Yüzbaşı
05 Mayıs 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 203 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba,
Forumda birçok arkadaşın aynı dertten muzdarip olduğunu gördüm ve alınabilecek kulaklıklar listesi çıkarttım.
300-400₺ fiyat aralığında, CS:GO, PUBG, Valorant gibi oyunlar için SES KASMA performansı açısından daha iyi olan ve en az 3 yıl idare edecek oyuncu kulaklıklarından hangisi tercih edilmeli?

7.1 Surround olarak belirtilen kulaklıklar, Windows 10 64 Bit işletim sisteminde yazılımsal bir destek ile saran ses olarak aktif oluyor. Ben performans olarak sanal 7.1 olarak belirtilen kulaklık ile stereo kulaklıklar arasında performans farkı olacağını düşünmüyorum. Fiziksel olarak kulaklığın içinde 7 tane hoparlör konumlandırılırsa tabii o ayrı bir tartışma konusuna dönüşür.

Bu bağlamda alınabilecek ürünleri ve son aylardaki fiyat artışlarını inceledim.

Liste şu;

Corsair HS35 Stereo 3.5mm 330₺
Logitech G332 Stereo 3.5mm 348₺
Asus TUF H3 7.1 Surround 3.5mm 350₺
Hyperx Cloud Stinger Core Stereo 3.5mm 384₺
Lenovo Legion H500 7.1 Surround USB 413₺
Thermaltake Tt eSPORTS SHOCK PRO 7.1 Surround USB ve 3.5mm 420₺
Razer Kraken X 7.1 Surround 3.5mm 421₺

Benim gönlüm Thermaltake TTe-Sports Shock Pro'tan yana sebebi de hem USB hem de 3.5mm analogdan bağlantı sağlayabiliyoruz.

Sizce hangisi tercih edilmeli? veya alternatif kaliteli ürün önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.
merhaba,
ebaydan 8$ lık bir ürün alacağım, yardımcı olabilecek varmı?
Merhaba arkadaşlar,

Logitech firması, kaybettiğim F710 Gamepadin nano alıcısını Hollanda'dan UPS kargo ile gönderdi ve
2 gün içerisinde ürün Türkiye'ye ulaştı buraya kadar herşey çok güzel.
ancak gümrük işlemlerini tamamlamam gerektiğine dair UPS kargodan bir SMS aldım ve SMS 'te bir açıklama linki mevcut, şu şekilde;


1


2


3


arkadaşlar gümrük işlemlerinden hiç anlamıyorum alt tarafı bir nano alıcı geldi bunun için bile gümrükle mi uğraşılıyor?
hangi formu doldurmalıyım? ne yapma mgerekir? lütfen yol gösterebilirseniz çok sevinirim.

teşekkürler
recep tayyip erdoğan’ın cezayir ziyareti öncesi cezayirli edebiyatçı kamel daoud'un huffington post üzerinden erdoğan’a yazdığı açık mektup:

"tüm hapsettikleriniz, öldürdükleriniz ve işkence ettikleriniz adına söylüyorum erdoğan. ülkemize hoş gelmediniz.

hayır erdoğan, cezayir’de istenmiyorsunuz.

biz daha önce ülkemize halifeliklerini dayatmak isteyenler yüzünden kan ve gözyaşı döktük. kendi fikirlerini bizim canlarımızdan daha değerli gören, çocuklarımızı esir alan, ruhlarımızı ve gelecek ümidimizi bizden çalanlara bedel ödedik.

sizin geçim kaynağınız olan islamcılık bizim hüznümüz oldu. siz bize o günleri hatırlatıyorsunuz. sizin “babıali”nizde diz çökmemizi isteyenlere sadece kanat germiyorsunuz. ayrıca milletimizin bütün değerlerinin tam zıttını simgeliyorsunuz. özgürlükten nefret ediyorsunuz. bağımsız düşünceden nefret ediyorsunuz. mitingleri ve yürüyüşleri seviyorsunuz. din tacirliği yaparak bizim sırtımızdan bir halifelik hayal ediyorsunuz.

