Şimdi Ara

1.2 - 1.0 TSI cılar ortalama tüketiminiz nedir ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
3
Favori
34.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.2 Tsi Dsg Yazılım KN Filtre şehir içi

Ort Hız ; 23 - 27

Ort Tük; 7.5 - 8 litre

Şehirler arası

4.8 litre normal kullanım.

5.6 litre Sert kullanım.

Uzun yol yakabileceği en yüksek veri

1.2 - 1.0 TSI cılar ortalama tüketiminiz nedir ?

Uzun yolda yakabileceğiniz en düşük değer

Şehir içi trafik verisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pasha37 -- 7 Eylül 2018; 10:36:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam selam,

Bende 1.2 TSI DSG Leon kullanıcısıyım. Şehir içi karışık ortalama 7.5 ile 8 arası geziyorum. Ama şehir içi uzun süreli sakin kullanımlarda bu 6 ' lara kadar iniyor tabi. 1.4 FR ' ların bir tık fazla yakmasının sebebi 150 beygir olması, hacim ve tork farkı. Değerleriniz normal.
  • A3 2017 1.0 tfsi sedan 5.2~6 litre civarı tüketiyor.

• 1.2 TSI 110 Octavia şehir dışı min. 4.3 genelde 4.7 civarı, şehir içi dur kalk trafik yoksa 6-7 arası.

Rekorum (çok çok sakin kullanım):

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkon -- 18 Ocak 2018; 17:5:12 >
  • Aynı güzergahta 2015 golf 1.2 TSI 7.2 litre Citroen C5 1.6 dizel otomatik 6.5 yakıyor. Ama işler aracı sertkullanmaya gelince C5 8 litreyi geçmiyor hiçbi zaman golf ise 11 litreleri görüyor rahat. Velhasıl TSI başarılı bir ünite tork olarak ve ses olarak keyif veriyor ama abartildigi kadar da az yakmiyor oda bir gerçek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 TSI Polo Manuel, uzun süreli 2.800 km'nin ortalaması, 33 hız 6.3 litre, Genelde Çatalca ve Göztepe'de şehiriçi trafiğine giriyorum, Mahmutbey'de trafiğe girdiğim oluyor, 1.. köprüde de giriyorum, gerisi normal, arada devirli kullanıyorum. Yakıt aldıktan sonra ise 25 km/s hız ile 7 litre idi en son tüketim.

Şehirlerarası, Akasya AVM - Mall of İstanbul arasını 80-85 ile gelerek 3.7 yaktım geçenlerde. Çatalca - Atatürk Hava Limanı arası 3.9 litre yakmıştı.
  • Golf 1.2 tsi Sehirici 8-8.5 karadenizde.uzun yolda 4.5 -5.8

Arasıı kullanim tarzina göre değişir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahlep -- 18 Ocak 2018; 19:26:7 >
  • ben bu konuya inadına yazıcam, hadi bunu da silin.

benzin üretiyorum diyen kimse çıkmamış, bir yanlışlık olmalı.

1.3 cdti astra ile yakalayamadığım değeri benzinli arabayla yakalıyorum diyolar. ya ben şehiriçi veya trafik kavramlarını bilmiyorum, ya da millet arabası az yaksın diye araba bile sollamıyor. inanılmaz gerçekten.
  • hysteria_ kullanıcısına yanıt
    Buyur TSI al o zaman. Bu kadar insan yalan söylüyor sana göre. Uzun yol yazan var, şehiriçi açık yol yazan var trafik yazan var. Kimse İstanbul iş çıkışı dur kalk 4 lt yakıyor demiyor.

• kartalus kullanıcısına yanıt
    son 5000 km ortalaması. dikkatlli kullanırsam 6 altına iniyor. istanbul kurtköy gebze ümraniye maslak oralar. şişli değil.

• kartalus kullanıcısına yanıt
    son 5000 km ortalaması. dikkatlli kullanırsam 6 altına iniyor. istanbul kurtköy gebze ümraniye maslak oralar. şişli değil.

tigıan 6.5 sorusuna yanıt. (alıntı yapamadım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokturk010 -- 18 Ocak 2018; 21:42:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kragen

Buyur TSI al o zaman. Bu kadar insan yalan söylüyor sana göre. Uzun yol yazan var, şehiriçi açık yol yazan var trafik yazan var. Kimse İstanbul iş çıkışı dur kalk 4 lt yakıyor demiyor.

bu gidişle alacam zaten 1.6 cdti astra yerine 1.2 tsi golf dsg.
  • tsi az yakar atmoserik cok yakar

Buyrun 1.6 atmosferik aram.kis sartlari...ortalamam 7.4 ortalam

.yazin dusecek...sehir dii 100 km hiz cc ile 5 litrenin biraz atinda...

Bu arad arac tam otmatik

Isteyene yarin resimd atarim

Guzergahida yazayim.kucuk sehir...trafik istnbul diil yani..lakin hergun fiks yol..kizi okula getir gotur sehir ici..3 4 km git 3 4 km gel..motor gideren isinmiyor donute isiniyor

Suzuki vitara

Fabrika verileri 6.6 4.9

Yazin kullanmadim daha ama bu degerlere ulaacgimi dusuuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 18 Ocak 2018; 22:6:56 >
  • Yakıt üretiyor kardeşim ne tüketimi !!!!

• Audi A3 SB 1.0 Ankara yokuşlu şehir içi 6.8 litre. Ortalama hız 28 km/h. Bunda hiç uzun yol, çevre yolu vs. yok. Markete git gel, çocuğu okula bırak gel şeklinde çok kısa mesafelerde motor ısınmadan kullanım. Araç rodajda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tsi'lar az yakıyor ama dizel ekonomisi beklemeyin en iyi ihtimal %20 fiyat farkınıda katarsanız %30 fark olacaktır.Az km yapanlar için ideal bir motor.Bir kaç seneye dizeller kalkınca aynı yakıt ekonomisine sahip tsi hybridler gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahlep

Golf 1.2 tsi Sehirici 8-8.5 karadenizde.uzun yolda 4.5 -5.8

Arasıı kullanim tarzina göre değişir

en akla yatkın tüketim değeri.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 tsi 2016 model manuel ibiza.

aldığımdan beri karma tüketim 5.5
  • Duzgun bir paylasim goremezsiniz, bosuna yazmayin. En iyi tuketimleri ceker, getirir koyarlar. Bir tane gercek tuketim yok yorumlarda, alayi kasinti degerler. Bu motoru alanlarin psikolojisi ne kadar bozuluyorsa careyi boyle paylasimlarda buluyorlar. Kendilerini avutuyorlar. Bu duruma tip biliminde tsi kafasi sendromu diyorlar.

• A3 1.0 TFSI

Sakin kullanım.

Kısa mesafe oturduğum semt içi; 9-10 litre.

Şehir içi işe gidiş geliş ortalama hıza göre değişken, 6.5-8 arası gelip gidiyor.Ortalama hızım 20-35 arası, dur kalk fazla.

Uzun yol; 5.2 litre.Evin önünden varış noktasına.Otobanda sıfırlasam tüketimi daha da düşük gösterebilirim.

Şehir içi bir depo en fazla 600km ,uzun yolda 800km yapıyor.

Ortalama hız, yolun eğimi, hava sıcaklığı, ayağınızın ayarı gibi sebeplerden tüketim farklılık gösterebilir.

Ekonomik bir motor ancak bir dizel değil.Çok abartmayın.Forumda her yazılana da inanmayın.

Basınca yakıyor, çok sakin kullanınca makul denebilir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.