Şimdi Ara

Tipo- Tempra digiplex ateşleme sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
1
Favori
28.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Tipo 1.6 sx karburatörlü aracımda anlam verediğim bir sorun var 4000 deviri geçmiyor vitesteyken veya boştayken gaza yüklendiğimde en son 4000 devire geliyo daha fazla devir artmıyor devir kesici gibi ses çıkıyor motordan ayagımı gazdan çektiğimde araba stop ediyor . motor soğukken çalıştırıp 6000 devire kadar gaz verdim stop etmedi fakat 1-2 dk sonra motor ısınınca 4000 deviri geçmiyor ve gaz vermediğimde stop ediyor. sanayiye götürdüm avans ayarı, rolanti ayarına bakıldı eksoz manifolttan söküldü tıkanıklık varmı diye hiç birinde bulamadı usta

benzinde ve lpgde çalıştırıp deniyorum aynı sorun devam ediyor. Fiat yetkili servisine götürdüm Digiplex( elektronik ateşleme beyni) ağrızası dedi usta. biz bu araca bakmıyoruz dedi yaptıramadım

sizce bu hata digiplex tenmi kaynaklanıyor yoksa başka bir sorun mu var ankarada aracımı yapabilecek bi usta var mı bildiğiniz. daha önce bu sorunla karşılan oldu mu
    ayrıca bu digiplex parçası 400-500 tl civarında olduğu söylendi nerden nasıl temin edebilirim

• www.t.e.m.p.r.a.t.i.p.o.c.l.u.b.tr ilacın burada
  • cıkmacılarda 80 lıraya bulabılırsın
  • onur kardeşim pm ne bakabilirmisin pmden yazdım sana
  • sorun çözüldü arkadaşlar fiat servisi ve bir çok ustalar arızanın kaynagını bulamadı
    nerdeyse tüm forumlardaki yorumlara baktım ama net bişey bulamadım

sorun krank okuyucu kablosundaymış yeni kablo alıp taktırdık şuan deviri redline dayayabiliyorum stop etmiyor

tipo- temprası olan arkadaşlar bu arızayla karşılaşırsa( motor ısınınca devir 3000 veya 4000 i geçmiyordu ayagı gazdan çekince stop ediyordu) krank okuyucu kablosunu değiştirsin

boşa digiplex in günahını almışız
  • yalnız demişsinkki fiat servisi arabaya bakmıyoruz demiş . böyle bişey olamaz. fiat ismini taşıyan her araba fiat yetkili servisinde bakılmak zorundadır. keşke şikayet etseymişsiniz. ama sorunun çözüldüğüne memnun oldum umarım bidaha tekrarlamaz.
  • merhaba. 3 yıldan sonra konuyu hortlaşmış olacam ama benim araçta 4000 deviri geçmiyor 5. viteste. boştayken 6000 i görüyorum ama motor çok çok fazla bağırıyor. Çekiş zayıf. Stop etme olayı yok. bende aracın her yerini yeniledim. artık digiplex 2 den şüphe ediyorum. Ayrıca araç şuan 0,48 tl/ km yakıyor lpgde. bu yakıt artışı bir anda oldu. sizce digipleximi yoksa krank sensörünümü değiştirmeliyim.
  • Hortt aynı sorunu şuan ben yaşıyorum sensör soketini mi değiştireceğiz ? krank sensörünü değiştirdim ben

• Kardeşim aynı sorun bende de bir anda olmaya başladı sorunu bulabildiniz mı acaba bulduysaniz eğer lütfen banada bilgi verir misiniz 05538830618

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.