Şimdi Ara

1 OCAK 2023' TE UPLANACAKTIR (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
11
Favori
4.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1) okul bitti mi yoksa yeniden mi hazırlandın sınava tusu ne yaptın?

2) evleneceğin kızı buldun mu? Planladığın gibi mi oldu?

3) yaşıyor musun?

4) ailen nasıl?

5) akrabalardan vefat eden oldu mu?

6) yeter artık kilo aldın mı?
    7) sınıfındaki çoğu kişiden nefret ediyorsun bi sorun yaşadın mı?
    8) Altında araban var mı?
    9) ülkenin durumu ne halde ya battı mı çıktı mı savaş mı var?
    10) üniye geçtiğimden beri çok mutsuzum hala mutsuz musun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi natrak -- 5 Ocak 2018; 17:53:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mezun bir şekilde üniversiteye hazırlanıyorum hedefim gazi. Dünya nın hiç kimseye kalmadığını bildiğim için bunalıma girmiyorum( işin eninde sonunda ölüm var :).

Umarım yoldan sapmamışsındır.

Hala yaşıyorsan eğer hayat nasıl gidiyor?
  • Asıl hedefin için ne yaptın?

Başardın mı?

• Çok şey değişir 2023'e kadar.
    Sağ kalabilir miyiz acaba?
    Bu karamsar yaşamdan ve yaşam şartlarından kurtarabilir miyiz paçamızı?
  • Muhtemelen şu an sorduğum soruların o zaman için hiçbir değeri olmayacak. Kim bilir nerede, kimlerle, ne yapıyor olacaksın.

Kim bilir hayatına kimler girmiş çıkmış olacak.

Kim bilir, ne zaferler aldın, ne kayıplar verdin.

Beş yıl muazzam bir süre. Şu an aklıma gelmeyen neler yapmış oldun kim bilir.

Yine de "5 yıl önce böyle mi düşünüyormuşum" demen için birkaç soru sorayım.

-Ailem nasıl ? Annem, babam ? Kardeşim ne okuyor ? Ailenle aran nasıl ? Şu an gayet iyi, sorun yok.

-Maddi durumun nasıl ? İstediğin bir hayatı yaşıyor musun ? Şu an pek parlak değil, eğer araştırırsan az önce açtığım "15 TL ile 2 Gün Geçinme" konumu bulabilirsin.

-Ne meslek yapıyorsun ? Aman mezun olamadım deme

-Hayatında biri var mı ? Aman evlendim deme, daha genceciksin

-Nasıl biri oldun, üniversite hayatı neler kattı sana ? Nelerin değişti ? Siyasi görüşün, hayata bakışın ne durumda ? Yeni felsefelerde bulunmuşsundur elbette.

-Saçların döküldü mü ya da beyazladı mı ? Şu an bile yaşlandığımı hissediyorum, hayatımı yaşayamamaktan korkuyorum. N'olur dolu dolu dibine kadar yaşadım de.

-Şu an arkadaşım, dostum dediğin insanlar ne halde ? Akrabalar ne durumda ki zerre umursamıyorum ama

-Allah gecinden versin ama ölüm bir gerçek. Kaybettiğin yakının var mı ? Yoksa eğer ailenin değerini bil. Şu günlerde senin için neler yapıyorlar hatırla. Buraya yazmıyorum ama emekleri çok sende.

-Sağlık durumları nasıl ? Gözlük kullanıyor musun hala ? Şu an 6 buçuk miyopsun, umarım ki iyileşmişsindir. B12 eksikliği var ve her şeyi unutuyorum. Hala var mı unutkanlık Diğer lanet sorun halloldu mu ? Sanıyorum eser dahi kalmamıştır ?

-Boy kilo ne durumda ? Gerçi boy artık uzamaz ama sen yine de en güncel halini yaz Şu an boy 1.82 sanırım kilo da sınav senesinde aldığın 15 kilodan 3-5'i gitti hesap et.

-Umarım bol bol gezip tozdun ? Yurt dışına çıktın mı ? Nerelere gittin ?

-Hayatımı değiştirdi dediğin bir olay oldu mu ? Mesela sayısalı birincilikle bitirip, son 1 ay edebiyata başlayıp hukuk kazanmam hayatımı inanılmaz bir şekilde değiştirdi. Bunun gibi büyük değişiklik yaratan bir şey oldu mu ?

-Şu an için kafanı neye takıyorsun ? Gündeminde ne var ? Canını sıkan bir şeyler var mı ? Ne planlıyorsun ?

Mesela benim yarın Roma Hukuku finalim var. Ve pek çalışamadım, geçerim ama büyük ihtimal. 2 gün sonra Adana'ya dönüyorum eğer bütlere kalmazsam 40 gün kadar ordayım, tatil yapacağım. Dönüşte İngilizce dersi vermeyi düşünüyorum, para durumları sıkıntı.

-Sormayı unuttum nerde yaşıyorsun ? Hangi şehir ? Adana'da mısın ? Ailenle mı kalıyorsun ? Şu an Isparta'da, Modernevler'de tek başına 1+1 bir apartta kalıyorsun

-Sigara/alkol ? Umarım sigara gibi bir aptallık yapmadın ? Alkole devam Ama devlet inanılmaz vergi alıyor alkolden yemin ederim böyle bir şey olamaz, bir bira alıyorsan bir de devlete alıyorsun. Yalnız içirtmiyor sana

-Devlet demişken ülke ne durumda ? Atatürkçü düşünce hakim olabildi mi ? RTE n'aptı ? Türkiye uluslararası platformda ne durumda ? Nasıl bir ülkeyiz ?

