Şimdi Ara

1.Basamak: Öneriler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
85
Favori
53.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rat.planet -- 24 Şubat 2020; 23:18:12 >

• ben de bir tavsiye de bulunayım; ilgi alanınız olan, sevdiğiniz bir konu seçin, çocuklara yemek yedirilmesi taktiği bak uçak geliyor. böylece çalışırken sıkılma durmunu en aza indirirsiniz, hem de pratik yapmış olursunuz.

ben ingilizceden nefret etme derecesindeyken keyfine girdiğim ydsden 76 puan aldım, özel bir hazırlık yapmadığım halde. bilgisayar oyunları, anime, mangalar sağolsun.
  • Eyvallah hocam.
    Bu arada Okaaan adında üye vardı oda güzel konular açıyordu yok ortalıklarda şimdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakalım. 2-3 ayda b2 ye ulaşabilecek miyim?
  • Konu güncellendi.
    6.maddeyi ekledim.
    Bu yöntemle çalışacak olanlar en baştan kaç ay süreceğini öğrensinler.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Takipteyim Bu arada ingilizce konusunda yardımlarınız için minnettarım
  • Buradaki derslere çalıştıktan size faydalarını yazarsanız en büyük teşekkür olur.
    En azından dil öğrenmeye başlayan arkadaşlar sistemin işe yaradığını sizin yorumlarınızdan görebilirler.
    Uygun bir zamanımda detaylı bir yazı yazarım ama şimdilik şunu söyleyebilirim gerçekten çok faydalı siteler ben çalışacak olanların fark edilir bir ilerleme kaydedebileceğini düşünüyorum.
  • ben de bir tavsiye de bulunayım; ilgi alanınız olan, sevdiğiniz bir konu seçin, çocuklara yemek yedirilmesi taktiği bak uçak geliyor. böylece çalışırken sıkılma durmunu en aza indirirsiniz, hem de pratik yapmış olursunuz.

ben ingilizceden nefret etme derecesindeyken keyfine girdiğim ydsden 76 puan aldım, özel bir hazırlık yapmadığım halde. bilgisayar oyunları, anime, mangalar sağolsun.
    Hocam akademik writing ve vocabulary için nasıl bir program önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: isvicresiz bilim adami

Hocam akademik writing ve vocabulary için nasıl bir program önerirsiniz?

Uzmanlık alanları için yapacağınız pek farklı bir şey yok.
    Önce İngilizce'yi öğrenirsiniz sonra o alana ait bir eser alıp çalışırsınız.
    Evet sürekli unutacaksınız,tekrar yapmaktan sıkılacaksınız ama başka çaresi ve yöntemi yoktur bu iş için.
    Business English,Academic English vs vs uzmanlık alanlarının hepsi için bu geçerli.
    Bunları sanki İngilizce'den çok farklı ve çok ayrı bir alan gibi göstermeye çalışıyor.
    Dil aynı dil.Sadece seviyenizi ilerlettikten sonra bu alanlarla ilgili hazırlanmış eserlere çalışmaktır.
    Farklı bir yöntem vs. aramayın çünkü yoktur.Öğrenenler dediğim gibi öğreniyor.
    Başarılar.

Yanıt için teşekkürler hocam ama benim aradığım akademik metinleri okumak değil, zaten konuya az çok hakim olunursa mesleki kelimeleri anladıktan sonra anlamada çok sıkıntı yaşanmaz diye düşünüyorum. Asıl öğrenmek istediğim konudan bağımsız olarak essay kalıpları veya genel essay mantığı kullanarak bu seviyede hem dil bilgisi hem de okunabilirlik olarak kaliteli metinler yazmak. Bunun için bildiğiniz bir site veya çalışma programı var mı?
  • isvicresiz bilim adami kullanıcısına yanıt
    Ama siz sorunuzda academic writing ve vocabulary için öneri istediniz ben ona göre cevap verdim.
    Bu konudan bağımsız olarak şuradaki örnekler var mesela;http://etc.usf.edu/lit2go/genres/19/essay/

Düzeltme:
    Şu sitede uygulamalı olarak çeşitleri var.http://learnenglish.britishcouncil.org/en/writing-purpose/essays-structure-1
    Çok fazla örnek var aslında.
    Google'dan essay structure diye yazarak bir sürü farklı yapıyı görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rat.planet -- 9 Kasım 2016; 14:42:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Ama siz sorunuzda academic writing ve vocabulary için öneri istediniz ben ona göre cevap verdim.
    Bu konudan bağımsız olarak şuradaki örnekler var mesela;http://etc.usf.edu/lit2go/genres/19/essay/

Düzeltme:
    Şu sitede uygulamalı olarak çeşitleri var.http://learnenglish.britishcouncil.org/en/writing-purpose/essays-structure-1
    Çok fazla örnek var aslında.
    Google'dan essay structure diye yazarak bir sürü farklı yapıyı görebilirsiniz.

Evet hocam soruyu yanlış sormuşum. Ve teşekkür ederim siteler için

• 2. madde nereden sonra etkin hale geliyor (ben look ahead de 34, gün sonunda 34.derse geldim) sanırım şimdi değildir. açıkcası şıkları işaretledim ama emin olamadım o yüzden kapadım.
  • TRajikomik kullanıcısına yanıt
    Şuan speaking derslerini kullandığınız için sizin için erken sayılır.
    Dersler bitip gramerde biraz ilerleyince sonuçlarınız sürekli değişecektir.
  • Güncelleme:
    8.maddeyi ekledim.
  • Merhaba,
    görsel hafıza teknikleriyle ingilizce kelimeler nasıl ezberlenir.
  • Musab kullanıcısına yanıt
    Evet ezberlenir.İşe yarar bir yöntem.Fakat bu yöntemi otomatik hale getirmek çok zor.
    Önerdiğim şekilde çalışırsanız sıkıntı olmaz.
  • Hocam sizin şu malum programınızı çalışırken writing ve speaking becerilerimiz gelişecek mi? Özellikle writing i merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    Evet Speaking becerisi Look ahead ve cbc dersleriyle çok ileri düzeyde olacak.c2
    Writing becerisini geliştirmek için de cbc dersleri var.Orada zaten yüzlerce writing alıştırması var.
    Hatta şöyle söyleyeyim derslerin farkını ve kalitesini anlayın;
    Cbc derslerindeki kadar çok writing alıştırması yaptıran ben bir kaynak,site ve hatta KİTAP bile görmedim.
    500-600 sayfalık writing becerisine yönelik kitaplar inceledim.Bunlarda bile bu kadar çok writing alıştırması yoktur.
    Her konuya göre böyle sorular vs. hazırlamak çok zahmetli bir iş.Daha iyi bir kaynak görürseniz bana da haber verin.
    Yoktur.En azından ben bulamadım.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.