Şimdi Ara

1,2 TSI DSG GOLF 7 araç teslim alındı detaylı inceleme (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
2
Favori
10.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Passenger

Benzinli manuel düşündüğüm için Cee'd seçeneklerim arasında yok üstad.
    Üstelik koca Mersin'de Kia bayi ve servisinin olmaması da, dizel düşünsem dahi acaba mı diyeceğim durumlardan olurdu.
    Porsche bile plaza açtı Mersin'e ama Kia yok.

Senelik yaptığım km 13-15 bin arası olacak. Dizelin de tasarrufu eskisi kadar yok. Hem devletin dizel hakkında ilerleyen zamanlarda dizel araçları elde patlatacak planları var üstad emin olabilirsin. Bu nedenle benzinli manuel versiyon düşünüyorum.

Zaten Cee'd yoksa, geriye i30 kalıyor tek seçenek hocam. Mükemmel seçim, güle güle kullanın.

Lansman rengi olan mavi ya da kahverengi kanımca en güzel seçenekler. Özellikle kahverengi olunca iç tarafta çift renk oluyor, onun güzelliği bambaşka. Fotoğrafları bekliyoruz teslimattan sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

Benzinli manuel düşündüğüm için Cee'd seçeneklerim arasında yok üstad.
    Üstelik koca Mersin'de Kia bayi ve servisinin olmaması da, dizel düşünsem dahi acaba mı diyeceğim durumlardan olurdu.
    Porsche bile plaza açtı Mersin'e ama Kia yok.

Senelik yaptığım km 13-15 bin arası olacak. Dizelin de tasarrufu eskisi kadar yok. Hem devletin dizel hakkında ilerleyen zamanlarda dizel araçları elde patlatacak planları var üstad emin olabilirsin. Bu nedenle benzinli manuel versiyon düşünüyorum.

Zaten Cee'd yoksa, geriye i30 kalıyor tek seçenek hocam. Mükemmel seçim, güle güle kullanın.

Lansman rengi olan mavi ya da kahverengi kanımca en güzel seçenekler. Özellikle kahverengi olunca iç tarafta çift renk oluyor, onun güzelliği bambaşka. Fotoğrafları bekliyoruz teslimattan sonra.

Sağ olasın üstad. Konu açarım inşallah kısmetse 15 Mayıs gibi araç siparişi verilip en geç 15 gün içerisinde teslim alınacak.
    Mersin gibi sıcak yerlerde açık renkleri tercih edeceğim hocam. 8 ay evvel Linea'yı alırken gittik koyu bordo rengi aldık, perişan olduk.
    Tozdan ve sıcaktan geçilmedi araba. Siyaha çok yakın renk. Her gün yıkatsan hayır demez. Araçla da çok bütünleşemedik. Yakıtı 6.2 sakin kullanımda, uzun yol 5.5; agresif kullanırsan 7.5 litreye kadar çıktığı için de boşa sırf dizel diye Linea kullanmayayım dedim. Araç para ederken i30 değişimi çok iyi olacak. Bundan sonra turbom yok kompresörüm yok ÇAlıştırıp basarım gaza, dururum kapatırım kontağımı. 135 HP lik canavar olacak altımda. Neyse Cihan kardeşimin konusunu kirletmeyelim daha fazla. Mayısta yorumlaşırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Passenger -- 27 Mart 2013; 9:57:23 >

• Hayırlı olsun.Renk guzelmiş
  • ekşisözlükteki gök yeleli bozkurt neyse burdada cihan bey o kesinlikle :) ünlü oldunuz özellikle wag konusunda :)

arabanız çok şık hayırlısı olsun. yakıt tüketimi çok fazla değişmeyecek bildiğiniz gibi tfsı motorlarda motorun alışma durumu pek yok. (türkçe olmayan kelimeleri pek kullanmayı sevmiyorum rodaj yok demek istiyorum)

performans olarak çoğu 1,6 dizel aracı aratmaz ve daha da iyi gider.

3 bin devir üzerinde yakıtınız ikiye katlanır.

sormak istediğiniz bir soru olursa 1,4 1,8 ve 2,0 tfsı lerde dahil sorabilirsniz

çocuğunuzu da allah nazardan saklasın naçizane önerim kaldırın resmini...
  • 1.2 arabaya 53000 küsür WV düşmanı değilim ama bu motora bu para verilmez ya.Donanımda eksikmiş bide.
    Neyse güle güle kullanın ne diyim .

