Şimdi Ara

1.0 MOTORLU araç kullananlar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
0
Favori
18.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son yıllarda çoğu markanın kullanmaya başladığı 1.0 motorlu araçları kullananlar yakıt tüketimi çekişi gidişi nasıldır. Ömürleri nasıldır. LPG ye ihtiyaç olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Motor sesi yok mu 2018 model 1.0 tsi polo kullanıyorum 2500 devirden sonra motor sesi kafa ütülüyor ayrıca 90km hızdan sonra rüzgar sesi ön camdan ve yan aynalardan geliyor. Size özel araç üretmişler herhalde d sınıfı yalıtımlı. 3 silindir bir araçtan motor sesi gelmiyor demek biraz fanatikliğe giriyor.

Yahu gören de 1.0 motorla 3.0 motor fiyatları aynıymış da millet 1.0 tercih ediyormuş gibi konuşanlar var. Türkiye'de yaşıyoruz uyandırayım hayvan gibi vergilerle insanlar ne adam gibi araba alabiliyor ne arabasına yakıt koyabiliyor. İnsanımızın 1.0 motor araba alması da Xiaomi Huawei telefon alması da tamamen para yüzünden. Millete 1.0 araba alıyor diye konuşacağınıza milleti buna zorunlu bırakanları konuşsanız keşke.

• Bu forumda Herkezin kullandığı araç on numara beş yıldıdır

Kural budur . Objektif kullanıcı nesli tükendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hikmet_19 -- 19 Aralık 2020; 21:1:18 >
  • 1.0 sahibi olanların dediğine göre az yakar çok kaçar. Motor sesi süper.

• Kullanıcılarından çok kullanmayanların yorum yaptığı motorlardır 1.0lar.

• Daha önce 1.2 atmosferik Clio 4 kullanıcısıydım şu anda Clio 5 1.0 TCe manuel kullanıyorum. Eski aracımı yaklaşık 100bin km LPG'li kullandım ve yakıtından çok memnundum.

Clio 5'in ilk 2500 km karma tüketimi 5.1lt/100km. Yaklaşık 1500 km'si şehir içi sakin kullanım. Bu tüketim bir çok dizel aracın seviyesinde oluğu için benim için tatminkar. Çekişini göreceli olarak değerlendirecek olursam 1.5 dCi motor ile 1.3 Multijet arası diyebilirim. Gaza biraz fazla dokunayım desem tüketim 6 lt'nin üzerine rahatlıkla çıkar gibi geliyor.

Genel olarak memnunum. Golf 1.0 TSi almaya niyetliydim ancak Clio 5 almak daha maliyet etkin geldiği için tercihimi bu yönde kullandım.

• 2020 clio 4 0.9 tce sahibiyim. antalya 3000 km ortalamam 7.6 lt. şehiriçinde 7 lt den az yakıyorum diyen ancak konyada yaşıyordur büyükşehirlerde imkansız

• 1.0 Atmosferik olanları kastediyorsan düşünme bile. 1.0 turbolar Türkiye şartlarında gayet uygunlar, özellikle VW TSi'lar.

• 2 GÜN ford Puma kullandım. Çoğu uzun yol biraz şehiriçi 8,0 lt/100 km yaktı. Yakıt olarak 1,6 lar ile aynı. Ama performans olarak daha iyi 1,6 atmosferiklerden.

• quote:

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

Kullanıcılarından çok kullanmayanların yorum yaptığı motorlardır 1.0lar.

😀

• yakıt tüketimi, çekiş, gidiş vs. bunlar arabanın ağırlığına, turbo/atmosferik oluşuna, şanzımana göre değişen şeyler.

1.0 turbo çift kavrama bir şanzıman ort. hız. 20 olduğunda 7.5-8'den aşağı tüketmez diye düşünüyorum.

