Şimdi Ara

1.2 - 1.0 TSI cılar ortalama tüketiminiz nedir ? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
3
Favori
34.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yanlıs hatırlamıyorsam aynı mahallede oturuyoruz, basın ekspress gırısı ve cıkısındakı trafıge gırıyorum sureklı, bazen de sefakoy uzerınden gıdıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • masterap M kullanıcısına yanıt
    Manuel 16 jant skyactiv Mazda 3'ler bu ortalamalarla geziyor. Bende otomatik 18 jant model var, yazın bu ortalama hızlarda kassam bende görürüm bu rakamı ama kışın imkansız. Mesafe yeterli, tüketim değeriniz de gayet güzel.
    Atmosferik kullananlar bir sey kanitlama derdine pek dusmuyor. Dusuk tuketim elde edecegim diye pek kasmiyor herhalde. Lpg takip ne yaktigina bile bakmiyor cogu. Ispatlama cabasi yok.

Az once benzinli c segment diyordunuz simdi 1.33 olmaz, 1.6diyorsunuz. 1.6 olsa da degisen bir sey olmaz, agirlik neredeyse ayni.

Arabanin.com un yeni yaris 1.5 testine bakin. Yeni polo 1.0 ve yeni seat ibiza 1.0 dan daha az tuketmis.

Turbo araclariniz hacmine gore daha performansli, daha keyifli. Vergi avantaji da var cogunda. Ama tuketim konusunda abartmayin artik.

Sifir 1150kg turbo araci, 5-6 yillik 1350kg, eski tip tam otomatik aracla kiyaslayanlar var. O turbo araca o agirligi, o sanzimani koysaniz ne olur?

Evet ben mahalle içi ve haftada bir-iki kez Anadolu Avrupa git gel

Öncesinde 206 vardı 1,4 75 hp.Golften 1 lt fazla yakıyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: masterap

Ben ıstanbuldayım, mesela ankarada genelde 10-20km hızla yavas akan trafık olurken benım hattımda dur kalk agırlıklı, yokus da var bazı yerlerde. Ve kıs degerı tabı ozellıkle belırttım :) yazın bu hızlara hıc dusmuyorum okullar falan kapalı oldugu ıcın. Antalya zaten dumduz dedıgınız gıbı bunlar gozardı edılmez

Valla! Hangi C sınıfı araç bunu yakar? dediniz, C sınıfı aynı yakan araç örneği verdik.
    Sizi memnun etmek için sizin şartlarınıza gelip öyle kullanmamız lazım. Tersi olsa 7lt yakan 1.0TSI gelip burada full klima çalıştırsa?

Benim değerde kış şartı değil trafik+full klima ile, bence 3 aşağı 5 yukarı aynıyı verir. +-0.5lt oynama normaldir, "o kadar çatlak da su kaçırmaz" ...
    Antalya düz ama trafik yok değil ışıklar çok çok uzun ve sıcakta full klima kullanımı sarfiyatı da epey arttır, başka şehirin yokuşu kışı ile -kabaca- aynı hesaba gelir.

Dediğim gibi; 0.5-1lt hesabı o kadar da dert edilecek şey değil, onun hesabını yapan zaten arabaya binmesin...

Benim 1.5 136bg 118i aynı şartlarda 8.2lt yakıyor.

Şartları kabaca eşitlesek; 1.0 110bg 1330kg araç 7lt yakıyor ise, 1.5 136bg 1.400kg aracın 8.2lt yakması da çok fazla değil.

1-1.5lt için konuşmaya bile değmez...
    O hesaba baksam, zaten 1.0TSI A3 alırdım ama yılda 7-8.000km için 1-1.5lt hesabını ben yapmam.

• Leon 1.2 TSI DSG 105HP ne zaman uzun süreli tüketim ekranını açsam 6.5 görüyorum nerdeyse hepsi şehir içi
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    "Turbo araclariniz hacmine gore daha performansli, daha keyifli. Vergi avantaji da var cogunda."

Bu cumlelerı senden ılk defa duydum :) konu kapanmıstır benım ıcın, zaten satacam aracımı yakında

• Tamamen şehir içi istanbul fatih -avcılar arası git gel yolculuk süresi 1 saat 47 dakika ortalama tüketim 6.5 LT
    1.2 - 1.0 TSI cılar ortalama tüketiminiz nedir ?

100 TL benzin ile 252 KM gitti kırmızı ışık yandı
  • Havalar biraz soğuyunca tüketim de arttı.Bu aralar sürekli 7.5-8 tüketiyor.Ortalama hız 20-23 arası.

Sürekli dip gaz yapıp gezmiyorum.Ani kalkış yapmıyorum.Sakin kullanım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: road2hell

Havalar biraz soğuyunca tüketim de arttı.Bu aralar sürekli 7.5-8 tüketiyor.Ortalama hız 20-23 arası.

Sürekli dip gaz yapıp gezmiyorum.Ani kalkış yapmıyorum.Sakin kullanım.

