Şimdi Ara

1.4 tsi 140 hp golf gaz yemiyor :(

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11
Cevap
1
Favori
4.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 3 gün önce sabah araçla gidiyordu ufak işim vardı stop etim arabayı sonraçalıştırdım gaza bastığımda araba gaz yememeye başladı biraz sakin kullandım 25 30 km-h civarı sonra kendiliğinden düzeldi oh iyi bari dedim işe gittim. akşam da babam ile kardeşim iş yerime arabayı almaya geldiler kardeşimin anlattığına göre onlarda da aynı şekilde gaz yememe yapmış dipgaz denemelerine rağmen normalde yerinde durmayan araba yine gaz yememeye devam etmiş. sonra düzelmiş tekrar derken yolda giderken çeşme işareti(egzoz sistem arızası yazıyor kitapcıkta) ışığı yanmış telaşla eve gitmişler işte. o günden beri araba tam iyi gitmiyor bi iki yere gösterdik kimi tuboşarjır kimi kompresör diyor değişecek bunlar diyor.yetkili servise götürmedik haliyle semeriyle seksene oturtuyorlar insanı. yapacak bişey kalmazsa son çare orası artık. acaba neden olabilir bu durum lütfen yardım edin .. :(

• Benzininizi değiştirin. Turbo veya kompresör arızası olsa daha farklı şeyler yaşardınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetba

Benzininizi değiştirin. Turbo veya kompresör arızası olsa daha farklı şeyler yaşardınız.

devirdayım pompasındanmış sorun giderildi teşekkürler
  • yetkili serviste mi yaptırdınız? ayrıca maliyeti ne oldu?
  • Bununla geçmiş olsun, fazla masraf olmamıştır sanırım. Golf 5'te durum nasıl bilmiyorum ama bilgi için belirtmek istedim. Eskiden Golf 4 vardı bende. 90.000 Km gibi Triger kayışı ile birlikte devirdaym pompası vs. değişmişti, normal bakım olarak.
    Aracınızın km si 100.000 civarında ise bu Triger bakımınında yapılması gerekiyor olabilir. Bence kontrol ettirin gerekip gerekmediğini. Golf 5 ler de böyle bir durum var mı bilmiyorum tabi.
    Şu an bende 1.4 TSI Golf V DSG 140 BG kullanıyorum; 31.000 Km'de.

İyi sürüşler

quote:

Orijinalden alıntı: mxloving
    quote:

Benzininizi değiştirin. Turbo veya kompresör arızası olsa daha farklı şeyler yaşardınız.

• gemiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: crower74

yetkili serviste mi yaptırdınız? ayrıca maliyeti ne oldu?

evet yetkili serviste. toplam birkaç değişenle işçilik derken 933 tl ye mal oldu.

quote:

Orijinalden alıntı: oscarmiller

Bununla geçmiş olsun, fazla masraf olmamıştır sanırım. Golf 5'te durum nasıl bilmiyorum ama bilgi için belirtmek istedim. Eskiden Golf 4 vardı bende. 90.000 Km gibi Triger kayışı ile birlikte devirdaym pompası vs. değişmişti, normal bakım olarak.
    Aracınızın km si 100.000 civarında ise bu Triger bakımınında yapılması gerekiyor olabilir. Bence kontrol ettirin gerekip gerekmediğini. Golf 5 ler de böyle bir durum var mı bilmiyorum tabi.
    Şu an bende 1.4 TSI Golf V DSG 140 BG kullanıyorum; 31.000 Km'de.

İyi sürüşler

quote:

Orijinalden alıntı: mxloving
    quote:

aracın kmsi 134 binde başka da sorun çıkmadı Şükür.

quote:

Orijinalden alıntı: drkayzer

gemiş olsun

teşekkürler

• Merhaba, bugün yolda gayet sakin bir yolculuk ederken birden gaza bastığımda klima hava üflüyor gibi bir ses gelmeye başladı. klimamı çalışlıyor diye, klimayı açıp kapattım, klima açıkken denedim ama bir değişiklik olmadı. işin kötü tarafı aracın çekişi düştü, direk kendini belli ediyor. öne atılma yok, kompresörüm çalışmıyor sanki. nitekim turbo devreye girene dek güc yok arabada (3000-3500 devir civarında). hiçbir arıza göstergesi yanmadı. aracı stop ettim tekrar denedim ama hala gaza bastığımda klima sesi gibi bir ses ve güc kaybı var. bu ses gaza sakin basarken gelmiyor (kompresorü çalıştırmadan sanırım) sizce bu ne arızası, başınıza geldi mi, kompresor çalışıyor olabilir (ses geliyor) ama güç bağlantısı yok sanki. servise götüreceğim yarın sizce masraf ne açıcak başıma? teşekkürler.

aracım 2008 model 1.4 TSI 140 beygir DSG Comfortline

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odemir78 -- 22 Ağustos 2011; 21:18:37 >

• Değerli ustalar ve arkadaşlar,

2007 Model 1.4 tsi beninli golf 5 sahibiyim. Aracımda gaza yüklendiğimde 3100-3200 devir üstüne çıkmıyor. Gaza yüklendiğimde araç birden ileri atılıyor ve atılma bir anda duruyor ve gaza sonuna kadar bastığım halde böyle devam ediyor. Araç bağırıyor ama gitmiyor. 3000'li devirlere gelirkende aracın ön kısmından sanki şiddetli bir havada rüzgar uğultusu gibi bir kaç saniyeliğine ses geliyor ve kesiliyor. Yüksek devirde zorlayıncada tekleme oluyor. Birde uzun yolda sürat yaparken genellikle sürat 140 lardayken ve devirde 3000 lerde iken gaz pedalı işlevsiz kalıyor gaz pedalı boşa çıkıyor. Bir 5 ila 10 saniye sonra gaz pedalı tekrar çalışmaya başlıyor. Ustama götürdüm, bilgisayara bağladı, her hangi bir arıza yada uyarı görünmüyor. Göstergede de arıza uyarısıda yok. Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar düşüncelerini paylaşır, yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Saygılarımla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vw otomobilleri güzeldir lakin sürekli arıza yaparlar,tamir edilemeyecek arızaları yoktur, kesenin ağzı açık olmalı.
    Bir çok markadan daha iyi otomobil üretir vw,vw’den daha iyi otomobil üreten firma sayısı iki elin parmaklarını geçmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.