Şimdi Ara

1 KG SOSİS 7.95 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
6.231
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bu ülkede tek zararlı şey sigaradır. Yani akciğer kanseri yapar. Ama kimse mesela Coca-Cola, çikolatalar, bisküviler pankreas kanseri yapar demez. Ki bu kanser öyle sinsidir ki, dağ gibi adamsındır, belirti bile vermeden 1 ay içinde alır götürür seni. Aynı şekilde, bu tür sosisleri üreten firmalar denetleniyor mu? Hayır. Denetime gidenler de "tamamen duygusal" bir şekilde memnun ayrılıyordur üretim tesisinden.

Kaldı ki; %100 dana eti diyen büyük firmalarda bile ne dümenler dönüyordur. İnsanlara maymun eti yedirenler var bu ülkede. Sosisin içine kıkırdak atarken mi çekinecekler!
  • 1 kgyi yiyin daha sağlıklı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lastik gibi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aldık yedik bile

• 1 KG ham tavuğun fiyatı o kadar, paketleme, işlemede var işin içinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

aldık yedik bile
    midede yanma falan yapıyor mu ?

o değil de, vatansever arkadaşımız bugün bitecekti cezası , ama bi 4 gün daha basmışlar

bu konuda bi tane daha var, ona ne zaman sıra gelecek acaba

@OsmanlıKafası
    sana diyorum
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    herzaman alıyorum.asıl dana sosis yanma yapıyor bunlar güzel.

• Bu sosisi görünce mazi gözümde canlandı. ühü ühü :(

5 sene önce izcilik yapıyorum odtüde, kamp yapacağız haftasonu heyecanlıyız hazırlıklar başlamış. Liderler yemek listesini verdi baktık kumru var menüde oooo keyfimiz yerine geldi. Sonra başladık alışveriş yapmaya, girdik Bim e bu sosisten alacağız, derken yanımızda bir amca belirdi elimizdeki 3-4 kutu sosisi görünce dedi ki '' çocuklar bu sosisi siz yemeyeceksiniz değil mi ben bunları alıp köpeklere doğruyorum. '' haydaaa oldu mu ama şimdi dayı bu söz, hayaller yerle yeksan sonra baktık içimiz el vermiyor menüyü değiştirdik kumru yerine ekmek arası patlıcan salatası yaptık. 10 kmlik yürüyüş arasında kumru yerine patlıcan salatalı ekmek verince çok sövmüştü millet sonradan bakmışlar 100 kalori civarı enerjsi varmış patlıcan salatasının, millet resmen aç aç yürümüştü.

Bu da böyle bir anımdır işte :)

• Acaba tavuğun neresinden yapıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

herzaman alıyorum.asıl dana sosis yanma yapıyor bunlar güzel.
    ilginç
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazilimsever

Acaba tavuğun neresinden yapıyorlar
    kendisinden
    ama direk kendisinden, olduğu gibi cumburlop makineye
  • yapılışını seyrettiğimden beri pek yemiyorum.
  • Bu ülkede tek zararlı şey sigaradır. Yani akciğer kanseri yapar. Ama kimse mesela Coca-Cola, çikolatalar, bisküviler pankreas kanseri yapar demez. Ki bu kanser öyle sinsidir ki, dağ gibi adamsındır, belirti bile vermeden 1 ay içinde alır götürür seni. Aynı şekilde, bu tür sosisleri üreten firmalar denetleniyor mu? Hayır. Denetime gidenler de "tamamen duygusal" bir şekilde memnun ayrılıyordur üretim tesisinden.

Kaldı ki; %100 dana eti diyen büyük firmalarda bile ne dümenler dönüyordur. İnsanlara maymun eti yedirenler var bu ülkede. Sosisin içine kıkırdak atarken mi çekinecekler!
  • Şu işe devletin el atma vakti geldide geçiyor minimum belirli oranın altında olmaması gerekli şuandada var kurallar ama bunun kat ve kat üstü olmalı kesin.
  • Değerli Dostlar,
    Dünya sağlık örgütü tartışmaya açık kapı bırakmaksızın, ısıl işlem uygulanarak işlenmiş et ürünlerinin birinci derecede kanserojen olduğunu raporlarıyla birlikte ilan etti. Gelin cahillik etmeyin, yemeyin, paylaşmayın. Az yeyin, düzgün şeyler yeyin.
  • sosisten bahsediyosunuz dimi

• Hem sosis, hem de piliçten mamül.. Yememek için iki sebep.. Madem sosiz seviyorsun, hiç olmazsa dana sosis ye de sosis yemiş olursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: dekareme

Hem sosis, hem de piliçten mamül.. Yememek için iki sebep.. Madem sosiz seviyorsun, hiç olmazsa dana sosis ye de sosis yemiş olursun
    danaya da güven olmaz

• tadı berbat bu sosisin paranızı çöpe atmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7,95 tl'yi kağıt yada demir para olarak yesen daha az zarar verir vücuda.Olm tavuğun kilosu kaç para ki bu sosis bu fiyata olsun.İbik , ayak,demik,deri,bağırsak yada ne kadar artık varsa baharat ile harmanlayıp dayıyorlar.Yemeyin yedirmeyin.Yiyen arkadaşlarada geçmiş olsun..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.