha bir çok parçası vw ve ford araçlarımda 10 yıl demeden değiştir beni diyor ki arkadaş focusta 6. Yılda değiştirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: mlbozkurt

99 ve 2000 model Mazda araçlarımda amartisörler buji kabloları fabrika çıkışı aynısı duruyordu ve daha bir çok parçası vw ve ford araçlarımda 10 yıl demeden değiştir beni diyor ki arkadaş focusta 6. Yılda değiştirdi.
    3 yaşındaki Focus'un manuel şanzımanı 75K kilometrede bozuldu. Buji kablosu falan kolay iş. Benim Şanzıman gitti direk

• quote:

Orijinalden alıntı: merdas

1.93 boyunda bayagi iri yari biriyim hilux a bindim kapi omzuma carpti kapatırken cozemedim ama cok dar geldi o kaliba göre
    Hocam ergonomi ve konfor öncelikli düşünülerek üretilmiş bir araç değil zaten. Asıl amacı tamamen sağlamlık üzerine. Yeni birçok SUV araç hem daha konforlu hem de daha geniş olabilir ama iş sağlamlığa geldi mi hilux denen alet hepsini ezer geçer.

Eski modellerinin şantiye şartlarında, çok ağır koşullarda, hemde bakımları aksatılmasına rağmen tıkır tıkır çalıştığını bilirim.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.