Şimdi Ara

1.2 TSİ JETTA NASILDIR? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
6
Favori
245.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Octavia 1.2 tsı düşünmezmiysınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: skoda4187

Octavia 1.2 tsı düşünmezmiysınız ?

Hocam dedgnz arac 55 dun bayiye gittm 1.2 benzinli manuel

jetta da 58.5 ic yapilari birw bir iken 3 4 bin fazla verilir marka degeri olan jetta daha iyi gitmez mi

ben ce satarken bile o farki fazlasiyla alirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aracı dün antep'ten teslim aldım. eve geliş itibariyle 190 km yapmıştım. şehir içi vs dahil. yakıt sarfiyat konularını tam inceleyemedim ama araç üst düzey performansa sahip gerçekten de. güzergahımda 2 adet yokuş olmasına rağmen 5 ve 6. viteste zorlanmadan çıktım.
    zamanla detaylara vakıf olurum herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozlenenler

aracı dün antep'ten teslim aldım. eve geliş itibariyle 190 km yapmıştım. şehir içi vs dahil. yakıt sarfiyat konularını tam inceleyemedim ama araç üst düzey performansa sahip gerçekten de. güzergahımda 2 adet yokuş olmasına rağmen 5 ve 6. viteste zorlanmadan çıktım.

Hocam comford mu kaca mal oldu

bende 58.5 comford icin anlastim

arac cok hosuma gitti sen ne diyorsun hocam ya

• quote:

Orijinalden alıntı: catik

quote:

aracı dün antep'ten teslim aldım. eve geliş itibariyle 190 km yapmıştım. şehir içi vs dahil. yakıt sarfiyat konularını tam inceleyemedim ama araç üst düzey performansa sahip gerçekten de. güzergahımda 2 adet yokuş olmasına rağmen 5 ve 6. viteste zorlanmadan çıktım.

Hocam comford mu kaca mal oldu

bende 58.5 comford icin anlastim

arac cok hosuma gitti sen ne diyorsun hocam ya

Evet comfortline paketi. Ama ben otomatik aldım
    1.2 lt 105 ps Dsg sanziman

65 bin liraya anlaşmıştık.
    Araç benim için müthiş diyebilirim. 180 km yol yaptım ama ne sarsıntı ne disarinin gürültüsü. Aracın hizlanisi süper.
    Daha kitapçığı okuyorum :) yavaş yavaş öğreneceğiz.

• ozlenenler O kullanıcısına yanıt
    Hocam yakito coook merak ediyorum kisa surwde 1 depo denemebi merak la bekliyorum

valla bende gecen seneki conford lara falsn baktim buma koyulan ekran mevcut degil 2015 daha dolu yapmislar sanirim

50 sifir trend x focus alacaktim ama sanirim hata yapcaktim
    Neyseki suan siraya girdim nisan ilk hafta elimde olcak umuyorum arac :)

• Bir depo benzini muhtemelen önümüzdeki haftadan itibaren kullanırım. şehir dışı olmayacak zaten uzun bir süre. şehir içi verilerini net elde edebilirim ama araba daha 1000 km bile olmayacak :) değişkenlik gösterebilir zamanla.
    geçen seneki comfortline paketlerini görmemiştim ama multimedia vs bu sene eklenmiş diye gördüm bende. ekstra 1-2 özellik daha varmış.
    çok küçük bir rampa var evin girişinde, rampa bile denmez. ama yokuş kalkış desteği hemen devreye giriyor.
    ben pişman değilim. artık darısı size olsun :))
    Hocam dun arabalar.net 1.2 jetta nin altina

golf oktavia 1.2 lerde 16 valf varken

jetta 8valf motorla geliyor diye yazmislar

siteden de baktim 1.2 jetta lar 8 valf bu da eski motor oldgunu ve jetta lar la insanlara satildgini yazmislar

canimi sıktı hani teknik bilgim yok ama 1.2 jetta 8 valf motor sorun olurmu ki

Yada bu aracin tercih edilmemem sebebi olabilirmiki

• catik kullanıcısına yanıt
    hemşerim hiç düşünme 8 Valf geldiği doğru lakin bu üretim stratejisi olduğunu düşünüyorum Rusya ve tr haricinde diğer ülkelerde 16v olarak geldiğini biyerde okumuştum ancak ikisinin arasında kaldıysan sana jetta tavsiye ederim 2.el servisler vs ayrıca 8v düşük devirlerde canlı 16v yüksek devirlerde canlıdır yani siz performans beklentiniz üst düzey tutarsanız sizi 1.2 mennun etmez yani aslında sizin kullanıcı profilinize göre beklentiniz ben genelde kasmadan aracı çok yormadan düşük devirlerde kullanıyorum buna istinaden 1.2 aldım ve mennunum açıkçası ha suda var 175 Nm tork bana misin demiyor yeri geldi mi kaçmasında bir sıkıntı yok saygilar

