Şimdi Ara

1 yıl araba almayın satmayın..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
1
Favori
16.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 ay
  • Cevaplayan Üyeler 137
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 11 saat 9 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • pruvap (15 mesaj) MiLLETiNVEKiLi (10 mesaj) x2yk (6 mesaj) salih.SLIFE (6 mesaj) cnyttt (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (78 mesaj) Mobil (60 mesaj) Mini (26 mesaj) Uygulama (43 mesaj)
  • @
111 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    286 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Piyasa almış başını gidiyor millet hala araba degistirmenin peşinde 1 yıl ya 1 yıl,bu kadar süre bekleseniz fırsatçılar kan ağlayacak duruma gelir keza bayilerde aynı şekilde.Çoğu arac yok diye galeriye satiyor ,galeriler de uzerine bi dünya kâr ekliyor.1 yıl arac almayin olan aracinizi da satmasaniz piyasayı olumlu yönde etkileyecektir.Bu konuda sizin fikriniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jakuboo -- 4 Ekim 2020; 0:41:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kim uyduruyor bunları, kaç yaşındasın bilmiyorum ama 90 yılları yaşamış görmüş biri olarak konuşuyorum; insanlar 1 yıllık birikimleriyle araba alabiliyorlar di. Farz ı misal ben, 23 yaşımda iken sıfır Tempra almistim sadece kendi maasimla. Milletin ideolojik sallamasyonlarına bakmayın.
    Hatta, emekli olan emekli ikramiyesiyle, bir ev ve bir araba alabiliyordu. Şimdi durum ne biliyormusun, 10 yaşında motoru bitmiş araç anca alabiliyorsun. Onunda son demleri, ona bile göz diktiler.
    90'ların başında emekli olan öğretmen Ankara Batıkent'ten dublex-triplex villa alıyor ve kendisine de ikramiyesinden para kalıyordu.👍

90 lara geri donmek mi?

90da arabayı rahat sekilde aliyorduk.3 aylik maasla lada samara almıştık ama şimdi mumkun mu?

Talep olmazsa arz elde patlar mecburen fiyatlara dibe çakılır

Yanlışsın yada dikkat etmedin hatırlamıyorsun
    90 da İstanbul’a geldik
    Annem hemşire babam sağlık ocağında şofördü
    Müthiş birikim vs de yoktu
    Üsküdar’da o zaman yeni yapılan daireyi alıp oturmaya başladık borcu vs de kısa sürede bitirdiler

Dediğin gibi olsa memur kısmı ciddi sürünüyor olsa Almanya furyasına katılırdı en azından bir kısmı

Dön bak bakalım sürünüyor dediğimiz kesimden kim gitti yurt dışına ?
    Astsubay ? Hemşire ? Öğretmen ? Memur ? Kim ?
    Hiç biri gitmedi
    Hemen hemen hiç bir mesleği olmayan kişiler gitti
    O dönemde saydığım kesimin aklından bile geçmedi ya geçim zor biz de Almanya ya mı gitsek diye
    Bence biraz daha zorlayın hafızanızı , 90 kar o kadar da kötü değildi
    Çalışarak esnaflık yaparak ev araba alınabiliyordu
    Şimdi imkanı yok

hep sizin gbi insanlar yüzünden millet 50 ye alacağı arabayı 80 e aldı.

Almayın düşüecek.allmayın indirm gelicek diye diye korkuttunuz.

Bu ülkede ne yapıcaksan imkanın varsa hemen yapıcaksın .Her zman daha kötü olur hiçbir zaman daha iyisi olmaz

Sağlikçiyim ve gayette yaptım bunu. Şimdilerde sağlıkçılar, elinde ki aracı satıp bankaya donuna kadar borclanmadan yapamıyor. Aradaki fark bu işte.
    Emekli olduğumda ne araç ne ev alamayacağım o parayla, o parayı da alamayacağım. Çünkü hükümet 65 den sonra bilmem kaç taksitle ödeme peşinde. Aradaki fark bu işte.

"O zamanlar enflasyon vardı" diye eleştiri yapıyorlar ama şimdi de en az o kadar enflasyon var Herşey geçen yıla göre %50 60 artmış ama enflasyon resmi olarak %8 9

Dediğiniz gibi o zaman emekli olan bir öğretmen veya memur ev alabiliyordu Şu anda 25 yıl çalışan bir öğretmen emekli ikramiyesi 100k 30 yıl çalışan bir öğretmen emekli ikramiyesi ise 120k civarında

Almanya bizi kesin kıskanıyor

• Yüzbaşı
    617 Mesaj
    Acilen millete akıl vermeyi bırakman gerek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    418 Mesaj

çok güzel bi arsa var, aracı satsam yarı parasıyla ev veya o arsayı alabilirim, yakında imara açılacak denilen bir bölgede. üç beş sene sonra milyonluk olacak deniyor.

yine de satmayalım mı ?