bugün ülkemizdeki islamcı partileri destekleyerek, onlara emrinizdeki şirketlerden hediyeler alarak, dernekler kurarak, camilerimizi kontrol ederek bu arzunuzu yavaşça gerçekleştiriyorsunuz. bir taraftan tabutlarımız için mezar kazarken, öbür taraftan bize cenneti gösteren “müslüman kardeşler” örgütünün bildik, eski yöntemleri.

hayır sayın erdoğan, bir taraftan kürtlere ve muhaliflerinize ölüm saçarken sizin bize yardımcı olmak istemediğinizi, özerklik hakkımızı savunmadığınızı çok iyi biliyoruz.

ortadoğu’da mağdurla ağlayıp cellatlarıyla iş antlaşmaları imzalıyorsunuz. bizim haysiyetimizi değil kendi halifeliğinizi savunuyorsunuz. zulümlerinizi, tasfiye listelerinizi, her gün daha fazla dolan korkunç hapishanelerinizi, sarayınızın emrindeki yargınızı, küstahlığınızı ve palavralarınızı unutmayacağız.

siz paylaşacağımız bir insanlık değil osmanlı’nın kötü ve kanlı bir taklidini gerçekleştirmeyi hayal ediyorsunuz. islam sizin için sadece bir basamak. tanrı bir ticari ürün. modernlik bir düşman. filistin sadece bir vitrin. islamcılar ise şaşkın dalkavuklarınız.

tarih sizi iktidara tutunmak için yaptığınız hilelerle, kurmaca darbelerinizle, farklı fikirlere ve halkınıza yürüttüğünüz cadı avıyla, öldürdükleriniz ve işkence ettiklerinizle hatırlayacak.

tarih sizi bombalarınızla, savaşlarınızla, diyalog kurma acziyetinizle, kendiniz ve kendi kişisel hikayeniz dışında kimseye hayat hakkı tanımamanızla hatırlayacak. bm’deki kudüs oylamasını kendi ticari ürününüze çevirdiniz. filistinlilerle birlikte size gülmemize müsaade edin. filistin davası sizin için ticaretini yaptığınız bir ürün. tıpkı diğerleri için olduğu gibi. diz çökmüşlerin sırtına binmeyi çok iyi biliyorsunuz.

biz cezayir’de kendini tanrı gören ve istediğine hayat hakkı verip istemediğine vermeyenlerden* çok çektik. onlar sizin ziyaretinizden mutlu. biz değiliz. cezayirli islamcıların ve popülistlerin idolüsünüz. onlar halifeliğinizle evlilik yapmadan iktidara gelmeyi hayal edemiyorlar.

biz ülkemizi bir özgürlük ülkesi olarak hayal ediyoruz. daha önce elimizden alınmış olsa da onurlu bir ülke hayal ediyoruz. bunlar ne sizin hayaliniz, ne de sizin değerleriniz.

‘siz sadece bir illüzyonsunuz’

güzel türkiye’yi kendi yandaşlarınız, yakınlarınız ve hanedanınız için bir pazara ve muhalifleriniz için bir hapishaneye çevirdiniz. ümit ediyoruz ki bu güzel millet sizin elinizden sağ kalarak kurtulacak. mahkumları, işkence mağdurları, bombalanan çocukları bunu da atlatacak. siz sadece bir illüzyonsunuz. sizde biliyorsunuz. biz de.

aşağılanmışlık duygumuza, sevdiğimiz değerlere, inançlara yatırım yapıyorsunuz. kendinizi bir kurtarıcı olarak sunabilmek için. oysa tam tersine bir mezar kazıcısınız. ilk önce kendi ülkeniz ve sonra komşu ülkeleriniz için. türkiye, size hiç bir vefa borcu olmayan bir mucize. bu mucizeyi bu ulusun rönesansını sağlayan ve itibar kazandıran özgür ruhlu kadınlara ve erkeklere borçlu. tıpkı ömür boyu hapise mahkum ettiğiniz ahmet altan gibilere.

tıpkı diğer islamcılar gibi başkalarının zaferlerini çalmayı seviyorsunuz. devrimlerin olgunlaşmasını bekliyorsunuz ve vakti geldiğinde kendiniz tanrı’nın atadığı halife olarak tayin ediyorsunuz. sizin popülizminiz bu güzel ülkeye çok şey kaybettirecek ve vaazlarınız suçlarınızı örtmeye yetmeyecek. bizim islamcılarımız ve popülistlerimiz vahhabi para babalarını kaybettikten sonra sizi yeni bir cüzdan olarak görüyor. bilin ki, onlar bizden değiller. sadece sizin ideolojik hareminizin mensupları.

