Şimdi Ara

1.2 motor grande punto alınır mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
5.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    * Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları
    * Manuel klima
    * Direksiyondan kumandalı Radyo+CD+MP3 Çalar
    * Elektrikli siyah dış dikiz aynaları
    * Dualdrive City fonksiyonlu direksiyon
    * Yol bilgisayarı
    * Uzaktan kumandalı merkezi kilit
    * Elektrikli ön camlar
    * Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu
    * Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
    * Kabin içinden açılabilen elektrik kumandalı bagaj kapağı
    * Gövde rengi tamponlar
    * Asimetrik katlanabilen arka koltuklar
    * Far yükseklik ayarı

Opsiyonel Özellikler

Full Kit: 15" alaşım jantlar, ön sis farları,deri direksiyon simidi ve vites topuzu, gövde rengi kapı kolları, gövde rengi dış dikiz aynaları, boyalı ön ızgara, üç satırlı gösterge paneli, metal görünümlü orta konsol, kabiniçi metal görünümlü detaylar

kullanan var mı. tavsiye edermisiniz.fiyatı bana uygn göründü

22.500+1000 (opsiyonlar) = 23.500 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helluri -- 1 Kasım 2010; 16:44:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: helluri

* ABS+EBD
    * Manuel klima
    * Yol bilgisayarı
    * Elektrikli ön camlar
    * Gövde rengi tamponlar
    * Far yükseklik ayarı

Opsiyonel Özellikler

Full Kit: 15" alaşım jantlar, ön sis farları,deri direksiyon simidi ve vites topuzu, gövde rengi kapı kolları, gövde rengi dış dikiz aynaları, boyalı ön ızgara, üç satırlı gösterge paneli, metal görünümlü orta konsol, kabiniçi metal görünümlü detaylar

kardeş bence 1.2 benzinli o motoru alacağına, istersen imzama bi tıkla. çok daha güzel ve özel otomobiller bence sandero'lar...
    ön yargıları atmalıyız bence. bu açıdan bak konuya

• quote:

Orijinalden alıntı: helluri

* ABS+EBD
    * Manuel klima
    * Yol bilgisayarı
    * Elektrikli ön camlar
    * Gövde rengi tamponlar
    * Far yükseklik ayarı

Opsiyonel Özellikler

sıfır alacaksınız sanrım alın binin 1.2 motor yeter şehir içi rallimi yapacağız sanki...

• marka milliyetçiliği sevmem ama sanderonun iç tasarımı çokta hoş değil , bu yüzden sandero düşünmedim
    benim merak ettiğim 1.2 motor nasıldır
    özelliklerine göre de fiyat iyi görünüyo aslında
  • kullanmadıığm için bilmiyorum araba neticede yürürde öyle ani kalıkış, uzunyolda sollama performansı bekleme sakin bir kullanıcı için tatminkar olacağını düşünüyorum açıkçası.
  • Yanlış hatırlamıyorsam o motorlar 1.2 8v 65HP bence yetersiz gelir.O motorlar çok tutulmadı.Gücüde baya düşük.

Albea ve Paliolarda kullanılan 1.2 16v 80HP motorlardan olsa al derdim ama 65Hp az...şehir içinde sakin kullanacağım diyorsan sen bilirsin.Uzun yolda keyif vermeyebilir.Dizel puntolara bakmanı tavsiye ederim...
  • yorumlar için tşkler
    çok fazla km yapmıcam şehir içinde oraya buraya gidicem ama yinede motor korkutuyo tabi
    kullanan birilerinden yorum lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: br251

Yanlış hatırlamıyorsam o motorlar 1.2 8v 65HP bence yetersiz gelir.O motorlar çok tutulmadı.Gücüde baya düşük.

Albea ve Paliolarda kullanılan 1.2 16v 80HP motorlardan olsa al derdim ama 65Hp az...şehir içinde sakin kullanacağım diyorsan sen bilirsin.Uzun yolda keyif vermeyebilir.Dizel puntolara bakmanı tavsiye ederim...

+1
    bence de yetmez. arabaya hadi diyelim 4 kişi bindiniz bi yokuş çıkacaksınız vitesi düşür düşür 1'e kadar düşürdükten sonra içiniz acır bence..
    evet haklısınız iç tasarımı kötü değil , sadece standart bi tasarımı var. dışına göre pek önem vermemişler içine. zaten 2011 model sıfır araba fiyatına göre pek bi cafcaf beklememek lazım.

ne bilim en mantıklısı stepway taş gibi araba şehre de iner dağa da çıkar 4x4 görünümünde

• 2010 model falan 77 lik 1,4 Fire alın. Çok temizleri var. 2. elden çok korkmayın. arabaya çocuğu gibi bakan çok insan var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

2010 model falan 77 lik 1,4 Fire alın. Çok temizleri var. 2. elden çok korkmayın. arabaya çocuğu gibi bakan çok insan var.

+Katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

quote:

Orijinalden alıntı: br251

Yanlış hatırlamıyorsam o motorlar 1.2 8v 65HP bence yetersiz gelir.O motorlar çok tutulmadı.Gücüde baya düşük.

+1
    bence de yetmez. arabaya hadi diyelim 4 kişi bindiniz bi yokuş çıkacaksınız vitesi düşür düşür 1'e kadar düşürdükten sonra içiniz acır bence..
    evet haklısınız iç tasarımı kötü değil , sadece standart bi tasarımı var. dışına göre pek önem vermemişler içine. zaten 2011 model sıfır araba fiyatına göre pek bi cafcaf beklememek lazım.

ne bilim en mantıklısı stepway taş gibi araba şehre de iner dağa da çıkar 4x4 görünümünde

Merhaba;
    Dostum; sandero ile Puntoyu kıyaslaman gerçekten biraz abes olmuş, aynı ayarda değil o arabalar... en basitinden güvenlik, 5 yıldıza 3 yıldız..
    Doğru pek sandero kullanmadım; Ama şöyle ifade edeyim; Av vs. kullanmak için yüksek ucuz bir araca ihtiyacım vardı. Sandero stepway dış görünüş olarak beni o kadar cezbetti ki budur dedim. Dacia aştı kendini.. Gerçekten dış görünüşü mükemmel.. Ama kapıyı açtım; tam bir hayal kırıklığı... Bu göreceli olmakla birlikte çok kötü ya.. tamam logan da gidiyor ama dacia sandero stepway gibi dışı mükemmel bir araç için o iç dizayn olmuyor.. Gene sorayım neden bu dacia 500 TL daha masraf yapıp ta o konsolu iç dizaynı değiştirmiyor? Yahu 19 Europaların konsolu taksa bile yok satar bu ülkede.... en başta ben alırım.. Lütfen yanlış anlamayın kötü araba değil sanderolar ama kesinlikle GP ayarında da değil..

Asıl konuya dönersek 1.4 fire GP sahibiyiz.. ancak bu motor anca şehir içinde çok iyi. 1.2 yi hiç bilmiyorum. Bence test sürüşü isteyin, iyice test edin.. Bana kalırsada 2. el bir 1.4 90 bg starjet alın.. (Sadece bence)

İnşallah yeni arabanız hayırlı olur..

• Ford focus 1.6 16v aracımı sattım 1.4 starjet 95hp gp aldım.İnanın 95 hp bile bana zevk vermedi.Focusumu çok aradım.Amaç ralli yapmak değil ama insan yeri geldimi bastımı gitsin istiyor.Bence biraz daha durumları zorlayıp daha güçlü bir motor bakın.
  • Aslında forumda araba araştırmak o kadar mantıksız ve geçersiz ki..
    Ha yeri geldi ben de araştırdım elbet insan görüş almak istiyor. Fakat herkesin standartları var. Herkesin daha önce kullanmış olduğu araba farklı herkesin ihtiyacı farklı. Ben önceden Bmw kullanmışımdır ooo burda gelirim 2sine de kötü derim. Ama ben önceden şahin kullanmışımdır gelirim överim arabaları. Uç örnekler oldu ama demek istediğimi anlamışsınızdır umarım. Söylenenlerle ve duyumlarla araba almak da mantıksız. Kendinizin standartları ve beklentileri önemli. Test sürüşü araba alırken güzel bi imkan. Alın test edin. Bakın araçlara neleri var neleri yok.. İnşallah hayırlısı olur hepimiz için.. Ben de stepway'i tercih ettim.

@kkvan : Eğer komşunuz dayınız amcanız araba alır temiz kullanır ve satmak isterse işte o araba alınır. Fakat istanbul gibi bi yerde 2. el arabaya güvenmek artık çok zor. Adam 20 lira verip iç dış temizletiyo ilan veriyo araba aşık oluyosun. Bilmiyosun nasıl kullandığını ne ettiğini. Ha expertiz var şu var bu var diyebiliriz ama ben güvenemediğim için zaten sıfır araba tercih ettim. 2.elde temiz denk getirmek artık çok zor...

