Şimdi Ara

1.2 TSİ JETTA NASILDIR? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
234
Cevap
6
Favori
245.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.2 tsi motor bence wv nin ikinci skandalı.sanki aracın içinde 1.6 motor var,bence incelemeleri gerek,wv halkı kandırıp 1.6 motor koymuş olabilir,emisyon skandalı gibi rakamlarda küçültme yapmıştır.
  • Şu an araçlar gırtlağa kadar dolu,(confortline)highline den çok farkı yok.Aracın koltuğuna bir oturun,inmek istemezsiniz.Ayrıca bluemotion olarak üretiliyor,kmde 25 krş yakıtı var.Bundan iyisi şamda kayısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmeral

1.2 tsi motor bence wv nin ikinci skandalı.sanki aracın içinde 1.6 motor var,bence incelemeleri gerek,wv halkı kandırıp 1.6 motor koymuş olabilir,emisyon skandalı gibi rakamlarda küçültme yapmıştır.

aynen. Benimde kullanıncaya kadar tereddütlerim vardı, arabamı aldıktan sonra sıfır soru işareti kaldı kafamda. Motor çok başarılı, 1.2 motor çekmez diyenlere güler geçersin.
  • 2013 1.2 tsi highline jetta aldım, gayet memnunum herkese tavsiye ederim jettayı :)
  • Herkese merhaba 1.2 jetta düşünüyorum çok zor durumdayım jetta 1.2 ile honda civic arasında kaldım aynı segment olmasada fiyatları birbirine yakın önceliğim jetta fakat yakıt konusu beni çok endişelendiriyor gerçek kullanıcı arkadaşlardan net değerler alabilirmiyim Teşekkürler. .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ortalama hız 35, yakıt ortalaması 6.1 lt.

Ortalama hız 19, yakıt ortalaması 8.1 lt.

Ortalama hız 45, yakıt ortalaması 5.1 lt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gandalfthepurple -- 14 Kasım 2016; 21:46:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet35.

Herkese merhaba 1.2 jetta düşünüyorum çok zor durumdayım jetta 1.2 ile honda civic arasında kaldım aynı segment olmasada fiyatları birbirine yakın önceliğim jetta fakat yakıt konusu beni çok endişelendiriyor gerçek kullanıcı arkadaşlardan net değerler alabilirmiyim Teşekkürler. .

Jetta ile Civic aynı segment araçlardır.

Jetta daha az yakar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet35.

Herkese merhaba 1.2 jetta düşünüyorum çok zor durumdayım jetta 1.2 ile honda civic arasında kaldım aynı segment olmasada fiyatları birbirine yakın önceliğim jetta fakat yakıt konusu beni çok endişelendiriyor gerçek kullanıcı arkadaşlardan net değerler alabilirmiyim Teşekkürler. .

1.2 tsi kullanıcısıyım. Yakıtta öyle aman aman üzecek bi durumu yok. Şehiriçi ort 6-6.1 lt fazlası görünmüyor (izmir için ) sakin kullanıcı iseniz sorun olmaz. Aracı almadan önce bende civic bakmıştım. Aralarında pek bi fark yok ancak vw kalitesi süspansiyonu biraz daha iyi gibi civicten.

• Beyler 2-3 yıl sonra satarken 1.2 jetta satmak sorun olurmu sizce? Yoksa klasik vw gibi ikinci eli iyi olurmu?
  • jetta 1.2 trendline 2011 araç almak üzereyim, comfortline ile arasında çok fazla donanım farkı varmı direksiyonda ses sistemi yönetimi başka ne var ben bilmiyorumo yüzden soruyorum.
    mazda 3 2010 imp de alabilirim ikisinden birini alacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: StaNOnE

jetta 1.2 trendline 2011 araç almak üzereyim, comfortline ile arasında çok fazla donanım farkı varmı direksiyonda ses sistemi yönetimi başka ne var ben bilmiyorumo yüzden soruyorum.
    mazda 3 2010 imp de alabilirim ikisinden birini alacağım