• Yakıt üreten,bastın mı uçar vurdun mu kaçar bir motor. Performansı V8 6.2L motorlardan daha iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 20 Aralık 2020; 16:57:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

İlk 1000 km şehir dışına hiç çıkmadım ve tüketimim 5.3lt/100km idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

İlk 1000 km şehir dışına hiç çıkmadım ve tüketimim 5.3lt/100km idi.

Alıntıları Göster

Clio 4 dCi kullanıcısıyım çok kastira kastira kullanmama rağmen şehir içi 4.5 litre altını göremedim ki kullandığım yer küçük bir ilçe sayılır yani trafik pek yok.

Ben sizin şehir içi dediğiniz değerlere inanmıyorum maalesef. Çevreyolu gibi bir güzergahta falan sürüp şehir içi diyorsanız belki olabilir o değer.

• Kullananlardan çok kullanmayanların yakıt tüketimi paylaştığı motordur. Başkalarının yüksek yakıt tükettiğini düşünmekten zevk alırlar ne hikmetse.

• quote:

Orijinalden alıntı: Funnerman33

Clio 4 dCi kullanıcısıyım çok kastira kastira kullanmama rağmen şehir içi 4.5 litre altını göremedim ki kullandığım yer küçük bir ilçe sayılır yani trafik pek yok.

Ben sizin şehir içi dediğiniz değerlere inanmıyorum maalesef. Çevreyolu gibi bir güzergahta falan sürüp şehir içi diyorsanız belki olabilir o değer.

Alıntıları Göster

Küçük ilçelerde daha fazla dur kalk yapacağınız için tüketimin yüksek olması normal. Şehir içinde genelde akıcı trafikte kullanıyorum aracı. Ayrıca bu benim tüketimim ve bunu konu altında paylaştım. Bu kadar itiraz edilmesine anlam veremedim. Çok yakıyor ve gitmiyor demem gerekiyor sanırım genel kabul alabilmek için.  

• Küçük hacim gercek şehir içi trafikte veya az biraz ayağınıza hakim olmadığınızda az yakıyor diyen ya yalan söylüyordur ya da VW grubu arabası vardır (yalan söylüyordur)

2.4 motor Patriot varken sağa sola gitmek için farklı farklı küçük arabalar alırdım Lancia 0.9 Skoda 1.0 vs. Biraz basarsam kendini yırtıp benzini içerdi. Bakmayın siz çevre yolda sağdan 30la gidip şehir içi 5 yakıyorum diyene

• Yaklaşık 3 haftadır Clio 5 1.0 TCE icon CVT kullanıyorum. Toplam 1300 km oldu. Bursa'da ev-iş arası toplam 5 km mesafede kullanılıyor. Hafta sonları Bursa-Akcay arası şehir dışı kullanım söz konusu. Şu ana kadar 110-130 bandında ağırlıklı olarak kullandım. Tek tük üst hızlara çıktığım olmuştur. Ortalama 7.4 litre yakıyor. İlerleyen dönemde hafta sonları İstanbul'da kullanılacak. O zaman karma tüketim nasıl değişecek göreceğiz.

Daha önce Clio 4 SW İçin 1.5 DCI EDC kullanıyordum. Çekiş açısından büyük fark var. Özellikle yokuşlarda daha fazla güç eksikliği hissediliyor. Fakat hacmi düşünüldüğünde performansı gayet tatminkar. Fazla da haksızlık yapmamak lazim. Araç sessiz ve vites geçişleri sarsıntısız. Benzinli olması dışında, yalıtım açısından da daha iyi gibi duruyor. Özellikle 120 km/s hız ve üstünde daha az rüzgar sesi aliyor. Bu arada Clio 4 dizel aynı parkurda, biraz daha seri ve hızlı kullanımda 5.5-5.8 litre arasında yakıt tüketiyordu.

• fıyatlar cok ucuz olsa, şehir içi kullanmalık bi tane 0.8 motor daewoo tico alırdım. 1.4 uno ya şehir arabası derler ama yakıtı fenaydı. lpg falan anca kurtarırdı. benzini resmen içer.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.