Şimdi Ara

0'dan başlayıp DERECE yapanlar.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
23
Favori
16.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hırslı olunca yapılmayacak şey yok senenin sonunda yapamasan bile en azından denedim dersin sonuçta kapasite meselesi.:)
  • 2.yılımda kazanmış biri olarak söyleyeceğim.Gerçekten temeli olmayan adamın derece yapması gerçekten biraz zor ama ilk 50k yapılabilir yine de çok ve bıkmadan çalışmak gerek çünkü mf'siniz .Matematik ve fenden başlamak,lys yi de ön planda tutmak gerek. Azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz, ama yapacağınız en büyük hatada sınavı küçümsemek olur öyle kolay bir iş de değil yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende sıfırdan deyince asıl sıfırdan ben başlıyorum mevcut işimi bırakıp üniversiteye hazırlanıyorum temelim yok 7 senedir kitap görmedim ben düşünün artık.antremanlar matematik kitabındandayım şuan 2 yıllıkta olsa gidicem biryere can sıkmaya gerek yok
  • Hocam bende lisede full yattım sınıfı zar zor ortalamayla geçtim ortalamamda 63 küsür ama İnşAllah o okul birincilerini geçeceğim ve 8-9 k yapıp erciyes tıpa gireceğim inşAllah :) Ygs temelim sağlam ama lysm çok kötü İnşAllah ikimizde başarırız :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • inşallah arkadaşlar hakkımızda hayırlısı..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkes 0 dan başlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0'dan başladım şuanda netlerim 90-100 arasında git gel yapıyor
    yeter ki iste çalıştıktan sonra başaramaman için hiçbir neden yok, herşey azmine ve sana bağlı
  • narcissus34 kullanıcısına yanıt
    O hocam iyimiş ya bizde başladık bakalm 2-3 hafta oldu dershane açılana kadar mat belli bir seviye ye gelecem kımyayıda (YGS)ve türkçe dil bilgisini bitirecem inşallah.Sonrada dershane ile birlikte hızlanacam yardıracam inşallah dediğim gibi hedef mf-4 50k..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mynameisferit

O hocam iyimiş ya bizde başladık bakalm 2-3 hafta oldu dershane açılana kadar mat belli bir seviye ye gelecem kımyayıda (YGS)ve türkçe dil bilgisini bitirecem inşallah.Sonrada dershane ile birlikte hızlanacam yardıracam inşallah dediğim gibi hedef mf-4 50k..

zaten dostum bütün olay nerede biliyor musun, misal kitabı açıyorsun biraz bakınıyorsun konuya çalışıyorsun ama anlamıyorsun, daha sonra açıp nette eğitim videolarını izliyorsun yine anlamıyorsun, dershane de görüyorsun, üstüne hocanla birebir alıyorsun bir şekilde artık kavramış oluyorsun daha sonra pratiğe dökmek adına test çözüyorsun ve tamamen kavramış oluyorsun, yani bir insan istedikten sonra (zeka geriliği) yoksa eğer öğrenmemesi ve başarmaması için hiçbir neden yok

• narcissus34 kullanıcısına yanıt
    aynen öyle ortak vallahi cok doğru dedin. bide hocam bişe soracam sen 12msn veya mezunamı kaldın 0dan başlamssn ya :)
  • quote:

aynen öyle ortak vallahi cok doğru dedin. bide hocam bişe soracam sen 12msn veya mezunamı kaldın 0dan başlamssn ya :)

2 yıl oldu ben mezun olalı o nedenle bilgileri derinden çıkarmak epey zor ve vakit alıyor
  • hıı anladım ortak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: narcissus34

quote:

2 yıl oldu ben mezun olalı o nedenle bilgileri derinden çıkarmak epey zor ve vakit alıyor

3. seneniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: zamanmekan.

quote:

Orijinalden alıntı: narcissus34

quote:

3. seneniz mi?

evet 3.senem de. bunun nedenleri var, liseden sonra üniversite hayatını biraz ertelemem gerekti. maddi imkanlar ve microsoft'un sertifikalarından dolayı. mezuniyetten sonra yapılması gerekenleri ben önceden yaptım diyelim ona.

