Şimdi Ara

0 KM C4 mü i30 mu? Dizel Otomatik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzun soluklu kullanacağım için 0 km dizel bir araba almaya karar verdim.
    Bütçe 50-55 bin lira. Bu bütçeyle aranan özelliklerde çok fazla da seçenek yok aslında.
    Bu yüzden başlıktaki iki araç arasında kaldım. Bu iki araç arasında +'lar -'ler veya farklı araç tavsiyeleri bekliyorum.

Benim kafamdakiler,

Citroen C4 1,6 eHDI 112 HP Confort MCP + Style Paket -------> 53.770 TL
    Citroen C4 1,6 eHDI 112 HP Confort MCP + Plus Paket -------> 54.570 TL
    Hyundai i30 1.6 CRDi STYLE OTM --------> 53.250 TL

Bir de bu araçları alanlar varsa pazarlık şansı nedir? Ne kadar düşürebilirim liste fiyatlarını?

• 2-3 gün oldu sanırım. C4 forumunda bir arkadaş dizel exculative için 54750 fiyat aldım diyordu.
    Bence iyice araştırın, olmadı o arkadaşın fiyat aldığı bayiyle görüşün.
    İ30 içinse genelde 1500-2000 tl indirim yapılabiliyor. Forumnlarda bu fiyatlara spariş veren bayağa birileri var.

Eğer illa otomatik olacak diyorsan bence c4 al, yakıt tüketimin daha az olacaktır.http://resim.donanimhaber.com/m_44316618/mpage_142/key_/tm.htm forumda bir arkadaş daha yeni almış ve alır almaz arızayla karşılaşmış, aracı servisteymiş. Tabi bide işin bu yönü var. Genel olarak kullanıcıları memnun olsada değişik arızalar sebebiyle şikatte bulunanlarda bayağa var forumlarında. Ama yinede ben olsam otomatikte önceliği c4 verirdim. Sıkıntıları 1. ve 2. vites geçişlerindeki sarsıntı, oda ilerleyen zamanlar içinde alışırsan sadece vites geçişlerinde çok azcık gaz pedalını bırakarak minimize edilebiliyor, bir diğer sıkıntısıda rampalarda düşük hızla ilerlemen gerekirse, mesela manevra yapmak, dar bir yerden çıkmak istersen araç devamlı yarım debriyaj yapıyor ve ısınan debriyaj balatasının dumanı ve kokusu kabini dolduruyor. Ama diyorum ya yinede otomatikte benim ilk tercihim olurdu.
    i30 alacaksan manuelinden şaşma derim. Yeni bi model olduğu için detaylı bilgim yok malesef. Manuelini 2 kere test ettim ve sparişini verdim, bekliyorum şimdi.

• zor seçim güzel araç ikisi de bakalım sonuç ne olacak sizin için hayırlısı olsun..
  • ben c4 ü tercih ederdim. c4 deki görüntü ve karizmayı i30 da bulamıyorum. çok önemli olmasa da yakıt tüketimi bir nebze daha az olur.
  • C4 ün oto vitesi aynı zamanda manuel kullanım zevkini de sunuyor.
    ( fakat tam oto konforu sunmaz ama c4 ün yakıt tüketimi gibi de olmaz . )

C4 mcp yarı otomatik

Ş.dışı:3.8
    Ş.içi: 4.7
    Ortalama:4.2

İ30 tam otomatik vites

Ş.dışı:4.5
    Ş.içi:7.2
    Ortalama:5.5

İkiside c sınıfının f/p aracı

i30 un daha çok yeni oluşu bu durumda kronik bir sıkıntısı olup olmadığı için bir şey söylemek çok erken.
    C4 ise 1.yılını tamamladı ve kronik bir sorunu yok.

İkiside şık araçlar ikiside donanımı bol araçlar...

C4 bana daha yakın geliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stompanato -- 4 Mayıs 2012; 22:15:53 >
  • Konfor ve yoltutuş aynı. C4 daha az yakıyor ve daha seri ama İ30 daha donanımlı ve şanzımanı daha konforlu daha sağlam. Karar vermek zor gerçekten. Ben olsam ikisinide seçmezdim ama sanırım bu ikisi arasından İ30'u seçerdim.
  • çok zor seçim ama 5 yıl garanti ve tam otomatikden dolayı hyundai diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: VETTEL99

çok zor seçim ama 5 yıl garanti ve tam otomatikden dolayı hyundai diyorum

ikisinide test edip öyle karar verin...
  • Kesinlikle C4.
  • Tartışmasız C4 ama exclsv. paket + cam tavan olacaksa .
  • Arkadaşım bende bu iki araç arasında kalmıştım sonunda c4 confort+plus paket manuel aldım aracın bugün plaka işlemleri bitti teslim almaya gideceğim bence de gidin bir test edin öyle karar verin ben olsam c4 derim ayrıca benim aldığım fiyat kredili 51500
  • dizel olacaksa kesinlikle hyundai veya kia ederim. dizel motoru cok iyi tutturdular fransız gibi sorunlu motorları yok bence hiç macera arama hyundai al 5 yıl garantiside kafan rahat olur.
  • Dizel otomatikte kesinlikle C4.

İ30 da güzel ama o yakıt tüketimi nedir öyle. Şehir içinde kağıt üstünde 3.5 litre oynuyor. E-HDİ motor Start-Stop sisteminin etkisiyle pratikte farkı daha da açabilir.
  • ikiside iyi araçlar ama i30 görünüş olarak daha güzel bence.mavi rengide çok yakışmış i30a.
  • Gidipte bu dönemde şehir içi 7.2 lt yakan 1.6 dizel alınmaz.C4 diyorum ben de.
  • C4...
  • Astra yok mu bu fiyata

C4 alınırsa exc. alınır
  • quote:

Orijinalden alıntı: skunk2.

dizel olacaksa kesinlikle hyundai veya kia ederim. dizel motoru cok iyi tutturdular fransız gibi sorunlu motorları yok bence hiç macera arama hyundai al 5 yıl garantiside kafan rahat olur.

dünyanın en iyi dizel motorlarını üretiyor psa.hani alışılmış ''fransız alma dökülür''geyiği yapsan bişey demeceğim de motorunun sorunlu olduğunu söylemen çok ilginç.ayrıca hyundai 128 bg güç ile 11 sanıye gibi bir sürede 0-100 yaparken c4 112 bg motoru ile 11.2 saniye de bunu yapıyor.bu motorların yakıt tüketimlerine hiç girmiyorum bile.psa grubu artık hemen hemen tüm dünyaya dizel motor satarken sen hala bilmeden fransız motoru diyorsun.

son olarak araç tercih edecek arkadaşa kesinlikle c4 tavsiye ederim.
  • İki aracı da test ettim ikisi de güzel arac ama ben tercihimi dün c4 mcp comfort Plus dan yana kullandım. C4 ü secmemdeki en önemli etken iç görüntüsünün göze daha hoş ve daha kaliteli gelmesi oldu.
  • ikiside birbirinden güzel. ben karar veremedim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.