Şimdi Ara

0'dan Araba Almak İçin Kredi TEKNİĞİ ! AZ FAİZLE.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
2.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Epic Fail!!! SENİN GİBİLER OLDUKÇA BU BANKALAR ZARAR ETMEZ
  • Babanin elinden tutup isbankasina gidiyorsun. Orada bir hesap actiriyorsun, bankaci amca sana metal bir kumbara veriyor. Her ay o kumbaraya 500 lira atiyorsun. 11 ay sonunda 5500 liran oluyor. Bankaci amca kumbarayi acip paralari sayip hesabina koyuyor. Sonra bir daha biriktiriyorsun. İstedigin birikimi yapinca, parayi cekip eline alip, gidip otomobilci amcaya veriyorsun o da sana istedigin otomobili veriyor. Sonra sen o otomobille viiiiiiiinnnnnn vinnnnnn ininnnnnnnn düt diye geziyorsun caddelerde...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boyle yapa yapa 25 yılda D sınıfı arac alınabilir tabi ölmezseniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah (c.c) rızası için aramızda para toplayalım da kardeşimizi araba sahibi yapalım yoksa çilesi bitmeyecek
  • Banka her zaman kazanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerinal

Hesap yanlis hocam. 11 ayda aylik 2000 ödeyerek bu krediyi alabililrsin. 44 ayda aylik 500 ödeyerek bu sekilde kredi alamazsin. vadeyi uzatirsan faizde artar.

hocam parça parça çekildiğini düşün 5 çekiyorsun bitiyor sonra bir 5 daha çekiyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Kardeşim üşenmedim excel de uğraştım senin adına bir hesap yaptım.

Aylık sabit 500 TL paranı yıllık net % 7 faiz veren bir bankaya yatırdığınızı düşündüm. Aylık vadeli olacak şekilde.

44 ay sonra senin paran : 25.144 TL oldu.

Yok abi benim ki sadece hesap hem uğraşınız için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: TolgaGürsoy

Arkadas sanırım 4 kişiye kredi çektirecek ve aylık 2000-2000 odicek ve faiz olarak her birine 500 lira fazladan vericek fakat 2 bin lira icin bu kadar telaşa değmez dosya masraflarıyla miktar aynı yola cikicak mahkeme ile uğraşcak felan cok cok sıkıntı yani o adamlar o mahkemeden sonra seni kara listeye alır sanada hiç bir banka kredi vermez onuda hesaba katmak lazım sonuçta Bankadaki sistem en ufak detayı düşünen insanlarla dolu ve kimse sisteminde açık vermez unutmayalım.

4 kişiye değil bir kişi 5000 çekti bitti borcu tekrar çekti böyle düşündüm yan ilerde araba alacağım zaman böyle yapmayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

Bir insana bu kadar çok kredi verirler mi orasıda meçhul. Bir kere 20 bin tl çekebilirsiniz belki ama parça parça 20 bin tl için kredi başvurularınız reddedilebilir..

parça parçaçekmiyorsun ki atıyorum

2013 yılında 5000 tl çekersin biter

2014 te 5000 çekersin biter böyle böyle artıtmak
  • yazıyı okurken beynime giden oksijen miktarı anlık kesildi. sonra devam etti çok şükür
  • Enstein bu hesabı görse imana gelir müslüman olurdu.
  • 10 bin tl limitli iki tane kredi kartı var ailede.

iki karttan 10000 tl nakit avans çekince %9,6 ücret oluyor sadece. faiz alınmıyor taksitle ödeme yapılıyor.

10.000 tl nakit avans için toplam 960 tl ücret ödenmiş oluyor.

toplam 20.000 lira nakit avans çekince geri ödemesi 21.920 liraya geliyor. Aslında bu mantıklı gibi, hiç değilse dosya masrafı sigorta gibi durumlarla uğraşılmıyor. Bunun için yüksek limit şart tabi.
  • bu ne, şimdi arabayı 44 ay sonramı alacaz yok daha neler
  • Her sene o fark aynı kalacak diye ummak ve aracı 3 yıl sonra alacak kişi için boş yere faiz ödemek ne kadar da mantıklı?
  • aylık birikimi altına yatırıp piyasayı takip etsen 44 ayda vereceğin faiz kadar kar yaparsın zaten.
  • Birazz eksik kalmış bir hesap!

Öncelikle paranın zaman değerini göz ardı etmişsin. Evet senin parça parça kullandığın kredilere geri ödeyeceğin faiz daha uygun olabilir. Ancak, ne yazık ki yatırım yapacağın ürünün bedeli aynı kalmayacağı gibi ayrı ayrı kredilere ödeyeceğin dosya masrafı zararını iyice artıracak. Zaten düşük tutar, kısa vadeli kredilerin uygun faizli olmalarının sebebi, düşük faiz oranının dosya masrafı ile kompanse edilmesidir. Üstüne üstlük 44 ay boyunca kullanabileceğin araçtan da mahrum kalacaksın. O halde 44 ay beklemeyi göze almış bir kişinin parça parça kredi çekip geri ödemek yerine, her ay krediye ödemeyi göze aldığı parayı her iki ayda bir uzun vadeli mevduatlara yatırmasıdır. Böylece paranın zaman değerini egale etmiş olursun, ayrıca paranı uzun süreli mevduata bağlayacağın için faiz oranı/getirin daha yüksek olacaktır. Bankalar uzun vadeli mevduatlara daha yüksek faiz oranı verirler.

Senin bahsettiğin, "uygun fiyatlı kredi kullanmaktan" ziyade, para biriktiremeyen bazı kişilerin bankaya nasıl olsa ödeyeceğiz mantığıyla kredi alınarak vadeli mevduat, altın gibi yatırım araçları ile değerlendiren kişilerin para biriktirme yöntemidir.

• Bunu duyan bankacılar istifa etti
  • quote:

Orijinalden alıntı: дltuğ

Akbil mi bitti nooldu senin?

• quote:

Orijinalden alıntı: IndianaJones

yazıyı okurken beynime giden oksijen miktarı anlık kesildi. sonra devam etti çok şükür

şimdi iyisin dimi abi :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: дltuğ

Akbil mi bitti nooldu senin?

Güldürdün dostum yaaa

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.