• Ben 2 senemı gozden cıkardım dıs ıçın olmaz ıse 3. sene olur ama olur yanı buradakı bazı arkadasların bu kadar abartmasını anlamıyorum herneyse dınlenme vaktım doldu
  • up
  • ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0 dan başlayıp 7 k yaptım ts1 de ama cok zor oldu benim gibi temeli 0 olan biri için.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar 2014 düz lise mezunuyum malumunuz bu sene güzel bir puan alamadm ve istediğim bölüm gelmediği için tercih yapmayıp mezuna kalmaya karar verdim dershaneye yazılacam ve 0'dan başlayıp temelim zayıf sadece temel var ama zayıf oldugu için 0 'dan başlayıp eksiksiz yerliyerinde,disiplinli,programlı bir çalışma gösterip iyi bir puan hedefliyorum inşallah.Sizlere sorum; hani vardır bazıları 0'dan başlayıp iyi yerlere gelenler veya mezun olup 0'dan başlayıp iyi dereceler yapan arkadaşlardan tavsiye bekliyorm; nasıl bir çalışma göstermişler, ne gibi zorluklar cekmişler, bunları merak ediyorum ve sizin söyleyeceğiniz tavsiyelere veya örneklerden yola çıkıp bnde başarmak istiyorum..Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorm.. Okuyan ve cevap veren arkadaşlara sonsuz saygı selamlar.. Hayırlı Ramazanlar.

Arkadaşlar hep olumsuz konuşmuş. Ben de düz lise okudum. Benim de temelim pek yoktu. Okuldaki dersler berbat ötesidir zaten kimse hocayı dinlemez, üstüne gürültü yapar dinlemek isteyen bile dersi öğrenemez. Neyse, ben ilk sene yine çalışabildiğim kadar çalıştım. Tutturabildiğim sıralama 50 bindi.

Düz liseliysen yapman imkansız. Hele ilk 20 binleri rüyanda görürsün diyenler oldu. Hatta mezuna kalınca bir arkadaşım (300 binlerden falan girdi) benimle dalga geçmişti sen 50 bin ile girmedin hayatının hatasını yaptın dedi gülerek gitti. Gitmeden önce "lafını unutma seninle sene sonunda görüşürüz" demiştim. Sonuç ne mi oldu? MF4, 3000. oldum. YGS'de de 2700. oldum. Sınavdan sonra bütün şehir sallandı bu haberle :) Afişlere falan astılar. Okul kendi başarısıymış gibi gösterdi falan baya eğlenceliydi aslında.

Kardeşim bak önünde canlı örnek olarak şunu söylüyorum. Ne ailenin, ne sınıf arkadaşının ne hocanın ne de yoldan geçen birinin sana güvenmesine gerek yok. Sınavda başarının altın anahtarı KENDİNE GÜVEN'dir. Bana ikinci senemde herkes güvenle mi bakıyordu? Hayır, alakası yok. İlk sene sonucumu alınca 'git bir yere, seneye karnın ağrırsa sınavda iki senen de heba olur, bu puanın da' dediler. 'Keşke başka bölümden girseydin' dediler. 'İTÜ çok yüksek başka okul seç' dediler. En güvendiğim hoca bile istediğim bölümün ingilizcesinin puanını tutturmak istediğimde bir duraksayıp türkçesi kaç puanla alıyor? demişti.

Ben hepsine gülüp geçtim. Çünkü ben biliyordum çok daha iyisini yapabileceğimi. Hatta kendime öylesine güveniyordum ki, ilk sene ygs'de sıralamam 50k gelince bile 5k'lık sıralamaya girme hesapları peşindeydim. Son olarak, okulu istemek ile okulu hak etmek farklıdır bunu unutma.

LYS 3000.si olarak sana ve bunu okuyan diğer arkadaşlara verebileceğim en önemli tavsiyeler bunlar. Kendinize güvenin ve bunun yanında ısrarla ve saatlerce ders çalışın.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.