Şimdi Ara

Kendin Yap Serisi 1 - 1/36 Tofaş Modifiye Ve Kumanda Takma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kendin Yap Serisi 1 - 1/36 Tofaş Modifiye Ve Kumanda Takma

Bu bölüm sönük kalmış.Biraz canlandıralım : ) Bu ölçekte bir oyuncağa kumanda nasıl takılır ? Oyuncak için 'Çek-bırak tofaş' diye aratın.Bunlar ortalama 12-13cm uzunluğunda oluyor.Kartalların bazılarında 3adet AG13 pil ile birlikte korna ve ışık oluyor.Şahinlerde yok sanırsam,görmedim hiç.Alırken ona göre alın.

Malzemeler ;

1-Kumanda : Benim kullandığım kumanda Flysky FS-GT2B modeli.Bu ve bu gibi kumandaların alıcısına direk motor bağlanmaz.Alıcıya ESC bağlanır ve bu ESC'ye motor ve pil bağlanır.Bu sayede kumandadan hız kontrolü yapılır.Servolar da bu alıcıya bağlanır.Peki basit bir oyuncak araba alıp,onun kumandası kullanılabilir mi? Olur ancak,alıcı böyle küçük bir oyuncağın içine sığmayabilir.

2-ESC : en basit fırçalı esc budur.4-8v arası çalışır.Bu araç için fazlasıyla yeterli.Başka türler sığmayabilir.Aliexpresste '30a brushed esc' diye aratın.

3-Pil : Kartal'ın içine 18650 pil ve diğerleri sığıyor.Ancak şahine sığmıyor.Ben şahin için iki adet nokia bl-5c bataryası kullandım. Şu önemli ; 18650 pil kullanacaksanız,en 20A olmalı.Yoksa voltaj 4v altına düşüp,esc akım kesiyor.

4-Servo : Klasik 9g servodur.Burada daha ucuz,alixpresse hiç bakmayın.

5-Dişliler : Kartalda burgulu dişli vardır.Güç içindir,ancak yavaştır.Şahinde dik dişli vardır.Hızlıdır ancak,güçsüzdür. 'plastik dişli seti' diye aratın.75 parça olanlar fazlasıyla iş görür.

6-Motor : '3-6v dc motor' diye aratın.Her sitede mevcut.4-5 lira fiyatı var.

Diğer ayrıntılar ve aşamalar videolarda mevcuttur.

Şahin videosu ;

https://www.youtube.com/watch?v=CTBlyqA2FS0

Kartal videosu ;

https://www.youtube.com/watch?v=LKLZSoWX4q0

Atladığım yer varsa,sorunuz,yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amphitritel -- 15 Mayıs 2023; 14:42:13 >

• helal hocam çok güzel olmuş

• Ellerinize sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.