Şimdi Ara

1.2 - 1.0 TSI cılar ortalama tüketiminiz nedir ? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
315
Cevap
3
Favori
34.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1.2 ler 175 nm @1500 devir

1.0 1500 devir bandında 1.2'nin verdiği 175 nm'ye eşit veya çok çok yakın tork vermekte. 2000 devirde de 1.2'leri geçip 200 nm'ye çıkmakta. Tork güç grafiğine bakılırsa görülebilir.

Bu nedenle 1.2'ler torku daha erken verir ve daha az yakar savının yanlış olacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayrton_SENNA -- 22 Ocak 2018; 20:21:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrton_SENNA kullanıcısına yanıt
    Yanlış zaten hocam, fabrika teknik verilerine göre 1.0 daha ekonomik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 22 Ocak 2018; 18:51:3 >
    Aynen dediğiniz gibi hocam grafiği buldum:

1.2 - 1.0 TSI cılar ortalama tüketiminiz nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anxiolytic -- 22 Ocak 2018; 19:24:12 >
  • Anxiolytic kullanıcısına yanıt
    Elinize sağlık hocam. Mobilden ekleyememiştim.

• 1.2 - 1.0 TSI cılar ortalama tüketiminiz nedir ?

Tsi bir harika

• rap_üstad kullanıcısına yanıt
    Dur fuat ortalık karısık zaten

• Ford ecoboost 1.0 motorlar tsi kadar tutulmadı sanırım motorda bir sorun mu var ?

1,2 tsi şehirdışı inanılmaz az yakıyor arkadaşın golf manueli denemiştim. Gayet hoş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: masterap

Dur fuat ortalık karısık zaten

Ben de tork egrisine bakarak kapora bırakmıştım fakat kullanınca düşüncem çok değişti hocam. Araç düşük hız yüksek viteste toparlamiyor. Özellikle yokuş yukarı sürekli vites düşürmek gerekiyor. 1.2 tsi lar 70 ı bulmadan 6. Viteste rahatlıkla çekerken, 1.0 tsi da 6. viteste rahat gidebilmek için min 85 e ulaşmak gerekiyor. Dsg de bu fark gorulmeyebilir. Buna yönelik bir yazılım yapilmistir ama manuelde bariz biçimde görülüyor. Aynı kullanım tarzıyla 1.0 tsi 1 ila 1.5 litre fazla yakıyor. Ama kesinlikle hızını aldıktan sonra 1.2 lere göre daha atak ve keyifli.

• Gaziantep şehiriçinde üniversite ile evim arası 4 km her sabah akşam iş trafiğimde git gel 6.3 litrenin altına düşüremedim ort hız 16 araç da 1.5 dci 80 megane
    ortalama 20 kmh hızın altındaki verileri atında görelim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Capulcu M C kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, ben de sizin gibi Gaün ile evim arası kullanıyorum :) Mesafe 5,5 km. Yukarda atmıştım ama tekrar atayım araç İbiza 1.0 tsi 95

Bu da rekorum ama baya kasarak hız sabitleyerek yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anxiolytic -- 23 Ocak 2018; 18:43:2 >

• Sürekli km sıfırlayıp 20-30km de ne olmuş diye bakmak bana göre değil, şehiriçi 700-800km yol yapmak lazım “budur” demem için...

• Panthér kullanıcısına yanıt
    Gecen 'kıştan' degerler, 20km/s ortalama hizin altinda da degerlerim var ama 15km civari kullanimlar. O zamanlar kapali garajim da yoktu ustelik. Benzinli c sinifi hangi arac bu degeri yakalayabilir ? :)

• Zamaninda fiesta dizel vardi bizde adana şehir içi 6.5-7 lt yakiyordu. Şirkette megane dizel vardi 2 kasa önceki şehir içi 8 lt yakiyordu istanbulda. Bir depo mazotla adanadan ankaraya varamiyorduk 1.3 mj linea ile. Bu değerler farklı şöför değerleri. Forumda yazilan değerler benim için ütopya.

• masterap M kullanıcısına yanıt
    Bu degerleri auris 1.33, mazda 3, honda civic 1.4atm ile yakalayabilirsin.

Kadikoyde oturdugum zamanlar aurisle uzun vadeli tuketimim 6.3tu. tabii bu degerleri normal kullanimla elde etmek zor. Gereksiz gaz fren yoktu, fren bile yapmiyordum neredeyse. Keyifsiz, sabirli bir kullanim. Normal kullansam 8 civari olurdu.

Bir de yol bilg sapmasi onemli. Leon 7.1 gosterir 7.6 yakar, auris 7.4 gosterir 7.6yakar. bilgisayara bakinca leon daha ekonomik dersin. Tam tersi durum da olabilir.

• quote:

Gecen 'kıştan' degerler, 20km/s ortalama hizin altinda da degerlerim var ama 15km civari kullanimlar. O zamanlar kapali garajim da yoktu ustelik. Benzinli c sinifi hangi arac bu degeri yakalayabilir ? :)

Bende bir ara 2. araç olarak 2012 CivicHB Sport i-shift vardı. Antalya 2.900km şehiriçi kullanımı(tamamı şehiriçi) ve full klima ile bu çıkıyordu.

Olmaz demeyelim, şehir yapısı/trafik durumu/kullanıcı alışkanlıkları/sakin sürüş vs. ile düzgün değerler çıkabilir.

1.2 - 1.0 TSI cılar ortalama tüketiminiz nedir ? 1.2 - 1.0 TSI cılar ortalama tüketiminiz nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 24 Ocak 2018; 20:32:43 >

• quote:

Çok iyi değer.Tipik dizel c segment tüketimi

Evim hava alanına yakın(Kurtköy taraflarında). Bir arkadaşım bayram tatiline giderken benim de arabasız olduğumu bildiği için(bayram öncesinde satmıştım lexusu) bayramda sende dursun hem otopark parası vermem, senin de işine yarar diyerek bana bırakmıştı 2010 honda civic arabasını.

Emanet olunca çok çok sakin kullandım, İstanbul içi sahil avm git gel vs 5.5 gibi bir ortalama yakalamıştım. Kurtköy tarafında da yokuşlar, ışıklar vs az değil. Konusunu da açmıştım.

https://forum.donanimhaber.com/honda-civic-hb-2010-izlenimlerim--118543930#118543930
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Aracın yol bılgısayarında sapma yok 4-5 defa kontrol ettım, degerlerı olan paylasır hıc goremedım baska araclarla. Ayrıca 1.33 aurısle 1.2tsı karsılastırmak abes olur, 1.6 aurıstır karsılıgı

Ben ıstanbuldayım, mesela ankarada genelde 10-20km hızla yavas akan trafık olurken benım hattımda dur kalk agırlıklı, yokus da var bazı yerlerde. Ve kıs degerı tabı ozellıkle belırttım :) yazın bu hızlara hıc dusmuyorum okullar falan kapalı oldugu ıcın. Antalya zaten dumduz dedıgınız gıbı bunlar gozardı edılmez

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.