Şimdi Ara

1.2 - 1.0 TSI cılar ortalama tüketiminiz nedir ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
315
Cevap
3
Favori
34.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hysteria_

ben bu konuya inadına yazıcam, hadi bunu da silin.

benzin üretiyorum diyen kimse çıkmamış, bir yanlışlık olmalı.

1.3 cdti astra ile yakalayamadığım değeri benzinli arabayla yakalıyorum diyolar. ya ben şehiriçi veya trafik kavramlarını bilmiyorum, ya da millet arabası az yaksın diye araba bile sollamıyor. inanılmaz gerçekten.

1.3 cdti Hantal mantal ama onun değerlerini TSI lar asla yakalayamaz. Yakalıyorum diyen ya aracını itiyordur ya da çekiciyle götürüyordur.
  • 1,0 yada 1,2 yi bilmiyorum

1,4 tsi ile bluehdi arasında 33 km ort hızda benim tüketim farkı 1 lt.5,5 e 6,5

Ortalama hız düştükçe fark artıyor,yükselince düşüyor.1,16 i ile aynı tüketim 8,5 lt

Bir dizel değil ama tüketimi benzinli araç için makul

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xweser X kullanıcısına yanıt
    Keşke daha az yaksa ama maalesef tüketimim bu.tabii düz sehirlerde rampasi tepesi karadeniz gibi olmayan yerlerde sehirici tüketimi illaki biraz daha az olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahlep -- 18 Ocak 2018; 22:45:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Duzgun bir paylasim goremezsiniz, bosuna yazmayin. En iyi tuketimleri ceker, getirir koyarlar. Bir tane gercek tuketim yok yorumlarda, alayi kasinti degerler. Bu motoru alanlarin psikolojisi ne kadar bozuluyorsa careyi boyle paylasimlarda buluyorlar. Kendilerini avutuyorlar. Bu duruma tip biliminde tsi kafasi sendromu diyorlar.

Psıkolojısı bozuk bırı varsa o da sensın, her tsı konusuna hatta her tuketım konusuna tsı ıle ılgılı komık seyler yazıyosun. Uzuntu verıcı

• quote:

Orijinalden alıntı: gokturk010

son 5000 km ortalaması. dikkatlli kullanırsam 6 altına iniyor. istanbul kurtköy gebze ümraniye maslak oralar. şişli değil.

tigıan 6.5 sorusuna yanıt. (alıntı yapamadım)

Bir eski kasanın makyajlısını 41 bin km kullandım.Uzun yolda dahi 6.5 lt göremedim.

Mevcut aracım sağolsun tüketim konusunda hiç üzmüyor.

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Bu acının sebebi nedir? Ciğer dükkanı yan tarafta. Adam 4000-5000 km boyunca kasıp ülkeyi dolaşıyor herhalde. Bu adamlardan da onlarca var bak sen. Nasıl bir kasmaysa bu. Böyle boş yorum yapmak için hiçbir şeye gerek olmaması güzel sizin adınıza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kragen -- 18 Ocak 2018; 23:29:19 >
  • 1.6 Tdci kullanıyorum, bazen sırf vergi yüzünden 1.2 tsi motorlu bi araç almak istiyorum.

Söylenene göre benim dizelle arasında 1 lt oynuyor o da önemli değil.

• legendboxer kullanıcısına yanıt
    Bizim elemanda var. Şehir içi 10lt altına düşürmediği için sattı aracını.

• quote:

Duzgun bir paylasim goremezsiniz, bosuna yazmayin. En iyi tuketimleri ceker, getirir koyarlar. Bir tane gercek tuketim yok yorumlarda, alayi kasinti degerler. Bu motoru alanlarin psikolojisi ne kadar bozuluyorsa careyi boyle paylasimlarda buluyorlar. Kendilerini avutuyorlar. Bu duruma tip biliminde tsi kafasi sendromu diyorlar.

Neden bu kadar düşmanlık

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24.

Bizim elemanda var. Şehir içi 10lt altına düşürmediği için sattı aracını.

Yok 15lt 😂 😂😂

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Hocam şöyle düşünün TSI motorlar 1100-1500kg arası farklı araçlarla sunuluyor. E haliyle 1100kg bir araçla 1500kg üstü bir aracın aynı yakması beklenemez, o yüzden bir TSI kullanıcısı 6Lt ile gezebiliyorken diğer TSI kullanıcısı 8Lt altında gezemiyor.

İkinci olarak güzergah, kullanım tarzı, araç kondisyonu üzerinde tüketimler çok farklılaşıyor. Ben dahil bir çok TSI kullanıcısı ne diyor bu araçlarla 6Lt civarı tüketimle gezmek, A noktasından B noktasına gitmek mümkün(kaldı ki Ankara içi benim tüketimim bu şekilde). Ancak biraz gaza basayım, 8.2sn'de 0-100 yapayım derseniz iş değişiyor, 10-12-15ltlere çıkıyor tüketim.

Turbo benzinli bir aracın(bu sırf TSI değil her marka için geçerli) tüketim alt limiti ne kadar düşükse, üst limiti de o kadar yüksek. Sonuçta Turbo = daha çok hava = daha çok yakıt. Bu yüzden gazladığımız zaman dizellerden ve atmosferiklerden daha çok yakıyoruz. Ancak diğer taraftan sakin kullanımda üst devirlere ihtiyacımız olmadığı için atmosferiklerden daha az tüketebiliyoruz.

