Şimdi Ara

1.2 - 1.0 TSI cılar ortalama tüketiminiz nedir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
315
Cevap
3
Favori
34.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.2 TSI DSG ile şehir içi 6 - 7lt arası yakıyorum 1.4 FR kullananlar 8 9 lt den bahsediyor iki motor arasında böyle büyük yakıt farkı varmı yoksa altında 150hp araç olan rahat durmuyor mu ?

• 1.2 tsi leon ortalama tuketim 5.8 litre. Yaklaşık 7 bin km kullanim sonucu oluşan değer bu. Etrafimda arabasi benden daha az yakan arkadaşlar var, bana sorup kendilerinin daha az yaktigini soyleyerek adeta orgazm olma peşindeler. Günde 1 paket sigaraya 15 lira verip sonra benim yanimda arabam 25 kurus yakiyor muhabbeti yapmayin, siz arabanizdan fazla yakiyorsunuz diyorum. Bir kaç saniyelik sessizlikten sonra konu havalarin iyice soğuduğuna filan geliyor..
    Konu LPG değil ki TSI motorların yakıt tüketimi. 5 kuruş da farazi zaten. Atmosferik motorların fazla tüketiminden kaynaklı lpgye yönelmeniz. O yüzden gayet mantıklı zaten ona laf eden yok. Burada kuyruk acılarından gelip insanlara hakaret eden, burayı ağlama duvarına çeviren çapı belli kişilere (3-4 kişiler) laf ediyoruz. Güle güle kullanın aracınızı

Bu arada benim uzun dönem ortalamam 6.1 lt 1.2 TSI aracımla. Ama bunlar kasıntı değerler tabi gaz pedalının altında yumurta koydum yoksa olmaz.
  • 1.2 A3 2015 manuel 5.9-6.0

1.4 125 hp yeni tigu manuel 6.5

bu rakamın değişkenlik göstermesinin iki nedeni var:

1- Kullanılan mesafe çok kısa ise anormal derecede yukarı çıkış görülebilir. mesela hep 1 km uzaktaki bakkala gidiyorsanız. 12 litre görünebilir.
    2- kullanım atmosferik gibi devirli yapılıyor ve ışıklarda gazlanıyorsa 1-2 litre eklenecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokturk010 -- 18 Ocak 2018; 13:50:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlarımda 2017 A3 1.0 sedan var, 8 litre civarı küçük şehir kısa mesafelerde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokturk010

1.2 A3 2015 manuel 5.9-6.0

1- Kullanılan mesafe çok kısa ise anormal derecede yukarı çıkış görülebilir. mesela hep 1 km uzaktaki bakkala gidiyorsanız. 12 litre görünebilir.
    2- kullanım atmosferik gibi devirli yapılıyor ve ışıklarda gazlanıyorsa 1-2 litre eklenecek.

1416 kg tiguan ile 6.5 lt. şehir dışımı bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokturk010

1.2 A3 2015 manuel 5.9-6.0

Tiguan 6.5 lt'yi ancak uzun yolda yakar.Aksi mümkün değil.

• 1.0 TSI Leon kullanıyorum. Ankara içi son 1.800km ortalamam 6.5. Geçen hafta Ankara - Polatlı - Ankara, hız sabitleyici 100 km’ye ayarlı ortalamam 4.8’di.

• İstanbulda 8lt adam akıllı görmek nasip olmadı atmosferik motorlara göre az yaktığı gerçek.Ama 5lt yakmadığı da gerçek istanbul ortalaması 6.5 LT ile 7.5 LT arası

• Önceki aracım golf 1.2 tsi (105 hp) Manuel golf idi. Yeni aracım Seat 1.2 tsi manuel. Her ikisinde de sakın ve medeni bicinse kullanırsanız şehir icinde normal trafikte 5.5-6.5 arası gidebilirsiniz. Şehirler arasında ise 90-110 arası hızlarda 4.8- 5.5 arası rahatlıkla gidilebilir.

1.0 tsi golf maksimum torkunu 2000 devirden itibaren verdiği için o devire kadar gaza basmak gerekiyor. Dolayısıyla yüksek vites ve düşük hıza 1.2 tsi lar kadar uygun değil. Bu yüzden tüketim yukarıdaki şartlarda şehir içi 6.5- 7.5 arasında kalıyor. Şehir dışı 5-6 arasında değerler görülebilir.

Seat almadan önce Golf 1.0 tsi manuel için kapora bırakmıştım fakat kullandıktan sonra kaporayı Seat a çevirdim.

1.4 tsi lar da sakin kullanımlarda çok iyi değerler yakaliyorlar çünkü maksimum torku 1400 devirden itibaren vermeye başlıyor. Şayet keyifli ve düşük yakıtı onemseyerek karar vereceksiniz 1.2 veya 1.4 motorlara bakın. 1.0 motorun performansi seri kullanımda gayet iyi ama karşılığını da alıyor.

• Gercekten cok komik rakamlar simdi clioyla 1 defaya mahsus gazi oksayarak duz veya yokus asagi 2.5 lt yaktirsam cliom 2.5 yakiyor desem yanlış olur.