• Yüzbaşı
    569 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

Bu mesaj silindi.
    Hani yeni Türkiyeydi

|
    |
  • Yarbay
    2033 Mesaj

1 yıl araba almayıp satmazsak eğer

180k ya ülkemize giriş yapan 1.6 motor araba vergiler ile 400 k ya

285k ya ülkemize giriş yapan 2.0 motor araba vergiler ile 845 k ya

satılmayacak mı?

Kan emici firmalar bayiler al-satçılar öyle mi?

|
    |
  • Yüzbaşı
    286 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

90 lara geri donmek mi?

90da arabayı rahat sekilde aliyorduk.3 aylik maasla lada samara almıştık ama şimdi mumkun mu?

Talep olmazsa arz elde patlar mecburen fiyatlara dibe çakılır

atrix1212 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    567 Mesaj

1 yıl araç alıp satmayınca döviz mi düşecek ? Bu düzende artmaya devam edecek ve fiyatlar daha da katlanacak.

Bayilerin şu anda araç başı kâr marjı zaten iyice düşük yani döviz düşse bile en kötü fiyatlar sabit kalır.

Sizin dediğiniz senaryoda bence kimse 1 yıl araç almazsa firmalar dükkanı kapatır ülkemiz genelinde.

|
    |
  • Yarbay
    3141 Mesaj
    Alacak araba var sanki.

• Yüzbaşı
    569 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: deoks

Alacak araba var sanki.
    Neyine zam yapıyorlar o zaman

• Yarbay
    3141 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7F946B81C

Neyine zam yapıyorlar o zaman

Alıntıları Göster

Ben de anlamıyorum onu.

|
    |
  • Yüzbaşı
    524 Mesaj

Kim uyduruyor bunları, kaç yaşındasın bilmiyorum ama 90 yılları yaşamış görmüş biri olarak konuşuyorum; insanlar 1 yıllık birikimleriyle araba alabiliyorlar di. Farz ı misal ben, 23 yaşımda iken sıfır Tempra almistim sadece kendi maasimla. Milletin ideolojik sallamasyonlarına bakmayın.
    Hatta, emekli olan emekli ikramiyesiyle, bir ev ve bir araba alabiliyordu. Şimdi durum ne biliyormusun, 10 yaşında motoru bitmiş araç anca alabiliyorsun. Onunda son demleri, ona bile göz diktiler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    atrix1212 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    338 Mesaj

1 yıl sonra her şey düzelecek mi ? Ucuza araba alabilecek miyiz ? Ben söyleyeyim bu olmayacak daha da artacaktır. 2019 un yaz aylarında forumda araba alacak arkadaslara ihtiyaçları varsa mutlaka almalarini tavsiye ettiğim için senin gibi arkadaşlar çıktı dedi ki bu fiyatlara araba mi alınır bilmem ne. Hatta araba alın dediğim için galerici yada al-satci olduğumu iddaa ettiler. Üzerinden bir sene geçmiş hala sizin gibiler araba almayın diyor. Rica ediyorum bunu okuyacak arkadaşlara sesleniyorum sakin buradaki arkadaşlara bakıp karar vermeyin. Kendiniz karar verin.

|
    |
  • Yüzbaşı
    941 Mesaj

hep sizin gbi insanlar yüzünden millet 50 ye alacağı arabayı 80 e aldı.

Almayın düşüecek.allmayın indirm gelicek diye diye korkuttunuz.

Bu ülkede ne yapıcaksan imkanın varsa hemen yapıcaksın .Her zman daha kötü olur hiçbir zaman daha iyisi olmaz

• Yüzbaşı
    674 Mesaj
    Araba almazsak ötv kalkiyormus beyler kesin bilgi

|
    |
  • Yüzbaşı
    370 Mesaj
    Bence ne alınacaksa hemen almak lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    448 Mesaj

90'ların başında emekli olan öğretmen Ankara Batıkent'ten dublex-triplex villa alıyor ve kendisine de ikramiyesinden para kalıyordu.👍

pruvap kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9379 Mesaj

parası olan alır olmayan yaya kalır bu kadar basit

• Yarbay
    2033 Mesaj

"O zamanlar enflasyon vardı" diye eleştiri yapıyorlar ama şimdi de en az o kadar enflasyon var Herşey geçen yıla göre %50 60 artmış ama enflasyon resmi olarak %8 9

Dediğiniz gibi o zaman emekli olan bir öğretmen veya memur ev alabiliyordu Şu anda 25 yıl çalışan bir öğretmen emekli ikramiyesi 100k 30 yıl çalışan bir öğretmen emekli ikramiyesi ise 120k civarında

Almanya bizi kesin kıskanıyor

plf kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
triple negative breast cancer
Sohbet
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.