Bütün olay bu kimse zaten bu araçlarla dizellere göre daha az tüketimle dolaştığını iddia etmiyor. Basit bir örnek vereyim olayı tam olarak anlamanız açısından. Benim uzun dönem kullandığım 4 farklı araç ile yaptığım tüketimler.

Aynı güzergahta:

1- 1.6 124lük otomatik Cruze = 9Lt benzin

2- 1.4 140lık manuel Leon FR = 6Lt benzin

3- 1.4 tdi 90lık manuel Polo = 4.5Lt mazot

4- 1.5dci 75lik manuel Sandero = 3.8-4Lt mazot

Şu kadar basit bir şeyi anlamanız için illaki oturup tane tane mi anlatmamız gerekiyor?

Peki o zaman biz niye turbo benzinli motorları tercih ediyoruz?

Cevabı basit. Altımızdaki araç istediğimiz zaman bizi performans olarak tatmin ediyor, istediğimiz zaman tüketim olarak tatmin ediyor.

• fabrika şehiriçi verisi 7.1 litre

kullanıcı şehiriçi verisi 5.5 litre

uzun yolda kullanıcı verisi araba yakıt üretiyor

iyi forumlar
  • rbcntechnic R kullanıcısına yanıt
    Malesef herkes sizin gibi yakıt üretemiyor. Aynı yerde captiva dizel de 12lt yakıyor.

• quote:

sonuna kadar haklısınız.

bizim eski nesil eşek niyetine kullandığımız asıl alım amacı av için ve yanlamak için alınan e36 2000 cc atmosferik 300 000 kmde olmasına rağmen 12 litre ortalaması var hiç de kasmadan. yaz kış uzun şehiriçi karışık. üstelik arkadan itiş. kendileri 24 yaşına girdi.

merak ettiğim hangi tsi 1000 cc başına 6 litre veya 2000 cc tfsi 12 litre ortalama tutturabilir benim kullanımımla karışık şekilde 300 000 bin kmde 24 yaşında az akıllı olan neye para verdiğini görür.

buraya gelip 1200 cc ile ortalama 7 litre yakıp b segmente sıfır diye 100 bin vermekle övünenleri dışarıya alalım.

• TSY kullanıcısına yanıt
    Bunlar keyifli kullanamadiklari icin, gaza basip biraz stress atamadiklari, keyif alamadiklari icin careyi baska seylerde ariyorlar. Bir goz tuketimde, beyin gaz pedalinda surunce devreler yaniyor uzun sure sonra. 2.0atm benzinli aracim varken, maasim dusukken ben de oyleydim, anliyorum hallerini, uzuluyorum.

Sonra gelir atmosferik 12 litre yakiyor turbo 5-6litre diye gezerler. Bunlara he canim, he guzelim deyip gececeksin, morallerini cok bozmamak lazim, kaldiramazlar. Ustteki yorumuma bile ususmusler hemen :)

• En az yakan araclardan olan peuget 308 hdi istanbul anadolu yakasi tuketimi 7.4 litre. Varin tsi yi siz dusunun. Tsi motorlu arac almak isteyenler bence 1 gunlugune kiralayip kendi guzergahlarinda kullansinlar. Kastirarak veya cevre yolunda her arac az yakar. Muhim olan normal kullanimda kac yaktigi

• Adamlar artık acılarından kaynaklı fabrika verisi bile uydurmaya başladı Siz tüpünüzle yanlamaya devam edin.

• TDI ve TSİ motorun yakıt tüketimi ne zamandır sorulur olmuş, bilmezmisinizki yaktıkça üreten en ekonomik motorlardır.

• Tsi ortalama yakıt verisi paylaşanları yalancılıkla suçluyorsunuz. Kaç yazarlarsa doğru olcak peki onu yazın.

• Herkese merhaba. 1.2 TSI Polo'm var ayıptır söylemesi. İlk aldığımda ortalama 7lt civarı yaktırıyordum full şehir içi. Tabi ilk almanın verdiği o şevk ve gaz ile birazcık agrasif kullandım diyebilirim. Küçük yaramaz ile fıtfıtfıt aralara girmek şahane idi. Daha sonra benzin fiyatlarının yükselmesinden dolayı kendime çeki düzen verdim ve biraz daha düzgün kullanmaya başladım. Ortalamam 5lt ye düştü. Ben ortalamamı düşürdükçe benzine zam geliyordu ve bende biraz daha narin kullanıyordum arabayı. Ortalamam 3,5lt ye düşmüştü şehir içi. Ben ve arabam çok heycanlıydık. Böyle bir başarayı yakaladığımız için mutluyduk. En sonunda artık çok ufak dokunuşlar ve çok dikkatli bir şekilde kullanmaya başladım. Adeta yakıt ekonomisti olup çıkıvermiştim. Gaza basmak terimini lügatımdan çıkartmıştım. İşte şimdi arabam ortalama 1 lt yakıyor. Aslında '' Ben hiç yakmadan giderim abi sıkıntı yok '' dedi ama işte bende hem ayıp olmasın hem de bir ödül niteliğinde 100km de 1 lt benzin tüketmesine izin veriyorum. Evet arkadaşlar böylelikle nasıl hiç yaktırmadan giderimin cevabını öğrenmiş oldunuz tebrikler. Hadi şimdi gidip 1.2 TSI Polo alın.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.