Şimdi Ara

1.5 Milyon TL'nin aylık faizi ile geçinme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
3
Favori
5.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Anne babam bir karar aldı. Artık yaşı ilerledikleri için ilgilenemeyecekleri üzüm bağı, traktör gibi şeyleri satmayı planlıyorlar. Toplam değeri 1.5 Milyon TL'ye yakın. Faize koyarsak günlük 750 TL civarında kazanç sağlıyor. Ayda 22 Bin TL yapar. Ancak paramızın sonrasında erimesini istemiyoruz. Ben günlük kazanç ile her gün 1 gram altın veya 70-80 $ alınması taraftarıyım. Ancak fikirlerinize de açığım. Ne yapabiliriz bu para ile?

• Faizlerin bu kadar yüksek olduğu dönemde mantıklı bir yatırım türü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Para erir hocam aman satma malı mülkü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Geçinirsin ama faizler düşene kadar. Şu an gayrimenkul dışında yatırım yapmam ben. Ev sonuçta yıllarca ekmeğini yersin. Zamanla fiyatı katlanır daha çok kara geçersin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aylık faizin bir kısmı ile dolar bir kısmı ile gram altın alırsanız güzel olur. Anne baba artık uğraşmamıyorsa en iyisi bu

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • faizde para tutulmaz. o paraya iyi araştırma yaparak 3 dükkan alıp kiraya vermek en makulu.

• banka faizinden başka bir finans bilginiz yoksa sakın olaki arazinizi satmayın eminolun ilerde kesinlikle pişman olursunuz . finanstan anlayan akıllı insanlar paralarını işletip gayrimenkul (arsa,ev.çiftlik vb) alıyorlar ilgilenemeyecekseniz ürünlerini satın bir şekilde mevsimsel gelir elde etme yoluna gidin derim . iyice araştırın derim.

• 2 ev alıp kiraya vermek daha mantıklı, hem aylık getirisi olacak konumuna göre değişir hem paran erimeyecek ve ev üzerine koya koya gidecek. Şu an örneğin alacağın 650'bin tl'lik ev 5 sene sonra 900 olacak. Tabi şuan ile 5 sene sonraki 900 aynı olmayacak ama eşitleyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 13 Ekim 2021; 11:5:19 >
  • Faizler enflasyon üstünde kaldığı zaman mantıklı ama uzun vadede mantıksız. Paranızla yeni işyeri açmak, üretim veya istihdam yaratmak gibi bir amaç yoksa gayrimenkul yatırımı yapmanız gerekir. Tavsiyem; işlek bir cadde de dükkandır.

• Yaşın genç enerjin çok , oku , bilgi topla , geliştir. Organik tarım , topraksız tarım , derken 1.5 bir baktın 5.5 olmuş.

• Kendi işini başlat !

• Merhaba,

Ben Hollanda dogumluyum ve suanda Izmirde yasiyorum sana soyle bir örnek vereyim gerisi sana kalmis.

Ben Yurt disindan evimi satim 150 bin euro ile Turkiyeye dondum, bu parayi faize yatirdim ve bankadan suan 34% faiz aliyorum.

Stopaj vs hersey kesintisi ile birlikte aylik net elime gecen miktar 77 bin TL.

Kendi dairem var, kira derdim yok, ben bu 77 binden her ay 40bin kenara atiyorum bunu ana paraya aktariyorum. Sene bazinda ana paraya ortalama 450/500 bin tl arasi para gecmis oluyor, 37 bin tl kira vermeden gecinmen mumkun, ve kenara attigin paradan dolayi zamlar etkilememis oluyor.

• -PoseidoN- kullanıcısına yanıt

O 650 binlik evler şu an en az 2 milyon oldu.

• Funnerman33 F kullanıcısına yanıt

Tutturamamışız. :) Yanlız 2 sene önce 650 bin tl olan ev şu an 2m olduysa iyi gene tahminim 3m olmuştur.

• Hayatında bir arsa/ev/araba almamış kişilerin, var olan arsa/ev/arabayı satma merakını ben anlamıyorum. İhtiyaç fazlası tabiki satılabilir lafım yok ama faizden geçinir miyiz mantığı ile kenara konulmuş şeylerin satılması bana doğru gelmiyor hiçbir zaman. İsterse ayda yüz milyon tl getirisi olsun, kastettiğim şey farklı.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

evlerin de bir ömrü oldugunu biliyorsunuz degil mi,40+ ev satilmayip ne yapilabilir?

• Restore edilir kardeşim veya imkanın dahilinde yeniden yaparsın. Her ömrü dolan ev satılıyor mu size göre?  Bugünün teknolojisi ile kolonlar, temel bile onarımdan geçirilebiliyor. Yine de kurtarmaz ise imkanlar ölçüsünde yeniden yapılabilir. Gerekli tüm testleri yaptırırsın mesela karot testi gibi veya başkaca deprem testleri gibi ve duruma göre hareket edersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 2 Temmuz 2023; 20:56:42 >
  • Fatih KARAHAN kullanıcısına yanıt
    avrupa ve abd'de 100 yıllık binalar var hocam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.