Soracak çoook şey var be, ama inanıyorum ki sen olabilecek ihtimaller arasında en iyi ihtimali yaşıyorsundur. Eğer ters giden bir şeyler varsa bu dediklerimi hatırla. Şu ana kadar seni hiçbir şey durduramadı. İnanılmaz işler başardın. Seni takdir eden, seni seven, saygı duyan, seni idolü olarak gören insanlar var. Örnek olduğun bir kitle var. Seni izliyorlar, dediklerine inanıyorlar ve mutlak doğru kabul ediyorlar. Böyle güçlü birisin. Ne sistemler kurup yönettin hatırla. Eğer kötü bir durumda isen ayağa kalk. Hayat hiç durmaz. Sen de durma, harekete geç. Bir yolunu bulursun, hep buldun.

Sözlerimi noktalarken 2023 yılına, 5 Ocak 2018 akşamından sevgilerimi iletiyorum. Evet bugün 5 Ocak. Adana'nın kurtuluşu. Adana'yı özledim birkaç güne ordayım. Şimdi sözlerimi tamamlıyorum, son tekrarımı yapıp yatacağım, yarın sınav var.

Seni seviyorum.

• Naptın neetin nörüyon hocam? Okul sagsalim bitti mi? Tus filan ne alemde? Kız var mı kız? Anlat bakiyim 5 senede ne olmuş ne bitmiş. Bi de Türkiye dünyanın en birinci ulkesi oldu mu yoksa en ikinci ülkesi mi oldu?
    Ha bi de Allah korusun da ölen kalan var mı? Umarım sen yasiyosundur. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4697 -- 5 Ocak 2018; 23:27:8 >
  • nasıl gidiyor? istediğin üniversiteyi okudun mu? altında araba var mı? evlendin mi?

beşikktaş avrupa kupasını aldı mı? ligde yine oynadığı futbolla fark yaratıyor mu? üst üste 2 yıllık şampiyonluğun devamı geldi mi?

en sevdiğim futbolcu q7 jübilesini beşiktaşta mı yaptı yoksa oynamaya devam ediyor mu?

iktidarda kim va?r türkiye'nin dünya üzerindeki otaritesi yükseldi mi?

yeni arkadaşlıklar kurmuşsundur peki eskilerden kimler kaldı? özellikle liseden arkadaşlarınla aran nasıl?

intenet hızın kaç şu an evde 10 mbite dua ediyoruz. pişmanlıkların oldu mu keşke yapmasaydım dediğin şeyler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kblysvk -- 6 Ocak 2018; 0:4:18 >
  • selam 2023

artık Türkiye de insanın değeri var mı?, Türkiye refah bir ülke haline gelme ihtimali var mı?

halen kadınlar erkeklerle dalga geçiyor mu? Abazalar azaldı mı.

• Böyle kaç yüz milyon tane konu açıldı, hiçbiri up lanmıyor.

• Rez.

• Hey sen! Yaşam nasıl gidiyor? Hayatta seni karamsar ruh halinden kurtulabilecek bir mutluluğu yakalayabildin mi?
    C.... ile hala sevgili misin acaba? Umarım ilk fotoğraf makinanı alabilmiş, bir sürü ülke gezmiş ve Audi sahibi olabilmişindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emir_2112 -- 6 Ocak 2018; 11:22:55 >
  • 2023 sıradan bir yıl.
  • Hangi üniversite? Hiç kaldın mı? Hala yalnız mısın? Ekşisözlükteki yazarlık onaylandı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Critos -- 6 Ocak 2018; 18:38:15 >
  • Selam Öncelikle 5 sene sonra hala aynı yerde durup kalıp, düz yaşıyorsan sana acıyorum. Sen de üstünde düşünmelisin bence. Artık ayaklarının üstünde durup yurtdışına kapağı attıysan muhtemelen 2018 halinin hayalini yaşıyorsun, sevinebilirsin Bu postu yazarken bir yandan da finallere çalışıyorum. Çalışmamın ana motivasyonunun da bu olduğunu hatırlarsan umarım hakkını vermişsindir. Üniversite hayatın çok da umduğun gibi başlamadı ve öyle de devam ediyor. Dolu dolu yaşamanı dilerdim ama olmayacak sanki? Çok da bir şey yazasım gelmiyor, ne olursa olsun umarım zevk aldığın bir hayat yaşıyorsundur. Üniversiteden sonra her şey senin elinde olacak, kimseye de yük olma. Ha bir de umarım onu bulmuşsundur, bulamadıysan da kafayı takmayı bırakmış olmanı yeğelerim. Yolun açık olsun..

• Sınavı kazandın mı?

Evlendin mi?

Hangi şehirde yaşıyorsun?

1usd=3.73 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu78 -- 6 Ocak 2018; 21:56:57 >
  • Bakalım nasıl olacak merak ettim rez

• Rezerve edildi...
  • Rezimi alıyorum.2023'te kişisel servetim 1.000.000 Türk Lirası olacak.

Borsa,Forex,CryptoCurrency,Bitcoin Mining,Gambling artık hangisi tutarsa..
  • İntihar etmeden dertlerinden kurtulabilmeyi başarabildin mi?

Ülkedeki adaletsizlik son buldu mu?

1USD=3,73TL , 1€=4,50TL

2023'te görüşmek dileğiyle.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.