Şimdi Ara

1 yıl araba almayın satmayın.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
1
Favori
16.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
111 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: izengel

çok güzel bi arsa var, aracı satsam yarı parasıyla ev veya o arsayı alabilirim, yakında imara açılacak denilen bir bölgede. üç beş sene sonra milyonluk olacak deniyor.

yine de satmayalım mı ?

Bir kaç hafta önce mail geldi bize. Artık arsaların değer artışlarında tüm pay devletinmiş. Mesela bir tarla aldın 100k ya. İmar geçti 500k oldu zengin oldum devri bitti. %25 ilçe bld. %25 büyükşehir bld. %25 hazine %25 çevre ve şeh. Bk.

Bizede kocaman hıyar

Belediyeler 2 farklı değerleme kuruluşundan rapor isteyecek ve bünyelerinde ki değer takdir komiyonlarından görüş alıp nihai sonuca bağlayacak. Aslında çok çok önemli konu ama bu tepkisiz halka artık bir şey anlatmaya değmez. Onlar tarla arsa almaya dursun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 90lardan beteriz şuan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ülkede araba fiyatlarının düştüğünü hiç görmedim.Fiyatlar dönem dönem sakin seyretse de hep artmıştır.Alan zarar etmez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hak veriyorum, geçtiğimiz dönemde sık araç değiştiriyordum çabuk sıkılıyordum. Şu anki arabama çooook uzun süre binmeyi düşünüyorum. Bu piyasada araba satmak kötü bir fikir.

• İlginç bir tüyo vereyim
    İthalat yapıyoruz üretim sanayi ...
    Döviz arttıkça satışlarımız arttı
    Döviz arttıkça pahalı ürünleri daha rahat satmaya başladık , aynı işi yaptığımız dostlarımız arkadaşlarımız da aynı durumda

Ülke büyük
    80-85 milyon
    Demekki 5-10 milyonluk kalifiye bir kitlenin parasını kazanması piyasaya yeterli olabiliyor

Şöyle düşünün
    Tamamı güzel iş yapan bir Yunanistan
    Türkiye lojistik olarak Avrupa’ya yakın , yurt dışına döviz ile iş yapanlar kafasını kaşıyamıyor
    Yıl sonuna kadar tezgahları kapatmış firmalar var

Bunların kat kat fazlası olarakta hiç iş yapamayanlar var , fark yaratamayan yurt dışı ile bağlantı kuramayan

Demekki ilk kesim yeterli oluyor piyasaya

Hayata sadece kendi açınızdan bakmayı bırakmalısınız

Evet durum esasında çok vahim , 2018 de 250 bin olan araba 450 bin olmuş şaka gibi

Not : biz üniv de ne olduğu ne olacağı belli olmayan bölümler okuyup kendimizi özel sektöre bağlarken , aman Ali Rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın deyip öğretmenlik vs okuyup devlet ne verirsen ona razı olanlar kusura bakmayacak
    Çalıştığı saat belli cumartesi belli pazar belli bayram belli seyran belli o zaman para da belli
    Haydarpaşa dan çıkıp 2 yıllık makina okuyup bugün 15-20 bin maaşa + araba + prime sabahına işe başlayacak çok insan var
    Çünkü 300-400 bin euro’luk makinaları emanet edecek kişi sayısı maalesef ülkemizde kısıtlı
    Bir üretim hattında çalışan 20-30 kişinin başında duracak usta sayısı kısıtlı ( 50 yaşında danışman gibi takılıp 2-3 memur maaşı alan ustalar var )

Ben herkesin belli bir kaliteye ulaşması taraftarı bir insanım bu bana da faydalı
    Ama bu ülke maalesef hiç bir zaman böyle olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werneke -- 4 Ekim 2020; 12:16:46 >

• https://twitter.com/songurulus/status/1312470133445545984?s=19
    bu kafayı yaşayan çok

• Bütçenize göre 4 tekeri 1 direksiyonu olan ne alabiliyorsanız alın.2 ay sonra egea şu fiyattı Corolla bu fiyattı diye ah vah etmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

Bu mesaj silindi.

Yaşım 42, 90'lı yılları gayet iyi hatırlıyorum.

Keşke 90'lardaki gibi olsak. Araba fiyatları olarak su an 90'lardan çok daha kötü durumdayız.

Ev alabilme bakımından ise 90'lardan çok çok çooook daha kötü durumdayız.

• pruvap kullanıcısına yanıt
    vay be ilk çıktığında patronlar alıyordu Temprayı, pekde havalıydılar😃

• quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

Bir kaç hafta önce mail geldi bize. Artık arsaların değer artışlarında tüm pay devletinmiş. Mesela bir tarla aldın 100k ya. İmar geçti 500k oldu zengin oldum devri bitti. %25 ilçe bld. %25 büyükşehir bld. %25 hazine %25 çevre ve şeh. Bk.

Bizede kocaman hıyar

Belediyeler 2 farklı değerleme kuruluşundan rapor isteyecek ve bünyelerinde ki değer takdir komiyonlarından görüş alıp nihai sonuca bağlayacak. Aslında çok çok önemli konu ama bu tepkisiz halka artık bir şey anlatmaya değmez. Onlar tarla arsa almaya dursun

Alıntıları Göster

Verdiğiniz bilgi dogru ancak 5 yıl şartından bahsetmemişsiniz. Gayrimenkul aldıktan sonra üzerinden 5 yıl geçtikten sonra satarsanız gayrimenkul değer artışı vergisinden müstesna sayılırsınız...

Kaldı ki arsa yatırımcısı zaten genelde uzun dönem için satın alır. Çoluk çocuğa bi şeyler kalsın diye...

