Şimdi Ara

1.Basamak: Öneriler (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
85
Favori
53.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Callejoon

Hocam 5 adımı da okudum ama önerdiğiniz kaynakları göremedim.

Hocam 1.adımı dikkatlice tekrar okudum 2.maddeden 6.maddeye geçilmiş.Aradaki 3-4-5 madde yok.
  • Callejoon C kullanıcısına yanıt
    Devam maddeleri var.1.sayfadaki Alıntıları göster seçeneğine tıklayın.
    1.sayfadaki Alıntıları göster seçeneğine tıklayın.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Hocam alıntıları göster butonuna bastım ve 3-4-5 maddeler çıktı ve detaylıca da okudum.Ama ingilizceyi hiç bilmeyen birisi olarak verdiğiniz kaynakları göremedim kaçıncı maddede yazıyor bu kaynaklar.
    5 adımın tamamını okuyunca göreceksiniz.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    3.adımı dikkatlice okuyunca Look Ahead ile ilgili olan 12-13 dakikalık videoları buldum.Her gün 1 videoyu izleyip 1.5-2 saat çalışacağım.Daha sonra bu süreyi arttıracağım tabiki de.Size bir sorum daha olacaktı.Lit2go ve önerdiğiniz diğer sitelere Look Ahead bitirdikten sonra mı girip incelemeliyim ?
    Lütfen önce 5 adımın tamamını okuyun.
    Okuyunca tüm kaynakları göreceksiniz ve o kaynaklara nasıl çalışılacağını da anlattım.Her şey o 5 adımda var.
    Sadece dikkatli şekilde okuyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Lütfen önce 5 adımın tamamını okuyun.
    Okuyunca tüm kaynakları göreceksiniz ve o kaynaklara nasıl çalışılacağını da anlattım.Her şey o 5 adımda var.
    Sadece dikkatli şekilde okuyun.

Hocam lütfen yanlış anlamayın ama çok karışık anlatmışsınız sıfırdan başlıyacak kişi hangi kaynaktan başlamalı ve nasıl tekrarlar uygulamalı akabinde nasıl devam etmeli gibi temel soruları 5 konunun içinden cımbızla çekmek zorunda kaldım. Keşke 1. adımda yeni başlayacaklar için açıkça kaynakları belirterek anlatsaymışsınız. Siz daha çok zaten bilen adama anlatmışsınız gibi geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selman159 -- 8 Şubat 2017; 1:39:59 >
  • selman159 kullanıcısına yanıt
    Karışık değil.Hatta bu kadar her şeyi detaylı bulabileceğin bir konu yoktur.
    Okumaktan üşenenler için sıkıcı gelir tabiki.
  • zaman çizelgesinde analamadığım bir yer var. şimdi 0'ız 100 saat çalıştık a1 olduk. ondan sonra 100 saat daha çalışınca a2 mi oluyoruz yoksa 200 saat çalışınca mı a2 oluyoruz açıklarsanız sevinirim
  • Yaklaşık olarak öyle ama bu senin çalışmana göre artabilirde azalabilirde .İkiside doğru
  • 100 saat çalışınca a1 seviyesini tamamlamış oluyorsun evet.Sonra 100 saat daha ekleyince a2 oluyorsun.
    Bu şekilde ileriliyor.Bu değerler yaklaşık değerlerdir.Yani tam olarak 200 saat çalışınca a2 olmazsın.
    Bu 200 saate ek olarak daha fazla sürede çalışarak da a2 olabilirsin.
    Yani toplam 300 saat çalışıp a2 olamıyorsan bir sorun var demektir.
    Buradaki esneme payı her seviye için en fazla 100 saattir.Bu süreyi geçmemeli.

Fakat bu seviye süreleri batı dilleri için geçerlidir.Yani Japonca,Çince ve hatta kısmen Rusça gibi diller bu tablodaki sürelere uygun olmayabilir.
    Bir de özellikle belirtmem gereken bir nokta var.
    Cefr sistemi tüm Ab ülkelerinde kullanılan bir derecelendirme sistemi.
    Bu nedenle dil öğrenme müfredatları tamamen bu sisteme göre hazırlanmış.
    Kurslar,okullar bu sisteme göre hazırlanmıştır.
    İşte burada UFAK bir detay var.
    Bu ülkelerdeki ders kitapları ve materyallerde coursebook mantığı vardır.
    Yani bir kitapta tüm becerileri geliştirmeye yönelik dersler var.
    Ünite için hem okuma hem yazma hem konuşma hem de dinleme becerileri birlikte geliştirilmeye çalışılır.
    Adamlar işte bu birlikte çalışmaya göre bu süreleri veriyorlar.
    Fakat ben burada Look Ahead,gramer ve en son cbc dersleri şeklinde bir sıralama verdim.
    Look ahead çalışınca tüm becerilere çalışmış olmazsınız.Gramer de öyle.Sadece cbc derslerinde tüm becerilere birlikte çalışmış olursunuz.Bu tablo cbc derslerindeki çalışmalar için daha geçerli olur.Ama yine de en baştan başladığınız tarihi bilmek önemlidir.Gelişimizi bilirsiniz.Ne öğrendiğinizi fark edersiniz.O nedenle önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Buradaki derslere çalıştıktan size faydalarını yazarsanız en büyük teşekkür olur.
    En azından dil öğrenmeye başlayan arkadaşlar sistemin işe yaradığını sizin yorumlarınızdan görebilirler.

Hocam teşekkürler. Deneme sınavını mobilden çözmek istedim. 25. sorunun sonunda "get the result" butonuna basıyorum, cevaplanmayan soru olduğunu söylüyor, sonuçları göstermiyor. Cevaplanmayan soru yok.

http://www.cambridgeenglish.org/test-your-english/adult-learners/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesajım bulunsun
  • Hocam merhaba yeni basladim videolara.Gunluk programimida hazirladim.Ancak sizr bir sorum olacakti her gun 1 saat calissam ama hafta sonuda toplam 18 saat calissam iyi olur mu ? Her gun saat olarak pek birsey kalmiyor bana malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mesaopp -- 28 Şubat 2017; 18:59:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Look ahead dersleri için en azından 1.5 saat çalışman gerek.
    Bu derslerden sonra günlük en az 2.5 saat çalışman gerek.
    Bunlar en önemli kurallar.
  • 2. adim'a tiklayinca resim aciliyor linkle baglantili degil.
  • hocam 60 videoluk derse başlayacağım yakında birde lingusta nasıldır sizce ? günde yarım saat dinlemeli miyim lingustayı ?
  • Hocam özellikle yerli yapım dil öğrenme programları hakkında yorum yapmıyorum.Bunun iki nedeni var;
    1.Sitede tartışmaya girecek o kadar vaktim yok.
    2.Yorum yapabilmem için alıp kullanmam gerek,öğrettiği kelimeleri incelemem gerek.Öğretti konuları ne düzeyde öğretiyor incelemem gerek.Kullanmadığım için bilmiyorum.Setin fiyatı da pahalı galiba.
    Şuan incelemediğim Ferhat Yıldız dil kitapları ve bu Lingusta kald.Belki 1-2 tane daha kalmıştır.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.