Soğuk hava çok etkiliyor yakıtı, 17 km ortalama hız, ortalama tüketim 7.9 litre ama aracım tsi değil, sizin aracınız hangi motor hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Tamamen şehir içi istanbul fatih -avcılar arası git gel yolculuk süresi 1 saat 47 dakika ortalama tüketim 6.5 LT

100 TL benzin ile 252 KM gitti kırmızı ışık yandı

Küçük ilçelerde şehiriçi mesafelerin kısa olması ve dur kalkların fazla olmasıda dezavantaj, İstanbul şehiriçi trafiğide olsa yol açıldı mı 80 küsür km hızlara çıkılabiliyor, buda ortalama hızı yükseltip tüketimi daha makul hale getirebiliyor, bulunduğum yerde trafik çok yoğun nispeten küçük ilçe diyebilirim, ortalama hızım 17 km, ortalama tüketim 7.9 litre, aracım tsi değil bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: road2hell

A3 1.0 TFSI

Sakin kullanım.

Kısa mesafe oturduğum semt içi; 9-10 litre.

Şehir içi işe gidiş geliş ortalama hıza göre değişken, 6.5-8 arası gelip gidiyor.Ortalama hızım 20-35 arası, dur kalk fazla.

Uzun yol; 5.2 litre.Evin önünden varış noktasına.Otobanda sıfırlasam tüketimi daha da düşük gösterebilirim.

Şehir içi bir depo en fazla 600km ,uzun yolda 800km yapıyor.

Ortalama hız, yolun eğimi, hava sıcaklığı, ayağınızın ayarı gibi sebeplerden tüketim farklılık gösterebilir.

Ekonomik bir motor ancak bir dizel değil.Çok abartmayın.Forumda her yazılana da inanmayın.

Basınca yakıyor, çok sakin kullanınca makul denebilir.

Şimdi depo kapasitelerine baktım. Ailedeki eski 2004 atmosferik focusla neredeyse aynı yakıyor bu araç. O araçla biraz dikkat ile şehir içinde 600 kmyi görürsünüz. Şehir dışında ise 800 km görülüyor. Kendi kullandığım mazda 3 skyactiv ile şehir içinde rahat 700 km görüyorum. Şehir dışında ise 890 km gördüm. Dahada giderdi. Cesaret edemedim. Her zaman söylerim turbonun olayı artı güçtür. Yakıta katkısı sınırlıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acr -- 25 Ocak 2018; 18:38:20 >

• Bizde 140lık FR var ortalama tüketim 10 litre. Fakat araba ısınmadan duruyor ve yokuş çıktığı için düşük viteste kullanılıyor o yüzden ortalama yüksek.

Bunun dışında forumda olsun, Leon grubunda olsun Fr ile 4-5 litre yazanlar var ki komik gerçekten. 40-50 km ortalama ile şehiriçi diyorlar.

1.4 FR için konuşuyorum ortalama 7-8 litre arasında değişir. Dediğim gibi bizim gibi 10 litre yakanda olabilir 5-6 litrede ama ortalaması 7-8 litredir. Şehir dışında ise hız kurallarına uyduğunuz sürece 5 litre filan yakar. Yazın 4 kişi varken ve bagajda doluyken tek depo ile yaklaşık 920 km filan yaptık.

• Hocam bazen ortalama hız yanıltıcı olabiliyor. Şöyle söyleyeyim mesela bizde araba genellikle işe gidip gelmede kullanılıyor. Oda çok kısa mesafe yani git gelle 5 km anca yapıyor ve genelde yokuş ve düşük viteste oluyor araba motorda ısınmıyor tabi. Ama bizim ortalama hızımız geçen baktığımda 21 km ortalama tüketim 10 litreydi. Baktığında sizden daha yüksek ortalama hız ama aynı şekilde 2 litre daha fazla yakmışız. Demek istediğim direkt ortalama hız ile az yakmış veya çok yakmış demekte yanlış veya yanıltıcı olabiliyor.

• 1.0 tsi ile güncel şehiriçi tüketimim:

Bazı arkadaşlar yakaladığımız en iyi değerleri buraya koyduğumuzu, en az 500 km lik verileri paylaşmamız gerektiğini söylemiş.

Arada bi uzun yol yapmam gerektiğinden uzun süreli şehiriçi verileri eklemem mümkün olmamıştı. 200 km lik verileri ekliyorum, 500 km olduğunda güncellicem inşallah.

• Esenyurt-Fatih arası şehir içi
  • Arkadaşımda 1.2 tsi ibiza vardı şehir içi 6 lt yakmıştı.

• Günlük rotalarda 5-6 lt arası tüketimler görüyorum ancak genel olarak 6.3’e sabitlendi tüketimim 3500 kmde. Uzun yol denemesi yapamadım henüz.

• Ne tüketimi kardeşim tsi motor yakar mı? Üretim de sen ona

• 1.0 tsi manuel ankara sehir ici 6.2 ortalamam
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.