Rengi güzel ama farklı renk araç alanları seviyorum.
  • Eksik donanım olduğunu kabul ediyorum itirazım yok buna ama 100.000 tl para verip aldığımız s60'da yedek lastik yok

Olması gerekenler

1) hız sabitleyeci (bayan kullanacağı için pek önemsemedim ) ama sipariş verilirken ekleniyor

2)Orjinal park sensörü ön ve arkada oluyor artı lastik basınç sensörü ile geliyor

3)yağmur sensörü

4)Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası

Bunların hepsi ekleniyor araca beyaz isteseydim hepsi olacaktı

Güvenlik olarak araç tam FULL pakette ne varsa bundada aynısı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 27 Mart 2013; 10:50:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Cihancım hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.
    Yalnız a180 ve 1 serisi Golfün rakibi değildir ayıktırayım

Bana göre A180 ile golf arasında aman aman bir fark yok

Motor seçeneği daha geniş olduğu için GOLF benim ilk tercihim
  • Hayırlı olsun hocam. Arka stop tasarımını beğeniyodum ama renkten dolayı pek fark edilmiyor gibi. Kazasız belasız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Eksik donanım olduğunu kabul ediyorum itirazım yok buna ama 100.000 tl para verip aldığımız s60'da yedek lastik yok

Olması gerekenler

1) hız sabitleyeci (bayan kullanacağı için pek önemsemedim ) ama sipariş verilirken ekleniyor

2)Orjinal park sensörü ön ve arkada oluyor artı lastik basınç sensörü ile geliyor

3)yağmur sensörü

4)Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası

Bunların hepsi ekleniyor araca beyaz isteseydim hepsi olacaktı

Güvenlik olarak araç tam FULL pakette ne varsa bundada aynısı var

Neden olmadıgını da söyleseydiniz. Runflat lastik var, gerek yok :)

• quote:

seversiiin Vag geçtimi kelimede seversiin
    A serisini ben de sevmiyorum,özellikle malzeme kalitesi olarak.
    Ama dizaynı bile golfün fişini çeker o arabanın.
  • Hayırlı olsun Cihancım. :)

Golf'ü benzinli aldığın için yazıyorum: Hani Honda'nın 1.6 dizeli yok diye Honda almıyordun.
  • quote:

Daha aşağı düşer belki ama teknik veriyi şehir içi için İstanbul'da yakalamak bence zor: 8 litrenin altını biraz zor iner.

Aracınız hayırlı olsun..Ailenizle sorunsuz keyfli sürüşler diliyorum..Yakıt tüketimi konusunda Golf ana sayfayı takip ediyorsanız İstanbul şehiriçi kullanıcılarının büyük çoğunluğu 8 lt'nin altını rahatlıkla görüyor..Sizin ortalama hızınız 20 km/h'ın altındaysa 8 lt belki, öte türlü başka etkenler aramak lazım..Benim 3 depo tüketimim 6- 6.5 arasındaydı..Son depoda ise rekor geldi, 5.7 ( ortalama hızım 29 km/h)..
  • cok merak ediyorum normal kullanımda nekdar yaktığını artık nekadar harcağını yazarsınız.hayırlı olsun
  • Allah kızına uzun ömürler sizede sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.Araç bence çok güzel ve ideal kombinasyonla alınmış.Yakıt tüketimi düşer daha motor çok yeni.
  • hayırlı olsun
    objektif olmuş izlenimleriniz.
  • Hayırlı olsun.Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Hayırlı olsun Cihancım. :)

Golf'ü benzinli aldığın için yazıyorum: Hani Honda'nın 1.6 dizeli yok diye Honda almıyordun.

Abi senede 5000 km tas catlasa yol yapilacak

Onun icin tercih ettim

Bugun birde 1.2 tsi ibiza aldi bir yakinim karsilikli yakit tuketimlerini hesapliycaz

İbiza daha az yakar bu kesin ama ne kadar az yakacak gorucez

• quote:

quote:

seversiiin Vag geçtimi kelimede seversiin
    A serisini ben de sevmiyorum,özellikle malzeme kalitesi olarak.
    Ama dizaynı bile golfün fişini çeker o arabanın.

Tasarimini bende begeniyorum

Su millet mercedesin bakim fiyatlarini bir gorsun ikinci elde ekmek yenir o araban

Simdi bizim burada mengenler var mercedes servisi orada geciremezse eger yan dukkana davet ediyor milletibosch car service var

Dogusu mumla ararsin

Mobil 1 yagin litresi 60.00 lira sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 27 Mart 2013; 20:06:42 >

• quote:

o dediğini doğuş otoda audi yapıyor zaten.
    Bmw ve volvoda da durum aynı.
    Premium markaların hepsinde parçalar pahalı cihancım.
  • quote:

quote:

o dediğini doğuş otoda audi yapıyor zaten.
    Bmw ve volvoda da durum aynı.
    Premium markaların hepsinde parçalar pahalı cihancım.

Emin ol audi en insaflisi 3 bakima gittim ben q5 ile

Volvoyu katma hesaba 30.000 bakimi geldi 750.00 lira

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.