Vag cı arkadaşlar anladığım kadarıyla yakaladıkları en iyi tüketimi genele yayıyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tremacs

Gercekten cok komik rakamlar simdi clioyla 1 defaya mahsus gazi oksayarak duz veya yokus asagi 2.5 lt yaktirsam cliom 2.5 yakiyor desem yanlış olur.

Vag cı arkadaşlar anladığım kadarıyla yakaladıkları en iyi tüketimi genele yayıyorlar.

Bu tsi motoru kullananlar ... yakıyoruz diye yazıyorlar buraya. Bu motoru kullanmamış veya bir tur atmış "o kadar olmaz" ".. yakar" "gaza bassan daha çok yakar"

Ya yeter arkadaşlar lütfen.

Bilgisi olan yazsın lütfen. Kullandığımız araçların hepsi yabancı bunların hissedarı da değiliz. Fanatikliği bırakalım lütfen

• 1.2tsi dsg kullanıyorum,suan ortalamam 8.5, hizim 19 20. yazın 7.5 civarını gördüm o kadar, arkadaşları gördükçe şaşırıyorum, belki de devirli kullanıyorum, genelde düşük hızlarda manuel kullanıyorum

• catpower kullanıcısına yanıt
    Normal yakıtı bu zaten hocam, sizde sıkıntı yok.
  • İbiza 1.0 ecotsi manuel

Şehiriçi:

Şehirdışı: (Aynı yolun dönüşü 4.8 yaktı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anxiolytic -- 18 Ocak 2018; 15:24:13 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• polo ile ortalamam hep 5 litre

Hiç şaşmaz hep fullerim depoyu her gidişimde bakıyorum ortalama 5

Saldırıya geçmeyin lütfen inanmayan varsa ekran resmi çeker atarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-28350607C -- 18 Ocak 2018; 15:26:3 >
  • İstanbul Şehiriçi trafiksiz saatler 5-6 lt arası tüketim. Tekrar söylüyorum trafiksiz saatler sabah 6:30 yola çıkış. Şu an uzun süreli ortalaması ise 6.1 lt. Daha da düşüyor tahminim o aralıkta 5.7-5.8 lt gibi sabitlenir.

Bir kere rezalet bir trafiğe denk geldim 3 saatte eve gidebildim o zamanki tüketim 7.6 lt idi.

• Tüketimde asıl nokta ortalama hız.19-20 lerdeyse yüksek 30 lardaysa daha düşük oluyor.Aynı ortalama hızdaki farklı araçların tüketimi doğruya yakın fikir verir.

• Şehir dışında 5-6 litre yakmayan motor mu varmış yollarda gördüğümüz küçük araçları konuşursak ??

Şehir dışı 5 litre yakıyorum diye övünmeyin komik oluyor. Zira araç doluyken bile Range Rover 2.7 Hse 8 litre tüketimi var.

27-28 km ortalama hızdan yüksek verileri paylaşmayın lütfen veya şehir ismi söyleyerek paylaşın. İstanbul'da şehir içi trafik dediğiniz zaman ben de Şile yolunu söylerim o zaman Astra H 1.3 cdti 3.5 litre buyurun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Şehir dışında 5-6 litre yakmayan motor mu varmış yollarda gördüğümüz küçük araçları konuşursak ??

Şehir dışı 5 litre yakıyorum diye övünmeyin komik oluyor. Zira araç doluyken bile Range Rover 2.7 Hse 8 litre tüketimi var.

27-28 km ortalama hızdan yüksek verileri paylaşmayın lütfen veya şehir ismi söyleyerek paylaşın. İstanbul'da şehir içi trafik dediğiniz zaman ben de Şile yolunu söylerim o zaman Astra H 1.3 cdti 3.5 litre buyurun.

resim atarsanız daha bilgilendirici olur. Paylaştığınız resimde ortalama hızınız ve ortalama tüketiminizde olsun lütfen.

Bu arada uzun yolda civic otm 8lt yakıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rbcntechnic -- 18 Ocak 2018; 15:45:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Şehir dışında 5-6 litre yakmayan motor mu varmış yollarda gördüğümüz küçük araçları konuşursak ??

resim atarsanız daha bilgilendirici olur. Paylaştığınız resimde ortalama hızınız ve ortalama tüketiminizde olsun lütfen.

Bu arada uzun yolda civic otm 8lt yakıyor.

Ekstrem bir şey yapmamışım bir de yolda giderken aracım 90 la gittiğimde az yakıyor diye fotoğraf mı çekeceğim ? Katalog verileri ortada inanmayan bakabilir.

İstanbul trafiğine gireceksin dur kalk dur kalk 20 km/h ortalama olacak bir de 5-5.5 litre olacak ? Ok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 18 Ocak 2018; 15:47:51 >

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Aralık ayında 1.6 astra sedan aldık, abım gecenlerde sehırdısına cıktı.. 90-100 le gıttım 6.4lt yaktı dedı kı cok sakın ve ekonomık kullanır arabayı. Dıger arabası da 140hp fıesta zaten neyın ne oldugunu bılıyor. Aynı hızlarda bendekı 1.2tsı leon 4.5lt cıvarı yakıyor, sence de onemlı bı fark degıl mı ? Astra ornegını verdım cunku 1.6 cıvıc de yaklasık aynı yakacak hatta 1.6 corolla da yakındır buna. Megane sedan keza oyle

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.