‘dostlara ihtiyacımız var, elini kana bulamışlara değil’

tarih sizin sebeb olduğunuz ölümleri ve mahkumları, tasfiyelerinizi, yolsuzluklarınızı, savaş uçaklarınızı, sarayınızın emrindeki adalet saraylarınızı hatırlayacak. buraya osmanlı fatihi gibi, kurtarıcı barbaros gibi gelmiyorsunuz. kurtarıcı gibi gelen korsanların hikâyelerini iyi biliyoruz.

biz güçlü, bağımsız ve ecdadınla gurur duyan bir ülke hayal ediyoruz. farklılıklarını kabul eden, farklı din ve inançlara saygılı, çoğulcu ve herkesin mutluluk arama hakkına saygı duyan bir cezayir hayal ediyoruz.

dostlara ve müttefiklere ihtiyacımız var. sizin gibi elini kana bulamışlara değil. hilelerinize burada yer yok. bu ülkedeki ajanlarınızın da uzun bir geleceği yok.

fethedilmiş topraklarda değilsiniz. sadece bir fetih yanılsaması yaşayacaksınız. tıpkı eski sömürgeciler gibi."

kaynak:Link
merhabalar arkadaşlar
küçük bir problemim var,
kod bu haliyle çalışıyor ancak ben dosya yolunu bu dosyanın çalıştığı klasör olarak belirtmek istiyorum getparent gibi yada cmd de ki %~dp0 gibi.

kodumun bir kısmı şu şekilde;


---------------------------------
---------------------------------
On Error Resume Next
packageLocation = "\\dc\PublicFiles\agent_x64.msi"
If packageLocation = "" Then
packageLocation = DownloadUsingHTTPProxy("\\dc\PublicFiles\agent_x64 .msi", "", "", "", "")
If packageLocation = "" Then
Wscript.Quit 30
End If
End If
On Error GoTo 0


Dim ca_b64: ca_b64 = "xxx"
Dim product_uuid: product_uuid = ""

Function GetCollectionCount(collection)
GetCollectionCount = 0
On Error Resume Next
GetCollectionCount = collection.Count
End Function

Dim params: params = "/qr /i \dc\PublicFiles\agent_x64.msi" &_
" ALLUSERS=1 REBOOT=ReallySuppress" &_
" P_CONNECTION_CHOSEN=Host" &_
" P_HOSTNAME=""app01""" &_
" P_PORT=""2222""" &_
---------------------------------
---------------------------------


olduğu klasörü dosya yolu olarak göstermek istediğim bölüm şurası;
packageLocation = "\\dc\PublicFiles\\agent_x64.msi"
Dim params: params = "/qr /i \\dc\PublicFiles\\agent_x64.msi" &_


burada dosya yolunun tam adresi değilde %~dp0 gibi bi kod kullanmak istiyorum bunu nasılypaıyoruz?
iyi günler,
2011 model mazda3 alma arefesindeyim
impressive benzinli tüplü temizi 45bin 70bin km de,
dizel touring temizi 47bin tl 80bin km de.
yıllık 12-15k km yaparım tahminimce.
dizeli alıp geçeyim değilmi?
Merhaba arkadaşlar.

birkaç aydır malum site ilanllarını inceliyorum ve artık bir karar vermem gerekiyor.
Arama kriterlerim şu şekilde;
-100.000 Km 'ye kadar,
-Dizel yada LPG'li
-Değişensiz
-Düşük tramer (max 10k)
-Tercihen önden kazasız
-birkaç parça boyalı olabilir

kararsız kaldığım araçları yazacağım, sizden istediğim hangi aracı neden diğerlerine göre tercih etmeliyim?

