Şimdi Ara

Akünün zayıflığı otomatik şanzımanı etkiler mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
13.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tam otomatik bir aracım var ve bugün araç eco Mode uyarı verdi. İnternetten baktım akü ile alakalı. Birde şöyle bir şey farkettim :

Otomatik şanzıman 1 den 2 ye geçerken farlar sönükleşip geri geliyor. Aynı zamanda araç bazen gereksiz yere devirlendiriyor. Otomatik şanzımanın da aküden etkilenebileceğini düşünüyorum. En basitinden 2 tane elektro vana var (selenoid). Mesela bunlar da elektriğe ihtiyaç duyuyor.
    Yoksa bununla bir alakası yok mu? 1000 km önce şanzıman yağını değişmiştim bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bandanalı Adam -- 1 Ağustos 2016; 20:31:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bak selenoid deyince mantıklı geldi. Ama o kadar etkiler mi ki? Fakat selenoid düzgün çalışmazsa yağ gidemez ve vites atmaz. Olabilir yani.

• Arkadaşta megane 3 var geçenlerde benzer uyarı verdi, akü bitmiş değiştirdiler sorun çözüldü.
  • tamı bilmem ama benim arabam yarı otomatik ve akü boşaldığında şanzıman viteste kalmışsa eyvah, araba yerinden kımıldamıyor...
  • Sadece şanzımanı değil tüm donanımları etkiler hatta eğer alternatör şarj etmiyor ise çeşitli donanımları bozma olasılığı bile var

• Merhabalar arkadaşlar. 2013 fiesta otomatik vites aracım var. İki gün önce aracı çalıştırmaya çalıştım marş basmadı. Servisi aradım aküsü bitmiştir dedi bi elektrikçi gönderdiler takviye yaptı çalıştı ama bu sefer de şanzıman arızası uyarısı verdi. Servise sorduk aküyü değiştirince düzelir dediler. İyi dedim düştüm yola. Devir 3500-4000 oluyor vites atmıyor. Araba bildiğin bağırıyor. Ertesi gün gittim aküyü değiştirdim. İki kez bilgisayara bağladılar hata vermiyor diyorlar ama hala aracım 4000 devirde 1. Viteste gidiyor. her çalıştırdığımda şanzıman arızası servise gidin diye uyarı veriyor Ne önerirsiniz napayım sorun nedir? Durup dururken büyük bir şanzıman sıkıntısı çıkmaz inşallah

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.