Aldınmı bilmiyorum ama comfortline almanı tavsiye ederim.
  • fiyatlarda anlaşamadık, fiat linea 2013 1.3 active plus denk geldi çok temiz aldım geçtim, sağoş
  • Konuyu Hortlatyayım bari
    Arkadaşlar 2012 Confortline 55 bin Tl istanbul. Çamurluk değişmiş dışında bişey yok. 80 bin km.
    Bu araç alınır mı. Bu arada Lineadan buna geçeceğim.
    Confortline de arkada airbag var mı kaç airbag var tam anlayamadım bulamadım da nette.
    Araçta kronik turbo gibi herhangi bir sorunu varmı. Gibi gibi sorularım var.
    Son kullanıcılar yardım ederse sevinirim.
    Aynı fiyatlara 2013- dizel focus filan var ama km düşük bulmak zor.
    O fiyata bu araç alınır mı sizce. Ne alsam kararsızım.
    Tşk.
  • yalnizkurt86 Y kullanıcısına yanıt
    Bu araçların tamamında 10 hava yastığı vardır. 6 hava yastığı diye geçer ama kaza anında 10 ayrı noktadan patlar.

1 adet direksiyon.

1 adet ön yolcu.

2 adet ön koltukların yanı.

3 adet aracın SOL yanında a-b-c sütunlarında.(tavan direklerinde)

3 adet aracın SAĞ yanında a-b-c sütunlarında.

Kısaca toplam 10 airbag vardır.

10 airbag denmesinin başka bir sebebi de çoğu araçta B sütununda airbag olmaz. Yani kaza anında tavan hava yastığı varsa sadece ön tavan direği ve arka tavan direğinden patlar. Orta tavan direği boştur. Örneğin neredeyse tüm japon ve fransız otomobilleri böyledir.

Motor konusuna gelirsek: Ben VW markasında 1.6 TDI ve 1.4 TSI haricindeki hiçbir motoru tavsiye etmiyorum. Hele şimdi 1.0 TSI çıkardılar. Akla zarar.

1.2 TSI ın şu an vergi avantajı dışında hiçbir artısı yoktur. Kullanımda çok hantaldır. Örneğin ben Adana-Hatay arasındaki Belen geçidini 1.4 TSI motorla 4.-5. viteste 2000-2500 devir aralığında rahatlıkla çıkabiliyorum. Aynı yola 1.2 TSI ile gittiğimde araç 3. viteste ve 3.500-4.500 devirde yırtılıyor ve rampayı çok daha yavaş çıkıyor. Araç resmen yürümüyor. Ama şehir içi kullanımda performans düşkünü değilseniz ve araçta 4-5 kişi bagaj dolu olarak seyahat etmeyecekseniz bu farkı anlamayabilirsiniz. Sadece şoför ve bagaj boşsa idare ediyor.

İyi günler dilerim...

• Blue motion motor ile normal motorun ne farkı var?

• Bluemotion motorun yakıt tüketim değerleri çok daha iyi. Start-stop özelliği var. Yeni teknoloji kısacasıyla. İyi günler...

• Merhaba,sıfır 1.2 tsi dsg comfortline jetta icin arayış icindeyim ve yaptığım fiyat araştırması sonucunda genelde 93 ile 98 bin arası fiyatlar aldım.son olarak istanbuldan bi wv bayiden 91 bin fiyat aldım(ekstra led gündüz farlı).sizce nasıl fiyat arkadaslar,liste fiyati şuan 103 bin bildiğiniz gibi..?yıl sonu indirimlerinde daha alt fiyat alınabilirmi sizce??kasım aralık dönemini beklesem mi acaba diyorum,yeni sezonda kasa değisikliğine gidilicekmis sanırsam,acaba daha düşük fiyata alinabilirmi?değerli fikirlerinizi paylaşabilirmisiniz

• Bence iyi fiyat almışsınız. Ellerinde kalan eski tarihli girişi olan bir araçtır. Yeni giriş yapan bir araca bu kadar indirim yapmıyorlar çünkü. Yeni kasa da 2018 'in ortalarında en erken girer demişti yetkili satıcı. Ne kadar doğru bilmiyorum tabi.

• Evet dediğiniz gibi eski tarih girisli bir aracmış.zaten yeni giriş olanlara 95-98 arası fiyatlar verdiler.ki onca bayiyi aradım sadece iki üç tane 91-93 arası fiyat alabildim.çok kararsız kaldım açıkçası..yıl sonu indirimleriyle 85-90 arasını görebilirmi acaba diye düsünüyorum ama pişman da olabilirim tabi..

• Hocam bende lansman rengi 16Binde 1.2 tsi highline 2015 var ilgilenirseniz...

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.