-Volkswagen Jetta 2011üstü Full yada bir altı
-Honda Civic 2010üstü yeni göğüs, elegance premium full
-Opel Astra J Kasa 1.4 Turbo 2012 full yada fullün bir altı, bulursam dizel
-Mazda 3 2010üstü 1.6 Impressive Sedan yada HB
-Seat Leon 2011üstü 1.4 TSI sunrooflu yada 1.6 TDI herhangi bi donanım paketi
-Renault Clio 2012üstü 1.5 dci full
-Nissan Juke 2012üstü 1.5 dci orta paket

malum siteden aradığım kriterlerde araç zar zor tek tük buluyorum yada fiyat aralığından dolayı bulamıyorum. civic yada jetta denk getirsem şöyle direk alıp geçebilirim emin değilim, eğerki hiç karar veremezsem clio 'yu alıp geçcek gibiyim,
lütfen yardım edin, malum ötv lerde arttı, fiyatlara fazla zam gelmeden alıp geçmem gerekiyor, yardım edin, öneri de bulunun bana
Merhaba arkadaşlar,

bisiklet alacağım, max 500 lira üstlimit belirledim.
sahibinden de Salcano ng650 400-450e bıracak adam, alsammı acaba?
550 civarlarında da Carraro force 500 ilanları var.

ne yapsam yardımcı olabilirmisniz?
Merhaba,
uzunca bir süredir bu kategori hakkında bilgi paylaşımı yapılmıyor.
Bu başlık altında gökbilimi üzerine sohbetler yapılarak öneri ve bilgi alış-verişi yapılması amaçlanmaktadır.

öncelikle ben bu işlerde çok yeniyim, bir süredir teleskoplar üzerine makaleler okuyup bilgi ediniyorum.
Nihayet bir Teleskop almaya karar verdim, ürünlerin Türkiye fiyatları can sıkıcı olduğu ve yurtdışı tabanlı alışveriş sitelerinin cazip fiyatlarından dolayı ilk tercihtir.

İlk olarak şu 3 ürün arasından hangisini seçmeme yardım etmenizi istiyorum
Celestron 21035 70mm Travel Scope $64.95
başlıca özellikleri
Optical Design Refractor
Aperture (mm) 70 mm (2.76 in)
Focal Length 400 mm (16 in)
Focal Ratio 5.71
Focal Length of Eyepiece 1 (mm) 20 mm (0.79 in)
Magnification of Eyepiece 1 20 x
Focal Length of Eyepiece 2 (mm) 10 mm (0.39 in)
Magnification of Eyepiece 2 40 x
Finderscope 5x24
Highest Useful Magnification 165 xMeade 20218 NG-70SM 70mm Altazimuth Refractor Telescope $69.95 + $10.95 shipping
başlıca özellikleri
Detailed Specifications Model / Part Number:
NG-70 / 20218
Optical Design:
Refractor
Optical Diameter:
70mm (2.8")
Focal Length, Focal Ratio:
700mm, f/10
Eyepiece (1.25"):
Two 1.25" MA eyepieces (9mm, 25mm)Orion 10034 GoScope II 70mm Refractor Travel Telescope Moon Kit (Burgundy) $89.99 + $9.95 shipping
Optical design
Refractor
Optical diameter
70mm
Focal length
400mm
Focal ratio
f/5.7
Coatings
Fully coated
Optics type
Air-spaced doublet
Glass material
Crown/Flint
Eyepieces Kellner 25.0mm,10.0mm (1.25")
Magnification with included eyepieces 16x, 40x
Resolving power
1.65arc*sec
Lowest useful magnification
10x
Highest useful magnification
135x
Highest theoretical magnification 135x


yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

burada toplanalım
Arkadaşlar aliexpressten uydu alıcı almayı düşünüyorum
evde iyi kötü işimi görecek bir cihaz arıyorum