• RailFlexboost R kullanıcısına yanıt
    Hocam aynen ogrendim 8v olayinin dusuk devirlerde ii performans verdigini

zaten ben 120 gecmisligim yoktur son 3 yildir

1.2 motor tam ben lik yani :))

Vergi avantaji az yakmasi 1.4 3.000 daha ucuz olmasi sebebi ile yarin 1.2 manuel icin kapora yi yatiriyorum

sanirim 58.50 nisan 10 teslim aliyorum aracimi

• 2011 jettam var
    1.2 trendline uzay otomotivden aldım
    20binde turbo gitti, yaptılar (yersen) ,, 28binde yine bozuldu yine götürdük
    44binde yine götürdüm bu aracı alın paramı verin dedim,
    aracın yurt dısına gitmesi gerektiği söylendi ona da eyvallah dedik, üç haftadan fazla bekledik geldi, şuan 60 bine gelmek üzere , her çalıştırdığımda küfür ediyorum.

satarsam ki düşünüyorum artık , alacağım araç focus titanum,

1,2 almayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: huqqa

2011 jettam var
    1.2 trendline uzay otomotivden aldım
    20binde turbo gitti, yaptılar (yersen) ,, 28binde yine bozuldu yine götürdük
    44binde yine götürdüm bu aracı alın paramı verin dedim,
    aracın yurt dısına gitmesi gerektiği söylendi ona da eyvallah dedik, üç haftadan fazla bekledik geldi, şuan 60 bine gelmek üzere , her çalıştırdığımda küfür ediyorum.

satarsam ki düşünüyorum artık , alacağım araç focus titanum,

1,2 almayın

Hocam bende focus titanyum dan vazgecip 1.2 jetta comfortline i almaya karar verdim

jetta turkiye forumu okudum hocamc1.2 herkes memnun kimse sikayetci degil

acaba size mi oyle denk geldi cok gecmis olsun

• araba daha 1 haftalık olacak inşallah yarın. nazar değmesin çok memnunuz ailecek 100 tl yakıt ile şehir dışı ve şehir içi toplam 250 km yol yaptım.
  • quote:

araba daha 1 haftalık olacak inşallah yarın. nazar değmesin çok memnunuz ailecek 100 tl yakıt ile şehir dışı ve şehir içi toplam 250 km yol yaptım.

WYYY HOCAM 25 KURUS COK IYI BIR rakam ya benzınlı arac ıcın
  • quote:

quote:

araba daha 1 haftalık olacak inşallah yarın. nazar değmesin çok memnunuz ailecek 100 tl yakıt ile şehir dışı ve şehir içi toplam 250 km yol yaptım.

Yani ben arabayı performans için kullanmıyorum. şehir içi 60-70 km hız en fazla. şehir dışı zaten 100-120 km arası oluyor. 1.2 motor çeker mi çekmez mi diye derdim yok, çünkü yük taşımacılığı yapmıyorum ama arabayı çekiyor çok rahat onu da söyleyeyim.

Hocam bende senin gibi kullniyorum eskiden cok hizli kullnrdim ama artik

110 gectgmi hatrlamiyorum ayroca 1.6 focus tuplum vardi dun sattim 110 gelince bayag bi bagriyo araba beni cok rahtsz ediyor ondan basmiyordum

jetta da durum ne 120 civari hizda motor sesi iceri geliyor mu hocam hiz yaptigini belli ediyor mu

aynen bende senim gibi kullnp 25 27 kuris yakarsa 10 nukara 5 yildiz teecih yapmisim diyecegm :)

• quote:

Hocam bende senin gibi kullniyorum eskiden cok hizli kullnrdim ama artik

110 gectgmi hatrlamiyorum ayroca 1.6 focus tuplum vardi dun sattim 110 gelince bayag bi bagriyo araba beni cok rahtsz ediyor ondan basmiyordum

jetta da durum ne 120 civari hizda motor sesi iceri geliyor mu hocam hiz yaptigini belli ediyor mu

aynen bende senim gibi kullnp 25 27 kuris yakarsa 10 nukara 5 yildiz teecih yapmisim diyecegm :)

1.6 focus tüplü benim de vardı. satıp bunu aldım. focusla uzun yolda camı kapatıp gidemezdim. içeri sıcak olurdu. klima bebeği rahatsız ediyordu. camı açınca da gürültüden duramazdık. zaten cam kapalı olsa da yolun sesi çok fazla içeri geliyordu.
    ama jetta da yol gürültüsü sıfıra yakın. savrulma, sarsıntı yok.
    en fazla 113-117 km hız bandına kadar çıktım. onda bile hızı hissettirmedi araba. 70-80 ile gidiyormuş gibi.
    eşim de kullanıyor şimdi. araba hangi ara 60 km oluyor fark etmiyorum diyor :)

ben dolu depo tüp ile Adıyaman'dan Adana'ya gidiyordum (360-370 km) tüp bitiyordu. bugünün fiyatıyla 90-95 tl yakıyordu.
    şimdi 120-130 tl ile aynı mesafeyi çok rahat gidebilirim gibi görünüyor. rahat ve konforlu bir yolculuk yanına kâr kalıyor :)

• Şimdi ilk mesajlara bi baktım da,

birbirinden bilgisiz, birbirinden gereksiz, ve birbirinden yanlış algılar ve yorumlar var.