• Artik sahip olma devri bitti hersey abonelik uzerine olacak arabayida kiralicaklar abonelik modeliyle mesela x marka y model araba aylik 1000 tl kira ise abonelik modeliyle 1 senelik kiralama sozlesmesi ile aylik 599 tl olacak.

• Akhenatonnn kullanıcısına yanıt
    Evet çok havaliydi 20 16 v o zaman tr deki en güçlü araçtı. Zamanına göre çok ileri donanım seviyesindeydi. Premium bir araç kullanıyor gibi hissederdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: PeaceKeeper

90lardan beteriz şuan

O kadar da değil, doksanlarda bakkala bir teneke peyniri 6 milyon liraya alıp 7,5 milyon liradan satardık, ertesi hafta yeni peynir tenekesini almaya gittiğimizde 9 milyon liradan alırdık. Şimdi yine gıda sektöründeyim böyle bir enflasyon söz konusu değil... öyle sermaye eritecek kadar büyük bir enflasyon yok...

Araç fiyatlarından doğan tepkinizi anlıyorum, ama doksanlar gerçekten facia yıllardı... 5 nisan kararlarının yansımaları 10 yıllar boyu sürdü.

Millet sefaletle mücadele edip doksanları bitirmek üzereyken deyyusun biri anayasa kitabını fırlattı faizler rekor yaptı, ekonomi yarı yarıya küçüldü..

Hepsini geç, parayı pulu boşver, şimdiki özgürlükler de yoktu doksanlarda ve bu ülkenin vatandaşlarının büyük bir çoğunluğu ikinci sınıf vatandaş sayılıyordu... devlet mafyadan, ekonomi de krizlerden yakasını kurtaramıyordu..

%80, %90, %100 enflasyonu görüp yaşadık biz... Bunun ne demek olduğunu yaşamayan bilemez, Allah bi daha yaşatmasın...

Şimdi bolluk bereket içindeyiz, süperiz muhteşemiz demiyorum elbette ama 90lardan beteriz demek de kabul edilebilir değil kusura bakmayın çok mübala etmişsiniz...

Sevgiler..

• CihangirCanavarı kullanıcısına yanıt
    Görsel ve yazılı medyayı da kıyaslarmısınız 90 lar ile ?
    Ben biliyorum ne olup ne olmadığını da bakalım o konuda ne düşünüyorsunuz merak ettim

• zeytinkoy kullanıcısına yanıt

Aynen dediğin gibi şu anki durum çok çok daha kötü 90lar gerçekten daha iyi ve daha rahat alım gücü olan zamanlardı

• 1 Yıl kimse araç satın almayacak ozaman Ekonomi daha dib yapar.Firmalar bir bir iflas eder Ülkemizden teker teker gider yabancı markalar.Senin paranın değeri düşük.Euro 10 olmuş Dolar 8 olmuş TL değer kaybetmenin eşiğine gelmiş.Bu işler böyle 1 sene kimse araç almayacak fiyatlar dibe düşücek tezini neye göre tespit ettin?Adamların bir maliyeti var düşük fiyattan satarsa şirketinin Muhasebesini nasıl çevirecek.Herşey maliyet! İşçi çalıştırıyosun maliyet, Elektrik yakıyosun maliyetDoğalgaz yakıyosun maliyet Araç için mağaza kiralıyosun kira bedeli maliyet anlıyomusun? Ülkemiz her konuda dışa bağımlı olduğu için Dövizin fiyatı artımı bu maliyetlerin fiyatı artıyor adamlar fiyatları aşağıya çeksin bu maliyetler aynı kalsın. Ya bu Ülkede herkese adam akıllı Temel Ekonomi dersi şart. Böyle saçma sapan absurt düşünceler senin Ülkeni dahada çok batırır yok eder.

• Bayide araba yok yalanına inanmayın. İsbirlikciler. Az önce Cevizlibağ Honda bayinin Yaninda Honda Cem tarafından kullanılan otoparktan çektim, 12-13 tane Honda civic, 12-13 tane civic 2-4 tane chr var. Bunlar muhtemelen ya dayatma aksesuar paketlerini kabul edenleri bekliyor. Ya da aracininucuza takasa verip birde aksesuar kabul edecekleri bekliyor. Nakit para+aksesuar istemiyorum diyenlere satılmayacak olan araçlar.

1 yıl araba almayın satmayın..

• Boş bir konu maalesef. Neden derseniz sizin paranız olmayabilir ama 85 milyonluk nüfusta parası bol olan bir dünya insan var.

Sen almazsan ben almazsam bile, parası olan gider alır keyfine bakar.

Şimdi alamadığın araç 1 sene sonra 2 katına çıkar, istesende alamazsın.

Türkiye de neyi ne zaman alırsan o zaman kardasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: CihangirCanavarı

Verdiğiniz bilgi dogru ancak 5 yıl şartından bahsetmemişsiniz. Gayrimenkul aldıktan sonra üzerinden 5 yıl geçtikten sonra satarsanız gayrimenkul değer artışı vergisinden müstesna sayılırsınız...

Kaldı ki arsa yatırımcısı zaten genelde uzun dönem için satın alır. Çoluk çocuğa bi şeyler kalsın diye...

Alıntıları Göster
    Bu o değil. Bu sadece arsalara özel. Süresiz. 5 10 yıl şartı yok. Misal arsan var 1000m2 yapı yapabiliyorsun ortalama değeri 1m. İmar değişikliği oldu 2000m2 inşaat hakkı verdiler diyelim ki ortalama 2m a çıktı arsanın değeri. İşte o arada ki o 1m artık sizin değil devletin. Ülke bitti resmen. Bundan bizim gibi teknik adamlar haricinde kimsenin haberi yok.

Sizin dediğiniz bambaşka bir şey.

• Seneye dolar 10-15 lira olmazsa iyi fikir aslında

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.