Şimdi Ara

1.2 - 1.0 TSI cılar ortalama tüketiminiz nedir ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
316
Cevap
3
Favori
34.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konuda anti TSI cıların kuyruk acılarını görebilirsiniz.Hazımsızlık iyi gelmemiş bünyelerine.
  • Red_Devils_ kullanıcısına yanıt
    HDI candır.
  • Biraz daha ağlayın gelin devam acınız hafifler kolay değil tabi tarihi eser tüplü motorları çekip bu başlığı okumak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Bunlar keyifli kullanamadiklari icin, gaza basip biraz stress atamadiklari, keyif alamadiklari icin careyi baska seylerde ariyorlar. Bir goz tuketimde, beyin gaz pedalinda surunce devreler yaniyor uzun sure sonra. 2.0atm benzinli aracim varken, maasim dusukken ben de oyleydim, anliyorum hallerini, uzuluyorum.

Sonra gelir atmosferik 12 litre yakiyor turbo 5-6litre diye gezerler. Bunlara he canim, he guzelim deyip gececeksin, morallerini cok bozmamak lazim, kaldiramazlar. Ustteki yorumuma bile ususmusler hemen :)

Bak bu keyif alınmayan 150hp lik FR ın uzun yol verisi.

20lt yaksa çok keyif alacaktık ama 20 kuruş yaktığı için moralimiz bozuk. Hiç gazlayasımız yok.

1.2 - 1.0 TSI cılar ortalama tüketiminiz nedir ?

• rbcntechnic R kullanıcısına yanıt
    hocam ağzı olan konuşuyor sen takma kafanı

Bende 1.4 tsi 150 hp ACT leon var 1 yaşında aracım ful şehir içi Bursa'da (Bursa trafiğini bilen bilir) ortalamam 7 lt
  • mithrandir24 kullanıcısına yanıt
    Uzun yolda 94 sabit hızda yakacağı da bu

Aynen öyle hocam, bu TSI konularına TSI kullanmayan adamların yorum yapmalarına anlam veremiyorum. Ben hiç BMW araç kullanmadım mesela ama BMW bölümüne girip millete ahkam kesmiyorum hayır öyle gitmez böyle gider içi, dışı söyledir falan diye ama hayatlarında TSI kullanmayan bu insanlar bizden iyi biliyor tüketimleri nasıl iştir bu ben anlayamıyorum. Bunu hastalık olarak görüyorum ben ve bu TSI kullanmayan insanların %90 ında var. Ben kendi arkadaşlarıma gösteriyorum aracıma bindirip, gözleriyle görseler dahi inanmıyorlar ''yav o yanlış gösteriyordur olmaz öyle'' diyenler var gerçekten şaşılası bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanhh

HDI candır.

Haklısınız HDI çok verimli ve az yakan motor.Motordan ve EAT6 dan çok memnunum.Bundan önce 40 bin km 1.2 TSI kullandım.Yakıtından hiç şikayet etmedim.HDI almamdaki en önemli sebep te EAT6 olmasıydı.
  • 1.25 atmosferik benzinli rio var. 0 aldım aracı Şu an 55000 bine geldi hiç 0 lamadim ortalama 5.4 lt gösteriyor tuketimi. 100 tl alıyorum yakıt 310 320 km arası götürüyor 17 kusur litre benzin ile. Tsi gaza çok basarsan emer. Dokunarak gideceksin yapacak bisi yok :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2TSI DSG Polo şehir içi 3litre...

Şaka şaka 8.5-9lt civarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drkayzer -- 19 Ocak 2018; 11:11:44 >
  • 2015 GOLF 1.2 TSİ 110 PS

ŞEHİR İÇİ: 7 - 8.5
    ŞEHİR DIŞI: 5.0 - 6.5

ANTALYA
  • road2hell R kullanıcısına yanıt
    genel olarak motor karakteri nasıl? mesela 2000 devirde tork vermeye başlaması, gaz pedalına biraz fazla basmayı gerektiriyormu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: German Tech

2015 GOLF 1.2 TSİ 110 PS

ŞEHİR İÇİ: 7 - 8.5
    ŞEHİR DIŞI: 5.0 - 6.5

ANTALYA

Antalya nın neresinde oturuyorsunuz. Ben Işıklardan şehir içinden Deepo avm ye ordan uncalıya geçiyorum çoğu zaman 4.9 5.2 aası yakıyor
  • 1.4 tsi polo gti yari sert yari yumusak kullanim sehir ici 11 litre civari, sehir disi 130 sabit 7 8 litre arasi. yol bilgisayarinin gosterdigi full depoyla yapilacak km 330. bu arkadas yuzunden benzinli arac fobisi oldu bende, alismisim 1 depoyla 1000 km sehir ici yapmaya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tremacs

Gercekten cok komik rakamlar simdi clioyla 1 defaya mahsus gazi oksayarak duz veya yokus asagi 2.5 lt yaktirsam cliom 2.5 yakiyor desem yanlış olur.

Vag cı arkadaşlar anladığım kadarıyla yakaladıkları en iyi tüketimi genele yayıyorlar.

Tsi aracımdan çok memnunum varsın az fazla yaksın ki bence az yakıyor. Öyle korkarak sa gitmiyorum. Yokuş yukarı banamısın demiyor.
    En dik rampayı 90dan aşağı çıkmam hatta 120 ile çıkarım.
    Ortalama 6-7 lt yakıyorum .

Kışın şehir içi 6-7 lt şey şehir dışı 5 lt

Yazın şehir içi 5.5-6.5 lt şehir dışı 4.5 lt
    Araç ibiza 1.2 tsi style

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babangida Babayaro -- 19 Ocak 2018; 13:31:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam ışıklarda oturuyorum. olabilecek en yüksek rakamları yazdım. yoksa bende havalimanına işe giderken 4.8 lere kadar düşürebiliyorum tüketimi.
  • Forum efsanelerinden biri 4 litre yakıyordu 1.2 ile

• 1,5 yıldır Seat Ibiza 1.2 tsi kullanıyorum. Ankara’da yaşıyorum. Evim Yenimahalle’de. Ankara’yı bilenler için söylüyorum ev-iş güzergahı Anadolu bulvarı ve Ankara bulvarı ağırlıklı. Son 4500kmdeki ortalamam 6.4litre. Uzun yolda 120 km sabit hızla ve araba yüklü 5.8 lt. Yalnız aracı sıkıştırdığınızda ve çok dur kalklı trafikte 8 litrenin altına düşeceğine inanmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

https://forum.donanimhaber.com/1-33-corolla-yakit-denemem-sonuc-3-7l-100km--119996600-1

Biraz daha kastirsaymis neredeyse corolla 1.33 kadar az yakacakmis.

Kasinti degerlerin bir onemi olmadigini defalarca soyledik hala kasinti verilerle geliyorsunuz. Bu kadar kasinti olmaniza gerek yok.

Chr ile sehir icinde 2.5yakmis adam. Forumda var. Chr 2.5 yakiyor diyebilir miyiz? Diyemeyiz. Dese dese tsi kafa hastasi birisi der.

Hakaret edip seviyene düşmicem. Kelimelerini düzgün seç.

• Millet yakıt tüketim konusunda kavga ediyor gerçekten hayret verici
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.