YALAN
    *1.2 motor kasaya çok ağır
    YORUM
    HA HA HA!!!! diyorum ve bu insanların Jetta ya hiç binmediklerini ÇOK ve ÇOK gönül rahatlığı ile iddia ediyorum.
    GERÇEK
    1.2 Tsi motor, yüksek torku sayesinde, şehir içinde gayet atik, kendinden beklenilmeyecek kadar hızlı. 6. vites 2700 devirde 140 sabit gidebiliyor. bastığında sorunsuz ca 200+ çıkıyor.

PErformans arabası değil bu. Bu veriler bile gayet yeterli olmalı bi insana 1.2 motor araç için!!! 250 basmak isteyen gitsin başka araba alsın. Bu arada 1.6 Tdi si ile 230 rahat gidiliyor.

YALAN
    Çok yakıyor
    YORUM
    Daha ne yakması lazım az yakmak için???
    GERÇEK
    110-120 arası sabi gidildiğinde 5.2 lt/100km yakıyor şehirler arası
    90 gidildiğinde 4.6 falan sanırım 100km aralıksız denemedim yüreğim kaldırmıyor :))
    140 sabit gittiğinde 7 yakıyor.

Az mı çok mu sen karar ver. Daha az yakan arabalar var (1.3 Diesel Astra falan) ama bu araba çok yakıyor diyen çarpılır. ya da araba kullanmasını bilmiyordur.

SORU
    Orta Segment'e bu kadar para verilir mi??
    YORUM
    Bu fiyatlara aldığınız arabayı zarar etmeden satbiliyorsanız, demek ki verilir miş. Bu arabaya bu fiyatları veren sadece siz değilseniz, bu aracın ikinci el piyasası da her zaman stabil şekilde böyle yüksek gidiyorsa kusura bakmayın herkes keriz değil
    GERÇEK
    Araba Orta Sınıfın en üst noktalarında bulunan bir araçtır. Alman arabalarının büytün kalite karakterlerini yansıtır (meksikada üretilmesi, alman arabası olduğu gerçeğini değiştirmez, üretim prosesi, teslim prosedürleri konusunda bilgisi olmayanlar boş konuşmasın) Araba Audi nin biraz indirgenmiş hali tadını veriyor kullanıcısına. Yani ORta üst segment diye bi segment olsa (var mı bilmiyorum) jetta oraya çok rahat önlerden adını yazdırır. ve dediğim gibi araba bu kadar tercih ediliyor ikinci eli de yine aynı şekilde para eiyorsa, demek ki verdiğiniz paralar havaya uçmuyor demektir.

2013 model bir Jetta 1,2 Confortline aldım bundan 2 ay önce falan.buralarda da çok araştırdım. Aynı sorular aklımda vardı. Bundan önceki arabam BMW 320Coupe idi. bir senelik beni idare edecek bir araba olsun, satışı da rahat olsun ama kalitesi de düşük olmasın diye düşündüm. JEtta hem sürüş rahatlığı, hem yakıtı hem konforu hem de görüntüsü ile beni hiç ama hiç yanıltmadı ve araba ile çok mutluyum. Akrabalarım, arabayı satacağın zaman kaça aldıysan biz sana veririz parasını sen kendine yeni araba alırsın diyorlar. Bu bile arabanın ne kadar rahat ve güzel olduğunun kanıtıdır. Yukarıda verdiğim yakıt vs bilgileri direkt kendi tarafımdan test edilmiştir. Tek eksiğim arabada ortadaki ekran. onu da ben alıp ekleteceğim.

• serhanuygur kullanıcısına yanıt
    Guzel ozett olmus hocam

aynen kullancilar hep bu yorumlari yapiyor

ama jetta 1.2 si olmayan hep olumsuz bakiyo arabaya :))

Ortadki ekran 2015 comfort birlikde geliyo hiz sbt me ile

ayin sonun bekliyorum arabaya binmek icin bir hevesle....

cok hosuma gitti arac hatta resmini koyim burayada :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catik -- 16 Mart 2015; 12:42:41 >

• quote:

quote:

Hocam yanlış hesapladınız heralde.40 kuruş yakıyo iyi bir rakam değil. yada arkadaş yanlış yazdı..
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.