@kocatepe : Bence bunları geçmeliyiz. Tabi isterdim 5te 5 çıkmasını. Ama çıkmadı diye arabayı güvenliksiz olarak nitelendirmek asıl abest olanıdır. Eskiden herkes doğan şahin brodway kullanmıyo muydu? Siz de binmediniz mi 95 senesinde kartala torosa? Hangisinde airbag vardı? hangisinde abs vardı? Hangisi 5 yıldız üzerinden 5 almıştı? Yıllarca onlara bindik şimdi yeni nesil mantıkla düşünmek yersiz. Dikkatli kullandıktan sonra hiç bişey önemli değil. Ha karşıdaki dikkatsiz olursa ona yapacak bişey yok Takdir-i İlahi deriz..

Evet stepway için tahmin edilen iç tasarım kötü. İnsan daha caf caf'lı bekliyo fakat standart bi donanımı ve görüntüsü var. Düşünsenize 2011 Model sıfır dizel+abs+çelik jant,sis farı ve suv kiti.. Böyle bi arabayı 26Bin ' e alıyorsunuz. Ne kadar kalitesiz olabilir ki? Hem neden kalitesiz olsun? ayrıca fiat da hatrı sayılır bi model değil. Hadi opel derseniz vw derseniz tamam da fiat yani.. Reno ve Pejo nun bile "Reno alınır mı,Pejo'ya binilir mi" diyenleri varken bu fiyatta bunun gibi bi arabadan lütfen çok şey beklemeyelim...

İnşallah herkese allah gönlüne göre verir kazasız hatasız sağlıklı ve huzur dolu günler dilerim

Resimlere bakmanızı tavsiye ederim 26 Bin'e Dizel abs'li Jip Yavrusu - En başta Ateş Kırmızısı Stepway - Tıklayınız

• slm kardeşim ben yeni 1.3 multijet aldım dynec.modeli araç çok iyi özellik olarak gayet iyi. 1.2 motor punto da yok diye biliyorum benzinli 1.4 olanı var ...dizel diyorsan 1.3 motor var .zaten motoru avrupada kalite ve performans olarak 1. çıktı...arkadaşım arabayı alalı 2 gün oldu ama performansı harika.kalkışlarda ağır kalıyor ama 2 ve 3 uncu vitese geçince aradaki fark kapanıyor ..bence bu aracı kullanmıyanları referans alma insanlarımızın genel özelliği kullanmadığı ve bilmediği herşeyde yorum yapmaktır.bence bilmeyenleri kala alma...zatende saçmalamışlar....

• bencede b fiyata çok mantıklı ama yakıt tüketimi değerini bilsek dha iyi olur.Fiat ortalama 5.7lt\100km yazmış ama bu değer son kullanıcıda çok farklı olabilir.
    Kullanan tavsiyesi almak lazım.Yakınımım 1.2 16V clio HB aracını kullandım.Bence çok yeterli ama bu motor 1.2 8v olsa gerek pandada iş görüyor ama Punto biraz daha ağır olduğu için nasıl tepki verir ayrıntılı incelemek gerek.
  • italyan sitesinde şehir içi yakıt tüketimi 7.2lt olarak gösteriyor.Start&Stop versiyonlu model 6.7lt olarak belirtiliyor.Şehir içi 7lt civari tüketim benim için ideal ve aracı fazla kullanmayan için gerçekten güzel hiç değilse dizelin gürültüsü yok.
    0\100km hızlanması ise 14.4sn olarak belirtiliyor.
  • Bu motor seçeneğini kullanan bir arkadaş sakin kullanım ve sakin bir şehir içi trafik'te 6.1 gibi bir yakıt tüketiminden bahsediyor.Yılda 5000km ypan biri için çok ideal.Hiç değilse dizelin homurtusunu çekmiyorsunuz...
  • Benden başka yorum yapan olmamış bayada zaman geçmiş..
  • Vay be kaç yıl geçmiş kimse kullanmıyor gibi gözüküyor ama sahibinden ilanlara baktığımda km çok yüksek modeller var.

Bilen alıyor öyleyse..
  • Bende Var Kullanıyom 2013 de aldım Tüp Takırmadım Araba 1.2 diye ön yargılamayın hee tabi 1.2 motor oldunu belli ediyor rampalarda biraz devirli kullanman şart Ama Düzde 6 Yı İstiyor tavsiyemdir

Azyakar çok kaçar arabası
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.