uzun zamandır şu iki cihazı araştırıyorum olumlu yorumlarda var,

1.cisi VU+ Solo Pro Linux Enigma İşletim Sistemi 83$
1. Open-source Linux operating system (Enigma2)
2. BCM 7325 Mips Processor 333 MHz
3. 128MB NAND Flash/256MB RAM
4. DVB-S2 Tuner
5. MPEG2 / H.264 Hardware decoding (DVB compliant)
6. 1x Smartcard reader (Conax Embedded)
7. 2 x USB2.0
8. 10/100 Mbit Ethernet Interface
9. 1 x V.24/RS232
10. 1 x HDMI port
11. 1 x S / PDIF optical digital audio transmission ()
12. 1 x RCA Video
13. 1 x RCA Audio (L / R)
14. USB Wifi, 3G dongle supported
15. Plugins Support VTI 5.0, Youtube, IPTV streaming server, JPEG picture viewer(Mp3 player,photo slide show)
16. Software upgrade via USB and Network
17. Subtitle and Teletext supported
18. Parental lock facility
19. Time Shift and Video Recording
20. Channel-change time <1 seconds
21. Plugin support (JPEG, MP3, XVID ...
22. Advance EPG (electronic program guide)
23. Support of Bouquet lists
24. Multi language OSD, Skin - Support
25. Composite Video (RGB)
26. SPDIF for digital bit stream out( optical)
27. EPG supported
28. Automatic&Manual Service Scan supported
29. Multiple LNB control (DiSEqC) support
30. CCIR 601 (720*576 line), 576p, 720p, 1080i
31. Power consumption working / standby 36W/0.5 W


2.cisi ise Vigica C90S Android İşlem Sistemi 72$Hardware Specifications:
CPU: Amlogic S805 Quad Core Coretex-A5 Up to 1.5GHz.
GPU: Quad Core Mali-450 Up to 400MHz.
Memory: DDRIII 1GB; Flash: Nand Flash 8GB.
Power: DC input 12V/1.5A.
IR: Infra-red Remote controller.

Main Features:
OS: Android 4.4.2
Adobe Flash: Adobe Flash 10.1 support or above.
WiFi: AP6210 802.11 b/g /n.
Supports XBMC, DLNA, AirPlay, Bluetooth 4.0, Google TV Remote, LAN, 3D Moive, Email, office suit, etc.
Supports NewCamd, CCCAM and Biss protocol..
Supports wifi Hotpoint, and could work as a wireless router.
Multi-Languages supported: Chinese , English ,Germany ,Japanese, Korea, etc, 24 languages.
LED Indicator: Power ON :blue; Standby :Red

Media Formats:
Video: 1080P, H.265/HEVC, H.264, VC-1, MPEG1/2/4.
Audio: MP3,AAC,WMA,RM,FLAC,OGG.
Picture: JPG,BMP,PNG, etc.

Applications:
Online: Browse all video websites, and supports Netflix, Hulu, Flixster, youtube, etc.
Apps: Apps download freely form android market, app store, etc.
Medium: Local Media playback, support HDD, U disk, SD card.
Talk online: Supports SKYPE, MSN , face book, twitter, QQ, etc.

DVB-S2:
DEMO:AVL6211
TUNER:AV2012
DVB-S2 system standard: ETS 302 307
Symbol Rates: QPSK,8PSK
Forward error correction rate 1 / 4, 1 / 3, 2 / 5, 3 / 5, 2 / 3, 3 / 4, 4 / 5, 5 / 6, 8 / 9, 9 / 10.
Carrier frequency acquisition range: ±5MHz for symbol rates above 3 Msps and ±3MHz for the remaining symbol rates.
Roll-off factors for pulse shaping: 0.2, 0.25 and 0.35.
Symbol Rates: 1- 55 Msps.
Code Rates: 1/2, 2/3, 3/4, 5/6, 7/8.
Input Signal level: -84 dBm to 0 dBm (average power).
ANT. Connector: IEC TYPE, female Loop Outpur:IEC TYPE, male.bana kalırsa linux sistemli Vu+ Solo Pro 'yu almayı istiyorum, Androidli Vigica C90S de kafamı karştırıyor.

siz ne önerirsiniz?NOT: KENDİ ÜRÜNLERİNİZİN REKLAMINI YAPMAK İÇİN LÜTFEN CEVAP YAZMAYINIZ.


.
Hakkında
Konum: Antalya
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Otomobil
Fiat 1-2-3 Pati
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Turkcell
ISS
GıbırNET
Takım
AntalyaSpor
World of Warcraft
World of Warcraft
TV
Samsung
Klima
Daikin
İşlemci
AMD
Ekran Kartı
Gigabyte XT 5500 XT
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 383
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.015
İkinci El Bölümü Mesajları: 27
Konularının görüntülenme sayısı: 9.716 (Bu ay: 50)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 525 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.